Олександр Красовицький про Книжковий Арсенал 2017

24.05.2017

Переглядів: 1757

http://chytay-ua.com/

Фото: FB сторінка Книжкового Арсеналу   

Генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький підвів підсумки цьогорічного Книжкового Арсеналу: 

1. Покупці книг, очевидно, багато купували для домашніх бібліотек, часто дорогі книги, які не швидко прочитаєш, в тому числі й такі, що не активно розкуплялися минулого року. Очевидно, що збираючи бібліотеку, людина не планує швидкий від'їзд на постійне місце проживання.

2. Сильно зріс середній чек, покупці часто брали по 3-4, а нерідко і 10-12 книг на стенді «Фоліо» за одну покупку. І це стосується не лише віп-покупців. Очевидно, у інтелігентних людей в столиці зростають доходи. Це сильно контрастує з багатьма ситуаціями на Форумі у Львові, коли мама з дочкою або чоловік з дружиною конфліктували через останні 50 грн, вибираючи книги.

3. Відсутності книг з Росії і російських видавців було зовсім непомітно. Через півроку те ж саме буде і в магазинах, якщо зараз депутати приймуть компенсаційний пакет.

4. Новинки зосереджені на стендах півтора десятка видавців, на інших стендах представлена велика частина багато років знайомого асортименту, що сумно відображає статистику Книжкової Палати, яка говорить про подальше падіння випуску.

5. Стендів стало менше, але вони виросли. Під час кризи великі гравці завжди витісняють «малюків».

6. Видавці навчилися продавати книги значно дешевше, ніж в магазинах, і тим самим вижили книготорговців з Арсеналу. Так буде до тих пір, поки не буде введена фіксована ціна на книгу за домовленістю членів асоціації видавництв. Я все ще прихильник цього.

7. Не менш 70% книг - українською. Це тенденція ринку, але поки що не для відвідувачів магазинів. Пройде кілька років, поки так само будуть виглядати полиці магазинів в Дніпрі або Одесі.

8. Майже всі презентації та дискусії на декількох майданчиках пройшли багатолюдно, відвідувачі за останні три роки звикли до цього формату, уважно вивчають програму і приходять в потрібні дні. Хороша робота організаторів з розміщення стендів і локацій заходів.

9. Електронні квитки частково зняли проблему заторів і черг на вході, але організаторам ще працювати і працювати над вузькими місцями. Потрібні мобільні термінали і волонтери з ними в пікові моменти на вході, заборона точкам громадського харчування працювати без терміналів, інтерактивний сервіс замовлення новинок через стійки організаторів, нормальний прес-центр.

10. Візит Президента практично не порушив плани тих, хто прийшов у неділю на Арсенал, його відкритість до спілкування з видавцями і читачами була очевидна і не награна. В цьому році міністрів і депутатів було набагато менше, ніж в минулі роки. Це не радує, пора, як в Туркменістані, зробити відвідування книжкових виставок обов'язковим для топ-чиновників, включаючи їхню реєстрацію. Інакше ніколи ті, хто приймають рішення, не зрозуміють проблем галузі.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Редакція Читай

Редакція літературного порталу Читай

author photo