Зірка Мензатюк "Зварю тобі борщику"

19.06.2017

Переглядів: 3723

http://chytay-ua.com/

Постать чудової людини та неймовірно щирої письменниці Зірки Мензатюк свого часу, у студентські роки, стала для мене справжнім літературним відкриттям. Авторка книг «Макове князювання», «Київські казки», «Український квітник», «Зелені чари», повістей «Ангел Золоте волосся» та «Як я руйнувала імперію» та інших захоплюючих книг впевнено крокує на зустріч дитячим серцям та допитливості і дуже майстерно вчить і розповідає про все, що довкола нас, але дуже цікаво!

 Є серед тих книг одна вельми «смачна книга» «Зварю тобі борщику», видана у прекрасному «Видавництві Старого Лева». Чудесні, яскраві малюнки, цікава обкладинка, і, безумовно, захоплюючі тексти пані Зірки переносять читача у казковий світ, де живе Олеся зі своїм братиком Івасиком. Починається книга досить неординарною розповіддю про першу пригоду діток, під апетитною назвою «Борщ». Гарним був хлопчик Івась, та от дуже бліденьким, дуже переживали батьки, поки одна знахарка не порекомендувсла йти шукати сім мудрих лікарів, а восьмого такого собі… Пішла Олюся шукати на город тих лікарів. Ними стали: буряк червоний, капуста, морква, цибуля, квасоля, петрушка. А восьмим, «таким собі лікарем» був гриб-боровик. І коли з' їв Івась того борщу, то «ліва щічка порожевіла, права-зарум'яніла...». Інші казочки не менш цікаві: «Каша», «Голубці», «Калачі», «Узвар», «Ковбаса», «Вареники», «Полуниці», «Млинці».

Я особисто читала цю книгу на групі продовженого дня своїм учням 1 класу, і ніколи не забуду їх реакції, і те, як вони гладили свої животи, коли чули рядки, приміром: «Олеся їла млинчики з медом, оладки зі сметаною, млинці гречані і пшоняні, сирники....», а вареники тут і з м’ясом, печінкою, з маком, капустою, картоплею, квасолею, вишнями, яблуками, полуницями, сушеними, сливами, з солоною бринзою, чорницями, суницями, малиною, ожиною, білими грибами...». А ще в одній казці читаємо, як Узвар на Пампушці оженився, з чого теж раділи дітки... Власне, прочитавши таку неповторну книгу, діти точно більше не будуть вередувати, що не хочуть їсти, як і й Івась, коли голубці у нього перетворились у голубів, і полетіли через вікно... Більше того, діти дізнаються чимало страв і їх назв української традиційної кухні, познайомляться з ними ближче, «відчують їх на смак». Пані Зірка зуміла, разом із «Видавництвом Старого Лева», створити оригінальне видання, яким мають змогу «смакувати» всі охочі. Тому всім рекомендую і це видавництво, що видає такі чудесні книги, і цю письменницю, і цю «смачну» книгу!

P.S. Книга посіла друге місце у категорії «Книги для малечі» рейтингу «Книжка року 2013», а також потрапила у список Лідерів літа в номінації «Дитяче свято» за версією Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року 2013».

Використано фотографії з сайту "Видавництава Старого Лева"

Ірина Садула

Вчитель української мови та літератури, книголюб

author photo