КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 4)

20.05.2018

Переглядів: 4413

http://chytay-ua.com/

Продовжуємо знайомити вас з «арсенальними» новинками українських видавців. Про те, чим порадують видавництва «КСД», VIVAT, «КМ-Букс», «Видавництва Анетти Антоненко», «Темпора», MERIDIAN CZERNOWITZ та «Наш формат», читайте за посиланням

Про новинки від видавництв BookChef, «ВСЛ», «АССА», «Астролябія», «Комора», «Фабула», «Рідна мова» та «Фонтан казок» читайте тут.

Що нового запропонують «Видавництво Жупанського», «Смолоскип», «Школа», «TheWillProduction», «Чорні вівці», «Легенда» і «Навчальна книга - Богдан» – за посиланням

ВИДАВНИЦТВО «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Джоан Ролінґ «Фантастичні звірі і де їх шукати» 

Це блискуче нове видання «Фантастичних звірів і де їх шукати» Ньюта Скамандера (яке вже вважається класикою серед чарівників) охоплює надзвичайний арсенал магічних істот, від Акромантули до Шрейка, разом із десятьма різними видами драконів – усі вони чудово зображені у яскравих кольорах винахідливою Олівією Ломенек Ґілл.

Роки видатних пригод та досліджень магіозоолога Ньюта Скамандера принесли плідні результати, які прийшлись до вподоби науковцям і були із захопленням сприйняті відьмами та чарівниками, а також стали доступними для маґлів на початку цього сторіччя. Завдяки яскраво ілюстрованому виданню читачі можуть вивчати магічну фауну п’яти континентів, не встаючи з власного зручного крісла. «Фантастичні звірі і де їх шукати» — це книга, яку мусять прочитати всі у Гоґвортсі!

Нове видання містить повністю оновлений текст 2017 року, який включає в себе шість нових звірів, котрих можна зустріти на теренах Північної Америки, а також нову передмову Дж.К. Ролінґ, написану від особи Ньюта Скамандера.

Зірка Мензатюк «Дике літо в Криму» 

Герої нового твору відомої української письменниці Зірки Мензатюк уже відомі читачам з її повісті «Таємниця козацької шаблі». І ось вони знову вирушають у мандрівку...

«Дике літо в Криму» – гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони...

Улюблені вірші. 3-й том

Зустрічайте довгоочікуваний третій – завершальний – том «Улюблених віршів»! Загалом понад 150 пречудових віршів українських та іноземних поетів на всі смаки! З малюнками найкращих українських ілюстраторів! Розкішний дарунок для кожної інтелігентної родини!

«Антологія молодої української поезії III тисячоліття». Упорядник Мирослав Лаюк

В антології представлено вибрані вірші понад 70-ти найпомітніших молодих українських поетів, чий творчий шлях (за кількома винятками) розпочався в третьому тисячолітті. До книги увійшли вірші українських поетів, найстаршому з яких 39, а наймолодшому – 17 років. На сьогодні це найповніша антологія нашої молодої поезії.

Тетяна Сидоренко «Ольга, дружина Пікассо» 

У липні 2018 року минає 100 років з часу одруження геніального іспанського художника Пабло Пікассо та відомої балерини, українки з Ніжина, Ольги Хохлової. Повість «Ольга, дружина Пікассо» – перша в Україні художня книга про Ольгу Хохлову, балерину трупи Сергія Дяґілєва «Російський балет», та її сімейне життя з Пабло Пікассо, яке тривало 18 років. Окрім головних персонажів, у канву повісті відомої письменниці з Ніжина Тетяни Сидоренко вплетено складні й цікаві постаті найближчого мистецького оточення Пабло і Ольги – непересічних особистостей в історії світової культури ХХ століття: С. Дяґілєва, І. Стравинського, Ж. Кокто, А. Матісса, Г. Апполінера, Л. Араґона, М. Брака, Гертруди Стайн та інших. А вдало винайдена форма «есхатологічного інтерв’ю» надає повісті відчуття безпосереднього спілкування з головними персонажами твору.

Ліна Костенко «Маруся Чурай»

Історичний роман у віршах «Маруся Чурай» визначної української поетеси Ліни Костенко – один із вершинних творів української літератури, своєрідна енциклопедія духовного життя нашого народу в XVII ст. Висока драма любові вирує на тлі епічних історичних змагань, де доля легендарної Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.

Подарункове видання з ілюстраціями Владислава Єрка, що надруковані особливим способом – з бронзою і металізованою фарбою. Обкладинка обтягнена коштовною тканиною із золотим та сліпим тисненням.

Джонатан Страуд «Бартімеус: Око ґолема»

Ми знову в Лондоні, контрольованому чарівниками, яким служать джини, африти, фоліоти та інші химерні мешканці світу духів. У юного мага Натаніеля – тепер уже помічника міністра внутрішніх справ – новий клопіт. У місті почастішали таємничі атаки на магічні установи й заклади. Дедалі нахабніше поводиться підпільна організація «Спротив», що взяла собі за мету повалити владу чарівників. І найголовніше: у Лондоні з’явився ґолем – моторошне велетенське чудовисько, непіддатливе до будь-якої зброї й заклять, яке нищить на своєму шляху геть усе. На наших героїв –Натаніеля і його норовистого, але могутнього джина Бартімеуса чекають нові випробування і неймовірні пригоди...

Це захопливе продовження повісті «Амулет Самарканда» не залишить байдужим жодного читача!

ВИДАВНИЦТВО «YAKABOO PUBLISHING»

Джон Доер «Міряй важливе. OKR: проста ідея зростання вдесятеро»

Книжка легендарного американського інвестора Джона Доера – надзвичайно цікаве і сміливе поєднання прикладної бізнес-літератури й особистих історій становлення низки феноменально успішних бізнесів та громадських організацій – від велетня Google до інноваційної піцерії Zume Pizza, від благодійної кампанії ONE лідера групи U2 Боно до Фундації Ґейтсів.

Більшість із них завдячують Джону Доеру як інвестору (наприклад, Google, адже саме Доер вклав у "гаражний" стартап перші серйозні гроші), й усі – як наставнику, вчителю, пораднику. Для тих, хто шукає практичну, покрокову інструкцію впровадження в своїй компанії або організації метод цілей і ключових результатів – OKR, знайдуть у праці Доера вичерпний і вправно написаний посібник.

Проте насправді унікальною цю книжку робить історія спадковості, вдячності й передачі знань від покоління до покоління. Не зовсім те, чого очікують від популярної бізнес-літератури, а отже – свідчення, що величезні гроші та найгучніший успіх можуть бути також історіями взаємної поваги і людяності.

