Часопис книгаря. Носії книговірусу

14.02.2021

Переглядів: 706

http://chytay-ua.com/

Сідаючи писати цей матеріал, я думав: з чого ж почати? Так буває, що починати завжди найскладніше, це стосується не лише письменства. Будь-який новий вид діяльності має шанс з часом перетворитися на рутину. Робота є чи не найрутиннішою діяльністю з усіх відомих. Книги про те, як не перетворити своє життя на рутину, є доволі поширеними у світі, а деякі з них навіть потрапили до нас на полиці. На щастя, життя книгарні далеке від цього поширеного стану.

Після локдауну люди сповна надолужують брак нових книг в організмі. Цей невизнаний вірус книголюбів ще не досліджено, однак я щодня маю справу з його носіями та і сам ним уражений. Це, напевно, єдиний вірус, поширення якого не зашкодить людству, а навпаки - зміцнить. Його розповсюдження - наша з вами задача, не підведіть.

Дуже цікавими клієнтами є батьки з маленькими дітьми (років 4-5). Особливо коли діткам дозволяють самим вибрати книжку з найменшим втручанням дорослих. Таким чином дитина вчиться робити власний вибір, і якщо книжечка їй не подобається - робити правильні висновки і ретельніше підходити до вибору наступної. Активні діти до трьох років зазвичай беруть першу книгу, яка попадається під руку, і віддаючи її батькам, намагаються якомога виразніше пояснити на своїй карапузячій мові, як сильно вона їм потрібна. Чесно кажучи, я жодного слова не розумію, але звучить переконливо.

А нещодавно маленький хлопчик взяв книгу з відділу психології і вручив її батькові, той розсміявся, адже назва була в дусі “Як перестати паритися через дрібниці”. На місці батька я б замислився, тому що діти інколи здатні бачити набагато більше, ніж ми думаємо.

Хлопець попросив будь-яку художню книгу в твердій обкладинці, бажано дешевшу. Як виявилося, в бібліотеку університету - за втрачені методички. Якщо мене читають бібліотекарі з університетів, пропоную вам відправляти всіх неслухняних студентів до нас на закупівлі (адресою поділюся в особистій переписці).

Читайте також: Часопис книгаря. Знайомство з ремеслом

Є у книгарні один відділ, який вважаю недооціненим та малоукомплектованим - політологія та соціологія. Політика, локальна і глобальна, стосується кожного. Відносини між громадянами та державою або міжнародні відносини впливають на добробут людей. Символічним є те, що в країні з дуже нестабільною політичною ситуацією книгарні мають чи не найменший відділ “Політології”. Політичною освітою у нас займаються, здебільшого, політичні телешоу, тому і рівень цієї освіти відповідний.

Нещодавно читав про жінку, яка читає 70-80 книг за рік, вона розповідала, як досягає такого результату. Одним із її правил є чергування жанрів або одночасне читання і художньої, і не художньої літератури. Тож давайте спробуймо хоч б раз в кілька місяців внести в список бажаних до прочитання книг щось із відділу “Політологія”. Можливо, це стане початком до вершини у 80 прочитаних за рік книг, а можливо, і ключем до покращення політичної ситуації в країні.

Другий день поспіль приходить хлопець і близько півгодини щось читає біля полиці з філософією. Помітив, що в нього тремтять руки, можливо, він відчував себе справжнім розбійником, який використовує книгарню як бібліотеку, і його руки відображають це відчуття, або ж це щось фізіологічне. Другого дня підійшов поцікавитися, що він читає - виявилось, якусь міфологію. Більше не приходив.

Заходила телеведуча новин Довгань Ілона. Сказала, що це просто нереально зайти до нас і купити тільки одну книгу. Купила чотири.

Деякі клієнти дуже довго вибирають листівку. Мені здається, що такі люди перебільшують значення листівок у своєму чи в чужому житті. Як на мене, листівка - символічний подарунок.

Складається враження, що сьогодні люди просто ходять по книгарні, продажі мінімальні, але кожний другий затримується на 15-20 хв або і на довше. Можливо, гріються, адже на вулиці друге пришестя зими.

Вирішив поділитися з вами книгами, які рекомендували мені до прочитання відвідувачі. Не просто ж так люди діляться такою інформацією, значить, вона для них щось означає, ця книга.

Я вибрав п'ять, на мою думку, найцікавіших:

“Місто пермутацій” Грег Іген (наукова фантастика з елементами філософії)

“Еліксири сатани” Гофман (готичний роман про еліксир, який пробуджує до певної поведінки)

“Стратагеми самурая” Томас Клірі (про поняття і принципи японських самураїв)

“Коханці юстицій” Юрій Андрухович (про кримінальних елементів, які прагнуть кохання)

“Емоційний інтелект” Даніел Ґоулман (все про емоції)

 

Підтримати нас можна тут - Підтримати проект

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo