Естетика читання

01.01.2016

Переглядів: 2

http://chytay-ua.com/

В мене серйозна підозра, що ми останнє покоління, яке відчуває естетичну красу читання. Я маю на увазі не зміст книги, а те що оточує його, сам процес. Тут потрібно бути читацьким гурманом, естетом. Прочитати декілька сторінок в транспорті з гаджета на фоні вуличного шуму – для любителів. Краса, в можливості вдихнути аромат старих книг, почути їх шелест, поблукати бібліотекою серед стелажів наповнених знаннями та почуттями. Ти відкриваєш живу книгу, де кожна сторінка несе в собі свою історію, свій день і своє місце. Відчуваєш ту енергетику, що залишили ті, хто пройшов тут раніше. На сторінках не просто витвір літературного мистецтва, але і ваше життя та спогади.

Настає ера читання з телефонів та планшетів, тут і сприймається все по-іншому. Немає затертих часом сторінок, оригінальних обкладинок, які передають атмосферу твору і доповнюють його, або слідів випадково розлитої кави на сторінки десь у потязі під стук коліс.

Можливо колись майбутні покоління, читаючи Франка в голограмних окулярах і перегортаючи сторінки силою думки, новітні естети, будуть описувати і з ностальгією згадувати естетику читання з планшетів та електронних книг.

Я новатор по-житті, але в даному випадку буду консерватором, щоб зберегти традиції книгодрукування, разом з Читай.

Підтримати нас можна тут - Підтримати проект

Слава Славський

Адмін Telegram, Facebook, книжковий пропагандист. 

Сторінка автора в Facebook

author photo