Видавництво "Астролябія": на що чекати?

27.02.2018

Переглядів: 2029

http://chytay-ua.com/

Лариса Крушельницька «Рубали ліс... Спогади галичанки»

У книзі долею двох родин, Крушельницьких і Левицьких, показано драму і трагедію галицької інтелігенції у ХХ столітті. Поза тим, спогади сповнені оптимізмом і вірою в потенційні можливості людини, в її інтелектуальну силу і моральні засади. Також подано літературні портрети сучасників автора, її есе і нариси, опубліковані в різні часи і в різних виданнях.

Карл Ґустав Юнґ «Архетипи і колективне несвідоме»

Книгу Карла Ґустава Юнґа «Архетипи і колективне несвідоме» становлять опубліковані протягом 1933–1955 років статті, у яких автор розвиває одні з найважливіших елементів своєї аналітичної теорії. Перед нами виклад учення про колективний рівень несвідомої частини нашої психіки і про архетипи як вроджені універсальні структури, що становлять зміст цього колективного несвідомого. Образний паралелізм, властивий різноманітним міфологіям, релігіям, мистецтвам, казкам, філософським, алхімічним і науковим ученням, а також нашим снам, фантазіям та маренням, допомагає авторові виявити й описати ці архетипи, а також дослідити їхній вплив на становлення особи. Книга торкається практично всіх аспектів людської життєдіяльності, а тому буде цікава не лише психологам та психотерапевтам, а й філософам, релігієзнавцям, антропологам, мистецтвознавцям, а також усім, хто прагне збагнути часто приховані від ока основи нашого існування.

Дж. Р. Р. Толкін  «Берен і Лутієн»

У цій книжці на основі низки прозових та поетичних творів Дж. Р. Р. Толкіна реконструйовано цілісне сказання про Берена, сина Барагіра, і Лутієн Тінувіель, смертного і ельфійку, які, за Толкіновим легендаріумом, жили в Першу Епоху світу. Історію їхньої любови та подвигів, здійснених в її ім’я, письменник назвав «головним сказанням “Сильмариліону”». Перша зав’язь цього сюжету – «Повість про Лутієн Тінувіель і Берена», написана 1917 року, невдовзі після повернення Толкіна з фронтів Першої світової та його одруження з Едіт Мері Бретт.

Книжку «Берен і Лутієн» її упорядник Крістофер Толкін присвятив пам’яті своїх батьків, що на їхньому надгробку, згідно із заповітом Толкіна-старшого, викарбовано: «Берен» і «Лутієн».

Прочитати передмову до книги, написану сином письменника, Крістофером Толкіном, можна за посиланням.

Гаролд  Ґреґорі Мур, Джозеф Л. Ґелловей «Ми були солдатами... і молодими»

Це книга про битву у долині Я-Дранґ, що відбулася у листопаді 1965 року. Це була битва, що змінила хід В’єтнамської війни. Мур і Ґелловей написали ще й продовження – «Ми й досі солдати: Повернення на поля боїв у В’єтнамі». 

Битва в долині Я-Дранґ з-поміж іншого цікава ще й тим, що в ній ключову роль відіграв послідовний бандерівець з Тернопільщини, командир роти «Браво» 2-го батальйону полку капітан Мирон Дідурик на прізвисько «Шалений Козак».

Генерал Мур про капітана Дідурика (після тієї битви йому надали звання майора) у своїх спогадах зазначив: «Це найкращий бойовий командир, якого я знав». Його заступником був лейтенант Рік Рескорла (загинув у Вежах Нью-Йорка 9.11.2001, рятуючи заблокованих там людей): «Українцеві Дідурику та англійцеві Рескорлі, — згадують Мур і Гелловей, — судилося протягом наступних 72 годин стати бойовими легендами 7-го кавалерійського полку – як завдяки своєму стилю, так і завдяки безстрашному лідерству під ворожим вогнем».

Ірландська республіканська армія: Стратегія і тактика / За ред. Олега Фешовця

Книга – це коментований збірник документів Ірландської республіканської армії, що за різних обставин стали доступними для громадськості й увійшли в історію під умовною назвою «Зелена книга». Створені для вишколу рекрутів, ці документи розкривають політико-економічні цілі ІРА, її бойову історію та організаційну структуру, стратегію і тактику боротьби, питання оснащення й озброєння, безпеки, а також морально-психологічної підготовки добровольців. 

Призначена для офіцерів, сержантів та солдатів Збройних Сил України, працівників спецслужб, дослідників історії повстанської та контрповстанської боротьби, викладачів військових і цивільних навчальних закладів, курсантів і студентів.

Фрідріх Ніцше «Народження трагедії; Твори спадку 1870–1873»

Книга містить українські переклади ранніх праць видатного німецького філософа Фрідріха Вільгельма Ніцше (1844–1900) «Народження трагедії» а також збірку неопублікованих за життя творів, написаних у 1870–1873 роках. У них уважний читач має нагоду прочути основну – трагічну – тональність творчості філософа, що дозволить не заблукати в лабіринті його думки.

Мігель де Унамуно «Про трагічне відчуття життя»

«Про трагічне відчуття життя» (1912) іспанського філософа, письменника, політичного діяча Міґеля де Унамуно-і-Хуґо є одним із найглибших філософських роздумів цього мислителя. Під впливом Сьорена К’єркегора та Ігнатія Лойоли філософ занурюється на екзистенційну глибину його сучасника, показуючи, що жива віра не може існувати в межах формули. Віра для Унамуно – це завжди виклик власній людській природі, це можливість побачити там перетвореного себе. Філософ робить сильний акцент на індивідуальній природі християнства, на глибокому переживанню цього світу у всій його множинності.

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo