Кохати, як у книгах Ремарка

14.02.2021

Переглядів: 1108

http://chytay-ua.com/

“Кожне кохання прагне бути вічним, і в цьому його одвічна мука” Еріх Марія Ремарк

Можливо ви чули вислів “кохати, як в книгах Ремарка”, який є синонімом справжніх дорослих почуттів. Любовна тема стосунків близька кожному з нас, тому вона є основою для багатьох літературних творів, одна з вічних тем, яка завжди залишається актуальною. Судячи з популярності Ремарка, можна зробити висновок, що історії його героїв торкаються до найпотаємніших бажань і почуттів читачів. І попри трагізм деяких із них, нам хочеться пережити щось подібне, тобто любити як у книгах Ремарка.

Його життя було насичене різноманітними подіями, зокрема - любовними історіями. Герої його романів - це він сам у різних обставинах, адже стосунки в його книгах завжди пов'язані з зовнішніми  обставини. Вони стають каталізатором почуттів, зазвичай, таким каталізатором у його творах є війна або смертельна небезпека. Щирі почуття, попри ці обставини, тонкою червоною лінією проходять в більшості з його творів. Любов всупереч обставин.

Найбільшим коханням Ремарка вважаються стосунки з Марлен Дітріх. Знайомство з нею перевернуло життя письменника, повернувши йому смисл повсякденного існування. Але закохатися в таку жінку як Марлен, означало бути приреченим на любовні страждання. Адже Дітріх мала багато коханців і жодний з них не залишався з нею надовго. Незабаром після знайомства він розумів чим це закінчиться, однак уже нічого не міг вдіяти. У такій ситуації йому залишалося тільки насолоджуватися кожним моментом перебування поруч з Марлен, але і це не завжди вдавалося. Художнім втіленням цієї історії став роман “Тріумфальна арка”. У замисленому і втратившому жагу до життя Равіку вгадується Ремарк, який до зустрічі з Марлен перебував у депресії. У привабливій та енергійній Джоан з неприхованою подібністю читається образ Дітріх. Еріх ніколи не приховував такої очевидної схожості.

Читайте також: Еріх Марія Ремарк "Тріумфальна арка"

Важливість кожного конкретного моменту для закоханих передається в деяких з його романів. Ремарк як ніхто відтворює атмосферу близькості двох людей в екстремальних умовах. В таких сценах час ніби завмирає, все бентежне залишається поза межами самого моменту. Це психологічна весна, яка наступила серед лютих морозів. Такі сюжети характерні так званій емігрантській трилогії, до якої входять романи “Тріумфальна арка”, “Ніч у Лісабоні” та “Люби ближнього твого”. Тут герої Ремарка як ніхто знали про скінченність життя. Вони пройшли війну або втратили все і змушені втікати від тих самих обставин, які сірим туманом заповнювали простір. Вони чули постріли за своєю спиною і бачили, як випущені кулі влучають в спини тих, хто біжить поруч. А зупинитися означало загинути.

В романах, де головні герої не обтяжені емігрантською долею, в любовні стосунки двох людей втручаються інші, не менш трагічні обставини. Його перша дружина Ютта Цамбона, як і герої декількох романі, була хвора на туберкульоз - на той час невиліковну хворобу. В таких ситуаціях герої Ремарка кохають кожного дня наче востаннє, усвідомлюючи близький смак втрати життя, яка чекає на них незабаром. Кожна хвилина проведена разом стає вічністю перед обличчям смерті. Вони щиро вдячні долі за цю коротку зустріч і близькість, переконуючи себе, що краще полюбити і померти, ніж жити без кохання.

Читайте також: Еріх Марія Ремарк "Ніч у Лісабоні"

А тепер уявіть своє життя небезпечним випробуванням, скінченним сюжетом перемог і поразок, і на цій слизькій дорозі в невідоме ви не одні, а з тою людиною, хто так само гостро відчуває під ногами хитку землю. Ви тримаєтесь одне одного, балансуєте над прірвою і рано чи пізно поринете в останній політ. Ваша залежність один від одного дає незалежності стосовно зовнішнього світу, де кінець кожного зрозумілий і невідворотний. Усе це називається ремарковим коханням.

Замовити книжки Ремарка

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo