Підбірка бізнес-книг, які скоро побачимо в книгарнях

27.03.2021

Переглядів: 902

http://chytay-ua.com/

Ми живемо в по-справжньому переломні часи. І річ не лише в пандемії, що триває вже другий рік, і не в її наслідках, які ми відчуватимемо ще дуже довго. Річ у тім, що нам випало жити в час змін глобальних парадигм, акцентів і підходів, які проявляються в усіх аспектах життя, в соціальному, економічному, політичному та ін. планах. 

В деяких галузях ці зміни проходять непомітно, відбуваючись немовби в тіні, а в інших спостерігаються дуже виразно, чітко і закономірно. Останнє особливо сильно стосується економічних та бізнес-моделей. У динамічному світі, наповненому зграями чорних лебедів (хто, наприклад, міг припустити, що один контейнеровоз в Суецькому каналі поставить на паузу фактично все світове судноперевезення?), все змінюється дуже стрімко, тож бізнесменам, підприємцям, інвесторам, главам корпорацій просто ніколи зволікати і чекати, що й до чого може призвести. 

Сучасний бізнес – це динаміка, оперативність, ризик, адаптивність, гнучкість і постійний пошук нового. Те, що декілька років тому лише обговорювалося, сьогодні загальноприйнята норма (як то віддалена робота і відмова від великих офісів), дещо лише починає виходити на передній план, стає все більш «на слуху» і починає активно впроваджуватися, як, наприклад, Lean та Agile підходи до ведення і розвитку бізнесу. 

Так чи інакше, ці зміни прямо чи опосередковано впливають на кожного. Тож не дивно, що книги на бізнесову тематику стають все популярнішими серед читачів, і радує оперативність видавництв, завдяки яким минулорічні новинки англомовної бізнес-літератури вже незабаром можна буде прочитати українською. Які саме? Зібрали анонси бізнес-книг, які скоро з’являться на полицях книгарень.

Тетяна Лукинюк, Людмила Колб «Як хотіти й отримати все (але це неточно)»

Тетяна Лукинюк, Людмила Колб Як хотіти й отримати все (але це неточно)

Видавництво «Віхола»

Очікується: початок квітня

Ця книга – паперовий ментор для різнопланового життя: побудови кар’єри, сім’ї та особистого розвитку від генеральної директорки Red Bull в Україні.

Коли ми чуємо історію успішної людини, то зазвичай захоплюємося красивою картинкою. Але, аналізуючи далі, думаємо — а чим їй довелося пожертвувати заради свого успіху?

Авторка цієї книжки переконана: якщо доводиться чимось жертвувати, значить, щось точно іде не так. Тетяні вдалося побудувати успішну кар’єру керівниці міжнародної компанії. Крім того, вона викладає, виховує двох доньок, заснувала книжковий клуб. Її робота не зупиняється після офіційного закінчення робочого дня, водночас Тетяна ніколи не «вимикає» дім, коли на роботі.

Кар’єра, родина, хобі, інші проекти — все це можна поєднувати та встигати, якщо прийняти просте правило: балансу не існує, є лише персональний вибір на користь тих чи інших речей, які ви вважаєте сенсом свого життя просто зараз.

Ця книжка про те, як відсікти зайве і знайти саме свій шлях. Адже насамперед від нас самих залежить, як ми проживемо власне життя. Це може трохи лякати, оскільки передбачає повну відповідальність за свої дії, але це відправна точка для будь-яких звершень.

Тетяна Лукинюк — генеральна директорка компанії Red Bull в Україні, викладачка Міжнародного інституту бізнесу, Академії Deloitte, платформи LABA, запрошена професорка Київської школи економіки. Тетяна понад 20 років займалася маркетингом та продажами у міжнародних компаніях, таких як The Coca-Cola Company, Oriflame, SUN InBev, Mars.

Людмила Колб — редакторка, журналістка. Більше 10 років працює в медіа. Засновиця та екс-головна редакторка онлайн-журналу The Point — видання сайту robota.ua. Співавторка онлайн-курсу «Як знайти роботу своєї мрії» для платформи Prometheus.

 

Джейсон Фрайд, Давід Хейнемейєр Ханссон «Remote. Офіс не потрібен» 

Джейсон Фрайд, Давід Хейнемейєр Ханссон Remote. Офіс не потрібен

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Очікується: літо 2021 р. 

