Ланцюг пізнання

31.01.2016

Переглядів: 1280

http://chytay-ua.com/

Бути розумним і розуміти - це різні речі, а що ж необхідно робити щоб "розуміти". Розуміти саме життя. Як на мене варто задавати собі певні запитання і шукати на них відповіді. Що взагалі відбувається навколо нас? хто ми такі? з чого складаємося? що формує те, що ми бачимо та відчуваємо? як побудований світ? Ви задавали собі такі запитання? - Я дуже часто. Для того щоб впевнено вважати себе "людиною розумною" та бачити всю широту світу, варто розібратися з тим, що нас оточує. Я називаю це "ланцюг пізнання".

Для початку необхідно пізнати себе. В прямому сенсі. З чого ти складаєшся? Які процеси відбуваються в твоєму організмі? Як формується твоя поведінка, звички, мислення? Це не так уже і важко, вам не потрібно на пам'ять вивчати підручники з фізіології, анатомії, психології та генетики. Достатньо мати базові знання, а так як ми живемо в період інформаційного суспільства, то знайти їх не проблема. Але вони повинні бути перевірені фактами, істинні. Проаналізувавши отримані дані ви зможете наладити нормальне функціонування організму, тобто почати жити так, щоб по мінімуму наносити йому добровільної шкоди, для забеспечення якнайдовшого існування в здоровій біологічній установці.

Не менш важливим є вплив одного організма на інший, а також влив на навколишнє середовище, природу. Спілкування є однією з наших потреб, це наступна ланка ланцюга. Тут варто поцікавитися що таке "суспільство"? за якими законами воно живе? які фактори його формують? як ваша поведінка може вплинути на інших людей, а їхня на вас? Адже всі пов'язані невидимими зв'язками. Ніхто не існує окремо від інших. Якщо ви подивитися навколо, то будь-яка річ якою ви користуєтеся була зроблена не вами, це як приклад. Необхідне усвідомлення того, що ви частина великої системи природи; частина організму який називається "Планета Земля". Точно так само, як і клітина для вашого організму. Хвора клітина може призвести до загибелі системи. 

На наступному етапі варто пізнати ті процеси, які формувалися незалежно від нас. Це певні фізичні та хімічні явища та процеси. Впринципі ви можете прожити нормальне раціональне життяі без знань законів фізики, бо ви і так їх відчуваєте, але не можете пояснити. Це вже пізнання на рівні планети, або природи. Адже ми напряму залежимо від екології, природніх ресурсів. Тому важливо розуміти як ми або суспільство (сукупність нам подібних) повинні функціонувати з нашою планетою.

Наступною ланкою є космічна складова. Знання на рівні космосу. Знову ж таки - вплив космосу на нашу планету і відповідно на нас. Все ніби повторюється, але на рівень вище. Фізично, як правило, ми не можемо безпосередньо вплинути на космос. Так само як і клітина в організмі людини на планету. Однак ми можемо розпочати процеси які з часом призведуть до певних змін.

А почати такі процеси може остання складова мого ланцюга - це інтелектуальна або духовна складова людини. Нікому ще не вдавалося дослідити межу людських можливостей. Можливості нашого мозку та свідомості залишаються загадкою.

Одне я знаю точно, ваших можливостей вдосталь щоб почати свій шлях до істини, і дійти якомога далі.

Слава Славський

Адмін Telegram, Facebook, книжковий пропагандист. 

Сторінка автора в Facebook

author photo