Книжкові новинки вересня

10.10.2022

Переглядів: 305

http://chytay-ua.com/

Сподіваємося, що вам читається, тому що в минулому місяці випустили немало цікавих книжок. А ще прямо зараз проходить львівський BookForum, на якому можна почути багато рекомендацій щодо майбутніх читань. У цій статті розповідаємо про своїх книжкових фаворитів, які з'явилися на полицях книгарень у вересні.

Андрій Любка «Щось зі мною не так»

Нова збірка Андрія Любки, якого ми любимо і поважаємо за письменницький та перекладацький талант, і його вагому волонтерську роботу. Збірка мала побачити світ трохи раніше, у квітні, якби не росія. Та всупереч тому, що росія поки що існує, українські книжки видаються і це прекрасно. За словами автора, з цією книжкою можна і посміятися, і посумувати, а також дізнатися про різноманітні моменти з життя автора.

Дональд Бартемлі «Шістдесят оповідань»

Дональд Бартемлі – американський письменник-постмодерніст, відомий майстер короткої прози. Його твори характеризуються особливою сатиричністю, адже він один із найяскравіших представників «чорного гумору» в американській літературі двадцятого століття. «Шістдесят оповідань» – це чудова нагода ближче познайомитися з американським постмодернізмом. Автор піднімає різноманітні теми та пропонує власну версію історії останніх двох століть.

Андрія Сем’янків «Танці з кістками»

Перша книжка Андрія Сем’янківа «Медицина доказова і не дуже» в жанрі наукпоп стала бестселером українського книжкового ринку, тому на художній дебют автора також варто звернути увагу. Це чи не перший медичний трилер української літератури. Історія про патологоанатома, який погоджується на незаконну авантюру, бо хоче змінити щось у житті на краще.

Ніл Стівенсон «Снігопад»

Ласкаво просимо у світ посткіберпанку. Ніл Стівенсон розширює і доповнює концепцію кіберпанку запропоновану його колегою Вільямом Ґібсоном на початку 1980-х років. «Снігопад» – це історія про рознощика піци, який у віртуальному світі є відомим хакером і воїном-самураєм. Він намагається врятувати реальний і віртуальний світ від нового наркотику, який і називається Снігопад. Ця книга увійшла до списку 100 найкращих англомовних романів усіх часів за версією журнал «Time».

Гізер Морісс «Обіцянка сестер»

Ще одна історія від Гізер Морісс про жахи Аушвіцу та життя трьох сестер після нього. Її попередні книги «Татуювальник Аушвіцу» та «Подорож Цильки» стали дуже популярними у читацькому світі. Як стверджує авторка, її книжки – це «історична художня література», а героїні цієї книги мають реальних прототипів. Гізер Морісс пише про травми та історичну пам’ять, теми, які є актуальними у всі часи.

Джорджа Орвелла, Ксав’є Кост «1984» (графічний роман)

Більшість із вас, напевно, вже прочитали книгу Джорджа Орвелла «1984», яка набула нової актуальності після подій 24 лютого. Однак, нове видання – це можливість по-новому поглянути на відому антиутопію. Графічні романи поступово завойовують український читацький ринок, зокрема, завдяки видавництву «Видавництво», але це візуальне переосмислення відомої антиутопії виходить у «Vivat».

Хотіли б побачити улюблені романи у вигляді мальопису? Ми – так!

Читайте також: Наукпоп від простого до складного

Підтримати проект

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo
poster