Книга від авторів бестселера «Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес». 

Від авторів: 

Ми розпочали працювати над цією книгою у 2013 році, коли запровадження роботи у віддаленому режимі, ― або дистанційки чи телероботи, як її ще часто називають, ― уже потихеньку набирало оборотів, хоча й без особливого гамору. (За період з 2005 по 2011 роки кількість осіб, які працюють дистанційно у Сполучених Штатах, підскочила на 73 відсотки і досягла трьох мільйонів.)

Про її мовчазний ріст раптом заговорили наприкінці лютого 2013-го, коли компанія «Yahoo!» оголосила про відмову від програми телероботи своїх працівників, а ми якраз закінчували роботу над книгою. Несподівано питання віддаленої роботи із чисто теоретичного стало центральною темою гарячих глобальних дискусій. Йому присвятили сотні, якщо не тисячі нових статей, і протистояння думок ставало все очевиднішим.

Звичайно, ми були б вдячні головній директорці «Yahoo!» Марісі Маєр, якби вона зачекала ще півроку, поки не вийде наша книжка. Адже їхнє рішення виявилося єдиним на час виходу тлом, що суперечило наведеним у «Віддалено» аргументам. Як виявилося, усі до єдиного виправдання з тих, що ви знайдете у розділі під назвою «Про виправдання», вже витали у повітрі під час грози в «Yahoo!».

Немає сенсу стверджувати, що ми не розділяємо рішення «Yahoo!». Але вдячні їм за акцент, так вчасно зроблений на питанні телероботи. Ми ставили перед собою завдання розглянути цей феномен більш ґрунтовно. Якщо відкласти убік усі ефектні фрази й лозунги та роботу на публіку, в основі нашого твору лежить ґрунтовний, перевірений власною практикою аналіз переваг та недоліків ― практичний посібник для відчайдушних прибічників віддаленої роботи. Приємного читання!

 

Кейт Феррацці «Лідерство без авторитету. Як кожен може будувати довіру, будити щирість, заряджати енергією нашу команду і робити зміни» 

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Очікується: осінь 2021 р. 

 

Роберт Чалдині «Психологія впливу-3. Оновлене та розширене видання»

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Очікується: грудень 2021 р. 

 

Сергій Біденко, Ірина Золотаревич «Репутаційний антистрес. Інструктор для власників і топ-менеджерів бізнесу»

Сергій Біденко, Ірина Золотаревич Репутаційний антистрес.

Видавництво Yakaboo Publishing 

Добре ім’я компанії та її власника допомагає отримувати більший дохід, а погана слава—веде до фінансових збитків. Керівники багатьох українських компаній на власному досвіді переконалися, що за захист та відновлення репутації доводиться заплатити високу ціну. Ця книжка допомагає сформувати навички системного захисту бізнесу від кризи ще до її виникнення та вміння бути стійкими й сильними під час таких випробувань. Сергій Біденко та Ірина Золотаревич, автори цієї книжки, діляться практичними рекомендаціями з тими, хто вже має досвід репутаційних криз, і тими, хто поки що з ними не стикався. Ті з читачів, хто вже пережив репутаційний стрес, знайдуть покроковий план побудови захисту від нових криз. Тим, кого криза ще не спіткала, ця книжка допоможе створити власну систему реагування на репутаційні ризики і кризи та знайти способи протидіяти їм. Це видання стане антистресовим помічником для власників, керівників та спеціалістів українських компаній, які розуміють важливість створення і розбудови ділової та персональної репутації.

Сергій Біденко — експерт із комунікацій з 20-річним досвідом інформаційних проєктів для бізнесу та політичних структур. Консультант власників і топ-менеджерів українських та міжнародних компаній з питань стратегічного управління репутацією. Засновник і керівник комунікаційної компанії Bayka.agency, спеціалізація якої — створення антикризових проєктів та репутаційного контенту. Галузі діяльності клієнтів: IT, промисловість, банківські та фінансові послуги, управління нерухомістю, FMCG, консалтинг, освіта, видавнича справа та інші. Окрім роботи над антикризовими та репутаційними проектами, Сергій Біденко створює власні пісні. 2020 року він випустив міні-альбом «Десятки» який можна прослухати на різних музичних платформах, зокрема Spotify, Apple Music, Soundcloud.

