«Історія світу» Джеремі Блека: від найдавніших часів до сьогодення

16.06.2021

Переглядів: 3322

http://chytay-ua.com/

Джеремі Блек – британський історик, фахівець з міжнародних відносинах 18 ст., написав близько ста історичних книг. «Історія світу» - перша перекладена українською мовою у видавництві Vivat.

Історія світу для більшості з нас асоціюється із шкільним навчанням, з обов’язковим предметом для усіх учнів. Якщо ж вік жити й вік навчатись, як сказано в старій-добрій приказці, то без книг про історію світу не обійтись. Знання, отримані внаслідок сучасних досліджень, дозволяють нам відправитись в подорож у минуле, щоб дізнатися, з чого усе почалося, і як ми опинилися саме тут. Разом з автором ми вирушаємо на десятки тисяч років назад, щоб разом дійти до теперішнього часу.

Якщо ви поглиблено вивчаєте історію, то книга подарує вам скоріше естетичне задоволення, аніж професійне. У ній багато ілюстрацій, яскравих і великих, від картин художників із зображенням битв і важливих історичних подій, до фото давніх поселень та інших історичних місць. Усе це складає яскраву, а часом жорстоку, картинку минулого. Ви неначе прогулюєтесь музеєм історії, де кожна кімната займає окрему сторінку книги. Дж. Блек вміло структурує величезний обсяг інформації, який у розгорнутому вигляді, напевно, не помістився б в жодну з існуючих бібліотек. Тому це подорож на великій швидкості причинами і наслідками історичних подій.

Блек виділяє і аналізує всі ключові моменти розвитку людства, такі як: формування скелету людини, сільськогосподарська революція, велике переселення народів, промислова і наукова революції, масова література й урбанізація тощо. А також вчинки людей, які мали найбільший вплив на людство та його розвиток.

У післямові автор акцентує увагу на разючу контрастність сучасного світу. Одні регіони не встигають за іншими у технічному прогресі та осмисленні минулого. В Індії велика кількість населення все ще залишається неписемною. Країни Африки далекі від модернізації. Пережитки кастових систем і жорстокого ставлення до жінок залишаються реальністю в багатьох суспільствах.

«Існують проблеми порозуміння, ухвалення адекватних рішень і втілення їх у життя, проте існує також надія, що людство буде здатним сягнути такого рівня інтелектуального розвитку, щоб упоратися з усіма викликами, які, поза сумнівом, чигають на нього» - пише автор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Боріс Джонсон «Омріяний Рим»

Декілька цікавих фактів з книги:

- Від тварин люди підчепили такі хвороби, як грип і туберкульоз.

- Ассирійці були першим народом, який замість бронзи використав залізо для виготовлення зброї. А також першими на повну застосували кінноту в бою.

- Сучасна держава Мавританія отримала свою назву після захоплення римлянами ще у І ст. до н. е.

- Поширення буддизму в Південно-Східній Азії відбулося під час правління Ашока, нащадка Александра Македонського, у 260 р. н.е.

- Столиця сучасної Австрії, місто Відень, було засноване як тимчасовий похідний табір легіонерів Римської імперії.

- Найкривавішою громадянською війною за всю історію людства було Тайпінське повстання (1850-1864 рр., Китай).

- Епідемія грипу 1918-1920 рр. забрала життя від 50 до 100 мільйонів осіб.

- Першу пересадку серця було виконано 3 грудня 1967 р. в Південній Африці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Марк Аврелій Антонін «Роздуми наодинці з собою»

Замовити книжку

Підтримати проект

Слава Славський

Головний редактор, книжковий пропагандист

Сторінки автора у соцмережах: Facebook , Twitter , Instagram

author photo
poster