Улюблені книги: Богдан Жила

06.03.2017

Переглядів: 2175

http://chytay-ua.com/

Богдан Жила – музикант, народився у Львові. Після того, як на 16 років мама подарувала електрогітару, почав самотужки вчитися грати на ній. Сьогодні Богдан лідер рок гурту "Залізний Хрест", який грає в специфічному ключі, з одної сторони - це олдскульний хард-енд-хеві, але на українську патріотичну тематику. Пісні гурту здебільшого історичного характеру. Найбільші зацікавлення Богдана Жили – доба лицарства (козацтва), Січових Стрільців, Холодного Яру та Української повстанської армії. 

Хоббі: – Східні бойові мистецтва.

Книжка, яку принципово читати не будеш? – Напевно російську літературу.

На концерті якої групи хотів би побувати? - Whitesnake.

Найцікавіший період історії України? – УПА.

Ідеал людини: - мама.

Горліс-Горський «Холодний Яр» і Шкляр «Чорний ворон» 

Найбільше мене вразив з нашої вітчизняної літератури – Горліс-Горський з “Холодним Яром”. Книжка пробрала до кісток. В поєднані з “Чорним вороном” Шкляра, вони дали поштовх до написання пісні «Чорний ворон», яка ввійшла у наш альбом. До книжки “Холодний Яр” у мене було досить мінімальне уявлення про цей повстанський рух в Україні. Горліс- Горський – це надзвичайно сильний автор. Щоправда його я прочитав завдяки «Чорному ворону» Василя Шкляра. Тому ці дві книжки подаю в одному блоці, так як вони пов’язані між собою і темою, і впливом на нашу творчість. 

Коваль Роман «Отаман Зелений» 

У книжці розповідається про отамана, якого звичайно ж називали Зелений. Там події розгортаються на території сучасної Черкаської, Вінницької , Хмельницької, Київської і Чернігівської областей, а також у місті Києві. Роман Коваль упорядник. Цікава така книжка, хоча насправді трішки важче мені далася до прочитання в порівнянні з "Чорним вороном" та "Холодним Яром".

Вольф-Дітріх Гайке «Українська дивізія “Галичина»

Мені якось попалася книжка не українського автора Вольфа-Дітріха Гайке під назвою “Українська дивізія “Галичина”.  Хороша, якісна книжка написана німецьким офіцером, про українське добровольче військо. Там описаний вишкіл, певні особистості дивізії, український склад старшин. Для тих, хто цікавиться цією тематикою, така література буде надзвичайно корисною для кращого розуміння тогочасних подій, які розгорталися на теренах України.

Тарас Шевченко «Кобзар»

Не буду хвалитися, що читав “Кобзар”, його усі читали, але він дуже вплинув на мою творчість. У нашому новому альбомі будуть дві пісні на вірші Шевченка. Мені подобається брати його вірші, тому що те, що було колись, не повинно втрачатися. Я хочу, щоб молодь могла розуміти Шевченка по-іншому, дещо глибше. 

Сунь Цзи «Мистецтво війни» 

Оскільки я захоплююся східним мистецтвом, то я не міг оминути трактат “Мистецтво війни” Сунь Цзи. Мені власне подобаються військові стратегії і тактика. Хоча цей трактат використовують і в бізнесі. Але я дивлюся на нього власне з точки зору бойового мистецтва. І ще мені сподобалося саме наше україномовне видання. І переклад якісний, і подано на наш манер, і це дуже добре. Коли читаєш технічну літературу, деколи буває не цікаво, а тут усе вийшло якнайкраще.

Остап Загачківський «Спогади штрафняка»

У цій книжці слово іде від самого автора,  який потрапив в полон і у формі військового Німеччини проходив, аж до створення Дивізії Галичини, весь фронт. Це фактично Друга Світова Війна зі сторони Німеччини. Цікава документальна книжка в такому розповідному жанрі. 

Розмовляв - Станіслав Бондар.

Мар`яна Паславська

Редакторка, відповідальна за SEO сайту.

Сторінка автора в Facebook

author photo