Дін Кунц "Ешлі Белл"

23.11.2016

Переглядів: 1865

http://chytay-ua.com/

Дін Кунц – американський письменник-фантаст, чий роман «Ешлі Белл» відразу після публікації у 2015-му охрестили трилером року. В 2016-му видавництво КСД переклало його російською і наголосило, що «Ешлі Белл» - це просто must read для всіх, хто у захваті від темного психологічного саспенсу. Скажу відверто, після прочитання книги я була де завгодно, але не в захваті. Чому? Спробую пояснити далі.

«Ешлі Белл» - це історія молодої та талановитої письменниці Бібі Блер, яка живе прекрасним життям і одного дня дізнається, що через хворобу жити їй залишилося не більше року. Але так сталося, що на ранок Бібі прокидається абсолютно здоровою та з нав’язливою ідеєю відшукати і врятувати когось на ім’я Ешлі Белл. Цим вона, власне, і займається наступні 400 сторінок.

Погодьтесь, задумка і правда цікава. Але Кунц не був би Кунцем, якби не створив в одній книжці заплутаний коктейль із різнобарвних та не завжди логічних жанрів, вписавши в історію, обмежену одним сюжетом, і  трилер з зачатками психологічного роману, і містичний детектив з мало реалістичною любовною складовою. 

«Ешлі Белл» вийшла як американський пиріг, перепечений під пекучим сонцем Каліфорнії, де замість вишневої начинки якийсь добрий самаритянин накидав галюциногенних грибів. Тобто ідея може і була прекрасна та інтригуюча, але в кінці ми змушені давитись пересушеним та прісним коржем.

Спочатку автор змусить вас спотикатись об абсолютно беззмістовні вчинків героїв, потім зжалиться над вашими замученими мізками і дасть краплину прозріння. Але не спішіть радіти, бо буквально через дві глави все знову стане на свої місця, а часом буде ще більш нелогічним.

Основним злочином цієї книги є відсутність антагоніста як такого. В «Ешлі Белл» головний лиходій відверто не страшний та передбачуваний до зубного болю. У його вчинках мало змісту та якогось вищого сенсу, що, в принципі, не відрізняє його від інших персонажів.

Єдиним справді важливим посилом книги стало намагання автора показати, як на людину впливають спогади та емоції дитинства. І тут чи не вперше він не схибив. Тема забутих та забитих підсвідомістю дитячих страхів і спогадів розкрита на сто відсотків і змушує задуматись.

В цілому «Ешлі Белл» Діна Кунца – це містичний детектив на один раз, після якого залишиться дуже багато запитань, на які ви навряд чи захочете давати відповідь. Це не шедевр і вже точно не головний трилер року.

Читайте, бо воно того варте!

І пам’ятайте: хорошою книгу робить читач, а не гучний титул від видавництва.

Завжди ваша,

Книжкова Відьма.