«OKR – це як швейцарський ніж: стане в пригоді будь-де у будь-якій ситуації», – переконує Джон Доер. І робить він це справді аргументовано. 

Джошуа Купера Ремо «Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж»

Книга- бестселер The New York Times та Washington Post. №1 у списку McKinsey Summer Reading List у 2016 році, зокрема її рекомендували CEO компаній LinkedIn, Cisco, Corning і, власне, McKinsey. 

Ремо, свого часу наймолодший редактор в історії журналу Time, у своїй третій книжці «Сьоме чуття» запрошує нас розділити з ним абмітне завдання: збагнути суть нашої доби.

На його думку, епоха, в яку ми зараз тільки вступаємо, відрізнятиметься від наших днів так само, як доба Просвітництва відрізнялася від Середньовіччя, і лише ті, хто володіють так званим «Сьомим чуттям» не залишатимуться на узбіччі історії. Ми вже живемо у світі нової влади – влади мереж, водночас розпорошеної і сконцентрованої. Зі своїми викликами та перевагами, мережева влада не є безпечнішою від звичних ієрархічних моделей, і ми можемо стати свідками народження нового деспотизму.

На сторінках книжки можна знайти не один привід злякатися, але Ремо залишає нам простір і для оптимізму, а також доволі несподівані пропозиції та відповіді на виклики нової епохи наприкінці цієї надзвичайно сміливої, повної приголомшливих відкриттів навіть для досвідчених читачів науково-популярної літератури, книжки-бестселера.

Ремо – учень Генрі Кіссінджера й один з очільників компанії Kissinger Associates. Член ради директорів Starbucks і Fedex.

Стівен Сломен і Філіп Фернбак «Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті»

Ми живемо у дивовижну епоху: ще ніколи знання, зокрема наукові знання, не були настільки доступні, ніколи перевіряти факти не було так легко, ніколи так багато людей не мали можливості вчитися новому. І попри це людей, які вірять у всесвітню змову, "шапочку з фольги" та інші антинаукові забобони, не стає менше, радше навпаки.

Американські коґнітивісти Стівен Сломен і Філіп Фернбак з перших сторінок переконують, наскільки мало ми знаємо про те, про що, здавалося би, знаємо багато. Абсолютна більшість людей не розуміє механізм дії приладів, якими ми користуємося щодня, навіть такі прості, як зливний бак унітазу. Попри це людство не тільки вижило, а й досягнуло нечуваних успіхів у розумінні й навіть опануванні навколишнього світу. Як так сталося?

Сломен і Фернбак пишуть про те, що усі ми живемо у спільнотах знання, а те, що ми вважаємо "своїми" знаннями, насправді розподілено довкола нас, і ми сягаємо по ці експертні знання, навіть не помічаючи цього і не усвідомлюючи глибини свого невігластва. Високорозвинені суспільства складаються з окремих осіб, які напрочуд мало знають, а своїм розвитком завдячують ефективності обміну знаннями. Автори також пояснюють, чому навіть освіта і вільний доступ до інформації та наукових досягнень не рятує людей від схильності до упереджень, забобонів і помилок, а також розповідають, що з цим робити.

ВИДАВНИЦТВО «КЛІО»

Лариса Масенко «Мова радянського тоталітаризму»

«Мова радянського тоталітаризму» ‒ книжка-дослідження Лариси Масенко, професора Національного університету «Києво-Могилянська академія», однієї з лідерів не тільки наукової, а й громадської думки, лауреатки п’яти премій.

 Мову радянського тоталітаризму розглянуто у виданні у двох аспектах: як мову великого ошуканства, що створювала світ словесних фікцій, призначених приховувати огидну  радянську дійсність, і як мову державного тероризму, антилюдську суть якої розкрито на основі аналізу текстів комуністичних вождів і документів каральних органів.

Окрему увагу авторка приділила висвітленню деструктивних явищ у родинних стосунках та безпрецедентній уніфікації національного життя народів СРСР у період панування комуністичного режиму.

«Ігор Качуровський. Спомини і постаті». Упорядник Олена Бросаліна

Книга спогадів Ігоря Качуровського (1918–2013) ‒ сьомого неоклясика, лауреата Шевченківської премії 2006 року ‒ втілення давнього задуму Автора, який він плекав на схилі віку. Ця «малоформатна» мемуарна проза (нариси, портретні шкіци, статті, нотатки…) віддзеркалює найяскравіші епізоди життя Ігоря Васильовича: від школярських бувальщин, місце дії яких ‒ Ніжин початку 1930-х, через гіркі вигнанницькі дороги «неблагонадійної» в очах радянської влади родини (російський Курськ, після короткого повернення в рідні місця під час Другої світової війни ‒ австрійські табори Ді-Пі, далі ‒ життя, а радше виживання української колонії в Буенос-Айресі) аж до респектабельного Мюнхену, де Качуровський нарешті досягнув повноти творчо-інтелектуальної самореалізації, та вражень од відвідин України за доби Незалежності. Чимало сторінок видання присвячено талановитим, непересічним особистостям ‒ людям культури й науки, з якими Авторові пощастило спілкуватися на еміґрації. Публікується також «Автобіографія творча» ‒ хроніка літературного шляху письменника і водночас його естетичний маніфест.

Видання приурочено до 100-ліття від дня народження Ігоря Качуровського і адресовано шанувальникам його творчості та всім, хто любить і цінує мемуарну літературу.

Ален Безансон «Свята Русь»

Для історика Росія ‒ не більша таємниця, ніж Франція, Китай чи навіть Люксембург. Але чому кажуть «свята Русь» і не кажуть «свята Франція», «свята Німеччина», «свята Італія»? Чому кажуть «вічна Росія»? Вона не така давня і сильно змінилася. Чому, коли мова заходить про роман Толстого, п’єсу Чехова чи балет Чайковського, вживають вираз «російська душа»? Чому цю душу називають «містичною»? Коли і за яких обставин «викликаються» на авансцену історії міфологеми «Москва ‒ третій Рим», «Свята Русь»? Чому європейці рідко послуговувалися об’єктивною інформацією про Росію, а більше керувалися міфами і стереотипами й дивилися на Росію крізь деформовану призму?

У своїй новій книжці «Свята Русь» Ален Безансон намагається знайти відповіді на ці та інші запитання. Порушена тема є особливо актуальною в нинішніх геополітичних реаліях, особливо в умовах розв’язаної Росією гібридної війни проти України. Володіючи широким спектром знань з історії, філософії, релігії, літератури, автор на численних прикладах переконливо показує, що гібридна війна Росії проти світу ніколи не припинялася.