Ірина Золотаревич — консультантка й коуч провідних політиків та підприємців, викладачка програм MBA та міжнародних відносин, експертка з питань масштабування, стратегічних комунікацій та управління репутацією. У 2016–2018 роках — радниця Прем'єр-міністра України (координувала комунікаційні кампанії та донорську допомогу міжнародних партнерів, спрямовані на просування реформ), долучилася до створення єдиного бренду України — Ukraine NOW, ініціювавши роботу над ним у квітні 2017 року. Авторка п’ятикрокової моделі масштабування особистості та бізнесу. Магістр соціології. Має диплом CIPR. Навчалася за програмою Stanford University. Здобула найпрестижнішу українську нагороду для PR-лідерів («Корифей»). В 2019 році стала лауреатом всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» за вагомі соціальні здобутки. У вільний час бігає марафони, брала участь у змаганнях на відкритій воді Oceanman на озері Орта, Італія.

 

Луїса Педроса «Гнучкі бренди. Ловіть клієнтів, стимулюйте зростання та виділяйтеся на всіх ринках»

Видавництво Yakaboo Publishing 

Це не можна заперечувати. Бізнес став глобальним, але мало хто з людей, з ким ми зустрічаємось у своєму повсякденному житті, має реальний міжнародний досвід. Ринки стають все більш безладними та швидко розвиваються. Керівники знають, що їм потрібно адаптуватися, але вони, як правило, занадто зайняті й не знають, що саме потрібно змінити.

Книжка «Гнучкі бренди»  розповідає про гнучкий, спритний підхід до створення світових брендів, допомагаючи вам 1) швидко аналізувати своє оточення; 2) створити диференційоване та значуще позиціонування бренду; 3) втілити стратегію бренду в життя на місцях, де це важливо. Ви дізнаєтесь, як скористатися слабкими місцями вашої конкуренції, а також вдосконалити те, що працюватиме на нових ринках.

 

Рафаель Бадзяґ «Таємниця на мільярд. 20 принципів багатства й успіху мільярдерів» 

Рафаель Бадзяґ Таємниця на мільярд.

Видавництво «КМ-Букс»

На основі особистих бесід з понад 20 мільярдерами, які досягли всього самотужки!

Є тисячі книжок про спосіб мислення мільйонерів. Але такі знання не допоможуть вам досягти найвищого успіху. 

В сьогоднішньому світі найбагатші люди – мільярдери. Лише один з 5 мільйонів людей належить до цієї категорії. Мільярдерів напрочуд мало, і за способом мислення вони дуже відрізняються від звичайних мільйонерів.

У «Таємниці на мільярд» підприємці-мільярдери своїми словами розповідають про власний досвід. Ще ніхто не здійснював такого глобального проєкту – взяти інтерв'ю в більш як 20 мільярдерів з усього світу, а потім на їхній основі вивести 20 принципів, які дозволили цим непересічним підприємцям почати з нуля й за одне життя заробити мільярдні статки.

Пропонована книжка стане для вас дорожньою картою у світ надзвичайного багатства й успіху.

Попереднє слово Джека Кенфілда – популярного американського письменника і мотиваційного спікера, який відомий як автор книг про правила досягнення успіху та кар'єрного зростання. Його твори відрізняються тим, що засновані на особистому досвіді і містять велику кількість практичних порад.

Рей Даліо «Принципи успіху»

Видавництво «КМ-Букс»

Від автора бестселера «Принципи»! Легкий ілюстрований посібник для читачів будь-якого віку!

Найважливіші принципи від одного з найуспішніших бізнесменів на світі!

Один з найбагатших і найвідоміших бізнесменів світу Рей Даліо, автор бестселеру «Принципи», вирішив поділитися своїми головними принципами, які допомогли йому досягнути життєвого успіху, у зручному ілюстрованому форматі, що підійде читачам будь-якого віку. Ця книжка покаже, як ставити цілі, вчитися на помилках і співпрацювати з іншими для здобуття найкращих результатів.

Реймонд Даліо – американський бізнесмен, мільярдер, засновник інвестиційної компанії Bridgewater Associates. Вже не перший десяток років Рей Даліо займає почесні позиції за версією журналу Форбс і входить до списку 400 найбагатших людей світу. З 2011 року його капітал жодного разу не йшов на пониження!

