Соломія Кривун: «Музика – моя стихія, а кава – моє натхнення»

31.08.2021

Переглядів: 638

http://chytay-ua.com/

Я зустрілася з Соломією Кривун у Black Honey, яку вона разом із чоловіком відкрили у 2021 році. Смакуючи еспресо-тонік і флет-вайт в одній із львівських кав’ярень третьої хвилі, говорили про бізнес, каву, книги і плани на майбутнє. Соломія розповіла, чому саме Black Honey і як кава з’явилася в її житті, чому наважилася на франшизу і які книги їй допомогли відкрити власну справу.

Соломія Кривун – музикант, поетеса і власниця кав’ярні Black Honey за адресою м. Львів, вул. Шевченка, 60. У неї дуже творча сім’я. Бабуся працювала кореспондентом на радіо, дідусь і мама – музиканти. Сама Соломія пише пісні, вірші, з дитинства на сцені.  

Соломія_Кривун_читай_медіа

Спочатку я думала, що ідея відкрити власну кав’ярню – це щось нереальне. Не було ресурсів, маленька дитина. Через деякий час дозволила собі подумати, що це можливо реалізувати. Потім повірила в цю ідею. 

Влітку зустрілася з пані Оксаною, почала шукати приміщення і в листопаді уже підписала договір оренди, а 6 лютого ми відкрилися. Зараз я розумію, що відкриття під час карантину і в такі снігопади, було дуже вдалим рішенням. Ми (уся команда) звикали один до одного, вчилися разом. 

Будую свої стосунки на довірі. Відкрита до людей, навчання і нових можливостей. Від настрою у колективі напряму залежить якість продукції і дохід, тому команду обирала ретельно. Тут працюють люди, які горять своєю справою, я їх ціную. Ми всі пливемо в одному човні.

Я мріяла відкрити кав'ярню, натомість відкрила для себе цілий світ...

До цього моменту не могла навіть уявити, який захопливий шлях проходить маленьке кавове зернятко, щоб потрапити у мою чашку. Наскільки приготування альтернативи може бути справжньою творчістю.  

Дуже люблю візуалізувати, описувати, тому при виборі місця для кав’ярні уже чітко бачила повну картинку. Точно знала, що там мають бути великі панорамні вікна, комфортні диванчики, мінімалістичний дизайн. Невеличка тераса в затишному районі. 

Побачила на одному із сайтів це приміщення і ще навіть фізично не була тут, але закохалася і зрозуміла, що це саме те, що шукала.

Потрібно було враховувати величезну кількість нюансів, такі як вентиляція, кондиціонування і з цим усім мені допомагала пані Оксана.

За освітою я музикант, але завжди казала, що музика – моя стихія, а кава – моє натхнення. Ідея відкрити свою власну справу була зі мною багато років. Хотіла створити місце сили, куди б люди приходили не лише за якісною кавою та смачною випічкою, але за атмосферою. Творчий простір, де можна зустрітися з рідними людьми, потеревенити, часом розрадити... Насправді важливе не місце - важливі люди! Коли вперше прийшла в Вlack Нoney на Костюшка, то закохалася в цей продукт. Я спробувала і всі пазлики склалися. Зрозуміла, що хочу відкрити саме цю кав'ярню, яка стала для мене другим домом.

Для мене Black Honey – це про якість, смак і любов з першої чашки. Це кав’ярня з найбільшою картою альтернативних методів заварювання кави в Україні. Мене підкупила історія бренду, ріст і розвиток. Тому я вирішила відкривати (по франшизі) саме її. Пані Оксана (власниця Black Honey) 12 років присвятила кавовій сфері. У нас з нею схожі цінності. Основна – це люди. Ми підтримуємо культуру спілкування і завжди поважаємо вибір кожного клієнта. А ще – командна робота. Всі ростуть разом. Основна задача – якісний продукт.