«Кохання, вареники чи підбори: що допомагає українкам підкорювати світ». Упорядник Тетяна Лебедєва

Це видання розповідає, чим українки відрізняються від інших жінок світу. 10 публічних співавторок книжки відверто розповідають, як вони збираються на побачення, першими освідчуються і за кого зрештою виходять заміж. Чи справді кожна українка вміє готувати борщ, навіщо ходить у спортзал, та чому для неї настільки важливий манікюр? В чому особливість виховання дітей по-українськи, чому жодна українка не обходиться без подруги та, навіть,  про ставлення до сексу на першому побаченні. 

Авторки – це Ольга Харлан – олімпійська чемпіонка з фехтування на шаблях, Олена Мельник – зірковий візажист, Наталя Левензон – шеф-кухар, хоча за освітою художник-реставратор, Марiя Собко – співачка, фіналістка численних українських співочих конкурсів, Єлизавета Даниловська – журналіст, редактор, сценарист, Катерина Сільченко – дизайнер одягу, засновниця бренду the COAT, Cвiтлана Тарабарова – співачка, композитор і автор пісень, Дар’я Коломієць – телеведуча, модель, діджей, Анна Кушнерук – психоаналітик і телеведуча, Наталiя Подгорна – лайф-коуч і бізнес-стратег. 

Тут зібрані секрети й хитрощі українок, одкровення іноземців про них. Книжка не лише відповість на питання про українок, а й показує , як вони підкорюють світ.

ВИДАВНИЦТВО «КАЯЛА»

  

Ія Ківа «Подалі від раю»

Ія Ківа – поет, перекладач. Народилася в Донецьку в 1984 році. Закінчила філологічний факультет Донецького національного університету. З літа 2014 року живе в Києві.

Вірші, рецензії та переклади публікувалися в журналах «Студія», «Слово \ Word», «Нева», «Веселка», «Плавучий міст», «Нова Юність», «Новий світ», «Білий ворон», «Хрещатик», «Жовтень», «Інтерпоезія», «Poem», «Po&sie», в інтернет-виданнях «Ліterrатура», «ArtPapier», на сайті Polutona і ін. Вірші перекладалися на англійську, французьку, польську та литовську мови.

До книги увійшли вірші російською та українською мовами, написані в 2014-2018 рр. У центрі уваги автора перебувають такі теми, як пам'ять, війна, насильство, травматичний досвід, пошук ідентичності, кордони і перехідність.

  Ольга Брагіна «Фонове світло»

Третя збірка віршів російською мовою київської поетеси Ольги Брагіной. До книги увійшли тексти 2016-2018 рр., присвячені темі сприйняття минулого і його взаємодії з теперішнім, життя в сучасному мегаполісі в момент екзистенціальної кризи і її осмислення з допомогою мистецтва.

 Олександр Мільштейн «Аналогові машини»

Дія роману відбувається всередині просторово-часової воронки, яка розвертається від містечка, який останні дні носить назву Брежнєв, до півострова, який через кілька днів перейменують в Острів Сталін. Молодший науковий співробітник В'ячеслав Сосновський залишає своє прокрустове ложе, схоже на дерев'яний тапчан, котрий стоїть двома ніжками на березі Чорного моря і двома – в НДІ 80-х, і з валізами, набитими не зовсім дорогоцінними каменями, встигає сісти на пасажирський поїзд, який їде зигзагоподібно , безліч разів перетинаючи кордон між Україною і Росією, поки крива не вивезе туди, де почнеться схожий на сон уві сні трилер, дійовими особами якого стануть вічно веселі і спаяні таємницею інфернальні митники.

 Катаріна Венцль «Київські щоденники 1990-1993»

Початок дев'яностих років. Німецька студентка російської мови з Мюнхена на запрошення Київського міськвиконкому приїжджає в нове місто-побратим. Живе в готелі, працює в бюро перекладів. Знайомиться з співробітниками бюро, з перекладачами, зі студентами низки вузів, з вченим. Переселяється на приватну квартиру, кидає роботу, розширює коло знайомств. Спілкується з художниками українського андеграунду, з музикантами, з юристом. Оглядає визначні пам'ятки, виїжджає в околиці, відвідує Львів. Подорожує поїздами, вантажним літаком, автобусом. Протягом своїх поїздок записує враження від роботи, від зустрічей, від щоденного життя в місті і від самого пересування на різних засобах транспорту.

 Олексій Александров «Книги Книг. Nigredo. Том 1»

Мабуть, романом цю книгу можна назвати з достатньою часткою умовності. По-перше, це саме Книга. А по-друге, Книга Книг – тобто книга, що складається не з глав, а саме з книг, об'єднаних спільною ідеєю, вигаданими і реальними персонажами і, головне, Києвом – дійсним і уявним, історичним і чарівним. Він – і ідеальне Місто Майстрів, приховане від очей непосвячених, і відкриває свої Золоті Ворота тільки гідним, і, одночасно – заповідник затхлої "совковості". Але він же і центр світобудови, вмістилище епох і культур, віддалених один від одного, здавалося б, дуже далеко, але які, як виявляється, легко з'єднуються в єдине живе ціле.

 

 ВИДАВНИЦТВО «ТЕЗА»

Сашко Дерманський «Маляка і Велика Маня»

«Маляка і Велика Маня» – це четверта книга в серії про Маляку, але за всі попередні історії у головної героїні ще не було таких карколомних пригод. Виявляється, один з найнебезпечніших драконів – Луціус – на свободі. Він взяв у заручники Малячиних батьків та змусив Велику Маню прийняти його сторону. Драконії тепер загрожує страшна небезпека. Читачам доведеться відчути прикрощі і сум, але надія на щасливу розв’язку буде підтримувати до останньої сторінки. 

Книжку можна читати і як продовження пригод Маляки та її друзів-драконів, і як самостійний твір. Кияни певно пізнають серед героїв знамениту пам’ятку історії. 

Книжка рекомендована для дітей від 6 років, але задоволення від читання гарантовано отримають і батьки.

  Галина і Тарас Микитчаки «Джмеленя і Рожко з Чивчинського лісу»

Цього разу пригоди Джмеленяти починаються із поїздки в самісінькі гори, дикі Карпати, де ніхто не живе, окрім як відьом. Так-так, тих відьом, які мають сухезний гачкуватий ніс, рубець через праву щоку, декілька обвислих бородавок, кущисті брови, бліді вуста і пронизливі вицвілі очі. Саме така відьма і почала полювання на Рожка – нового приятеля Джмеленяти та Дмитрика. 

Ця книжка теж є продовженням серії пригод Джмеленяти. Рекомендована для дітей від 7 років.