 

Аліна Вілер «Ідентичність бренду. Базові рекомендації щодо створення фірмового стилю»

Видавництво «КМ-Букс»

Ознайомтеся з універсальним алгоритмом створення нового або ревіталізації існуючого бренду. Ви дізнаєтесь, як зміцнити впізнаваність бренду, посилити його диференціацію на ринку та створити яскравий фірмовий стиль. Виконання первинного аналізу, створення бренд-стратегії та стандартів бренду, розробка дизайну і власне запуск нового чи оновленого бренду – у книзі містяться практичні рекомендації щодо кожного з цих етапів.

- Ключові принципи брендингу, основні етапи створення бренду, практичні кейси.

- Понад 100 підтем, що доповнюються таблицями і діаграмами.

- 50 практичних кейсів з описом цілей, робочого процесу, рішень та отриманих результатів.

- Понад 700 ілюстрацій, присвячених взаємодії бренду з аудиторією.

- Більш як 400 порад і висловлювань експертів із брендингу, керівників компаній та гуру дизайну.

 

Деніел Сміт «Думати, як підприємець»

Деніел Сміт «Думати, як підприємець»

Видавництво «КМ-Букс»

Ви маєте блискучу ідею для нового бізнесу? Тоді ця книга для вас!

Книга містить пізнавальну й спонукальну до роздумів інформацію. Наведені в ній ідеї та методи визначних бізнесменів дають змогу читачеві розширити своє розуміння того, що є рушійною силою бізнесу і сприяє успішному підприємництву.

Видання «Думати, як підприємець» досліджує історії, досвід і міркування знакових бізнесменів з усього світу різних років – від Ендрю Карнеґі й Опри Вінфрі до Стіва Джобса і Суніла Міттала.

Кожний розділ присвячений конкретним аспектам підприємництва й науці, яку вони можуть дати.

У цій інформативній та проникливій книзі, що спонукає до роздумів, ви можете здобути ключові уроки для успішного підприємства, скориставшись моментом і набравшись духу змінити ситуацію.

 

Гері Гемел, Мікеле Заніні «Людинократія. Створення компаній, у яких люди – понад усе»

Видавництво «Лабораторія»

Очікується: квітень

Компанії, особливо великі, і досі лишаються надміру бюрократичними. І це їм шкодить: зміни впроваджуються повільно або й узагалі відсутні; потреби працівників не враховуються, а інноваційних рішень не народжується — бо такі установи не надихають. Як таким організаціям стати креативними, гнучкими, сучасними? Створити іншу бізнес-модель — децентралізованої людиноцентричної організації з мінімальним формалізмом, іншим перерозподілом відповідальності; динамічністю на всіх рівнях; меритократією; відчуттям власного ком’юніті всередині компанії тощо. І ця нова модель орієнтується не на бюрократію, а на людинократію в основі своїх принципів.

Людинократія, згідно з авторами, це така форма організації робочого процесу, за якої людський внесок у компанії є найвищим, основним акцентом її діяльності.

Гері Гемел — американський консультант з питань менеджменту; вже понад 30 років є викладачем Лондонської бізнес-школи. Видання The Wall Street Journal називає Гемела одним із найвпливовіших бізнес-ідеологів, а Fortune — провідним світовим експертом із бізнес-стратегії.

Мікеле Заніні — співзасновник міжнародної консалтингової компанії Management Lab. У минулому — аналітик корпорації RAND та партнер McKinsey & Company.

 

Свен Сміт, Мартін Гірт, Кріс Бредлі «Стратегія за межами «хокейної ключки». Люди, ймовірності і переможні рішення»

Видавництво «Лабораторія»

Очікується: травень

Автори — експерти зі стратегії McKinsey, які опитали десятки компаній щодо їхніх стратегій розвитку і визначили процес зростання компаній, які правильно обирали для себе цілі і пріоритети. Цей процес вийшов на графіку зростання у формі хокейної ключки, звідти і назва. Однак цю «хокейну ключку» можна подолати — і зрости швидше, якісніше і простіше, оминаючи заїжджену схему. Саме про те, як це зробити, і розповість книжка.

