5 українських книг про підлітків і для підлітків

07.07.2016

Переглядів: 3520

http://chytay-ua.com/

Як часто бувало таке, ви що намагаєтесь підсунути своєму чаду чи, може, молодшим братам та сестрам книгу замість набридливого планшету, а у відповідь отримуєте насмішливий погляд та фразочку на кшталт: «Ау, то вже не модно давно, шо я як …(тут самі знаєте хто) буду про якогось відсталого читати»? У мене таке досить часто, якщо чесно.

Прийшов час змиритись, що сучасним дітлахам вже не цікаво читати про пригоди мушкетерів та гардемаринів, їм навіть Поттер вже минуле століття! (пробач, Гаррі, я старалась). Отже, щоб подібних ситуацій було трохи менше, ловіть від мене суто суб’єктивний список книжок українських авторів про підлітків та для підлітків. (Тести на дітях пройдені успішно. Всі залишились живі та задоволенні). 

1. «Щоденник Ельфа» Наталки Малевич.

Збірка короткий оповідань від Наталки Малевич вийшла дуже тепла та різнопланова. В ній безліч буденних та цікавих історій, про звичайних дітлахів, що вчаться у школі, переживають перше кохання, перші невдачі та злети. Вони різні, та однаково прагнуть самостійності і певної свободи від батьків. Книга читається на одному диханні і залишає після себе приємний післясмак першого снігу.

2. «Кав’ярня на розі» Оксани Сайко.

Вона просто зобов’язана закохати підростаюче покоління у книги. Ну самі посудіть: завжди дощова атмосфера Львова у поєднанні з тихою кав’ярнею та старими книжками – це просто не може не захоплювати! А головна героїня, Ліда, яка тільки збирається вступати у доросле життя та робити свій перший самостійний вибір, буде для дітей майже як старша сестра, тільки нормальна, а не та, що цупить цукерки з новорічного набору і забороняє дивитись мультики до півночі.

3. «Марта з вулиці Святого Миколая» Дзвінки Матіяш.

Ця книга особлива. Її однаково приємно читати і підліткам, і тим, у кого в паспорті вже вклеєна друга фотографія. В фоліанті багато філософії, мрій, прагнень та втрат, а ще музики та мистецтва, яке щедро оздоблене ароматами гранату.  

4. Трилогія «Зворотній бік світла» Дари Корній.

А ви знали, що у нас є пристойне фентезі для дітей? Ні? Ну я про те теж не дуже давно дізналась. Книги Дари Корній розказують про дівчинку Мальву, доля якої тісно переплелася з усім пантеоном слов’янських богів. Взагалі, Корній вдалось дуже легко та повчально вписати прадавню міфологію у сучасні рамки. Безсмертні боги у неї поводять себе як звичайні люди, які закохуються, заздрять, ревнують, будують сім’ї, і це все відбувається у різник світах та вимірах. Мальва, яка подорожує цими світами, намагаючись знайти себе, підіймає ще дуже багато філософських питань, як то одвічна проблема взаємин батьків та дітей. 

5. Збірка «Чат для дівчат» від ВСЛ.

Коли під однією палітуркою збираються дванадцять абсолютно різних авторів, можна чекати на феєрверк цікавих та захоплюючих історій. У «Чаті для дівчат» легко знайти розповідь на будь-яку тему, від хобі та стосунків з батьками до кохання та шкільних уроків. Ну, в принципі, все, як і у реальному чаті з подружками.  

От такий він, мій суто суб’єктивний список книжок українських авторів про підлітків та для підлітків. Читайте, бо воно того варте. І пам’ятайте, перечитувати улюблені казки з горнятком какао у руках, коли вам вже далеко за дванадцять, то нормально, а всі, хто вважає інакше, просто заздрять.

Завжди ваша,

Книжкова відьма.

Слідкуйте за нашими найцікавішими публікаціями в соціальних мережах Facebook і ВКонтакті.