 Валентина Захабура «Ой, Лише, або З чим їдять вундеркіндів»

 

Лишко та його нова сусідка Ойка починають свої шалені пригоди! Вони весь час потрапляють у несподівані халепи та чудернацькі історії, але їм до снаги з цим боротися, адже вони вірять у справжню дружбу. Ці двоє бешкетників знають, що таке «стелетрус», як перевиховати хулігана, як поводитися з байкерами та гопниками, а також з чим їдять вундеркіндів.

Довгоочікувана книжка про звичайну, але все ж таки трохи дивну родину, тата байкера-іхтіолога та маму-еколога, про дитячі мрії і допитливість, від фантастичної авторки Валентини Захабури. Чому книжка важлива? Поза розважальним елементом, книжка вчить, як товаришувати, як порозумітися з іншими.

 Олександр Єсаулов «Полювання на догхантерів. Справа №12» 

 

Продовження серії пригод з юними детективами Михою, Льохою та Настею. У новій історії Олександр Есаулов пише про доґхантерів, яких і намагаються спіймати друзі. Вони навіть влаштували мітинг на центральній площі міста, щоб привернути увагу громадськості, та заручилися підтримкою мера. Як гадаєте, це допоможе знайти і покарати злочинців?

Як завжди, Олександр Єсаулов піднімає гостру соціальну тему і розповідає на прийнятному для підлітків рівні про її важливість і про можливі шляхи розв’язання проблеми. Таким чином, автор прагне максимально проінформувати дітей про «підводні камені» дорослого життя.

Рекомендовано для дітей від 10 років.  

 

  ВИДАВНИЦТВО «СВІЧАДО»

 

Гілберт Кіт Честертон «Святий Франциск Асизький»

За загальним визнанням, ця книга вважається найкращою розповіддю про життя святого Франциска. Відомий християнський журналіст і письменник, Гілберт Честертон, уникає сухого відтворення біографічних фактів про Франциска Асизького. Автор ділиться своїми думками про одного з найвідоміших святих, пропонуючи читачам погляд сучасної людини на того, кого називають найбільшим радикалом у християнській історії після Христа.

 Записничок на щодень 2018-2019

Кожний день є унікальним. Щодня у нас нові пригоди, зустрічі, цікаві клопоти. Так хочеться залишити щось на згадку, а через деякий час пригадувати свої мрії, читати власні роздуми чи плани.«Записничок на щодень» – це щоденник на навчальний рік, у якому поєднано цікаві факти, цитати, креативні завдання та місце для записів ваших планів. Зробіть ваші дні яскравими, а плани здійсненними.

 «Шукай і знайди. Старий Завіт. Пригоди»

Дитяча розвивальна книжка-віммельбух з яскравими, деталізованими ілюстраціями, цікавими завданнями та захопливими історіями з Біблії.

За допомогою гри на великих розгортках, пошуків та завдань Ваша дитина познайомиться з новими пейзажами, образами, тваринами та пізнає цікавий світ Біблії. Книжка сприятиме розвитку мовлення, уяви та моторики дитини, та найголовніше – вона може стати її першим провідником стежинками Святого Письма.

Тут містяться такі історії: Дивовижний Ноїв ковчег, Вихід: Втеча через море, Єрихонські стіни, Давид і Голіят, Йона та велика риба.

Захопливих пошуків та розваг!

 Ілюстрована Біблія. Біблійні історії для дітей

Ілюстрована Біблія для найменших дітей допоможе батькам розказати малечі про Бога. Біблійні історії написані простою мовою, а яскраві ілюстрації з чарівними тваринками ознайомлять її з світом.

Діти захоплено розглядатимуть пізнавальні ілюстрації і дізнаватимуться про створення світу, маленького Мойсея в кошику, Йону та велику рибу, народження Ісуса в бідній стаєнці та багато інших цікавих історій. Ця книга буде цікавою для діток від 4 років.

50 речей, які має знати юна леді

 Знання добрих манер було і є обов'язковим для юних леді. Сьогодні ми прагнемо навчатися швидко й легко.  Щоб не додавати ще один урок з етикету до перевантаженого розкладу сучасних дівчат, пропонуємо їм книжку, на сторінках якої коротко, дотепно та цікаво описано важливі уроки сучасного етикету.

Навчитися всіх цих речей не коштуватиме сучасним юним леді ні копійки, однак це знання і його вміле застосування, безумовно, принесе  чималі переваги вже сьогодні та на все життя.

 

Ці та інші книги видавництва «Свічадо» ви зможете придбати на його офіційному сайті.

 ВИДАВНИЦТВО «РАНОК»

Олександр Педан «Пан Дельфін»

Книга Олександра Педана про найпрекрасніших і найрозумніших створінь у світі. В ній про те, що дельфіни не риби, як вони сплять, слухають, дихають. А ще про те, що у дельфінів є імена, вони впізнають себе у дзеркалі. Прямо як люди. До книги додаються прикольні стікери з простими порадами зі збереження природи.  Адже серія “Зірки PRO” створена задля глобальної мети – показати діткам, наскільки різноманітна і прекрасна природа нас оточує, і як важливо піклуватися про її збереження. 

В серії також представлені: «Пан Їжак»  від Олексія Потапенко, «Пан Вовк» від Олексія Горбунова.

Олександр Драган «Найкраща у світі фіранка»

Гумористична книга-картинка про пригоди найкращих друзів – Панди, Горили та Пінгвіна. Друзі випадково зіпсували найкращу фіранку Горили та намагаються виправити ситуацію, щоб її власник не засмутився. Книга є літературною прем’єрою автора-ілюстратора Олександра Драгана, вихідця з Одеси. 

Аня Хромова «Титепетль сердиться»

«Титепетль сердиться» – книга серії “Слухай серцем”, що допоможе дорослим і дітям спільно проговорювати та глибше розуміти важливі емоції й почуття.

Титепетль – справжнісінький вулкан. Коли його сердять, наслідки теж справжні: руїни, біль, страх, втрата друзів. Усередині кожного з нас є такий вулкан, наповнений емоціями. Зрозуміти, чому варто вміти його опановувати, допоможе історія про величну Чорну Гору та нерозсудливу Чорну Хмару.

В серії також представлені: «Суперклей для вази», «Велике серце», «Зелена білка», «Моя Ба».

Зоман Чейнані «Школа добра і зла» 

«Школа добра і зла» – перша книга однойменної фентезі-серії, що вже стала хітом за кордоном, а тепер вперше представлена в Україні. Вона розповідає про двох дівчат, яких директор забирає до Школи добра і зла, як це вплине на долі дівчат та самої школи. Автор книги є популярним блогером на YouTube. Книга є бестселером за версією New York Times, а дизайн обкладинки входить до ТОПу підліткових вподобань. 

