Видавництво "Фабула": на що чекати?

23.02.2018

Переглядів: 1933

http://chytay-ua.com/

Уже в першому півріччі 2018 Видавництво «ФАБУЛА»  має намір суттєво розширити коло видань для бізнесу та самовдосконалення. Плануємо також вихід біографій Вінстона Черчилля, Коко Шанель, Пабло Пікассо, Марлен Дітріх, а також історій успіху видатних компаній, як-от Matsushita Electric, Aushan, Ford, Nеiman Marcus. Також прихильників жанру non-fiction чекають книжки від Дениса Каплунова, Олексія Філановського, Анрі Гіделя, Ієна Мортімера, Бертрана Гобена, Метта Гейґа, Емі Морін та багато-багато інших.

Ось що думає про розвиток напрямку провідний редактор нашого видавництва Тетяна Попова:

«Останнім часом багато говорять про те, що українці стали менше читати. На мій погляд, не менше — просто читають інше. Белетристика «потіснилася», надаючи законне місце літературі нон-фікшн. І джерело премудрості – книга – стало ще одним робочим інструментом. Сучасний читач будує кар’єру й відкриває власний бізнес, турбується про свої стосунки і виховання дітей. Він зайнятий постійним саморозвитком і націлений на покращення свого життя. Йому необхідні практичні поради і мотивація. І в цьому сенсі книжки в жанрі нон-фікшн – справжня знахідка. Знахідка для вдумливої, нелінивої, свідомої людини, яка не боїться змін і прагне їх».

Однак розвиток напрямку нон-фікшн не означає, що ми припинимо видавати твори художньої літератури! На початку року наші читачі отримали справжній подарунок – два бестселери від Гіларі Мантел у довгоочікуваному перекладі українською. Це романи про Томаса Кромвеля – «Вулфголл» і «Везіть тіла». 

Уже в першому кварталі чекайте українською "Авґуст" Джона Вільямса, "Чужа" Емі Джентрі,  "Анатомія солдата" Гаррі Паркера, "Як бути двома" Алі Сміт,  "Майстер" Колма Тойбіна та роман  «Новини» молодого автора  Андрія Войніцького, що продовжить нашу серію «Дебют».

Ми активно готуємось до Книжкового Арсеналу-2018. Наразі організатори опрацьовують заявки на заходи від видавництв і, сподіваємось, приймуть усі наші. З-поміж інших виділимо презентації двох видань: "Малої Глуші" Марії Галіної та "Блокбастера" Зорана Жмирича, які перекладені українською і вже готуються до друку. До речі, відвідувачів книжкового фестивалю чекають зустрічі не тільки з нашими авторами, але й з перекладачами.  

«Авґуст» Джона Вільямса 

...Це справжній Стародавній Рим, втілений пером майстра в усій жорстокості і похмурій красі. Тут ніхто не знає, хто друг, а хто ворог; тут розбещеність норовів цінується вище, ніж чесноти, і принципи тут — лише слуги користолюбства...

«Авґуст» Джона Вільямса вражає міццю оповіді та психологічною глибиною. Один з найбільших історичних рубежів — перехід від пізньої Римської республіки до Імперії, тієї, що незабаром стане найбільшою і наймогутнішою на землі,— відкривається перед читачем в іншому, людському вимірі. П’ятнадцятого березня 44 р. до н. е. довічний диктатор Республіки Ґай Юлій Цезар убитий змовниками на очах сенаторів, а у квітні в Римі з’являється нікому до того не відомий Ґай Октавій, юний троюрідний племінник Цезаря, всиновлений ним у заповіті. І незабаром, прийнявши нове ім’я Ґай Юлій Цезар Октавіан, що зробило його популярним, він опиняється на гребені кривавих і драматичних подій.

У 1973 році роман «Авґуст» був удостоєний найвищої літературної нагороди США — Національної книжкової премії.

«Анатомія солдата» Гаррі Паркера

«Анатомія солдата» — дебютний роман, створений офіцером британської армії Гаррі Паркером, який воював в Афганістані і Іраку і втратив в ході бойових дій обидві ноги. Ця книга, що набула величезної популярності на батьківщині письменника, надає унікальну можливість зрозуміти тих, хто воює зовсім інакше, ніж у минулому, — в тому числі, і сьогодні на Сході України. Повна патріотизму, героїки, гуманізму і сильних почуттів, «Анатомія солдата» буквально перевертає свідомість читача. Автор творить мистецтво з болю і страждань, відкриваючи нам справжнє життя тих, хто бореться і жертвує собою. Це пронизлива правда про те, що насправді означає — «бути у стані війни».

"Чужа" Емі Джентрі

«Чужа» — дебютний роман Емі Джентрі, що побачив світ у США 2016 року. Цей вражаючий трилер з елементами психоделіки — не стільки про злочин, як про тяжкі пошуки істини, відчай і подолання сумнівів. Вісім років тому Джулію, тринадцятирічну доньку Анни, викрав невідомий. Усі спроби розшукати дівчинку були марні, та одного вечора лунає дзвінок у двері, і на порозі з’являється майже доросла Джулія. Здавалося б — кошмар позаду, залишається радіти дивовижному порятунку. Але Джулія поводиться так дивно, що врешті-решт у Анни виникає підозра, що ця дівчина — не її донька. Та якщо вона має рацію, що за цим стоїть?

