Видавництво "Фонтан казок": на що чекати?

19.02.2018

Переглядів: 1817

http://chytay-ua.com/

«Фонтан казок» – видавництво відкриттів: завдяки конкурсу «Напишіть про мене книжку!» ми відзначаємо класні рукописи і видаємо дебютні книжки письменників – таким чином відкриваємо нові імена в сучасній українській дитячій літературі. А ще, звісно, читачам цьогоріч варто чекати нових книжок від улюблених дитячих письменників – Івана Андрусяка, Олега Чаклуна, Сашка Дерманського тощо. Ми готуємо ще багато книжкових сюрпризів, але поки що розповімо про такі книжки.

Олена Колінько «Шпалереон»

У 2016 році Олена Колінько із Полтави взяла участь у нашому конкурсі «Напишіть про мене книжку!» і перемогла у номінації «Добрі пригоди». Вона вже давно пише для дітей, але тільки цього року вийде друком її перша книжка - захоплююча й дивовижна повість «Шпалереон»! 

Олена Колінько зізнається, що сюжет «Шпалереона» родом з її дитинства:

«Усі мої твори почали вигадуватися ще в дитинстві, хоча тоді я ще цього не знала. Я собі спокійно лазила деревами, грала з друзями у хованки біля під’їзду, пекла картоплю за нашою дев’ятиповерхівкою. А ще з мамою ми влаштовували традиційні зимові марсіанські війни на снігових кучугурах, звичайний піщаний кар’єр біля будинку ставав для нас Африкою і ми ловили там крокодилів, а в серпні уявляли себе астрономами, спостерігаючи з балкона за зорепадом. 

Десь саме тоді, між марсіанськими війнами і крокодилячими ловами, килим над моїм ліжком перетворився на прообраз Шпалереона. А якось на виставці рептилій мені дозволили потримати класного хамелеона. Я просто закохалася у цю зелену милоту з кумедними лапками, чудернацькими очима і довгим хвостом. А він, бідолаха, навіть і не здогадувався, що років через двадцять потрапить у книжку».

Ілюстрації до книжки намалювала художниця Катерина Рейда.

Анастасія Лавренішина «Дрімучий ліс»

Анастасія Лавренішина – ще одне відкриття «Фонтану казок» і конкурсу «Напишіть про мене книжку». «Дрімучий ліс» - ось як називатиметься її перша книжка для підлітків. Анастасія Лавренішина живе в Обухові Київської області і займається створенням мультиків. 

Письменниця стверджує, що писала «Дрімучий ліс» досить довго:

«Дрімучий ліс» - солодкий біль десяти років. Я почала писати його ще в універі. Химерний Сірий Вовк, наївна маленька Відьма, загублені душі в нетрях дрімучого лісу. Я не хотіла прощатися з текстом, думала, де б іще присмачити. 

Поки писала, я читала цю казку своєму чоловікові, Анатолію Лавренішину. Він як режисер давав мені цінні поради.

Також я вдячна дитячій письменниці Валі Вздульській передусім за те, що їй сподобалась історія, за поради до історії і за пораду надіслати твір на конкурс у «Фонтан казок».

Коли я відправляла «Дрімучий ліс» на конкурс, я розуміла, що Уляна не сучасний підліток, що вона поза межами світів. Однак я вдячна суддям за те, що вони зійшлися на думці, що ця казка таки для підлітків, тим паче в мене на умі ще друга частина, де я маю розповісти, хто ж то такий - Сірий Вовк».

Ілюстрації до «Дрімучого лісу» малює художниця Надія Дойчева-Бут. До речі, перша ілюстрація до цієї книжки отримала відзнаку міжнародного конкурсу ілюстрації “IJungle Illustration Awards-2017». Уявляєте, перша ілюстрація до книжки – і вже відзначена суперавторитетним журі, що складалося з найкращих ілюстраторів світу!

Іван Андрусяк «Зайчикова книжечка»

Іван Андрусяк розповідає про свою нову книжку так:

«"Зайчикова книжечка" – одна з трьох моїх "головних" книжок для дітей. Для середнього шкільного віку – "Бурундук", для молодшого – "Чакалка", а для дошкільнят – "Зайчики". Як і перші дві книжки, ця писалася протягом тривалого часу, і казки, що до неї увійшли, раніше виходили в різних виданнях, навіть у різних видавництвах; зокрема найновіша з них, "Зайчикове Різдво" – у "Фонтані казок". А тут вони, нарешті, всі зібрані під одну обкладинку.