В серії також представлена: «Школа добра і зла. Світ без принців».

Кайл М’юборн «Вогонь!»

“Вогонь!” – перша книга серії “Лицар-дракон”, події якої відбуваються у добу Середньовіччя. Це - огидно-кумедна серія, у якій хлопець-дракон вирішив стати лицарем. Його не зупиняє навіть те, що лицарі зазвичай полюють на драконів. 

В серії очікуються: «Щури!», «Відьма!», «Дракони!», «Турнір!».

Сара Таверньє, Олександр Веріль, Жак Гішар «Анатомія»

Під обкладинкою цього анатомічного атласу міститься купа інформації про організм людини! Уявімо, що він функціонує, як велике місто, а отже в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна система), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика), Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів. 

В серії також представлені: «Дива архітектури».

ВИДАВНИЦТВО «DISCURSUS»

Христина Козловська «Ящірка та її хвіст»

«Ящірка та її хвіст» – книжка казок для дорослих. Автоматизм щодення, пошук правди, шлях до мрії, страхи й стереотипи – неповний список проблем, які авторка підіймає у незвичний для сучасної літератури спосіб: наприклад, через образи тварин, які стають алегоріями різних чеснот і недоліків, – зовсім як у барокових творах. 

Проте казкові мандрівні сюжети, добре відомі всім з дитинства, наприклад, про золоту рибку й три бажання або про підземного мешканця, набувають тут нового, сучасного прочитання.

Кожна казка – це насправді історія «для душі»: вона дає простір і для відпочинку від складніших творів, і для внутрішньої роботи.

Ольга Деркачова «Коли прокинешся»

 

Прокинувшись після кількарічної коми, в яку Марта потрапила внаслідок аварії, вона усвідомлює, що нікому не потрібна.

Близькі люди навчилися жити без неї. Але чи були вони насправді близькими? Марті треба починати жити заново. Це можливо, якщо тебе оберігає кохання. Тепло долонь, ніжність слів, делікатність вчинків і справжність почуттів. А ще багато людяності. Проте залишається головне питання: хто ж винен у тій аварії?

Ольга Деркачова «Дім Терези»

Коли нестерпний біль від смерті коханого врешті відступає, Тереза вирішує розпрощатися з минулим назавжди. Але тоді ж отримує несподіваний подарунок звідти — ключі від дому з яблуневим садом. Тереза наповнює той дім людьми, такими ж загубленими, як і вона сама. Тут кожен має право на мовчання й час, який зцілює.

День за днем новий дім змінює життя Терези. Незнайомці стають вірними друзями. Потреба допомагати іншим перетворюється на роботу. А за дверима дому її вже чекає нове кохання. Треба тільки відпустити привидів минулого й змогти пробачити собі.

При надії. Дев’ять особливих місяців 

«При надії. Дев’ять особливих місяців» — це книга про досвіди й стани, відчуття й емоції жінки, яка очікує народження дитини.

Дев’ять українських авторок (Любов Якимчук, Ірена Карпа, Маріанна Кіяновська, Лариса Денисенко, Галина Петросаняк, Христина Козловська, Ольга Деркачова, Тетяна Мельник, Ірина Шувалова) розповідають свої власні й літературно переосмислені історії вагітності: від загальновідомих двох смужок на тесті, перших рухів, УЗД і до глибоких емоцій та станів, що неминуче проступають, коли жінка вже не одна, а носить у собі цілий новий всесвіт.

Олег Лишега «Laterna Magika (Чарівний ліхтар): немонтоване кіно»

Поети Олег Лишега та Богдан Смоляк поринули у розмову-ріку. Як годиться у Львові, це відбулося в підземеллі, адже всі львівські води під землею. Режи- сер Дарія Ткач талановито спрямовувала її хід, врешті, вправно прокоментувала декор і передала на папір найважливіше з промовленого.

Процюк Степан «Бийся головою до стіни»

Степан Процюк – автор для мужніх, для тих, не боїться зазирати в притемнені куточки підсвідомого, знати справжню етимологію людських вчинків, досліджувати тілесність, гріх і форми покути. Подібні моменти є визначальними у творчості цього письменника, який відважно рухається назустріч невідомому.

«ВИДАВНИЦТВО 21» 

Андрій Любка «Кілер+»

«Кілер+» – перша і водночас найновіша прозова книжка Андрія Любки. Перша, оскільки саме цими текстами він дебютував у жанрі короткої прози, а найновіша, бо спеціально для цього видання автор написав два нові оповідання. Оповідання «Кілера+» неприховано виказують авторську насолоду від процесу писання та нестримного польоту фантазії, які реалізуються у несподіваних сюжетах та їхніх поворотах. Андрій Любка творить об’ємні картини, будуючи їх на деталях, півтонах, крупних планах, в яких неприпустима найменша удаваність, штучність. І саме щирість, відкритість, довірливий тон оповіді, легкість і прозорість стилю роблять оповідання Андрія Любки читабельними, правдивими, а їхній автор отримує неабиякий кредит читацької довіри. Тим більше, що в його історіях кожен може побачити щось від свого життя і себе. Письменник – уважний спостерігач за навколишнім світом, його мешканцями та процесами. У своїй подячній післямові до «Кілера+» він зазначає: «Аби написати «Кілера», я перетворився на спостерігача, шпигуна й підслуховувача. Я крав слова й людські жести, комбінував персонажів із сотень реальних людей».

Таїсія Наконечна «Життя під парасолею»

Це книжка своєрідних оповідань-спалахів, моментальних емоцій, відчуттів, реакцій на світ, людей, події. Ця книжка зображує підпорядкованість косинусоїді творчого процесу і водночас вона є такою собі антирезиґнацією. От що говорить про концепцію цього творчого проекту Таїсія Наконечна: «…книжка є посвятою тим моїм друзям, далеким і близьким, чиї життя обірвалися раптово і трагічно, з різних причин, за останні кілька років, чиї життя і передчасна смерть спонукали прагнути змін, кардинально змінити свої стосунки з навколишньою дійсністю і використовувати кожен шанс, дарований Богом». Книжка двомовна (українською й англійською ‒ в авторському перекладі).

