Цінні моменти 2020-го

31.12.2020

Переглядів: 573

http://chytay-ua.com/

Як тексти можуть впливати на людей? Чи може писаний/друкований текст змінити цей світ? Чи змінююся я, коли читаю? Це дуже важливі питання для тих, хто як і ми, закоханий у тексти. Ми легко можемо взяти книгу і поринути з головою у нові світи. Для нас Девід Коперфілд, Шерлок Голмс, Том Соєр реальні персонажі, які формували нас, з якими досі нас єднають невидимі мости. Без букв, без мережива слів цей світ нам видається нецікавим. Без великих історій та героїчних постатей він втрачає, щось суттєве – те за що ми любимо життя.

Останній день року, це чудова нагода озирнутися назад і пригадати, а що супроводжувало нас усі ці 12 місяців. Які тексти нас наповнювали? Які великі історії надихали? Інформаційний простір і без того був сповнений негативом, тривогою та непевністю. Якщо винести в заголовок ключові слова року, що минає, то це будуть, слова на кшталт «пандемія», «ізоляція», «масковий режим». Але десь у тихих закутках ховалися справжні скарби, які завжди готові збагатити і наповнити блиском життя. Між усіма крутими поворотами, які трапляються у житті, ми знаходили моменти, щоб взяти до рук книгу і довіритися їй як найближчому другу.   

Саме так ми і жили цей рік. Між віртуальним та реальним. Читали стрічки новин, закачували новий сезон улюбленого серіалу, після чого розвіювалися в Інстаграмі, готуючись до вечірки в Zoom. Ми не оминали актуальних дискусій у Фейсбуці, які у простонародді називають "срачі". Ми були частиною усього цього божевілля, яке звалилося на світ у 2020 році.

Однак між цими людськими слабкостями у кожного з нас було і щось важливіше, коли пришвидшувалося серцебиття, коли хотілося заплющити очі і помріяти.  Сьогодні є бажання згадувати і говорити про щось справжнє, тепле і добре. Ми, як люди, які значну частину свого життя приділяємо книгам і читанню, віримо, що своїми текстами зробили вас щасливішими хоч на одну миттєвість. Нам дуже хочеться вірити у те, що ми робимо вартісні речі і що усе не даремно.

Я не дуже хочу у святковий час бути серйозним і перераховувати кількість матеріалів, які ми опублікували, чи розповідати про нові проекти, які ми запустили. Вся наша праця, всі тринадцять номерів, викладені у вільному доступі на головній сторінці. Сподіваюся, що наші матеріали допоможуть комусь пригадати цікавого автора, знайти улюблену книжку чи просто відпочити після довгого дня. Маю надію, що ви знайшли серед наших матеріалів, щось цікаве і корисне особисто для вас і можливо поділитеся цим матеріалом з близькою для вас людиною. Для команди всі наші матеріали це як нагадування, що і у 2020 році були цінні миті життя, які ми будемо згадувати і переживати по-новому. Ці моменти зробили нас багатшими і вони залишаться з нами назавжди.

Так сьогодні, я згадую, як чекав на вулиці на свою піцу togo, а тим часом через "Месенджер" обговорював ідею нового номеру для Читай. Я пам’ятаю, як повертався додому і обдумував свій текст і пригадував авторів, яких можу процитувати у своєму матеріалі. Я пригадую, як їхав у потязі з Німеччини до Нідерландів і зачитувався глибокими і дуже важливими для мене есеями, чи як ми з колегами раділи появі першого номеру онлайн-журналу Читай. Ці всі прості життєві речі роблять нас щасливими і єднають попри віруси / дистанції / кордони.

Сьогодні я думаю і дякую своїм друзям з якими так легко творити. Іноді не дуже легко. Ми дискутуємо, ображаємося, у нас різні погляди на життя. Але врешті-решт ми знаходимо спільну мову, бо раптом, хтось промовляє чарівне слово «Книга». Після цього нас не зупинити. Це ми любимо. Ми вмотивовані ірраціональним бажанням зробити світ кращим. Нас усіх поєднує те, чого в сучасному світі віднайти все важче.

Тому я вітаю усіх з виходом 13 номеру Читай, який останній у 2020 році. 13 – чудове число! Я вітаю нашу команду з півріччям нашого онлайн-журналу. Беззаперечно для команди Читай – це головна подія року. 6 місяців поспіль ми вели безперервний діалог з нашими читачами. Для нас це найголовніше – писати тексти для друзів і ділитися безмежною любов’ю до книги. Ми раді, що коло наших друзів дуже велике. За пів року, Читай відвідали більш як 40 000 людей. Наш сайт відвідує близько 10 000 відвідувачів щомісяця. Для когось це скромні цифри. А для нас – це величезна подяка за нашу працю і творчість. Це мотивує, адже сучасній людині не легко боротися з лінню, втомою та іншими викликами, які супроводжують людство у XXI столітті.

Завтра, 1 січня 2021 року буде рівно 5 років, як з’явився Читай на просторах українського інтернету. Ми і надалі готові бігти цей марафон. Ми продовжимо змінювати нашу форму, щоб бути доступнішими, зручнішими, швидшими. Ми й надалі будемо заморочуватися над змістом. Так, нам є куди рости. Тож, коли ви сядете у зручне крісло, біля каміна, візьмете до рук улюблений напій, ми до вас прийдемо зі своїми текстами. Ми й надалі залишимося друзями і продовжимо нашу розмову про найголовніше.

Усім миру і добра у 2021 році!