Корисно прочитати маркетологам, директорам з розвитку, менеджерам зі стратегії, бренд-менеджерам та всім, хто формує плани компанії на майбутнє.

Автори – експерти зі стратегії McKinsey, які опитали десятки компаній щодо їхніх стратегій розвитку і визначили процес зростання компаній, які правильно обирали для себе цілі і пріоритети. Корисно прочитати маркетологам, директорам з розвитку, менеджерам зі стратегії, бренд-менеджерам та всім, хто формує плани компанії на майбутнє.

Чому у назві йдеться про хокейну ключку? Бо автори вивели криву якісного зростання, і вона дуже схожа саме на цей атрибут.

Кріс Бредлі — старший партнер McKinsey, очолює в компанії напрямок стратегії і корпоративних фінансів на ринках Азії.

Мартін Хірт — старший партнер McKinsey, консультант з питань стратегії, розвитку та бізнес-трансформацій на ринках країн, що розвиваються.

Свен Сміт — голова Глобального інституту McKinsey.

 

Білл Ґейтс «Як відвернути кліматичну катастрофу. Де ми зараз і що нам робити далі» 

Видавництво «Лабораторія»

Очікується: квітень 

У 2020 році величезні ресурси — людські та фінансові — були залучені для боротьби із пандемією COVID-19 та задля збереження людських життів. Утім за прогнозами засновника Microsoft, філантропа та мільярдера Білла Ґейтса, у наступні роки економічний збиток, нанесений зміною клімату, буде ще серйознішим. А нищівні повені, шторми, пожежі й посухи можуть завдати непоправної шкоди людству.

Ґейтс уже понад 10 років займається дослідженням питань зміни клімату, і ця книжка — результат його здобутків. Об’їздивши майже увесь світ та поспілкувавшись з експертами у галузі фізики, хімії, біології, техніки, політології та фінансів, він сформував свій план уникнення глобальної екологічної катастрофи. Кінцева мета цього плану — зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу до нуля. Це неймовірна мета, яка, на думку Ґейтса, є єдиноможливим шляхом до порятунку нашої планети.

Ми всі знаємо, що промисловість шкідлива, але більшість із нас навіть не уявляє наскільки! У книжці Ґейтс розказує, як шкодить довкіллю виробництво м’яса, збір урожаю, використання синтетичних добрив, а також виробництво буквально всього, чим ми користуємося щодня — від одягу і харчових продуктів до техніки та гаджетів. А ще Ґейтс дасть відповідь на запитання, чи врятують нас від екологічної катастрофи новітні технології, електроавтомобілі та висаджені дерева?

Білл Ґейтс — американський підприємець, інвестор, винахідник, громадський діяч, філантроп, один із засновників компанії Microsoft.

Книжка містить конкретні поради і простою мовою пояснює, як кожен з нас може зменшити свій «вуглецевий слід» і що це взагалі таке. Вона наводить приклади інноваційних рішень як для великих компаній, так і для звичайних споживачів, які допоможуть врятувати планету від екологічної кризи, а також базується на фактах і наукових даних, які описуються доступною мовою. Автор без зайвої «води» допомагає усвідомити цю інформацію та дає конкретні поради, що робити з нею далі.

Автор відкриває очі на багато речей, про які ми всі чули, однак, повною мірою не усвідомлювали їх важливість, зокрема, перехід на відновлювані джерела енергії, відмову від пластику і теплових електростанцій.

 

Дейв Еспрі «Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті»

Дейв Еспрі «Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті»

Видавництво «Віват»

Очікується: квітень

Прагнучи щось змінити у власному житті, ви можете дотримуватися перевіреного шляху та наслідувати стандартні приклади. Натомість автор цієї книжки пропонує орієнтуватися на тих, хто змінює правила гри, іде всупереч звичним методам та сміливо ризикує. Він опитав понад 450 людей, які змінили світ завдяки своїм відкриттям: науковців, що здійснили проривні дослідження, психологів, митців, бізнес-лідерів. Ці новатори й вам допоможуть бути у виграші: вони порадять, як позбутися страхів, перестати зациклюватися на негативному досвіді, мати здоровіший сон, вийти за межі шаблонів мислення, і запропонують ще безліч перевірених способів щодо того, як поліпшити самопочуття та продуктивність.