Ярослав Поліщук «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі»

Ми звикли до стабільності географічних карт і непорушності кордонів. Коли навесні та влітку 2014 року межі держави раптом стали по-новому перекроювати, це виявилося шоком для більшості українців – тієї більшості, яка вважає, що Україна – це частина цивілізованого європейського простору з чітко встановленими правовими нормами, обов’язковими для виконання. Однак спроба пересунути державні кордони, хоч якою б авантюрною вона не здавалася за умов ХХІ століття, вдалася. Може, якраз завдяки вдалому поєднанню різних маніпулятивних технологій. Тобто, не так через збройну агресію сусідньої країни (хоча її важко заперечити), як через спритне використання інформаційних ресурсів, у яких затиралася відмінність поміж правдою, напівправдою й вигадкою. Це наочно показало всю силу символічного капіталу, яким є сучасна система інформації, тобто капітал культури.

Светислав Басара «Фама про велосипедистів»

«Фама про велосипедистів» – шедевр сербської постмодерної прози, дотепний інтелектуальний детектив, рідкісна книжка, яку водночас хвалить критика і обожнюють читачі.

«Ерудит, людина енциклопедичних знань, фанатичний письменник (щороку – книжка!) Светислав Басара зацікавлює читача детективним сюжетом, пропонує йому своє власне, майстерно сконструйоване бачення Історії, але по-справжньому полонить саме дотепними вибриками. Уявіть собі Ісуса, який в’їжджає до Єрусалима на велосипеді. Або Святого Духа, який дивиться згори на грішний світ, а бачить лише рухомі хрести. Шерлока Голмса, який зазнає фіаско у справі з двоколісниками, чи Зиґмунда Фройда, що зустрічає членів Ордену велосипедистів у рамках своєї лікарської практики. Уява Басари не знає меж, але завжди закамуфльована під ретельне дослідження – автор сипле цитатами, історичними фактами, назвами трактатів, деталями з біографій реальних осіб, апокрифічними теоріями й іроніричною термінологією. Цю техніку можна порівняти з такою популярною нині творчістю Дена Брауна, помітити в ній коріння фейкових новин, сфальшованої для пропаганди історії, словом, роман цей та й уся творчість автора ідеально вписуються в нашу гібридну добу» (Андрій Любка, велосипедист).

Дімітре Дінев «Янгольські голоси»

«Янгольські голоси» – це родинна сага, подана на тлі болгарської та європейської історії. Крізь призму приватних історій Дімітре Діневдає об’єктивну оцінку впливу історико-політичних подій на долю людей. Головними героями роману є Іскрен і Светлін, які ще на початку 1990-х утекли із посткомуністичної Болгарії, нелегально діставшись Відня. І саме тут, на Центральному цвинтарі австрійської столиці, вони вперше зустрічаються біля пам’ятника ще одного важливого персонажа – Міро. До могили цього покровителя мігрантів вони прийшли, сподіваючись на диво, оскільки лише дивом можуть виплутатися кожен із свого геть кепського становища. Та ще й, як виявиться, зустріч ця зовсім не випадкова: долі персонажів переплетені від народження.

Крім цікавої оповіді, що неодмінно захопить читачів, їх ще й зачарує авторський стиль, якому властиві синтаксична простота, метафоричне багатство, яскраві деталі, гра з прямим і переносним значенням слова, очуднення дійсності.

Барбара Скарґа «Після визволення… 1944–1956»

Ця книжка – своєрідний репортаж зі сталінських таборів. Заарештована 25-річною дівчиною за зв’язки з польським підпіллям, Барбара Скарґа (1919–2009) пройшла всі етапи радянського “перевиховання”: тюрма, трудові табори, заслання. Хоч події в книзі описано з віддалі трьох десятиліть, авторка дуже живо відтворює збережені в пам’яті деталі й сюжети з побуту зеків, образи людей по цей і по той бік колючого дроту, свої тогочасні думки й відчуття. Це непроста мандрівка спогадами, але, як пише авторка: «Є речі, варті не просто бути зафіксованими. Про них треба б кричати так голосно, щоб той крик почули всі. Бо вони й досі актуальні, й досі наче камінь на нашій долі».

ВИДАВНИЦТВО «ЧАС МАЙСТРІВ»

Даніель Пеннак «Око вовка» 

Незабаром вийде друком неймовірна книжка-сенсація відомого французького письменника Даніеля Пеннака про красу внутрішнього та зовнішнього світу. Все розпочинається з того, що в паризькому зоопарку зустрілися маленький хлопчик та полярний вовк. Аж раптом вони починають ділитися історіями, слухаючи які, неможливо лишитися осторонь, бо кожне слово з них відлунює у серці… 

«Тож його здорове око просто скаженіє. А з-під шраму на пошкодженому оці за мить з’являється сльоза. Та вовк плаче не від болю — це сльози безсилля, а ще — гніву.

Аж раптом хлопчик робить дивну річ, яка заспокоює вовка, сповнює його довірою. Малий заплющує око. Тепер вони можуть дивитись один на одного — око в око — посеред порожнього і мовчазного зоопарку. Перед ними — безодня часу"(с)

Діана Амфт «Як полюбити павученя?»

Аж чотири всесвітньо відомі казки під однією обкладинкою!

Допитлива маленька павучинка повертається! Цього разу читачі познайомляться ближче з її друзями та родичами! Разом із павучинкою розгадають таємницю, чому і дорослі, і малі бояться павуків; відсвяткують павучиний день народження та послухають цікаві історії про звірів далекої Африки. А ще, любі читачі, на вас чекає подорож на ферму, знайомство з тамтешніми тваринами та відчуття радості від того, що в родині павучинки з’явиться ще одна дитина.  

Леонід Сапожніков «Дмитрик у Країні Синіх Троянд» 

Одна з програм видавництва «Час майстрів» — це повернення маленьким читачам книжкових скарбів, якими колись видавництво «Веселка» тішило їхніх батьків. 

Тож дитячий мегабестселер кінця 1980-х про пригоди у Країні Синіх Троянд повернувся, тепер українською! Дмитрик Метелко з друзями — капітаном Медіаном та роботом Кібриком — вирушає на жуйковозі «Карась» до країни Дивувандії, повної чарів та пригод. Кролик, що об’їдає слова, Бажальний Трамвай, який приїжджає до іменинників і здійснює будь-яке бажання, місто працелюбів і Королівство ледарів — і це лише десята частина захопливого сюжету, що чекає на читачів.

Герої книжки не лише здолають ледарського короля Байдика Четвертого Леженя, а й здобудуть важливу навичку боротьби з власною лінню!

Будьте готові до того, що книжка зачарує вашу дитину безмежною фантазією автора, а ще допоможе розвинути власну уяву і відчути, що світ навколо, хоч і не завжди передбачуваний і впорядкований, та все одно дивовижний! 

