Список книг, які радять у провідних бізнес-школах

29.11.2020

Переглядів: 1264

http://chytay-ua.com/

Бізнес-книги не замінять викладачів і вже точно не гарантують вам здобуття ступеню МВА, але можуть дуже допомогти до нього наблизитися. Вони не лише дозволяють поглиблювати, розширювати і актуалізовувати знання, а й непогано економити, адже коштують значно менше, ніж спеціальний курс в провідній бізнес-школі. Читаючи книгу, ви отримуєте величезну кількість корисної інформації та результатів досліджень за відносно короткий час, а це один із найкращих способів вдосконалити свої вміння.

Єдина проблема полягає в тому, що на ринку є дуже багато бізнес-книг та фахової літератури, що стосуються будь-якого напрямку діяльності. Лідером передбачувано є англомовний ринок і англомовні автори (на запит «бізнес-книга» Amazon, наприклад, видає понад 2 млн варіантів), а проте, дуже радує і обнадіює, що все більше відомих у світі видань перекладаються і українською.  

Якщо ви запитаєте в Google про найкращі бізнес-книги, то отримаєте сотні «найкращих списків» і ризикуєте витратити купу часу, вивчаючи і порівнюючи їх. Власне, саме це і робили автори сайту Consultants 500, аби скласти список з 20 найчастіше рекомендованих книг. Вони відібрали 50 «кращих списків», які включали найчастіше рекомендовані бізнес-книги, досліджували сайти авторитетних органів та організацій, знайшли списки читання MBA, рекомендовані найкращими бізнес-школами світу, і за результатами цієї роботи обрали 20 «найцінніших» видань, які об’єднали у «Список читання MBA».

1. Ерік Райз «Стартап без помилок» (The Lean Startup)

Це найчастіше рекомендована серед МВА-книг. В ній йдеться про основи організації нового бізнесу за допомогою моделі швидкого та постійного навчання шляхом тестування та експериментів. Натхненний ощадливим виробництвом, Ерік Райс вводить концепцію "перевіреного навчання", засновану на проведенні постійних експериментів, які вимірюються з самого початку, та коригуванні чи точній настройці вашого напрямку та дій на основі цих результатів. «Стартап без помилок» пропонує підприємцям спосіб, який дозволяй досягти успіху шляхом безперервного тестування, адаптації та вдосконалення на основі наукового підходу. 

2. Майкл Льюїс «Moneyball: Мистецтво виграти нечесну гру» (Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game)

За версією Forbes це одна з найкращих книг про бейсбол та менеджмент. Любителі бейсболу дізнаються, як генеральному менеджеру оклендської бейсбольної команди Білі Біну вдалося створити сильну і успішну команду-переможця; шанувальники статистики – про те, як використовувати цифри, щоб отримати найкращі результати; а любителі людської природи і мотиваційних життєвих історій – як можна усунути і виправити часті помилки і недоліки. 

Стрічка «Людина, що змінила все» з Бредом Піттом в головній ролі була знята саме за цією книгою. До речі в основі фільму «Гра на пониження» теж лежить книга Майкла Льюїса.

3. Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей» (How to Win Friends and Influence People)

Це глибоке дослідження людської поведінки. Книга була видана в 1936 р. і є однією з найуспішніших в історії Америки. Поради Карнегі щодо стосунків і взаємодії зі споживачами допоможуть стати кращим продавцем. Знання, що містяться в книзі, можуть прислужитися власниками бізнесу для роботи з вимогливими клієнтами та завоювання їхньої довіри і лояльності. Сьогодні ця бізнес-книга все ще значиться на 7 місці серед найбільш читаних науково-популярних книг на Amazon.

4. Джим Коллінз «Від хорошого до величного» (Good to Great)

Джим Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, п’ятнадцять років поспіль показували найкращі результати у своїй галузі. Як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Коллінз вивів формулу – дев’ять кроків, які дозволять розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки. 

5. Бен Горовіц «Безжальна правда про нещадний бізнес» (The Hard Thing About Hard Things)

Бен Горовіц, підприємець, інвестор Кремнієвої долини, співзасновник одного з найуспішніших венчурних фондів, не пропонує готових рецептів успіху та аргументовано пояснює, чому таких рецептів не існує. Горовіц розповідає, що в бізнесі, як і в житті, передусім потрібно розмежовувати своє сприйняття і факти, особисте та професійне, і тоді навіть рішення звільнити кращого товариша ні для кого не стане катастрофою. Навіть якщо під вашим керівництвом працює найталановитіший працівник, який здобув визнання у професійних колах, саме ви вирішуєте, чи потрібен його нестерпний характер і великий талант вашій компанії. Її і ваше майбутнє залежить від вас. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дарон Аджемоґлу і Джеймс Робінсон «Чому нації занепадають»

