Генрі Марш “Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга”

27.01.2018

Переглядів: 1628

http://chytay-ua.com/

Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга [Текст] : рефлексії / Генрі Марш: переклад з англ. Катерини Міхаліциної. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 336с.

Завершуючи свою кар’єру нейрохірурга, автор бестселера “Історії про життя, смерть та нейрохірургію” Генрі Марш у новій книжці розмірковує про власне життя, роботу і суть праці лікаря. Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга – книжка надзвичайно особистісна, де автор постає перед своїми читачами то маленьким хлопцем, то досвідченим лікарем, який допомагає колезі в Непалі.

Медицина – це наука невизначеності й мистецтво ймовірності…

Сер Вільям Ослер

Генрі Марш і в цій, і в попередній книжці наголошує, що лікарям вкрай важко визнавати свої помилки. Саме тому письменник вирішив бути чесним зі своїми прихильниками і описує ситуації такими, якими вони були. Навіть якщо це непопулярна правда. Тому його книжки вражають відвертістю і чесністю.

Але Ні сонце, ані смерть…” відрізняється від попередньої праці автора тим, що йдеться тут про завершення кар’єри Генрі Марша. Він детально описує свої переживання через те, що залишає роботу, якій присвятив більшу половину життя. Також письменник намагається пояснити, як саме у нього зародилася любов до медицини, і чому він вибрав цей непростий шлях.

Генрі Марш багато розмірковує про те, чим може обернутися бажання лікаря продовжити своєму пацієнту життя. Письменник розповідає про приклади зі своєї медичної практики, а також про ті, які спостерігав у колег. Ця безглузда боротьба за позитивну статистику та ідеальні результати не приносить користі перш за все самому пацієнту. І аж ніяк не подарує спокійний сон лікарю.

Також у книжці є багато розповідей про період, коли Марш працював в Україні і в Непалі. Він розповідає про те, як в цих країнах працює сам механізм медицини, які її плюси та мінуси. І на жаль, мінусів набагато більше і в Україні, і в Непалі. Але не усе так погано. Генрі Марш зумів знайти багато позитивних моментів, наголошуючи, що навіть в Британії медицина не досконала, і наводить багато прикладів.

Якщо ви читали Історії про життя, смерть та нейрохірургію”, і вона вам сподобалась, то однозначно беріться за Ні сонце, ані смерть..”!

Я завжди любив свою роботу, хоч вона не раз і не два завдавала мені чималого болю. Я захоплююся надзвичайною таємницею, якою є людський мозок, і про який ми знаємо ще так мало. І також я люблю Україну .

Генрі Марш

Мар`яна Паславська

Редакторка, відповідальна за SEO сайту.

Сторінка автора в Facebook

author photo