І ще є одна річ, чому саме Вlack Нoney. Не тільки тому, що кава має бути чорною і солодкою, як мед. У всіх процесах: відборі зерна, обсмажці і приготуванні, ми надаємо перевагу солодкості, щоб в результаті отримати ідеально збалансовану чашку.

Кава_книги_читай

До вибору команди підходила дуже ретельно. При наборі я збалансовувала команду. В мене були і досвідчені люди, які уже мали суттєвий досвід у цій сфері, а також люди, які прийшли без будь-яких навичок і знань. Щодо останніх, то шукала тих, які хотіли навчатися. Саме таких я і знайшла.

У нас дружня команда, де стосунки будуються на повазі і довірі. Помітила, що багато наших відвідувачів приходять саме до барист – розмовляти, розрядитися. І це настільки класно! Адже я і сама росла разом з баристами. Розуміла, що професія баристи також може бути захопливою, як і професія музиканта. Це – мистецтво у всіх його проявах: від налаштування помолу до видачі напою. Бариста знає всі смакові дескриптори кави, дегустує еспресо, варить альтернативу, малює лате-арт і вкладає частинку свого серця в кожен напій. А найприємніше отримувати фідбек від людей, бачити їхні усміхнені очі.

Мрію поїхати на кавову виставку, щоб побачити більше і відчути масштаби того, що пропонує кавовий світ. Познайомитися з людьми, які творять усе, що пов’язано з кавою. Також дуже хочу поїхати на кавові плантації. Поговорити з фермами. Словом, маю багато планів.

Щодо моїх кавових вподобань, якщо говорити про класику, то надаю перевагу флет-вайту. Часто беру на сніданок. З альтернативи в літню пору моїм фаворитом є cold brew – кавове зерно настоюється на крижаній воді понад 12 годин і віддає максимум смаку та кофеїну, а сам напій при цьому залишається легким та приємним. Також часто п'ю фільтр каву, бо це швидко, смачно. Кавове зерно розкривається, і можна відчути всю смакову палітру.

У мене дуже багато друзів, серед яких митці, співаки, йоги, фотографи. Люди з різних сфер і різних професій. Вони усі приходять сюди. Тут моя подруга Ірина Молярчук презентувала свою збірку віршів. Також недавно я робила свій творчий концерт. Час від часу проводимо різні проекти в стінах кав’ярні. Планую і надалі розвиватися у цьому напрямку. До нас люди ідуть не тільки за смачною кавою, але і за атмосферою. 

Розкажіть про свої улюблені книги.

Черпати інформацію я почала із “World atlas of coffee” Джеймса Хоффман. Це просто must have і must read для усіх, то хоче вивчати каву. Читала також “Дело не в кофе. Корпоративная культура Starbucks” того ж таки Хоффмана.

Зараз дуже багато інформації є в самому Instagram та Youtube. Люди діляться корисною інформацією, але досить суперечливою. 

Дуже люблю читати. Просто фанат цієї справи. Можу піти в книжковий магазин і загубитися. Я з тих людей, які купують кожного тижня книжки. 

Саме після прочитання “Книги Rework. Ця книжка змінить Ваш погляд на бізнес” зрозуміла, що хочу відкривати кав’ярню. Вона про бізнес і його аспекти, там багато цікавих інсайтів. Усім рекомендую прочитати. 

Можу порадити читати “Найбагатший чоловік у Вавилоні” Джорджа Клейсона. Ця книга навчила мене заощаджувати, ставитися до грошей не так, як я робила це раніше.

Якщо говорити про автобіографії, то найбільше мені відгукнулася книга “Становлення” Мішель Обами. Читаючи її, я одразу полюбила цю жінку. Книга, яка мене також вразила, – це “Моцарт 2.0.” Доржа Бату. І звичайно ж не можу не згадати Шарлотту Бронте і Луїзу Мей.

Маю ще хобі – колекціонувати збірки поезій українських авторів. А в планах видати і свою. 

Підтримати нас можна тут - Підтримати проект

Мар`яна Паславська

Редакторка, відповідальна за SEO сайту.

Сторінка автора в Facebook

author photo