Ланцюг пізнання

31.01.2016

Переглядів: 1444

http://chytay-ua.com/

Бути розумним і розуміти - це різні речі, а що ж необхідно робити щоб "розуміти"? Розуміти саме життя. Як на мене, варто задавати собі певні запитання і шукати на них відповіді: Що відбувається навколо нас? хто ми такі? з чого складаємося? як сформувалося те, що ми бачимо та відчуваємо? як побудований світ? Питання задані самому собі спонукають до пошуку відповідей. Шлях до усвідомлення багатогранності світу можна назвати умовно - "ланцюгом пізнання", і допоможуть на цьому шляху, звичайно, книги.

Для початку необхідно пізнати себе. В прямому сенсі. З чого ти складаєшся? Які процеси відбуваються в твоєму організмі? Як формується твоя поведінка, звички, мислення? Це не так уже і важко, вам не потрібно на пам'ять вивчати підручники з фізіології, анатомії, психології та генетики. Достатньо мати базові знання, а позаяк ми живемо в період інформаційного суспільства,- знайти їх дуже просто. Але вони повинні бути перевірені фактами, істинні. Проаналізувавши отримані дані ви зможете наладити нормальне функціонування організму, тобто почати жити так, щоб по мінімуму наносити йому добровільної шкоди, для забеспечення якнайдовшого існування в здоровій біологічній оболонці.

Рекомендована книга: "Егоїстичний ген" Річард Доккінз

Не менш важливим є вплив одного організма на інший, а також влив на навколишнє середовище. Спілкування - є однією з наших потреб, це наступна ланка ланцюга. Тут варто поцікавитися що таке "суспільство"? за якими законами воно живе? які фактори його формують? як ваша поведінка може вплинути на інших людей, а їхня на вас? Адже всі пов'язані невидимими зв'язками. Ніхто не існує окремо від інших. Якщо ви подивитися навколо, то будь-яка річ якою ви користуєтеся була зроблена не вами. Необхідне усвідомлення того, що ви частина великої соціальної системи.

Рекомендована книга: "Самотність" Вівек Мурті

На наступному етапі варто пізнати ті процеси, які формувалися незалежно від нас. Це певні фізичні та хімічні явища та процеси. Впринципі ви можете прожити нормальне раціональне життя без знань законів фізики, бо ви і так їх відчуваєте, але не можете пояснити. Ми напряму залежимо від екології, природніх ресурсів, ми частина екосистеми планети. Тому важливо розуміти як ми або суспільство повинні функціонувати з нашою планетою. Факти показують, що ми провалили цей екзамен і знаходимося на межі екологічної катастрофи. Саме тому, це надзвичайно важливий етап "ланцюга пізнання".

Рекомендована книга: "Як відвернути кліматичну катастрофу" Білл Ґейтс

Наступною ланкою є космічна складова, знаня на рівні космосу, загадкового простору за межами нашої планети, де час і простір простягається на відстані непідвладні людській уяві, де минуле стає нашим теперішнім, коли ми споглядаємо зорі в нічному небі. Книги про космос надзвичайно цікаві та пізнавальні, і навіть загадкові.

Рекомендована книга: "Основи" Френк Вільчек

На якому б етапі "ланцюга пізнання" ви не перебували, можна сказати з упевненістю - ваших можливостей вдосталь щоб почати свій шлях до істини, і дійти якомога далі. Читайте книги і "Читай"!

Читайте також: Літо за мотивами Хемінгуеївської «Фієсти»

Підтримати проект

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo