Умберто Еко. Що почитати?

21.02.2016

Переглядів: 2172

http://chytay-ua.com/

Цікава й часом парадоксальна людська природа. Поруч з нами можуть бути великі люди, ті що змінюють світ, генерують нові думки, а ми впритул можемо цього не помічати. Часом потрібно зазнати втрати, щоб почати цінувати те, що втратили. Це певною мірою стосується й тих, хто здавалось реалізував себе сповна за життя. Не можна назвати Умберто Еко мало відомою постаттю. Однак масштаб цієї  постаті, його вплив на культуру, його ідеї, будуть розкриті більшою мірою у майбутньому.

Природньо, що після смерті Умберто Еко – зросте увага до його постаті. Сам цей факт не є поганим чи хорошим. Його можна вважати закономірним. Найкращою вдячністю і пам’яттю для письменника будуть читачі, котрі змогли збагатитися його творчістю і зможуть викристалізувати те світло, яке сховане під обкладинкою і зашифроване у знаках, що зливаються у незліченну кількість слів. 

Тому ми підготували для вас зовсім невеликий список того, що можна почитати із надзвичайно плідної і різнобічної творчості Умберто Еко. Починайте своє знайомство з одним із найбільших мислителів нашого часу: 

1. «Ім’я рози»

Найвідоміша книга – Маестро. Її можна назвати каноном інтелектуального роману для широкого кола читачів. Тільки уявіть, детективна історія, яку пише професор-інтелектуал. Філософія та теологія гармонійно вливаються у цікавий сюжет. Той випадок, коли читати цікаво та корисно.

Детальніша рецензія на книгу: Умберто Еко "Ім'я рози"

2. «Бавдоліно»

Динамічний і гостросюжетний художній твір Еко. Роман, який читається на одному диханні, при цьому створює живий образ Середньовіччя. В цій книжці є все - герой-авантюрист, ілюзії та вигадки, віра та підступ, мандрівка та любов. «Бавдоліно» - це захоплива пригодницька історія, яка відкриє кожному багатство образів та чудове почуття гумору автора.

Детальніша рецензія на книгу: Умберто Еко "Бавдоліно"

3. «Не сподівайтеся позбутися книжок» (діалог з Жаном-Клодом Кар’єром)

Умберто Еко – це неймовірно цікава людина, яку можна назвати сучасним еталоном антиснобізму. При своєму інтелекті, він готовий стати близьким до читача. А книга-розмова «Не…» відкриває для нас італійського письменника та філософа, ще й як колекціонера та бібліофіла. Що ж може бути цікавіше від розмови розумних та начитаних людей про книжки. Якщо зовсім коротко, то це книжка про книжки. 

4. «Хто не вірить, що вони вірять?» (діалог з Карло Марією Мартіні)

Ще одна бесіда-переписка Еко, але тут уже з представником Церкви. В час коли протиставляють секуляризацію з клерикалізмом, а церковне з мирським дуже цікаво почути авторитетну думку. В цій книжці є нагода побачити справжню битву інтелекту, дискусію людей, які поважають одне одного – погодьтеся в наш час це рідкість. Рекомендуємо тим, кого цікавить діалог науки і релігії.

5. «Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки»

Так як серед наших читачів є багато студентів, то вважаємо за потрібне згадати про ще одну цікаву роботу Еко. Автор якось сказав, що йому набридли запитання від студентів: «Як написати дипломну роботу?». Тому пан професор, щоб кожен раз не відповідати на одне і те саме запитання вирішив написати книжку під такою назвою. Це справді корисна збірка практичних порад, для тих, хто має справу з науковими статтями, курсовими та дипломними.

Слідкуйте за нашими найцікавішими публікаціями в соціальних мережах Facebook і ВКонтакті       

Рецензій: 1

Віра 2016-03-17

Кілька думок Умберто Еко про те, як писати http://starylev.com.ua/club/blog/umberto-eko-yak-pysaty