Це збірка з семи віршоказок і колискової. У кожній казці маленький Зайчик переживає різноманітні пригоди, а наприкінці з’ясовується, що це Тато-Зайчик розповідає своїм зайченятам про те, що з ним траплялося, коли він був маленьким. В ідеалі мені хотілося написати таку книжку, яка б зближувала тата й маля – адже не секрет, що в багатьох сім’ях тати значно менше часу проводять з дитиною, аніж мами, і це кепсько як для тата, так і для маляти. Я сам лише з третього разу, з найменшою дочкою, зміг відчути всю повноту щастя такого спілкування, і саме це спонукало мене написати "Зайчикову книжечку".

Це буде красиве подарункове видання, ілюстрації до якого робить моя улюблена художниця Ольга Кузнецова. З Олею в мене склався дуже гарний творчий тандем, наші стилі суголосні, ми добре відчуваємо "письмо" одне одного, тож я сподіваюся, що нове покоління українських "зайченят" полюбить цю книжку так само, як їхні старші братики й сестрички полюбили попередні видання цих віршоказок».

Олег Чаклун «Монстри, що живуть у шафах»

Це гумористичні казки про наші страхи, які ми зазвичай придумуємо собі самі – й самі їх лякаємося.

Олег Чаклун проявив себе справжнім майстром у творенні яскравих, ефектних, колоритних, близьких дитині «мультикових» образів – маленький супергерой Мікробот, різнокольорові роботи Веселки, геніальна принцеса Синтія, таємничий Дворецький… Ці образи в нього зазвичай поєднувалися з відкриттям дитині світу технологій – як сучасних, так і науково-фантастичних технологій майбутнього. 

У новій його книжці образи так само напрочуд яскраві й ефектні – Малюк, Забіяка, Хвалько, Незграба, а особливо – Хтось із темряви… Однак ця книжка вийшла зовсім не «технологічною». Її «фішка» – теплий ненав’язливий гумор, яким тонко просякнута вся оповідь. Письменник не насміхається зі страхів, якими так часто оповивають себе діти (та й дорослі також), а разом зі своїми читачами усміхається до цих страхів – і добра сила цієї усмішки така дієва, що легко перетворює монстрів на друзів.

Ілюстрації до цієї книжки також особливі – художниця Оксана Липка виконала їх в унікальній технології «малювання голкою і ниткою», так що монстри будуть вишиті!

Сергій Товстенко «Пташка Пін на прізвисько Гвін»

Сергій Товстенко переміг у конкурсі «Напишіть про мене книжку!»-2017 у номінації «Добрі пригоди» із рукописом «Пташка Пін на прізвисько Гвін». Ось що він розповідає про свою майбутню книжку:

«Якось у природничому музеї ми із малим сином стояли перед діорамою, яка зображала антарктичний пейзаж і колонію пінгвінів. Син раптом сказав: «Подивись, наскільки вони схожі на людей!». І справді, ця діорама була трохи «мультиковою»: у ній, як у картинці з дитячої книжки, ввижалися якісь події, сюжети, навіть пригоди пінгвінячої громади. І хоча пейзаж той був сніжно-крижаним, від нього віяло теплом справжнього і цікавого життя. Саме тоді зблиснула ідея веселої дитячої повісті про пінгвінів. 

А коли трохи пізніше ми із сім’єю подивилися документальний фільм про Антарктиду, то пінгвіни стали здаватися настільки ж знайомими, «сусідськими», як і тварини наших широт. Можливо, саме тому моя повість «Пташка Пін на прізвисько Гвін» починається з того, як пінгвіни жили на теренах України. Це жартівливе уявлення про давніх пінгвінів таке ж світоцентристське і таке ж казкове, як і багато інших у нашій міфології. Кожній нації приємно пофантазувати на тему, що увесь світ обертається навколо тієї самої вишні, над якою гудуть хрущі біля твоєї хати. Ну а далі… Далі у повісті – купа неймовірних, але надзвичайно правдивих пригод із життя малого пінгвіна Піна, який є пташкою, але досі жодного разу не літав. Пін знаходить друзів, майструє різні корисні речі із криги, збирає до торбини веселку, навіть примудряється відшукати в Антарктиді солодощі, але постійно і повсякчас думає про те, як би його політати… І нарешті йому вдається навіть це! 

У кожної дитини є своя заповітна мрія. Кожна хвилина дитячого життя насичена різними подіями, і дорослому може здатися, що увага дитини розпорошена на тисячі дрібниць. Однак десь там у дитячій підсвідомості повсякчас мерехтить прагнення здійснити цю заповітну мрію. Книжка «Пташка Пін на прізвисько Гвін» саме про це».

Чекайте новинок уже незабаром!

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo