Книжки в роботі

14.03.2021

Переглядів: 595

http://chytay-ua.com/

Бібліотека – це чутлива до безладу система. Якщо книга не матиме свого місця, вона загубиться. Тому на кожній написані координати – шифр, що визначає позицію на полиці.

Та є одна шпаринка, межовий стан між хаосом і безапеляційною впорядкованістю. Книги в роботі. Нагромаджений стосик на столі. Можливо, це книги, які повернули. Можливо, ще вчора вони стояли на виставці, а сьогодні – новий день, нова тема, новий настрій, - тож їх прибрали подалі від очей читачів. Можливо, бібліотекар звіряв у них інвентарні номери. Або ж використовував їх для написання фахової статті. Скоро ці книги потрібно буде занести у сховище і розставити по полицях. Але зараз вони в роботі, складені у цілковито безсистемний стос. Безлад задля порядку.

Стосик книг у роботі – моя професійна деформація. Я завжди маю такий вдома на письмовому столі. Періодично він зникає, книги повертаються на полиці. Але згодом він знову з’являється. Це книги, про які згадую, коли читаю. Це мої плани на «погортати». Це мої «біблії», як то «Теорія літератури» Соломії Павличко чи «Антисуржик». Мій безлад задля порядку в думках.

Якщо прагнете читати багато, читайте кілька книжок одразу. Перестрибуйте з теми на тему, не втрачайте темп. Якщо немає настрою на класику, візьміть щось із сучасної літератури. Книги, що їх читаєш паралельно, це теж стосик.

Та найбільше важить вміння помічати перегукування між книжками. Автори подають сигнали один одному крізь віки і літератури, хіба це не чудо? Дозвольте їм побути поруч, погортайте кілька сторінок, пригадайте свої відчуття, коли ви тут були минулого разу. Або ж посмакуйте наперед, якщо ще не читали. Ймовірно, ці книги більше ніколи не зустрінуться на ваших книжкових полицях. Ось їхнє «тут і зараз».

Неохайний безсистемний стосик – це спосіб бачити перспективу. Дозвольте книзі, котру читаєте зараз, підказати вам кілька наступних. Покладіть їх на робочий стіл, щоб бачити, куди рухатись далі.

Розберіть свій стосик. Раптово, коли потребуватимете нових ідей. І зберіть новий. Робота продовжується.

Підтримати нас можна тут - Підтримати проект

Саша Доморосла

Історик, бібліотекар, підпільний критик

author photo