Січень і його новини

02.02.2017

Переглядів: 1898

http://chytay-ua.com/

На вулиці колючі морози, підлога під’їздів вкрилась тонким шаром опалих ялинкових гілок, магазинні вітрини з яскравих та сліпучих знову перетворились на взірець сучасно-нудного стулю, а це значить, що свята закінчились, і наступив лютий. Отже, час згадати, чим книжковий світ жив минулого місяця. 

Побачимось у Станіславі. Роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» готують до екранізації. Історію про долю двох жінок на тлі австрійського міста Станіслав (Івано-Франківськ) планують випустити на широкі екрани вже найближчим часом. Права на екранізацію придбала компанія Film.ua, а продюсером стрічки стала Надія Зайончковська.

Новий друг для Джона Сноу. Джордж Мартін анонсував написання нової історії, що відбуватиметься у світі «Гри престолів». Чи побачимо ми там когось із старих та улюблених героїв, ще не відомо. Оповідання має ввійти до збірки «Книга мечів», що скрадатиметься з 15 окремих історій. Але коли саме це відбудеться – одному Мартіну відомо. Щиро сподіваємось, що чекати доведеться не дуже довго! 

А Вам слабо? Видавництво «Фабула» викликає книголюбів на своєрідний поєдинок. Виконавши декілька простих умов на сайті видавництва, кожен бажаючий може долучитись до флеш-мобу та спробувати прочитати за рік 52 книги. За це «Фабула» обіцяє купу подарунків та всяких приємностей. Не відстають від «Фабули» і «Yakaboo», які з початку року запустили читацьке бінго – гру, де за прочитані книги та відгуки на них можна отримати сертифікати на придбання товарів в інтернет-магазині «Yakaboo». Більш детально про кожен із челеджів читайте на офіційних сторінках видавництв.

Великий брат все ще тут. Антиутопія Джорджа Орвелла «1984» несподівано повернулась до списку бестселерів на Amazon після того, як прес-секретар Трампа використав у своїй промові поняття «альтернативних фактів» -  виразу, що дуже схожий на Орвелівський newspeak, який застосовується на позначення викривлених фактів і усунення особистої думки. Що ж, будемо сподіватись, що з моторошної антиутопії нова адміністрація президента США візьме лише декілька виразів, а не стратегію просування в цілому.

Дивна історія від дивного автора. Вже 24 лютого цього року світ побачить новий, чотирнадцятий за рахунком, роман Харукі Муракамі. Книга вийде у японському видавництві Shinchosha та матиме назву «Вбивство лицаря-командора». Про що вона – не відомо. Видавництво натякає, що роман водночас дуже схожий на попередні твори автора, а з іншого боку геть від них відрізняється.

Війна очима Жадана. Сергій Жадан пише новий роман про війну на Сході. Книга, ідея якої виникла ще у 2014 році, має бути дописана найближчим часом і планується до друку вже цього року. Деталі сюжету не розголошується. Під час своєї розмови в ефірі ток-шоу “Люди. Hard Talk” на “112 Україна” Сергій Жадан зазначив, що сьогодні з’явився новий пласт сучукрліту про війну, але поки що ми не маємо свого Ремарка чи Хемінгуея. Пізніше, в соцмережах спалахнула дискусія між Жаданом та Віктором Медведчуком, який невдало вирішив перекрутити слова Сергія на свою користь.  Автор «Ворошиловграда» за це повідомив пану Віктору, що, можливо, Україна і не має поки свого Хемінгуея, але у сусідній країні свій Гітлер вже з’явився.

А яке твоє слово? Український онлайн-словник «Мислово» обрав іменник «корупція» словом року, як те, що найкраще підсумовує суспільну дискусію року. Популярними у 2016 ще були слова «офшор», «безвіз» та «е-декларація». Також вперше було обрано антислово року. Цей «титул» присуджено виразу міністра культури України Євгена Нищука «немає там ніякої генетики».

Ось такі новини турбували наші мізки минулого місяця. А ми з вами побачимось через 7 книжок та 28 днів.

Читайте, бо воно того варте!

Завжди ваша,

Книжкова Відьма