 

Олексій Філановський «Карго маркетинг і Україна»

Олексій Філановський «Карго маркетинг і Україна»

Видавництво «Фабула»

Очікується: початок травня 

Карго культ став одним із найяскравіших культурних феноменів 20-сторіччя. Він набув популярності і у нас. Маркетологи ще досі впевнені, що успішна і  скопійована рекламна компанія конкурента матиме успіх і в них.

У книзі «Карго маркетинг і Україна» Олексій Філановський, відомий український маркетолог, впевнено спростовує стереотипи, що сформувались вітчизняним карго-культом. У результаті читачі книги опиняються ближче до реальній та особливостей маркетингу саме в Україні. 

На сторінках книги Олексій аналізує  найпоширеніші бізнес-міфи і пропонує прості та прозорі методи і інструменти, що дозволяють налагодити дійсно ефективну роботу маркетингу. Автор пише про те, як задовольняти потреби споживачів і сприяти процвітанню компанії. Олексій спирається на фундаментальні принципи сприйняття інформації ї ділиться своїм багаторічним досвідом побудови успішних брендів. У книзі він зазирає у найближче майбутнє за допомогою вже існуючих трендів, які в найближчі десятиліття радикально змінять суспільство, споживання і ринки.

Олексій Філановський — автор вже відомих книг «Гра в бренди» та «Головна маркетингова книга», що стала своєрідною «маркетинговою Біблією» для України. Він є власником маркетингової агенції «Filberry». Олексій пропрацював у сфері маркетингу більше 20-ти років і створив «з нуля» 16 торгових марок, йому також довелося працювати з понад сорока брендами. Письменник сповідує інтелектуальний підхід до маркетингу та викладає маркетинг у провідних бізнес-школах країни.

 

Юрген Аппело «Стартап, скейлап, скрюап: сорок два інструмента для прискорення Lean та Agile розвитку бізнеса»

Юрген Аппело «Стартап, скейлап, скрюап:

Видавництво «Фабула»

Юрген Аппело, успішний підприємець і широко відомий фахівець із проб¬лем лідерства, прокладає нові шляхи в менеджменті, щоби допомогти творчим організаціям вижити і досягти успіху у 21 столітті. Його нова книжка «Стартап, скейлап, скрюап» базується не тільки на власному досвіді автора з керування стартапами, але й на дослідженнях та інтерв’ю, проведених в багатьох країнах Європи. Головна мета автора — уніфікація методів та інструментів, що успішно використовуються стартапами та скейлапами на основі принципів і практик, популяризованих lean- та agile-спільнотами в усіх сферах управління бізнесом. Також йдеться про докорінну зміну способу, у який люди навчаються вдосконалювати себе і трансформувати свої організації. Для засновників стартапів, членів їх команд, а також для незалежних і корпоративних підприємців та бізнес-лідерів.

 

Савва Лібкін, Антон Фрідлянд «Бізнес по-одеськи. Як побудувати мережу, не втративши себе»

Савва Лібкін, Антон Фрідлянд «Бізнес по-одеськи. Як побудувати мережу, не втративши себе»

Видавництво BookChef

Ця книжка — про Одесу, про любов до їжі та до життя, про ресторанний бізнес і про гроші: зароблені й втрачені. Її написано для всіх, хто веде бізнес, любить Одесу й цінує іронічний погляд на світ. А також для рестораторів — нинішніх і майбутніх. Відверта і надихаюча історія про становлення Савви Лібкіна як ресторатора і бізнесмена, від початку кар’єри і перших ресторацій до власної мережі ресторанів, поціновувача одеського стилю життя, знаного далеко за межами країни. У своїх бізнес-мемуарах Савва ділиться власним досвідом про те, як відкрити ресторан і не прогоріти, як за допомогою правильного позиціонування створювати черги в ресторани, про секрети ведення бізнесу в періоди кризи і про те, як фокусування бізнесу допомагає зробити його унікальним і успішним.

 

Стефан Шварцман «Чого вартий успіх. Уроки досягнення досконалості»

Стефан Шварцман «Чого вартий успіх. Уроки досягнення досконалості»

Видавництво BookChef

Довгоочікувана книга Стефана А. Шварцмана — генерального директора, голови та співзасновника інвестиційної компанії Blackstone. Він — мільярдер, філантроп та діяч, думкою якого цікавляться очільники держав. Проте за цими досягненнями стоїть людина, котра все життя навчалась і розмірковувала про те, чого вартує досконалість. Це історія автора, яка покаже, як домогтися процвітання, будувати та розвивати бізнес. Його уроки досягнення досконалості ефективні для кожного: студента, підприємця, мецената, керівника чи просто людини, яка шукає шлях для ефективного втілення свого потенціалу.

 

Марко Янсіті, Карім Лахані «Конкуренція за доби штучного інтелекту»

Марко Янсіті, Карім Лахані «Конкуренція за доби штучного інтелекту»

Видавництво BookChef

Настає нова ера — доба штучного інтелекту, яка створює амбітні виклики для бізнесу. Компанії, осердям яких стали масиви даних, аналітика й алгоритми машинного навчання, вириваються вперед і нівелюють традиційні проблеми, що стримують зростання. Від Airbnb до Ant Financial, від Microsoft до Amazon — дослідження доводять, що процеси, засновані на штучному інтелекті, сприяють небаченому масштабуванню та подоланню міжгалузевих меж. З книги ви дізнаєтеся про зіткнення архітектур традиційних і цифрових компаній, нові виклики для керівників і ризики змін бізнес-моделей на основі ШІ.

 

Ґреґорі Зукерман «Людина, яка хакнула ринок. Як Джим Саймонс розпочав квантову революцію» 

Ґреґорі Зукерман «Людина, яка хакнула ринок. Як Джим Саймонс розпочав квантову революцію»

Видавництво BookChef

Неймовірна історія таємничого математика, який завдяки розробленим алгоритмам заробив 23 мільярди доларів. Джим Саймонс — видатний фінансист, засновник інвестиційної компанії Renaissance Technologies, математик, академік, меценат і найуспішніший інвестор за версією The Economist. Жоден інший інвестор — Уоррен Баффет, Пітер Лінч, Рей Даліо, Стів Коен чи Джордж Сорос — не досягнув його рекорду. Спираючись на безпрецедентну можливість доступу до Саймонса, журналіст із Wall Street Journal Ґреґорі Зукерман розповідає захопливу історію того, як математик і колишній хакер опанував фінансовий ринок. «Людина, яка хакнула ринок» — це портрет сучасного Мідаса, який на власний розсуд змінив фінансовий ринок, але не спрогнозував, як це може вплинути на його компанію та країну. Алгоритми обробки даних від Саймонса змінили фінансовий світ назавжди. Як це відбувалося і що ця революція означає для нас усіх — читайте у книзі.

 

Шон Кеннел, Бенджі Тревіс «Секрети YouTube. Посібник зі зростання кількості підписників та прибутку за допомогою відеовпливу»

Шон Кеннел, Бенджі Тревіс «Секрети YouTube.

Видавництво BookChef

YouTube змінив наш світ — те, як ми переглядаємо відео, комунікуємо і продаємо, — відкривши новий підприємницький ландшафт для амбітних людей. Щорічно тисячі користувачів заробляють мільйони або й десятки мільйонів завдяки відео-контенту. І, маючи правильну дорожню мапу, ви теж можете вийти на шлях до реального впливу й доходу. У книзі «Секрети YouTube» експерти з онлайн-відео Шон Кеннел і Бенджі Тревіс спираються на десятирічний досвід, а також інтерв’ю з понад сотнею найуспішніших творців, щоб дати вам покроковий посібник з успіху на YouTube.

 

Колін Гармон «Що я знаю про роботу кав’ярень. Реалії бізнесу від власника мережі 3fe Coffee»

Колін Гармон «Що я знаю про роботу кав’ярень. Реалії бізнесу від власника мережі 3fe Coffee»

Видавництво «Наш формат»

Очікується: квітень

Цю книжку має прочитати кожен, хто мріє про власну кав’ярню чи має її — і це не перебільшення. Досвід Коліна Гармона збереже ваші час, гроші й фінанси.

Чи знали ви, що одна з найпоширеніших проблем кав’ярень — каналізація? А що молоко може вас обмежувати? Чи що з клієнтами треба бути двуликими — і в цьому немає нічого поганого? А що понад 98 % добре звареної фільтр-кави — це насправді вода?

