ЧИТАЙ КЛАСИКІВ. Від Сковороди і Куліша до сьогодення

30.08.2022

Переглядів: 403

http://chytay-ua.com/

Картинка із сайту TheUkrainians

Один зі способів відкрити для себе класичну літературу — зазирнути у різноманітні списки книг від літературознавців, критиків та письменників. Це дає можливість не лише нагадати про твори шкільної програми, які, відверто зізнатися, у шкільному віці були нам не на часі, але і відшукати важливі, проте менш поширені тексти. Коли вагаєшся з вибором — довірся професійним літераторам! «Від Сковороди до сьогодення. Сто знакових творів українською мовою» та «Від Куліша до сьогодення. Сто знакових романів і повістей українською мовою» саме такі списки, які стануть вашим умовним орієнтиром української літератури.

Ці два списки – спільний проєкт Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу та порталу «The Ukrainians». Їх презентували на Львівському Форумі видавців у 2019 та 2021 роках. Твори у списках часом повторюються, адже перший ТОП стосувався різної літературної форми: проза, мемуари, есеїстика, поезія, драматургія; другий — складається виключно з романів і повістей. Це означає, що кожний може знайти щось для себе за жанром, стилем чи розміром.

Укладачі плідно попрацювали та написали короткі анотації до кожного твору. Лише прочитавши їх можна значно розширити знання про українську літературу та її найкращих представників. Для проєкту створені окремі вебсторінки з гарним оформленням і графікою, які можна читати як електронну книжку.

Також творці списків наголошують, що вони не є чимось канонічним, це суб‘єктивний вибір літературознавців, письменників, видавців, науковців, журналістів та інших компетентних людей. Однією із цілей проєкту є спонукати українські медіа більше писати й говорити про українську літературу. Саме тому ми й вирішили нагадати вам про нього.

Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою

Читайте українську класику та Читай!

Читайте також: ЧИТАЙ КЛАСИКІВ. Книги Степана Процюка

Підтримати проект

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo
poster