Проблема сприйняття прочитаного

08.01.2016

Переглядів: 1164

http://chytay-ua.com/

Ваш друг, вже декілька днів підряд розповідає про книгу, яку він нещодавно прочитав. Його захопленню не має меж, вона перевернула його життя, адже містить дуже багато корисної інформації. Він радить сьогодні ж почати знайомство з новим і незнаним досі сенсом,– "Тим паче, що читається на одному подиху", – добавляє він. В міру вашої поваги і довіри до друга, ви вирішуєте все таки відкрити цей скарб.

В результаті – на сто сторінок змісту, ви витратили місяць, жодних змін у житті не відбулося, і запам’ятати хоч щось не вийшло. В чому справа?

Що стосується природніх інстинктів, всі люди схожі. Але ми відрізняємося в міру статусів та маски, якими обвішуємо себе в суспільстві, будь-то релігії, політичні ідеології, приналежність до соціальних груп, освіта, посада на роботі, сімейний стан, або навіть дитячий страх. Це основні фактори, які формують наше сприйняття інформації, що надходить ззовні. Не кажучи вже про інтелектуальні відмінності.

Таким чином, вкладаючи занадто заангажований смисл в прочитане, ми проходимо по книзі через призму власних упереджень. В результаті отримавши абсолютно не те, що хотів передати автор. Книга - це завжди багаж знань, які ви повинні відшукати на сторінках.

Коли ви відкриваєте першу сторінку, будь-то Ремарк, Ніцше або вірші молодого поета, спробуйте звільнитися від всіх статусів і рамок, в які вас замкнуло суспільство. Спробуйте стати учасником, а не спостерігачем. А цікава література допоможе знайти шлях до цього. Чим більше читаєш, тим краще сприймається, разом з Читай.ua.

Слава Славський

Адмін Telegram, Facebook, книжковий пропагандист. 

Сторінка автора в Facebook

author photo
Рецензій: 1

Алла 2016-02-02

Влучно! Дякую)