Андре Моруа "Літературні портрети"

25.01.2016

Переглядів: 1436

http://chytay-ua.com/

Читай.ua пропонує здійснити екскурсію до музею літератури, який виглядає дуже просто – кімната з портретами письменників по периметру. Більшості такий похід не буде цікавим, так як нагадає минулі відвідини музею, де було не цікаво, а розповіді гіда були відверто нудними. Однак сміливо можете відкидати всі стереотипи, адже в екскурсоводи ми вам пропонуємо Андре Моруа.

Книга, котра відкриє вам двері до музею, називається «Літературні портрети». Андре Моруа – це викладач мрії, його мова, слова, манера викладу інформації побудовані так, що зацікавлять навіть тих, хто далекий до літератури. Саме по цій причині музей, куди ми вас запрошуємо буде мати найпростіший вигляд – гола стіна і портрети письменників. Сам Моруа по сумісництву буде ще й художником, який власноруч написав портрети титанів літератури. Коли говорить художник, закоханий у свою справу, більше нічого не потрібно.

Дуже скромно автор «Літературних портретів» називає те, що там написано – етюдами. Сама книги поділена на окремі глави, кожна присвячена конкретній постаті. Оскільки об’єм кожної глави не великий, то це дійсно доволі схоже на етюди. Моруа легкими світлими фарбами виводить контури. Справжній митець творить за покликом душі, так само і тут лише улюблені, кращі з кращих. Літературний музей зібрав в себе портрети: Монтеня, Вольтера, Стендаля, Флобера, Мопассана, Франса, Пруста, Тургєнєва, Бальзака, Толстого, Чехова.

Манера письма Андре Моруа особлива. Цей письменник втілює в собі велику французьку культуру. Його тексти зберігають дух старої Європи. За кожним портретом ховається ціла епоха. Фарби дібрано так, що портрети вийшли різнобарвними. Історія кожного письменника, це яскраві моменти біографії, особливості творчості, влучні цитати. Моруа має в своєму запасі порції цікавинок про кожного. Виклад інформації настільки легкий та доступний, що цю книгу можна назвати путівником по літературі.

Автор енциклопедист, який тонко відчуває слово, дарує читачам навігатор, що веде до найпотаємніших літературних лабіринтів . Той, хто хоче відкрити для себе цікавих письменників, познайомитися по-новому з великими майстрами слова, «Літературні портрети» покажуть вірний напрям пошуків. Таку книгу можна радити тим, хто любить отримувати задоволення від читання. Моруа пише не для далекого і незнаного читача, а для близького друга. Тому якщо ви все ж зважитися взяти до рук цю книгу, будьте певні, Моруа візьме вас під руку і поведе у музей з портретами, де відкриє безмежні простори і широти літератури. 

Слідкуйте за нашими найцікавішими публікаціями в соціальних мережах Facebook і ВКонтакті