Читай – In books we trust

10.07.2020

Переглядів: 975

http://chytay-ua.com/

Все тече і все змінюється – так виразився Геракліт давним-давно. Здається, зараз це твердження актуальне як ніколи.

Світ змінюється дуже швидко, машина прогресу невпинно набирає оберти. Незмінними можуть залишатися людські страхи, комплекси, соціальні та біологічні установки, у всьому іншому людство великими кроками віддаляється від самого себе в минулому. Є ті, хто не встигає за цими змінами, і ментально є жителем старого світу, навіть не здогадуючись, що Геракліт, живучи в Стародавній Греції, дивився на світ ширше, ніж вони в 21 столітті.

Якщо говорити про причини, через які людина може змінюватися, то неодмінно однією із них будуть книги. Існує наукове пояснення користі читання як процесу, що стимулює розвиток нейронних зв'язків у мозку. Є ще й філософське – книги розширюють світогляд. Цей короткий тезис вміщує в собі всі позитивні наслідки прочитаних книг. Змінюватися корисно. Сьогоднішні ми в хорошому сенсі відрізняємося від нас десятирічної давнини в тому числі завдяки літературі.

Коли ми народжуємося, то безперечно маємо певні задатки, таланти і схильності, які проявляються у зрілому віці. Велику роль у цьому відіграють гени. Однак, така особливість нашої натури, як любов до книг, – це набута властивість.

У кожного своя історія про те, як він почав цікавитися літературним мистецтвом: в різному віці, під впливом інших людей або самостійно. Книголюбами не народжуються, ними стають. Можливо, ці історії колись ви знайдете на сторінках нашого журналу.

"Читай" – це наш набутий за прожиті роки інтерес до книг, переведений в площину онлайн ресурсу. Жоден із нас не мав і не має безтурботного життя, яке суцільно можна присвятити книгам. Ми ходимо на роботу, виховуємо дітей, сплачуємо комуналку і купуємо продукти в АТБ. Шукаємо щоденні мотиви для щоденного життя, як і більшість людей навколо.

Ніхто із нас не вчився на журналіста, щоб писати гарні тексти. Дехто був відмінником, а дехто прогулював пари в університеті. Різні люди з різних доріг, але одна із них привела нас в спільну точку на мапі життя – кожен з нас зрозумів цінність літератури, відчувши на собі її вплив.

“Читай” не претендує на нагороди. Хіба що на похвалу. Нагородою для нас стане бодай декілька зацікавлених очей, які після прочитаних матеріалів відкриють для себе широкий світ літератури, книг і знань, які в них записані.

Ми віримо, що читати – це краще, ніж не читати, і готові спробувати простими словами та зі щирими намірами поділитися з вами любов'ю до книг і до мистецтва загалом, тому що не літературою єдиною буде наповнений цей журнал.

Прийшов час якісних змін. In books we trust!

Читайте також: Уривок з книги Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»

Підтримати проект

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo