Роман Іваничук «Бо війна війною…»

07.01.2016

Переглядів: 1980

http://chytay-ua.com/

Скільки то народу впало за свободу, а її все нема і нема. Пролита кров, залишиться для змісту нових невольничих пісень, які не дадуть загинути нації

«Бо війна війною…»

Почавши читати, хтось проведе аналогії з Ремарком, і я мав таку думку, однак зайшовши трохи глибше, я побачив набагато ширший калейдоскоп подій, людей, думок, які не покидають мене довгий час. Війна Іваничука – це війна, яка триває вже не одне покоління, де страждають або найкращі або невинні. Її ехо віддається в концтаборах, тюрмах, в очах поставлених до стінки науковці, поетів, патріотів; в селах, що пухли від голоду; в осиротілих дітях і осиротілого народу. Ця лінія фронту прокладена в свідомості людей. Вона передається від батька до сина наче клеймо, а зовнішній фронт є лише одним із її проявів, і не найгіршим… бо війна війною.

Історія про те, як освічені молоді та світлі люди чорніють під натиском тотального вбивства народів. Безглузді смерті молодих хлопців, які не встигли ще пізнати всю красу життя. Одні вбивають інших, жорстоко протикаючи тіло металевим багнетом, вгризаються в горло, ніби перед ними найбільше зло, а насправді – відображення їх самих. Вони втягнуті в змагання у тому, хто вміє краще помирати за царя або цісаря… бо війна війною.

Під колесами терору гинуть найсильніші, стріляються найміцніші духом особистості. Все переповнене страхом. Він заміняє спокій, віру, любов, працю – поїдаючи людей з середини. Страх робить з брата – ворога, з вчителя – зрадника, з однодумця – терориста. В одному і тому ж тілі вмирають люди, і народжуються вбивці. Смерть, яка має людські імена та обличчя, гуляє по світу… бо війна війною.

Насправді захоплює широта подій роману. Це і перша світова війна, польсько-українська війна 1918-19 років, життя українських емігрантів закордоном, останні дні життя та смерть Івана Франка; зустрічаються Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Степан Рудницький, Олександр Олесь та інші представники цвіту української нації; а також краса очима першопрохідців на землях Північного полюсу та багато іншого. Кожен знайде для себе щось цікаве.

Це історія про тих, хто без вини винний… бо війна війною.

Читайте також: Роман Іваничук "Серед повені книг"

Замовити книжку

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo