Вересень і його новинки

01.10.2016

Переглядів: 1551

http://chytay-ua.com/

На вулиці останні теплі дні, земля невпинно вкривається золотим листям, містом ходять зграйки насуплених школярів з важкими портфеликами, а це означає лише одне – на календарі кінець вересня, і нам треба якось прийняти цей факт. А щоб входження в обійми суворої осені було приємнішим, ловіть від мене дайджест новин, якими книжковий світ жив минулого місяця. Отже, поїхали!

В Києві презентували переклад нової книги Джоан Роулінг. Це сталось! 30 вересня о 20.00 за київським часом світ побачив український переклад "Гаррі Поттера та проклятого дитя" (перший у світі, до речі!). За ті три місяці, що нова історія про хлопчика-який-ніяк-не-вгамується блукала континентами спочатку у вигляді п’єси, а потім і як самостійна книга, чого тільки про неї не говорили! Роулінг закидали і бажання збагатитися на розкрученому сюжеті, і аморальність викладених подій, і ще бозна які речі. Але, що б там не було, тепер український читач сам зможе вирішувати: "Гаррі Поттер та прокляте дитя" - це повноцінне продовження відомої історії чи комерційно надрукований фанфік.

У Львові пройшов Форум Видавців. Подія усього книжкового року завершилась цього місяця у Львові, який вже в двадцять третій раз приймав у себе Форум Видавців. В рамках Форуму відбулося 1236 заходів, 586 книжкових презентацій та 279 автограф-сесій. За 4 дні його відвідали понад 70 000 чоловік (і це лише ті, кого організаторам вдалося порахувати). Словом, то була неймовірна подія, яку я знову пропустила. Ех, чекаємо на наступний!

Вийшла друком книга Макса Кідрука "Зазирну у мої сни". 26 вересня стартував всеукраїнський тур на підтримку нового роману Кідрука. Звісно, що відправною точкою стало Рівне. А у вас були інші варіанти? Про те, яким виявився "ЗУМС", ми вже писали, але хочеться додати: як будете мати можливість, то неодмінно йдіть на презентацію, бо це шоу/лекція може бути крутішим за сам роман.

На телеканалі 1+1 відбулася прем’єра кінострічки за книгою Володимира Лиса. "Століття Якова" – це 4-серійний фільм за мотивами однойменного роману. Історія розкаже про довгожителя з маленького волинського села Якова Меха, який за свій довгий вік пережив злети та падіння п’яти держав: Російської імперії, УНР, Польщі, гітлерівської Німеччини та сталінського СРСР. Його життя, сповнене драм та трагедії, намертво приковує увагу. Принаймні, з книжкою так точно було, а от чи виправдає фільм наші сподівання, побачимо.

Книгарня "Є" припиняє співпрацю з видавництвом "Фоліо". В середині вересня арт-директорка мережі книгарень "Є" Анастасія Левкова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що "останнім часом поведінка власника видавництва Олександра Красовицького перейшла допустимі межі", в зв’язку з чим мережа припиняє подальшу співпрацю з "Фоліо". В свою чергу у листі-відповіді видавництво звинуватило книгарню в систематичному порушенні умов договору. Чим то все діло завершиться, поки що не відомо. Одне можу сказати точно: якщо вам закортить погортати Винничука, то краще зателефонуйте до книгарні, аби уточнити наявність його нової книги.

У Тайланді вийшла друком книжка за сценарієм фільму Мирослава Слабошпицького. Сценарій фільму "Плем’я", прокат якого щойно закінчився у країні білого слона, був виданий окремою книжкою на тайській мові. Окрім самого сценарію книга пропонує ще два dvd-диски з самим фільмом та робочими матеріалам зі зйомок.

За романом Сергія Жадана знімуть фільм. Кінопроект стрічки за романом Жадана "Ворошиловград" став переможцем у цьогорічному відборі Держкіно. Режисером стрічки стане Ярослав Лодигін, який спільно з Сергієм Жаданом та Наталею Ворожбит займалися написанням сценарію. Коли почнуться зйомки та вийде сам фільм, поки що невідомо.

Ось такі новини турбували наші мізки минулого місяця. А ми з вами побачимось через 7 книжок та 30 днів.

Читайте, бо воно того варте!

Завжди ваша,

Книжкова Відьма