Олександр Бойченко "50 відсотків рації"

08.03.2016

Переглядів: 1886

http://chytay-ua.com/

Олександр Бойченко. 50 відсотків рації. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2015. – 160 с.

Нещодавно чернівецьким видавництвом «Книги-ХХІ» було опубліковано книжку «50 відсотків рації». Це чергова збірка малої прози відомого українського публіциста, літературного критика та перекладача Олександра Бойченка.

В книжці міститься п’ятдесят невеликих за обсягом есе. Частина з цих текстів раніше була опублікована в інших збірках автора: чотирнадцять з них в «Аби книжка» (2011) і один в «Більше/менше» (2015).

У своїх есе Бойченко згадує своїх друзів дитинства і студентської молодості, родичів і випадкових знайомих. Розповідає про відвідані місця та ділиться досвідом виховання доньки чи навіть хабарництва. Не оминає він і хворобу, яка неочікувано спіткала його і з якою потрібно було боротися. Не без допомоги добрих людей.

Та це абсолютно не означає, що збірка є біографічною. Просто за допомогою власного досвіду Бойченко робить спробу ілюстрації стану сучасних справ. Як і в попередніх публікаціях, на сторінках книжки, автор торкається питань важливих сучасності, згадує Майдан і роздумує про майбутнє України, її перспективи та можливість комунікації заходу зі сходом. З деякими висновками чи думками автора, безперечно, можна не погодитись. Та, слід це визнати, вони спонукають до власних роздумів та особистих висновків.

Тексти Бойченка читаються напрочуд легко. Він добре володіє словом, влучно вміє пожартувати. Подекуди пронизані сумом чи гумором есе піднімають наболілі питання, що турбують чи не кожного українця – комунікація людини з людиною, влади з громадянином і навпаки, родинні цінності та взаємодопомога. Зважаючи на те, що деякі тексти містять обсценну лексику, потрібно переглянути потенційний вік читача.

Не зважаючи на те, що деякі есе були опубліковані вже кілька років тому вони досі не втратили актуальності. Слід визнати, всі тексти певним чином доповнюють один одного та часто дозволяють поглянути на одне і те ж явище з різного боку.

Загалом, збірка «50 відсотків рації», в першу чергу, зацікавить поціновувачів творчості Бойченка та любителів коротких публіцистичних текстів.

Слідкуйте за нашими найцікавішими публікаціями в соціальних мережах Facebook і ВКонтакті.

Микола Петращук

Літературний оглядач

author photo