Життя поміж книг, що приховують таємниці минулого

18.07.2022

Переглядів: 239

http://chytay-ua.com/

Карлос Руїз Сафон «В'язень неба» - Х: «Клуб сімейного дозвілля», 2018 – 320 с.

Життя поміж книг, що приховують таємниці минулого – так можна охарактеризувати атмосферу містичного роману «В'язень неба» іспанського сучасного письменника Карлоса Руїза Сафона.

Цікаво, що лише дочитавши до останньої сторінки, читач зрозуміє, що це аж ніяк не кінець історії, а радше навпаки...

Данієль Семпере – власник книгарні у Барселоні. Торгівля книжками – сімейний бізнес родини, який іде не дуже успішно. Скоро Різдво. Друг Даніеля та продавець книгарні на ім`я Фермін готується до власного весілля, однак все змінюється, коли до книгарні заходить таємничий гість, щоб купити раритетне видання роману Олександра Дюма «Граф Монте Крісто»...

Книга «В`язень неба» справила на мене суперечливі враження. На перший погляд її доволі легко читати, але коли заглиблюєшся у сюжет, то починаєш відкривати для себе цілу низку тем: Громадянська війна в Іспанії 1936-39 рр, боротьба між фашиським та більшовицьким режимами, тортури та жахіття в`язниць, концентраційних таборів, несподіване повернення з минулого людини, яку вважали зниклою безвісти чи навіть мертвою.

Данієль Семпере просто мусить з'ясувати моторошну таємницю власного минулого, бо інакше він не зможе щасливо жити поруч з маленьким сином та коханою дружиною Беатріс.

В сюжеті книги майстерно переплетені невидимі ниточки, які постійно нагадують читачеві про дві інші книги Карлоса Руїза Сафона – «Тінь вітру» та «Ігри Янгола».

В процесі читання роману «В`язень неба» виникає відчуття, наче складаєш різнокольоровий пазл, але, постійно, не вистачає одного шматочка для того, аби картинка нарешті стала цілісною, чіткою, зрозумілою.

Читач разом із персонажами мандрує вулицями Іспанії, відчуває цю атмосферу благодаті Різдва Христового, але зовсім поруч є щось недосказане, таємниче, містичне, що вселяє у душу сум'яття, страх, непевність

Дія роману відбувається у всесвіті Цвинтаря забутих книг. Магія цього місця впливає на всіх персонажів, які так чи інакше прагнуть його відшукати, дослідити, зрозуміти.

Важко не помітити очевидні паралелі з історією графа Монте Крісто, якому вдалося втекти із неприступної, оточеної морськими хвилями фортеці ІФ. Так само відважно втік із в'язниці монтжуїк в`язень неба.

В книзі автор показує, що бажання помсти руйнує людину зсередини, спалює її душу, заважає жити звичним, спокійним життям.

Ще однією наскрізною темою є сімейні цінності. Історія Даніеля і Беатріс спонукає до думки, що довіра між чоловіком та дружиною та любов до дитини, повага один до одного є найголовнішою запорурукою міцних, ніжних стосунків.

Справжня чоловіча дружба, коли заради щастя друга готовий ризикнути всім, навіть власною репутацією та успішним майбутнім.

А ще книга вчить: Якщо поруч ті кого любиш, то неодмінно зможеш подолати всі негаразди на життєвому шляху.

Роман буде цікавим для тих, хто любить розгадувати таємниці, не боїться містики та любить колекціонувати та читати книги. Іноді минуле, що оживає на сторінках пожовклого паперу, здатне невідворотно змінити не лише наше сьогодення, але й приховує ключ від майбутнього... Варто лише спробувати його відшукати.

Читайте також: Імперія страху: за романом Степана Процюка "Травам не можна помирати"

Підтримати проект

Ігор Зіньчук

Філолог, автор книжкових оглядів, блогер, копірайтер

author photo