Улюблені книги: Наталія Чуловська

21.08.2020

Переглядів: 856

http://chytay-ua.com/

Фото: Катя Золотухіна

Я працюю менеджеркою з комунікацій та піару в компанії Всі. Свої, а ще, як я себе називаю, менторкою українських брендів. Я авторка першого телеграм-каналу про локальні бренди “Я створюю в Україні” (https://t.me/icreateinukraine). Моя місія — популяризувати серед українців достойні локальні марки, відкривати нові імена, ділитися якісними речами зі своєю аудиторією. Любов до української моди в мене ще з часів роботи фешн-редактором в українському глянці. 

Книга: паперова чи електронна? Паперова — тактильні відчуття та запах нової, свіжої книги не зрівняються з електронною. Одну електронну можу прочитати раз в рік, коли немає змоги взяти з собою в поїздку всі паперові.

Книга, з якою асоціюєте себе: Нехай це буде “Включайся” Шерил Сендберг —  одна з найбільш мотивуючих книжок для жінок.

Книги, котрі читати НЕ будете: Ніколи не кажи ніколи. На даному етапі свого життя зовсім не зацікавлена в фентезі літературі.

Книги про моду, які б порадили: Люблю вивчати моду через призму людей, тому в першу чергу раджу мемуари та біографії персон, які суттєво вплинули на розвиток модної індустрії. “Veruschka. Моє життя”, Йорн Якоб Ровер, Віра фон Лендорфф, “Grace. Автобіографія”, Грейс Коддінгтон, “Модное восхождение. Воспоминания первого стритстайл-фотографа”, Білл Каннінгем. Також саму історію можна чітко прослідкувати по модним альбомам, наприклад, “100 лет моды”, Келли Блэкмен, “История моды. 100 платьев, изменивших мир”, Марни Фогг.

Недочитані книги: Нещодавно прийняла для себе той факт, що нецікаві мені книги можна залишати недочитаними. Жити стало трохи легше. Ті видання, які я не розумію, або вони для мене нудні, спокійно відкладаю в сторону. 

Особистість, котра надихає: таких, на щастя, багато і це не якісь популярні особистості, а і мої подруги та колеги, які пишуть власні книги, запускають нові бізнеси, керують редакціями. Але якщо говорити про публічну персону-орієнтир, назву Мішель Обаму.

Музика, що створює літній настрій: Не можу віднести себе до категорії меломанів. Залежно від настрою можу слухати і Dua Lipa, і Eminem.

Топ 5 книг, які у вас асоціюються з літом: “Бабине літо” Марка Лівіна, “Гобіт, або Туди і Звідти” Джона Роналда Руела Толкіна, “П'ятнадцятирічний капітан” Жуль Верна, “Свято, яке завжди з тобою” Ернеста Хемінґуея, “Назад навстречу” Ольги Котрус.

Фільм, що вразив: всі фільми Ларса фон Трієра.

Країни, які порадите відвідати: Я давно і безмежно закохана у Францію, тому раджу відкрити та відчути цю багатогранну країну.

Топ 5 місць України, куди ви порадите поїхати літом: Гуляти вечірнім Києвом, проводжати сонце в Одесі, зустріти схід сонця в Карпатах, відчути подих історії в Івано-Франківську та смачно поїсти у Львові. 

Життєве кредо: “Fight and push harder for what you believe in, you'd be surprised, you are much stronger than you think” Леді Гага.

Кого б хотілося запросити на каву? Джулію Робертс.

Якби писав/ла книгу, про що (кого) вона б була? Це був би нон-фікшн про людей та бренди, що змінюють світ. 

Мішель Обама “Становлення”

Мішель — одна з найвідоміших жінок планети, особисте життя якої багато років на слуху. Та, запевняю вас, прочитавши цю правдиву й відверту біографію, ви відкриєте для себе колишню першу леді Америки по-новому. У своїх мемуарах Мішель ділиться хорошими й поганими подіями, які сформували її. Обожнюю.

Шерил Сендберг “Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою” 

Це одна з найважливіших книжок для мене. Я дуже рекомендую прочитати її всім дівчатам, які планують починати свій бізнес чи працюють у великих компаніях. Вона про те, які виклики стоять перед дівчатами та жінками в побудові кар’єри, стереотипи, суспільний осуд та упередження, з якими кожній з нас доводиться боротися у звичайному житті. Шерил наводить конкретні приклади гендерної дискримінації у процесі побудови кар’єри та пропонує рішення. 

Грейс Бонні “Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць” 

Ця книжка — суцільне натхнення та мотиватор. Більше 100 чарівних жінок-підприємниць діляться своїми успіхами, поразками та страхами, з якими вони зіткнулися під час ведення власної справи. Будь-яка із цих жінок зможе надихнути вас займатися улюбленою справою.

Селесте Інг “Несказане”, “Усюди жевріють пожежі” 

Два майстерних романи бестселери, написані американською письменницею китайського походження. Читати всім поціновувачам заплутаних історій. 

Олена Долецька “Не життя, а казка”  

Книжка спогадів першої головної редакторки російського Vogue, неперевершеної журналістки Олени Долецької. Це захоплююча збірка оповідань, у якій побутові дитячі історії Олени з дитинства переплітаються з робочими моментами в глянці.

Наталка Гуменюк “Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції”  

Збірка репортажів Наталі Гуменюк, моєї викладачки з Могилянської школи журналістики, написаних під час її подорожей Близьким Сходом у часи революційних перетворень та арабської весни. Книга, яка привила любов до репортажів. 

Мар`яна Паславська

Редакторка, відповідальна за SEO сайту.

Сторінка автора в Facebook

author photo