Леопольд фон Захер-Мазох "Венера в хутрі"

08.01.2016

Переглядів: 2420

http://chytay-ua.com/

 Чим більш відданою є жінка, тим швидше тверезіє чоловік і стає володарем. І чим більше вона виявиться жорстокою і невірною, чим грубше вона до нього звертається, чим легковажніше грає ним, чим більше до нього безжальна, тим сильніше розгоряється хтивість чоловіка, тим більше він її любить, обожнює.

“Венера в Хутрі”

Леопольд фон Захер-Мазох — це ім’я викликає в одних відразу, а в інших захоплення. Автстрійський автор відзначився блискучою літературною діяльністю, але більшість його знає як засновника непересічної форми сексуального задоволення “мазохізму”. Впродовж свого життя Мазох цікавився звичаями та побутом народів Східної Європи. Багато його творів присвячені подорожам Галичиною. Одним з таких є  “Венера в хутрі” - роман про любов та насолоду.

Сюжет роману ропочинається на одному з курортів в Карпатах. Тут тридцятирічний Северин зустрічає справжню богиню, яка наче зійшла з ілюстрованих листівок про давньогрецькі статуї — Ванду фон Дунаєву. Жінка одразу показує, що вона звикла бавитись чоловіками, а добитися її уваги не так вже й легко. Вона високомірна, холодна і збудлива, що й захоплює Северина. “Ви вимагаєте від жінки, щоб вона була вірна, коли і не любить, щоб вона віддавалася, коли це і не доставляє їй насолоди, - хто ж більш жорстокий, чоловік чи жінка?” Він готовий на все, навіть змиритися з новим іменем — Григорій та відправитись з господинею Вандою в Італію.

Герої скріплюють свої “стосунки” договором, в якому йдеться про те, що Ванда має право робити все що захоче зі своїм спутником. Вона навіть змушує його дізнаватися про іншого чоловіка, який їй зустрівся у Флоренції. Фантазія Северина, його любов і покірність перетворюються в культ жертовності. Ванда показово покидає свого покірного слугу і відправляється з новим коханцем у Париж.

Мораль книги, мабуть, прихована у фразі самого автора : “У нас є два виходи: бути молотом або наковальнею”.

Слідкуйте за нашими найцікавішими публікаціями в соціальних мережах Facebook і ВКонтакті

Катя Буяльська

журналіст, культуролог

author photo