6. Чіп і Ден Хіз «Приліпи! Ефективність ідей: чому одні досягають успіху, а інші зазнають невдач» (Made to Stick: Why Some Ideas Survive and Others Die)

Брати Хізи (Чіп – професор Вищої школи бізнесу Стенфордського університету, Ден – консультант організації Duke Corporate Education і співзасновник новаторської видавничої компанії Thinkwell) пояснюють, що підтримує поширення теорій змов, численних міських легенд та міфів. Чому деякі досить безглузді ідеї продовжують існувати, тим часом як безліч хороших задумів приречені на зникнення? Автори з’ясовують, що робить ідеї «липкими» і яка формула сприяє їхній успішності. Чи можна, вирахувавши формулу їхнього успіху, створити власну успішну ідею? 

7. Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр «Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес» 

Книга дещо суперечить тому, про що йдеться в більшості бізнес-книг і, можливо, змусить дещо вийти з зони власного комфорту. Це свого роду керівництво щодо способів ведення сучасного бізнесу. Автори – підприємці-розробники програмного забезпечення, які займаються цим бізнесом понад десять років і отримують стійкий прибуток. Книга дає поради щодо використання прототипів замість реальних конструкцій, розповідає, чому в просуванні бізнесу така важлива гнучкість і чому отримання прибутків за межами основного бізнесу може призвести до його краху.

8. Деніел Канеман Книга «Мислення швидке й повільне» (Thinking, Fast and Slow)

Канеман досліджує, як працює людська інтуїція, яка дає нам перевагу у можливості переконувати і передбачати. Він стверджує, що існують дві системи, які сприяють тому, як ми думаємо. Система 1 - швидка, автоматична та емоційна – веде до виникнення почуттів та вражень. Система 2 – це раціональне мислення, яке є повільним і систематичним і є основою логічного мислення. Автор розповідає, коли віддавати перевагу системі 1, а коли використовувати систему 2.

9. Сет Ґодін «Пурпурова Корова! Як створити незабутній продукт» (Purple Cow: Transform Your Business by Being Remarkable)

Уявіть, що ви мандруєте автомобілем. За вікном ідилічний заміський пейзаж. На мальовничих пасовищах скубають траву сотні корів. Вам цікаво, але вже хвилин за двадцять ви перестаєте звертати на них увагу. Хай би якими були корови – симпатичними, ідеальними, із чудовим норовом, при гарному освітленні, – вам стає нудно. Ось на що ви звернете увагу, так це на пурпурову корову серед них, і точно її не забудете! Те саме і з продуктами, які ви пропонуєте клієнту. Ми живемо у світі, де більшість продуктів невидимі. Старе правило: створюйте безпечні, посередні продукти і поєднуйте їх із найкращим маркетингом, – перестало працювати. Лише унікальне викликає емоції та інтерес. Виняткове. Нове. Це – Пурпурова Корова. 

10. Тімоті Феррісс «Працюй чотири години на тиждень» (The 4-Hour Workweek)

Це абсолютно інший погляд на роботу, на поняття кар’єрного росту і «життя в офісі». Автор руйнує всі стереотипи про зайнятість з 9 до 18 і доводить, що робота може приносити радість, а час – реальні гроші. Книжка змушує подивитись на своє життя по-іншому, зажадати змін і нарешті віддавати роботі мінімум часу, отримуючи максимум результату, більше подорожувати, керувати власним бізнесом з будь-якої точки світу і відкрити для себе нову філософію життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ден Сенор і Сол Синґер «Країна стартапів»

11. Клейтон Крістенсен «Дилема інноватора. Як нові технології нищать сильні компанії» (The Innovator’s Dilemma)

Клейтон Крістенсен – викладач Гарвардської школи бізнесу, і у своїй книзі він описує важливість впровадження технологій та їхній внесок в успіх компанії. Автор підкреслює, що більшість компаній зазнають фіаско через заперечення необхідності прийняття змін в дуже динамічному світі. Крістенсен розповідає про те, як дотримання тих самих практик, які раніше привели компанію до успіху, може стати причиною її провалу через відсутність інновацій.

12. Роберт Саттон, Хаґґі Рао «Криза зростання. Як не погоджуватися на маленькі результати в бізнесі» (Scaling Up Excellence)

Викладачі Стенфордського університету Роберт Саттон і Хаґґі Рао під час однієї з навчальних програм помітили, що учасники ставили те саме питання в різних варіаціях: як стабільно зростати, зберігаючи відносини з клієнтами та якість продуктів чи послуг? Це підштовхнуло науковців на основі досліджень розробити універсальні рекомендації, що допомагають ефективно зміцнювати свої позиції. Неважливо, чи розширюєте ви штат працівників стартапу в Кремнієвій долині, чи покращуєте продаж пива, чи відкриваєте нові школи. 

