Метью Макконагі «Зелене світло»

21.11.2021

Переглядів: 844

http://chytay-ua.com/

 «Час і правда. Дві константи, на які можна покладатися.

Одна з’являється щоразу вперше, а друга ніколи не йде»

Метью Макконагі «Зелене світло»

Вбивця. Адвокат. Детектив. Джентльмен. Стриптизер. Хлопець із романтичних комедій. Льотчик-випробувач NASA. Ковбой на четвертій стадії ВІЛ. Це далеко не повний перелік ролей, які пасували йому, як добре скроєний по фігурі костюм. Ролей, в які він вживався. Ролей, якими він жив.

Метью Макконагі. Американський актор, сценарист, режисер, продюсер, а віднедавна – письменник. Хоча, мабуть, недоречно вживати прислівник «віднедавна» до людини, яка занотовує своє життя в щоденник упродовж тридцяти п’яти років. Результатом переосмислення цих записів з висоти його років, досвіду, втрат і здобутків і став бестселер «Зелене світло», де Метью Макконагі виступає сценаристом, режисером і виконавцем головної ролі.

Хлопець із техаської робітничої сім’ї, яка не мала з акторським ремеслом нічого спільного (хіба що певну тягу до гіперболізації своїх взаємин) став всесвітньовідомим оскароносцем. Як? «Зелене світло» – ось вам відповідь. Це фільмографія його головних ролей, путівник його життя у фотографіях, діалогах, історіях, спогадах та цитатах.

Упертий, азартний авантюрист, вірний своїм принципам і людям, які не зраджують. Той, хто слідує своїм снам у пошуках нафантазованої ілюзії чи сенсу життя. Кочує країною у домі на колесах, тікаючи від популярності чи від самого себе. Або шукаючи себе. Бо коли одягаєш багато чужих масок, дуже легко забути, яким насправді є ти сам. А потім стає непросто зіграти власну роль за імпровізованим сценарієм, коли під рукою є стільки написаних. Не те, щоб Макконагі грав у своє життя (а часом життя грало його), та драми і комедії у ньому не бракувало. Якби життя було театром, Метью Макконагі став би його мандрівним актором.

Він не повчає і не роздає порад. Читач винесе з його історії щось своє. У найгіршому випадку – список фільмів для перегляду зимовими вечорами. У найкращому – історію натхнення, внутрішньої сили, боротьби і – що немало важливо – віри. А ще історію, як перетворювати життя на лимонад, коли доля підсовує тобі лимони.

Ця книга про те, як позбутися ярлика актора романтичних комедій, якщо хочеться опинитися поза контекстами. Як пережити екзистенційну кризу та віднайти сенс існування. Поставити ставку на одну єдину комбінацію чисел і зірвати джекпот. Але «Зелене світло» не лише про фортуну, а й про наполегливу працю – невіддільну складову успіху.

Ця книга про сім’ю і Бога. Про декілька речей, які треба зробити протягом життя. Про те, як здійснити ці декілька речей, і навіть трохи більше.

Це історія про те, як опанувати славу, яка шквалом валиться на голову після однієї п’ятничної прем’єри. Як відмовитися від гонорару з шістьма нулями та не зрадити своїй новій меті.

І про те, як упродовж декількох місяців перетворити своє мускулисте тіло стриптизера на виснажений скелет, обтягнений шкірою невиліковно хворої людини – для ролі своєї мрії, яка, ймовірно, стала magnum opus його акторства та квитком у зовсім інший ешелон голлівудських акторів, хоча це його, здається, жодним чином не турбує.

Бо він добре знає, з якою швидкістю рухатися, аби потрапляти дорогою життя лише на Зелене світло.

Читайте також: Рід Гастінгс, Ерін Маєр «Netflix і культура інновацій»

Замовити книжку

Підтримати проект

poster