Автор похитне ідилічне уявлення про кав’ярневий бізнес, де є суто терпкий запах змелених зерен, малюнки на пінці від капучино, щасливі клієнти й щедрі чайові. Натомість він покаже об’ємнішу картинку, де є ще вибір локації, пошуки персоналу, сервіс, нюанси заварювання тощо. Та не хвилюйтеся: це не віднадить вас від кав’ярневої справи. Хіба що захистить від неприємних сюрпризів.

Це не покрокова інструкція, а радше збірник практичних порад і жартів від людини, що була на вашому місці, припустилася певних помилок, але все одно досягла успіху. (Prima Coffee Equipment)

Колін Гармон — власник мережі 3fe Coffee, чотириразовий переможець Чемпіонату барист Ірландії, фіналіст Всесвітнього чемпіонату барист. Із 2009 року відкрив чотири кав’ярні в Дубліні, що стали популярними серед місцевих і туристів. 

 

Девід Марквет «Розверніть корабель. Уроки менеджменту від капітана підводного човна»

Девід Марквет «Розверніть корабель. Уроки менеджменту від капітана підводного човна»

Видавництво «Наш формат»

Очікується: квітень

Де би ви не стояли в ієрархії своєї компанії — ця книга вам потрібна. Людям з верхівки буде корисно дізнатися, як вивільнити пристрасть, інтелект і енергію тих, хто стоїть нижче. Можливо, вони, самі того не бажаючи, так поводяться чи роблять щось таке, що заважає цьому. Люди на передовій знайдуть тут для себе способи навчитися приймати рішення й допомогти босам відпустити повідці.

Ми знаходимося в процесі однієї з наймасштабніших змін в історії людства, коли головна робота людей переходить від індустріального віку «контролю» до віку працівників інтелектуальної галузі, віку «вивільнення». Як говорив Альберт Ейнштейн: «Ті великі проблеми, з якими ми стикаємось, неможливо вирішити, якщо лишатися на тому ж рівні мислення, на якому ми були, коли їх створили». Одна людина точно не зможе їх вирішити; особливо цього не зможе зробити людина з «вершечка».

Яскраве майбутнє нашого світу збудують люди, які зрозуміли, що лідерство — це мистецтво надання можливості. Це мистецтво вивільнення людського таланту й потенціалу. Може, у вас і вийде «купити» людину зарплатнею, посадою, владою або страхом, але геній, пристрасть, лояльність, і міцну креативність люди віддають тільки добровільно. Найбільші проблеми світу вирішать тільки пристрасні, рознузданні «волонтери». 

 

Естер Дуфло , Абхіджіт Банерджі «Хороша економіка для поганих часів»

Видавництво «Наш формат»

Очікується: травень

Апокаліпсис можна спинити. Принаймні економічний.

А допоможуть із цим не ворожки, футурологи, заяви Трампа чи Болсонару. У цій ситуації варто покладатися на прискіпливих і чесних науковців, як-от Абхіджіт Банерджі й Естер Дуфло. Вони з 2003 року досліджують, як урівноважувати економіку й боротися з бідністю, а 2019-го навіть отримали за це Нобелівську премію.

Науковці тверезо вивчають факти, спростовують міфи, скептично ставляться до чудодійних рецептів і описують, як виглядатиме хороша економіка для важких часів. Чи правда, що імміграція негативно позначається на зарплатах місцевим? Що таке «китайський шок» і як він впливає на світову економіку? Що переважить на терезах штучного інтелекту: допомога людству чи зникнення багатьох професій і безробітність? Про це та інше ви довідаєтеся з книжки, яку радять почитати Білл Ґейтс, Дарон Аджемоґлу й Тома Пікетті.

Абхіджіт Банерджі — економіст родом з Індії, співзасновник Лабораторії з дослідження проблем бідності при Массачусетському технологічному інституті, член Консорціуму з питань фінансових систем і бідності. Співавтор книжки «Економіка бідності» («Наш Формат», 2017). У 2019 році разом з Естер Дуфло отримав Нобелівську премію за експериментальний підхід у боротьбі з бідністю.

Естер Дуфло — американка французького походження, економістка, наукова асистентка Національного бюро економічних досліджень США. Керує програмою з економіки розвитку при Центрі досліджень економічної політики. У 2012 році увійшла до списку «100 світових мислителів» за версією журналу Foreign Policy.

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo