Герман Гессе. Що почитати?

16.04.2016

Переглядів: 2853

http://chytay-ua.com/

Уся творчість Германа Гессе є цікавою та вартою уваги. Німецький письменник створив власний неповторний стиль. Коли береш до рук котрусь із його книжок, не важливо як вона називається, то гарантовано отримуєш квиток до багатого та дуже глибокого світу. Ті, хто читають Гессе – це мандрівники. Подорож у яку неодмінно вирушаєш з початком читання – не має ні цілі, ні конкретного напрямку. Це все безперервні пошуки та рефлексія. При цьому автор ніколи не залишить вас розгубленим чи самотнім. Він бере читача за руку та показує яскраві спалахи свідомості (підсвідомості, надсвідомості).

Щоб зрозуміти Германа Гессе треба спершу з ним познайомитися. Тому ми пропонуємо вам список в хронологічному порядку, книга за книгою, як найкраще відкривати для себе його творчість. Як і кожен список – це все дуже суб’єктивно. Це просто досвід читання однієї людини. Буде прекрасно, якщо комусь він допоможе знайти ключ до книжок Германа Гессе. Не претендуємо ставати істиною в останній інстанції, просто запрошуємо вас починати читати гарні книжки:

1. "Кнульп"

Роман який складається з трьох невеликих новел. Він належить до ранньої творчості письменника. Тому буде дуже хорошим для початку знайомства з автором. Для цього є всі передумови: розмір "Кнульпа" невеликий, написана книжка в фірмовому стилі Гессе, а сам сюжет не змусить читача нудьгувати. Більше того в центрі історії – герой-мандрівник Кнульп, який в безкінечних подорожах шукає себе. В цьому романі багато незавершеного, багато місць де можна поставити три крапки. Безумовно піля такої історії захочеться розгорнути нову книжку Германа Гессе.

2. "Нарцис і Гольдмунд"

Наступна книжка Германа Гессе, яку варто почитати – "Нарцис і Гольдмунд". Такий порядок читання буде зручним для тих, хто любить логічну послідовність. Цей роман схожий за своєю формою до "Кнульпа". Тут також в головній ролі герой мандрівник, але "Нарцис і Гольдмунд" написав вже зрілий письменник. В цій ісорії, навідміну від "Кнульпа", значно більше образів та ідей, тут більш чітко прописані герої, а найважливіше ця історія має логічне завершення. 

3. "Сіддхартха"

"Сіддхартха" - це своєрідне завершення трилогії про мандрівки. Основна відмінність від інших книжок Гессе – головний герой. Це вже не історія мандрівника, який долає безмежні простори Німеччини. Це історія молодого брахмана, якого звати Сіддхартха (Сіддхартха Гаутама – ім’я Будди). Сама книга наповнена символами та іменами з індуїзму та буддизму. Однак вся ця історія написана європейцем, який по-свому синтезував та переосмислив вчення Сходу.

4. "Деміан"

Роман, який був написаний Германом Гессе під псевдонімом Еміль Сінклер. Кижка виходиь відразу після Першої світової війни, коли автора проголосили зрадником батьківщини. Саме ця книга приносить Гессе неймовірний успіх. Історія Деміана – це історія людини, що не хоче бути такою як всі, не бажає приймати існуючі норми. Події роману розгортаються напередодні великої війни. Герман Гессе показує, що катастрофа була незворотною, а сам роман, можна назвати прологом до "Степового вовка".

5. "Степовий вовк"

Найвідоміший роман німецького письменника. Хто такий Степовий Вовк? Що робити людині, яка втомилася від цього світу, від його фальші, нещирості та безглуздості? Головний герой – людина, яка стала Вовком, що шукає відповіді на ці запитання. На книжковій полиці поруч зі "Степовим вовком" мають стояти твори Ніцше та Новаліса. За своєю структурою цей роман – це книга в книзі, де видавець публікує для нас нотатки, які залишив один дивний чоловік і підписав їх "Записки Гарі Геллера (лише для божевільних)"   

6. "Паломництво в країну Сходу"

В творчості Германа Гессе тісно переплетені Схід та Захід. А в цьому романі переплітається творчість самого автора, так як на сторінках книжки ви зустрінете героїв з попередніх романів. Саме паломництво чи подорож вже не є мандрівкою в буквальному сенсі. Для багатьох – цей роман є вершиною творчості автора, багатьом він здається незрозумілим. Адже сам виклад історії зроблений оригінально. Сам Гессе вкотре підтверджує своє реноме оригінального письменника та нонконформіста.

7. "Гра в бісер"

Це останній роман Германа Гессе. За "Гру в бісер" письменник був удостоєний Нобелвської премії. Події роману відбуваються у вигаданій країні Касталії. Це країна де вчені можуть вільно займатися наукою і не турбуватися про проблеми довколишнього світу. Саме там є дивна і дуже загадкова гра в бісер. Оскільки цей роман вершина творчості Гессе, то це ще й своєрідний творчий підсумок. Однозначно книжку можна рахувати головною в творчому житті письменника. Тому для багатьох вона здається незрозумілою. "Гру в бісер" називали алмазом серед окопів, так як вона писалася у найважчі роки Другої світової війни. Для багатьох залишається загадкою, як Герман Гессе в такий складний час міг написати роман на таку віддалену від реальності тему. Але не все так просто – це ж Герман Гессе. 

Слідкуйте за нашими найцікавішими публікаціями в соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram та Twitter.