Віталій Кириченко «Багато веселих історій» 

69 захопливих пригод із дитинства автора не дадуть занудьгувати ані дорослим читачам, ані їхнім дітям! На вас чекає багато веселощів: стрибання по калюжах, смачнючі бабусині пиріжки, трава по пояс… А чи знаєте ви, що буде з мильними бульбашками на морозі?

«Багато веселих історій» Віталія Кириченка — це не лише гарний настрій вашої родини, а й справжнісінький посібник, як можна радіти життю щодня! 

Наомі Алдорт «Виховуємо дитину, виховуємо себе»  

Прекрасна книга - порятунок для батьків, які могли вже впасти у відчай і вирішити, що в батьківстві вони програли. Наомі Алдорт звертається до читача з позиції повного прийняття і безумовної любові. Навіть просте читання книги може бути терапією, заліковує рани втраченого дитинства. І причиною тому – повне прийняття автором абсолютно всіх емоцій батьків і дітей: усвідомлюєш, що будь-який прояв почуттів – це нормально, в книзі дається пояснення і, головне, рішення. Читання позбавляє від почуття провини за помилки. Раз-по-раз Наомі говорить, що в будь-який момент, в будь-якому віці дитини, усвідомивши свої помилки, їх можна виправити, тим самим поліпшити Сьогодні і отримати можливість щасливого Завтра.

Назва книги відображає саму суть - виховуючи дитину, ми проживаємо заново своє дитинство, піднімаються старі почуття, спогади, деструктивні переконання, питання власної цінності і значущості. Так, книга про виховання дітей, але через душу батьків (Ірина Шабаєва, психолог з питань роботи з неповнолітніми).

Марджері Вільямс «Вельветовий Кролик, або Як оживають іграшки»

«Вельветовий кролик» — справжній скарб, книжка, з якою виросло вже кілька поколінь дітей по всьому світі!

Ця історія варта уваги кожного читача. Її глибина сягає істин, що розвивають в людині самосвідомість, здатність відчувати та любити, цінувати близьких та власні надбання, вона показує силу прощення та важливість уміння відповідати за своє життя.

Особливістю видання є переклад Мії Марченко, лауреатки премії ім. Григорія Сковороди, та незвичайні ілюстрації Ганни Черненко.

ВИДАВНИЦТВО «PABULUM»

Воркбук «ПРОЧИТАНЕ. Читай. Записуй. Запам’ятовуй»

З кожною новою книгою переживаєш окреме маленьке життя. З новими емоціями, знаннями, натхненням. Натхненням робити щось. Принаймні — поділитися прочитаним, щоб подовжити враження від книги. 

Воркбук «ПРОЧИТАНЕ» ми створили саме для цього. Тут можна занотувати думки, обрати щось зі списку рекомендацій для прочитання, — а, може, і створити власний? — та знайти ще багато корисного як для читачів-початківців, так і справжніх книгоманів.

Ростислав Семків «Як читати класиків»

Це нижка про підкорення могутньої сили — сили літератури.

Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників — від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв’язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.

Ростислав Семків – літературознавець, критик, автор книги «Як писали класики», перекладач, директор видавництва «Смолоскип», доцент кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії». Лектор LITOSVITA. Стажувався у Гарвардському університеті. Член журі багатьох літературних премій.

Видавництво «Брайт Стар Паблішинг»

Домінік Муазі «Геополітика емоцій. Як культури страху, приниження та надії змінюють світ» 

Перша книжка, у якій розкрито та проаналізовано масштабний емоційний вплив глобалізації. Підкреслюючи необхідність аналізу емоцій для розуміння мінливого світу та розгляду основних почуттів, що стоять за нашими культурними відмінностями, автор подає провокативний новий погляд на глобалізацію. 

Знаходячись у вирі подій, що трансформують наше життя, дуже важко не намагатися зрозуміти світові процеси. Перед нами постійно постають нові і нові питання. Чому трапилась війна? Що буде далі? Чи можна виявити закономірності, що призводять до криз, біженців, катастроф, ненависті та страху? Звідки взяти надію? Як світ міг уникнути жахіть? Де наше місце у світі?

Муазі намагається розмірковувати, дає багато відповідей, вказує напрямок. А головне – книжка дає надію.

Андрій Цаплієнко «Стена»

Новий роман відомого українського письменника, військового репортера, режисера документальних фільмів. Світ майбутнього змусить читача прийняти ті умови літературної гри, які пропонує автор. А історичний детектив, змішаний у їдкий коктейль із жанром антиутопії, не залишить каменю на камені від ваших уявлень про сучасну літературу. 

Андрій Яницький, Грехем Стек «Приватная история. Взлет и падение крупнейшего частного банка Украины»

Це перша незалежна книжка про відому українську компанію – «ПриватБанк». В основу її лягли сорок ексклюзивних інтерв’ю, архівні матеріали та відомості інсайдерів, які висвітлюють ключові моменти двадцяти п’яти років розвитку – з 1992 по 2016 роки.

Автори Андрій Яницький та Грехем Стек понад десять років займаються економічною журналістикою та журналістськими розслідуваннями.

Валентин Бадрак «Успішні жінки в чоловічому світі»

«Успішні жінки в чоловічому світі» – це історії про переконливі перемоги жінок над тими обставинами, що пропонувало їм сучасне до них суспільство, про жіноче обличчя успіху. Їхній досвід може використовуватися для моделювання власних досягнень. Справді, героїні з різними долями й життєвими траєкторіями виділяються нестандартним мисленням і вражаючими результатами.

Як їм удалося стати успішними й досягти всесвітньої слави? Про це й можна дізнатися з книги. А ще – вибудувати власну стратегію успіху. 

Святослав Черній «Пригоди Хоботовичів. Як слони до України мандрували»

Сім’я слонів на прізвище Хоботович мешкає в Зімбабве. Суботнього ранку їхній син Муті переглядає по каналу Discovery програму «Життя сучасних вовків у Карпатах». Коли вовк Стефко Вівчар показав журналістам свою книгу роду, Муті несподівано дізнається, що сім’я Вівчарів – їхні далекі родичі з лінії прадіда, який колись вивчав в Україні медицину. Це стає початком великої слонячої мандрівки на схід Європи.

Ця книга – алхімічна суміш реального і фантастичного, смішного і серйозного. Спрямована на розвиток уяви й тлумачення деяких речей та ситуацій. Для справжніх чомучок і їхніх батьків.

А найгарячішою новинкою до Книжкового Арсеналу від видавництва «Брайт Стар Паблішинг» стане авторський дебют Савіка Шустера – книжка «Свобода слова против страха и унижения».  