13. Говард Вайнер «Відображення непевного світу: як зрозуміти, комунікувати та контролювати невизначеність за допомогою графічного відображення» (Picturing the Uncertain World: How to Understand, Communicate, and Control Uncertainty through Graphical Display)

Ми живемо у світі, сповненому невизначеності, проте нам все ще під силу її контролювати. Ця книга дає уявлення про діловий світ та його невизначеність у майбутньому. В ній подане наочне висвітлення того, як виміряти майбутні потреби. Використовуючи ілюстрації, автор, колишній професор бізнес-школи Уортона, пояснює, як передбачити майбутнє бізнесу та зрозуміти його результати.

14. Сем Л. Севідж «Недолік середніх показників: чому ми занижуємо ризик в умовах невизначеності» (The Flaw of Averages: Why We Underestimate Risk in the Face of Uncertainty)

Автор – професор Стенфордського університету та співробітник Кембриджського університету. Згідно з цією книгою, «недолік середніх показників», як правило, виникає, коли хтось додає число до електронної таблиці, яке представляє невизначену майбутню величину. Це обов’язкове читання для кожного, хто приймає ділові рішення в умовах невизначеності. Автор зауважує, що більшість людей недостатньо підготовлені щодо того, як боротися з ризиками, і прагне їм у цьому допомогти.

15. Чарльз Д. Елліс «Партнерство: створення Goldman Sachs» (The Partnership: The Making of Goldman Sachs)

Книга розповідає про найважливіші періоди в історії Goldman Sachs та осіб, які створили один із найбільших у світі інвестиційних банків. Це історія про підйом Goldman в складні часи конкуренції, законодавчих норм та динамічних змін на ринку, справді захоплююча історія про людей, які стоять за найбільшою фінансовою компанією у світі, котра свого часу була на межі повного краху.

16. Емануал Розен «Уроки сарафанного маркетингу з реального життя» (The Anatomy of Buzz Revisited: Real-life lessons in Word-of-Mouth Marketing)

Розен створив справжній довідник з сарафанного маркетингу, повністю переглянутий та оновлений для сучасного онлайн-світу. Він базується на понад ста нових інтерв’ю з лідерами думок, керівниками маркетингових служб, дослідниками та споживачами. Ця книга є обов'язковою для читання для кожного підприємця, який бажає, щоб його продукція по-справжньому продавалася. Розен підкреслює важливість маркетингової стратегії «сарафанного радіо» на реальних прикладах найбільш відомих та успішних компаній у сучасному світі.

17. Джеймс Суровецький «Мудрість натовпу» (The Wisdom of Crowds) 

Суровецький – постійний автор New Yorker, його матеріали виходять у New York Times, Wall Street Journal та Wired. Автор пояснює важливість прийняття і запозичення ідей в великої групи людей. Він припускає, що такі ідеї є конкретнішими, ніж ті, що виникають в малих групах. Автор пояснює, як людська психологія, культура, історія, політика та поведінкова економіка впливають на діловий світ.

18. Мілтон Фрідман «Капіталізм і свобода» (Capitalism and Freedom)

Нобелівський лауреат Мілтон Фрідман розглядає зв’язок між економічною та політичною свободою. Він описує, чому варто обмежити вплив держави на економіку, децентралізувати владу, забезпечити гнучкий валютний курс, роздержавити сфери освіти і соціального забезпечення.

19. Альфред Таубман «Пороговий опір: надзвичайна кар'єра піонера роздрібного лакшері-ритейлу» (Threshold Resistance: The Extraordinary Career of a Luxury Retailing Pioneer)

Це історія найбільш інноваційного девелопера в Америці та піонера роздрібної торгівлі предметами розкоші Альфреда Таубмана з самого початку його кар’єри до дизайнера магазинів, розробника торгових центрів і, врешті-решт, власника одного з провідних аукціонних будинків у світі Sotheby's.

20. Карл Шапіро, Хал Р. Варіан «Інформаційні правила: стратегічне керівництво мережевою економікою» (Information Rules: A Strategic Guide to the Network Economy) 

Ця книга доводить, що економічні концепції необхідні для досягнення успіху у світі інформаційних технологій. Автори стверджують, що для того, щоб менеджери могли розробляти та підтримувати ефективні стратегії процвітання в сучасній економіці, вони повинні глибоко розуміти економіку інформаційних технологій.

 Підтримати нас можна тут - Підтримати проект

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo