5 книг літа, котрі важко було пропустити

21.08.2020

Переглядів: 1174

http://chytay-ua.com/

Коли ми чуємо слово літо, одразу уявляємо море, гучні вечірки, коктейлі та веселі компанії. Літо – це пора романтичних заходів сонця і розслаблених світанків. Ця пора року завжди асоціюється з відпочинком. Але літо 2020 року відрізняється від інших літ. COVID-19 його змінив. І зробив таким, яким ми не зможемо забути.

Звичайно ж цього літа були вечірки, і прохолодні коктейлі, та й люди літали відпочивати. Але теперішнє літо – це завжди ризик. Ризик захворіти, почути відмову митника, страх скасування рейсу в будь-який момент, тривога під час усієї поїздки.

Я підготувала список книг, які у мене асоціюються з літом 2020 року. Такого, яким воно є в теперішніх реаліях. І можна дискутувати роками, унікальне воно чи ні, але те, що ми його не забудемо, це вже точно.

Список – моя суб’єктивна думка про те, як ми жили цього літа. І порада, як пережити й осінь.
У мене відчуття, що і ця пора року буде "незабутня".

Книги зі списку асоціюються у мене з тим, як люди проводили свій час під час літнього карантину.

1. Денні Грегорі “Малювання на сніданок. Тисяча способів насолодитися життям, навіть якщо часу немає ні на що”

Видавництво: ART Huss

Коли більшість українців почали працювати онлайн, спочатку це виглядало дуже цікаво й емоційно. Такі висновки можна зробити, згадуючи стрічку новин в ФБ і Instagram. Усі почали проходити онлайн курси з іноземних мов, спеціалізовані курси та навіть кулінарні. І усі досягнення ми спостерігали щодня в соцмережах.

Люди займалися спортом вдома, бігали на вулиці, качали прес на балконах. Згадали, чим займалися 5 років тому, 10 або взагалі в дитинстві. Звідусіль ми чули, що самовдосконалення нам допоможе не депресувати під час карантину.

Але уже на третій місяць роботи вдома ентузіазм знизився, і ми вже не бачили кулінарних шедеврів друзів, не чули про вивчення третьої іноземної мови від знайомих.

“Малювання на сніданок” – книга про те, як мистецтво може стати частинкою вашого повсякденного життя. Навіть якщо ви не вмієте малювати, Денні Грегорі навчить вас. Він пропонує декілька вправ, які допоможуть розслабитись і відірватися від потоку інформації. Денні розповість, як застосовувати ці уміння будь-де.

Я переконана, що книга зробить будь-кого щасливішим. Мистецтво – це ж про прекрасне. І зробивши його частинкою свого повсякденного життя, ви зробите його емоційнішим і барвистішим.2. Анча Баранова “Коронавірус: інструкція з виживання” 

Видавництво: Наш Формат

Усім нам цей рік, це літо запам’ятається як рік Коронавірусу. Віримо ми у вірус,чи ні. Підтримуємо теорію всесвітньої змови або ж сміємося з вакцинації.

Якими б не були наші переконання і бачення, але ситуація така, що карантин усюди у світі. Вірус закрив кордони, зупинив потяги. Люди почали менше подорожувати. І це зумовлено не тільки скасуванням рейсів, а й ускладненням добирання до місця відпочинку.

Великий відсоток людей свідомо вибрали не подорожувати цього літа та й року в цілому. Страх захворіти супроводжує людей з весни. І літом він тільки загострився. Через брак адекватного роз’яснення інформації щодо вірусу та свідому дезінформацію населення різними інформаційними групами паніка тільки посилюється.

“Коронавірус: інструкція з виживання” - невелика книга-інструкція про COVID-19. Авторка спростовує відомі міфи й безпідставні страхи. У книзі можна прочитати усе про вірус, як він з’явився і до чого нам готуватися.

Анча Баранова доступною мовою описує, що відбувається з організмом під час хвороби, і що робити після хвороби. Письменниця у своїй книжці допомагає зрозуміти як тепер жити з цим вірусом, і чи можна від нього захиститися.

Кишенькова книжка, яка стане чудовим посібником у сім'ї. Особливо для старшого покоління.

3. Ґілберт Елізабет "Місто дівчат" 

Видавництво: ВСЛ

Вівіан Моріс, головна героїня роману, не дуже вписувалася в прототип “ідеальної дівчини” того часу. А це був 1940 рік. Дівчина виросла в хорошій, мається на увазі правильній, сім'ї. Майже отримала таку бажану освіту. Звичайно ж бажану для батьків. Чому майже? Бо її вигнали з престижного коледжу. З цього і починається історія цієї книги.

Елізабет Ґілберт описує тогочасне богемне життя, таким, яким воно було. Вечірки, алкоголь, свобода бачення свого майбутнього. І в книжці так барвисто описані усі веселощі, зустрічі друзів, посиденьки в ресторанах і ранкові відвідини кав’ярень, що неможливо не захотіти на вечірку. От тут і зараз.

Карантині обмеження не дозволяють нам сповна насолодитися літніми розвагами, але книга “Місто дівчат” своєю атмосферою допоможе припинити думати про вірус й почати планувати грандіозну вечірку-зустріч з друзями наступного літа.

4. Кріс Скіннер "Людина цифрова. Четверта революція в історії людства, яка торкнеться кожного" 

Видавництво: Фабула

Адаптуйся або зникай. Так можна сказати про реалії теперішнього бізнесу. Коли весною ввели карантин, більшість вірила, що це на два тижні. Максимум місяць. І який же був шок для усіх, коли стало зрозуміло, що це з нами надовго. Після шоку одразу виникло питання – а що далі робити?

Це питання ставили собі усі власники бізнесу. Великий, малий, середній – усі опинилися в зоні ризику закриття своєї справи. Почався процес адаптації до нових реалій. Якщо ще перші 2 місяці усі тільки придивлялися і роздумували, що ж робити, то усі наступні були під гаслом брейнштормінгу. Кожен власник чи то кав’ярні, чи великого заводу, усі міркували, як вберегти своє, колись перспективне і те, що приносить дохід, діло.

І ні у кого не було універсальної інструкції. Кожен обдумував власні ідеї щодо включення свого продукту в реалії теперішнього життя. У книжці Кріс Скіннер якраз і розповідає, що потрібно робити, щоб успішно адаптуватися до теперішнього цифрового бізнесу. Читання таких книг допоможуть вам переосмислити бачення бізнесу й уміло пристосувати свій проект, продукт до сучасного карантинного світу.

5. Притаджі та Кришнаджі "Чотири священні секрети. Для любові та процвітання. Путівник до життя у красивому стані"

Видавництво: Основи

Ми втомилися від нескінченного потоку негативних емоцій, депресивних станів і новин, які не те, що не додають позитиву, а лише нагнітають.

Влітку хочеться хорошого настрою, позитивних думок. Сама погода наштовхує на веселощі та радість. Звичайно ж кількамісячне сидіння вдома, відмова від відпусток і потік негативних новин не сприяють літньому настрою. Тепер чхнувши, ми одразу думаємо: а чи не є це синдромом ковіду? Сам вірус поступово стає центром усього. Так і триватиме, допоки не буде вакцини. Але ж це не привід впадати у відчай, відмовитися від будь-яких радостей і чекати на спасіння!

Потрібно глибоко вдихнути-видихнути, заспокоїтись і почати читати “Чотири священні секрети”.
У книзі розповідається, як за допомогою декількох інструментів можна позбутися тривоги. Ідеальний варіант для тих, хто хоче віднайти життєву гармонію. Книга не спонукає вас змінювати своє життя, тут навпаки, описується, як усе впорядкувати й насолоджуватися сьогоденням.

Розслабляйтеся і радійте життю, адже проблеми будуть з нами завжди. Потрібно навчитися з ними жити та не ставити їх в пріоритеті над усім іншим.

Ну а літо прекрасна пора для читання. Як і осінь.

Мар`яна Паславська

Редакторка, відповідальна за SEO сайту.

Сторінка автора в Facebook

author photo