 ВИДАВНИЦТВО «ДУХ І ЛІТЕРА»

Кеті Карут «Почути травму. Розмови з провідними спеціалістами з теорії та лікування катастрофічних досвідів»

У книжці Кеті Карут представлені інтерв’ю з діячами різних професійних галузей, які мали теоретичний або практичний досвід роботи з травмою у ХХ і ХХI століттях. Автор стирає межі предмета і професії, та запрошує до розмови літературних теоретиків і критиків, психоаналітиків, психіатрів, психологів, політичних активістів, громадських діячів, кінематографістів, керівників інститутів, дослідників. Серед співрозмовників Кеті Карут немає випадкових осіб. Своєю діяльністю вони засвідчують колективну та культурну значимість травми. Книжка містить розмови з новаторами: з теорії травми (частина І), з клінічних, активних чи свідченнєвих втручаннях в травму (частина II), або зі створення чи модифікації установ, що надають терапевтичну, художню чи правову допомогу – реакцію на травматичні події (частина III).

Кирило Говорун «Мета-Еклезіологія: хроніки самоусвідомлення Церкви»

Україна – болючий вузол глобального християнства. Через розкол між православними церквами та війну на Південному Сході держави, а також високу релігійність українців тут не знижується міжконфесійна напруженість. Водночас це створює нові можливості для різних релігійних традицій. Православні, наприклад, мають нагоду відчути, що означає вийти з тіні імперій. Католики східного та західного обрядів опрацьовують нові моделі взаємин зі східним християнством. Протестанти наново осмислюють досвід Реформації, яка в Україні виявляється не чужою для всіх традицій. Видання цієї книжки українською має на меті сприяти різним християнським традиціям в Україні краще усвідомити, що означає бути Церквою, і знаходити краще порозуміння із християнами інших традицій. Адже в центрі уваги книжки – феномен Церкви. Підхід до цього феномену є переважно епістемологічним. Розглядаючи потік церковної свідомості від апостольських часів до наших днів, автор намагається вловити в ньому константи та перемінні й окреслити лінію розмежування між суб’єктом та об’єктом церковного самопізнання.

«Дисиденти. Антологія текстів» за ред. Олексія Сінченка

В антології вперше здійснено спробу представити дисидентський рух 1960– 80-х років у всій його поліфонії, не так на рівні суспільно-політичної проблема¬тики, як на рівні конкретних доль. Перед читачем розгортаються історії ідей і людських вчинків, у живому пульсуванні текстів, які самі про себе свідчать. Поліжанрова структура антології: від поезії, публічних і самвидавних виступів – до судових промов, відтак до текстів про перебування в тюрмах, спецпсихлікарнях і таборах, а насамкінець – до переосмислення власного досвіду протисто¬яння тоталітарній системі, – витворює багатопланову і змістовну картину україн¬ського руху опору. Ці тексти народжувались в ситуації, де свобода асоціювалася з таборами, а не з життям на волі.

Володимир Єрмоленко «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ—ХХ століть»

«Плинні ідеології» – це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

Оскар Бреніф’є «Що добре, а що погано?»

Чи треба з усіма поводитися приязно? Хто має першим виявляти приязність: ти чи інші? Чи можна здаватися приязним, але не бути таким? А навпаки: чи можна бути приязним, але не здаватися таким? Навіщо ти взагалі намагаєшся бути приязним? 

Оскар Бреніф’є — революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань — вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й учать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися.

Ярослав Грицак, Іза Хруслінська «Розмови про Україну»

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Головною темою розмови з блискучим істориком, публіцистом та публічним діячем Ярославом Грицаком є придатність історії для розуміння того, що робиться в Україні і з Україною в останні десятиліття. Особливий наголос мають відносини України з її історичними сусідами – поляками і росіянами, а також українсько-єврейські взаємини. Але передусім йдеться про історичний вимір теперішніх проблем і викликів, з якими стикається Україна, – і наскільки знання історії дає можливість зрозуміти майбутні сценарії розвитку. Оскільки польське видання вийшло майже десять років тому, то багато чого у цій книзі передумано і переписано, зокрема з’явився новий розділ про розвиток подій за останнє неповне десятиліття.

ВИДАВНИЦТВО «ДЖУРА»

Микола Лазарович «Ілюстрована історія України»

Посібник «Ілюстрована історія України» перевиданий учетверте. Доповнений інформацією про найновіші події в історичному житті України – тут висвітлено передумови Майдану та російсько-українську війну до 2018 року, тому можна вважати, що це найактуальніше навчальне видання з історії України. Автор книги – професор Микола Лазарович – вважає: чим складніший період, тим частіше мають оновлюватись книги з історії.

Валентина Семеняк «Баба Сяба»

Добродушна старенька бабця щоразу радісно зустрічає маленького Юрка. Він вже багато чого знає, хоча ще не ходить до школи. Проте Юрко не може второпати: звідки у бабусі беруться цукерки, якими він ласує. Він кличе бабуню Сябою, хоча у неї зовсім інше імʼя. Одного разу баба Сяба доручає бешкетнику Юркові важливу справу, але соромить малого і мудро його провчає. Книга вчить, що ніколи не треба боятись казати правду, але робити все по совісті. Письменниця Валентина Семеняк зачіпає тему українських звичаїв та ментальності, наприклад, вишиті рушники та подушки у хаті й велика родина – те, що притаманне українцям. Не забула вона нагадати дітям і про гарбуза із бабусиного городу.

Улас Самчук «OST. «Темнота» і «Втеча від себе»

Уперше трилогія «OST» зʼявилась у видавництві «Джура» в 2005 та 2006 роках. Тираж останніх томів швидко розійшовся, відтак їх практично неможливо було придбати. Популярність видань, як і самого Уласа Самчука, зросла. До «Книжкового Арсеналу-2018» «Джура» готує додрук усіх томів «OST», відтак тритомник можна буде придбати у комплекті. 

Олег Герман «Пастораль»

Для втамування спраги потрібен напій... цілющий напій слова: бентежного, стривоженого, ніжного, іронічного, змореного, збиточного. Слова подяки і слова-молитви...поезії. У поетичних роздумах Олег Герман прагне розкрити читачам світ своїх духовних цінностей, залучити їх до роздумів про одвічні протистояння почуттів любові та ненависті, правди й омани, честі і зрадництва.

Ганна Костів-Гуска «Література рідного краю»

Творчість відомої української поетеси Ганни Костів-Гуски вивчається на уроках літератури рідного краю. У посібнику зібрано конспекти уроків та позакласних заходів учителів української мови та літератури. Подано окремі вірші зі збірок авторки, а також її життєпис. Видання приурочене 70-річчю від дня народження поетеси та 45-річчю її творчої діяльності.

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo