Проблема сприйняття прочитаного

08.01.2016

Переглядів: 1278

http://chytay-ua.com/

Ваш друг, вже декілька днів підряд розповідає про книгу, яку він нещодавно прочитав. Його захопленню не має меж, вона перевернула його життя, адже містить дуже багато корисної інформації. Він радить сьогодні ж почати знайомство з новим і незнаним досі сенсом,– "Тим паче, що читається на одному подиху", – добавляє він. В міру вашої поваги і довіри до друга, ви вирішуєте все таки відкрити цей скарб.

В результаті – на сто сторінок змісту, ви витратили немало часу, жодних змін у житті не відбулося, і запам’ятати хоч щось не вийшло. В чому справа?

Що стосується природніх інстинктів, всі люди схожі. Але ми відрізняємося в міру статусів та особливостей світосприйняття, які визначають наше місце в суспільстві. Релігії, політичні ідеології, приналежність до соціальних груп, освіта, посада на роботі, сімейний стан або дитяча травма,- все це сформувало нас теперішніх. Все це впливає на наше сприйняття інформації, а що таке книга, якщо не інформація?

Таким чином, розповідаючи свою суб'єктивну думку про прочитане, ми приміряємо власні враження на іншого. В результаті рекомендації здаються марними. Непідготовлений читач проходить довгий шлях до розуміння сенсів закладених автором, тренуючи якість власного сприйняття. Книга - це завжди багаж знань, які ви повинні відшукати на сторінках самостійно і тоді все менше книг здаватимуться марними.

Коли ви відкриваєте першу сторінку, будь-то роман, поезія чи науково-популярна література, спробуйте звільнитися від всіх статусів і рамок, в які вас замкнуло суспільство. Спробуйте стати учасником, а не спостерігачем. А література сама допоможе знайти шлях до цього. Чим більше читаєш, тим краще сприймається прочитане.

Читайте також: Читай - in books we trust

Підтримати нас можна тут - Підтримати проект

Слава Славський

Адмін Telegram, Facebook, книжковий пропагандист. 

Сторінка автора в Facebook

author photo
Рецензій: 1

Алла 2016-02-02

Влучно! Дякую)