Місто на засніжених пагорбах Вестеросу

31.01.2021

Переглядів: 808

http://chytay-ua.com/

Є багато міст, які асоціюються з зимою. Різдвяна ярмарка, сміх, щасливі люди (не минулого року, але 2020 загалом був дивним). Однак, є одне місто, яке безпосередньо пов'язане із зимою, зима навіть у його назві, вона в крові його мешканців.

Вінтерфелл - одне із найстаріших і найбільш загадкових міст Вестеросу. На жаль, через обмеження бюджету та часу в кіноверсії йому приділяють не так багато часу, хоча за концентрацією легенд, секретів та магії йому практично немає рівних.

Дім Старків набагато старший за Королівську Гавань. Королівська Гавань була побудована після того, як Ейгон Завойовник вторгся в Вестерос з Драконячого Каменя триста років тому, але Вінтерфелл був побудований після першої Довгої Ночі більше восьми тисяч років тому. 

У книгах Стара Нен часто розповідає Брану історії Семи Королівств, серед яких і про легендарне походження структури Вінтерфелла. За її розповідями, родове місце Старків побудував Брендон Будівельник за допомоги велетнів та Дітей Лісу після закінчення першої Довгої ночі. Існує теорія, що його назва вказує на те, що саме там спочатку перемогли Білих Ходоків - це місце, де зима програла (впала) (winter fell). Інша версія каже про походження від староанглійського слова fell - пагорб, зимовий пагорб.

Вінтерфелл лежить на пагорбах в самому серці північних земель - на східній околиці Вовчого лісу, на захід від Білого Ножа і північний захід від Довгого озера. Королівський тракт проходить повз стіни Вінтерфелла. Навколо стін розкинулось Зимове містечко - тимчасове місто, яке порожніє в теплі роки і навпаки, наповнюється мешканцями, коли приходить зима. Звісно, Війна Пяти королів та подальші події дуже сильно змінили місто, однак, кам'яні стіни та башти мало постраждали, набагато менше за людей, які там жили.

Вінтерфелл, показаний в серіалі, вражає, але втілення прабатьківщини дому Старків в «Грі престолів» набагато менший за свого книжкового аналога. 

У «Пісні льоду і полум'я» розташований недалеко від центру Півночі Вінтерфелл оточений двома гранітними стінами: 80-футовою зовнішньою (приблизно 24 метри) і 100-футовою внутрішньою (30 метрів). Це більше, ніж просто замок. Це величезний комплекс, який займає декілька акрів (1 акр = 0,4 гектара) і серед його безлічі секцій є кілька дворів, великий підземний склеп і давня богороща, найбільш доглянута та збережена у всьому Вестеросі.

winterfell

Це далеко не цілісний комплекс; його випадковий дизайн вказує на те, що Вінтерфелл безперервно добудовувався, перебудовувався і частково руйнувався (як, наприклад, Зламана чи Згоріла вежа, яка колись була  найвищою вишкою в Вінтерфеллі, але від попадання блискавки її верхні поверхи зруйнувались, і тепер там живуть ворони). Замок змінювався протягом тисяч років, збільшуючись в розмірах разом з силою дому Старків.  

Вінтерфелл розміщений на гарячих термальних водах, більше того, вода спеціальними каналами проходить через стіни як через природні батареї, зігріваючи мешканців замку та оранжерею. Незалежно від морозів навколо, тут завжди тепло, зима відступає перед стінами замку. Завдяки розташуванню, укріпленням та природним джерелам немає кращого, безпечного або більш теплого місця на півночі, коли приходить зима, ніж ця твердиня.

У кіноверсії Вінтерфелл знімали одразу в декількох локаціях: в пілотній серії Замок Дун (англ. Doune Castle) — середньовічний замок на околиці села Дун в Шотландії. Пізні епізоди ж були зняті у замок Ворд (Castle Ward) — один із замків Ірландії, розташований недалеко від селища Странгфорд, у графстві Даун. Крім того, частина замку була знята в павільйонах в Белфасті, в тому числі і кадри, де Бран лазить по стінах.

Слід також відмітити, що Дейнеріс була не першим Таргарієном, який відвідав столицю Півночі. Вінтерфелл та Стіну не раз відвідували Джейхейріс I Таргаріен разом із своєю сестрою-дружиною Алісанною.

Алісанна зазначила, що її драконія, Срібнокрила, «не любить цю Стіну». Вона шипіла і нервувалась при кожному холодному пориві вітру, що спускається зі стіни. Алісанна тричі намагалася перелетіти за Стіну, але Срібнокрила відмовлявся і щоразу поверталася на південь. Королева написала Джейхерісу, що це її дуже здивувало та турбує, раніше драконія завжди була слухняною. Зрештою, можливо, дракон просто знав, до чого це може призвести, а ми це наглядно побачили у кінці 7 сезону серіалу)

Більше того, за словами придворного дурня, в склепах під Вінтерфеллом дракон відкладав яйця. З одного боку, це звучить дуже дивно, північ як не як, але з іншого, термальні підземні води роблять його схожим на Драконячий камінь, де вилуплювались драконеняна, тільки там підземне тепло приносив старий вулкан. Тому будемо сподіватися, що ці милі крилаті звірята ще повернуться у Вестерос!)

Ярослав Пелюшенко

Адмін Facebook, редактор

author photo