Дмитро Кешеля "Родаки"

22.09.2017

Переглядів: 2641

http://chytay-ua.com/

«РОДАКИ» – РОМАН, ЯКИЙ ХОЧЕТЬСЯ ПОДАРУВАТИ КОЖНОМУ.

Роман-колаж Дмитра Кешелі «Родаки» (ВЦ «Академія», 2016) навіяв сильне відчуття радості й наповненості життя. Навіть не очікувала, що він справить таке враження.

Дмитро Кешеля так майстерно прописує своїх героїв, що мимоволі впізнаєш у них себе і своїх близьких. Відчуваєш, як він любить їх, від чого не можеш лишатися в байдужості. Навіть проблематичні риси героїв не сприймаєш так однобоко – життєві перипетії, в які автор вкидає їх, постійно змінюють ставлення до них. А найголовніше, що вони –  Митрик, баба Фіскарошка з козою Танкісткою, дід Соломон, пан Фийса і всі, з ким зводить їх життя, – добрі,  відкриті й особистісно колоритні люди.

«Родаки» стали для мене відкриттям. Я вже порекомендувала цей роман багатьом людям. У свою бібліотеку ми отримали  невеликий наклад , тому деякі колеги стоять за ним у черзі.

Нам потрібні такі книжки. У «Родаках» – навіть не філософія, а життєва мудрість. І незвичний жанр – «роман-колаж» – таки набуває сенсу: читач спостерігає за мереживом людських доль, візерунками їх почуттів у такому незбагненному, навіть магічному Закарпатті. Хочеться, щоб «Родаки» були в кожній домашній бібліотеці. 

Тетяна Якимівна Дубова

Директор черкаської міської бібліотеки імені Лесі Українки

author photo