"Як бути двома" Алі Сміт

Роман «Як бути двома» — це дві історії про кохання і несправедливість, сплетені в одну нитку. Тут час стає вічністю, знання — таїною, фантазія — правдою, а всьому живому дається ще один шанс. Алі Сміт, одна з найблискучіших майстрів британської прози, досліджує у своїй книжці любов, одержимість, сексуальність та багатоликий образ мистецтва. Приголомшливий твір, який одночасно кидає виклик читачеві — і винагороджує його. 

  • Книжка року-2014 у Великій Британії
  • Премія Ґолдсмітс (2014)
  • Премія «Коста Новел»
  • Премія «Saltire Society» (2014)
  • Нагорода за найвидатніший літературний твір року за версією «Saltire Society» (2014)
  • Короткий список Букерівської премії (2014)
  • Короткий список премії «Folio» (2015)

«Новини»  Андрія Войніцького

«Але ж це Харків, дитинко…» — каже собі герой цієї неординарної книги. Рідко можна відчути таку напругу, як у дебютному романі Андрія Войніцького, такий болісний саспенс, такі стрімкі й неочікувані повороти сюжету. Це воістину Харків, найсправжніший, тільки замість симпатичного аверсу цієї блискучої монети перед читачем чи не вперше постає похмурий реверс міста-мільйонника, його жорстокий, часом кривавий виворіт, потопаючий у випарах синтетичних наркотиків. Першокласний трилер — і точно вивірена психологічна оповідь про те, як життя, що так багато обіцяло спочатку, розлітається на друзки…

І це тільки частина планів на перше півріччя! Усього до виходу цього року готується близько 100 позицій художньої літератури та нон-фікшн!

Серед них: Джон Ірвінг "Доки я тебе не знайду", Джон О'Хара "Баттерфілд, 8" та "Побачення у Самаррі", Мері Ловсон "Кінець дороги", "Дім на березі озера" та " Інша сторона мосту", Щепан Твардох "Морфій", Софі Перино "Дочка Медічі", Марґарет Ленґдон "Анна і король Сіаму", Еміль Ажар "Життя попереду", а також романи уже відомих українським читачам Колма Тойбіна, Дайни Джефферіс, Дона Делілло.

Джон Ірвінг "Доки я тебе не знайду"

Джон Ірвінг — майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» — найбільш автобіографічна з його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс, не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист,— всі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще — про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне — вдячність.

Джон О'Хара "Баттерфілд, 8"

Книга чудового американського прозаїка Джона О’Хари, написана 1935 року,— про життєву катастрофу молодої жінки, нерозбірливої у любовних зв’язках. Роман цей, надзвичайно яскравий і емоційно насичений, покладений в основу фільму з Елізабет Тейлор у головній ролі, яка отримала за нього свою першу премію «Оскар». Історія зацькованої, духовно скаліченої красуні Глорії Вендерс, чия єдина розвага — випадкові зв’язки з малознайомими заможними чоловіками, навіть у наші дні читається так, ніби написана вчора. Причина проста — письменник не прикрашає і не романтизує складні характери своїх героїв та їх заплутані, повні протиріч стосунки.

Джон О'Хара "Побачення у Самаррі"

«Побачення у Самаррі», один із визначних романів про життя у невеличкому американському містечку,— перлина творчості Джона О’Хари. Напередодні Різдва 1930 року світське життя у Ґіббсвілі, штат Пенсильванія, сповнене танцями та вечірками. Джуліан та Керолайн Інглиш перебувають на верхівці соціальної еліти міста. Та лише один нерозважливий вчинок, зароджений на дні склянки з віскі, призводить до того, що Джуліан пориває зі світським товариством і стрімко наближається до власної погибелі. Наповнена по вінця багатством та розкішшю, ревнощами та зрадливістю, ця культова книга, перший роман О’Хари, є безстрашним поглядом на темний бік американської мрії, а також неминущим свідченням гострого соціального інтелекту провідного письменника Америки.

Софі Перино "Дочка Медічі"

«Дочка Медічі» британської письменниці Софі Перино — глибока і вражаюча розповідь про один із найблискучіших та найбурхливіших періодів французької історії.

Зима 1564 року. Юну принцесу Марго, дочку могутньої інтриганки Катерини Медічі, викликають до королівського суду, де будь-яке необережне слово може спричинити її загибель на ешафоті. Втім, юна принцеса вже відома всій Європі як «мадемуазель Змія». Тому їй і вдається шантажувати власну матір-королеву, яка є чи не єдиною справжньою силою в країні, спустошеній релігійними війнами. Марго буквально зачаровує герцога де Гіза, проте її руку кінець-кінцем віддають іншому — Генріху Наваррському, лідеру гугенотів і запеклому єретику, як вважає принцеса-католичка.

Ось чому її весілля виявляється міцно пов’язаним із кривавими жахами, що відбулися у Франції проти ночі на святого Варфоломія…

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo