Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 2

24.12.2017

Переглядів: 1863

http://chytay-ua.com/

Першу частину публікації можна прочитати за цим посиланням.

Кінець року – це та гаряча пора, коли все підраховується, додається, збирається докупи, аналізується, систематизується… словом, це традиційний час для підведення підсумків. Саме про них ми і говорили з провідними українськими видавництвами , якщо точніше, то просили відповісти на дещо загальні, але водночас важливі та цікаві запитання: 

  1. Яким видався 2017-й для видавництва? 
  2. Які основні цьогорічні тенденції варто відзначити на книжковому ринку України? 
  3. Яка книга стала бестселером у видавництві?
  4. До чого готуватися читачам в наступному році? 

І, забігаючи наперед, маємо сказати, що не все у нас так погано: маємо і чим пишатися, і на що сподіватися, і чого очікувати, і вже точно маємо що читати!

ВИДАВНИЦТВО ЖУПАНСЬКОГО

1. 2017-й для нас минув без реалізації таких гучних видавничих проектів, як попередні роки, зате з нарощуванням потужностей і започаткуванням ряду нових видавничих ініціатив. Загалом же у цьому році ми видали 14 книжок.

Цей рік можна назвати роком завершення довготривалих багатотомних видань. Ми нарешті закрили гештальт видання зібрання творів Антуана де Сент-Екзюпері, видали третій заключний том історико-культурної праці Фернана Броделя "Ідентичність Франції". Також продовжили серію видань Джорджа Орвелла – "Данина Каталонії" та "У злиднях Парижа і Лондона", започаткували видання творчого доробку Ернста Юнґера романом "Скляні бджоли", видали другий том повного зібрання прози Г. Ф. Лавкрафта та усвідомили, що у нас практично зароджується нова серія "Майстри готичної прози", в якій вже вийшло зібрання прози Амброуса Бірса, і ось-ось має з’явитися знаменита збірка оповідань Роберта Чемберса "Король у Жовтому". 

У цьому році ми також надали нового імпульсу серії сучасної української прози "Альтернатива" – вийшов класичний горор-роман Олександра Завари "Песиголовець", а також "Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек" Олексія Жупанського, напрям якого можна умовно охарактеризувати як українська урбан-готика. Продовжила поповнюватися наша найдавніша серія "Лауреати Нобелівської премії" (Патрік Модіано "Щоб не загубитися у місті", Вінстон Черчілль "Саврола"). Не забули і про серію NonFiction (книга Йелле Роймера "Homo Urbanus" про еволюцію людського виду і прогнози на наше можливе майбутнє). 

2. По-перше, вже з упевненістю можна сказати, що імплементація закону про ліцензування книжкової продукції з РФ принесла свої позитивні плоди і ще більше пожвавила український книжковий ринок. По-друге, ми вже третій рік поспіль спостерігаємо ріст зацікавленості читачів саме українською. Водночас із зацікавленістю з приємністю спостерігаю, що читач став вибагливішим до книжки – він все більше уваги звертає на дизайн обкладинки, якість поліграфії, переклад і редактуру тексту, словом, на всі ті елементи, з яких, власне і складається книжка. Це стимулює видавців ретельніше працювати над кожним новим виданням. 

Також проявився тренд бізнес-літератури, на відсутність якої раніше постійно нарікали як читачі, так і експерти ринку (тут головним чином завдяки видавництву «Наш Формат»). Продовжує зростати популярність фантастичної літератури – як наукової фантастики, так і фентезі. Ще, здається, на наших очах нарешті народжується напрочуд позитивна тенденція зацікавлення саме українськими сучасними авторами, і це дуже важливо.

Соціальні мережі і досі лишаються найдієвішим інструментом комунікації між видавництвами і читацькою спільнотою і, відповідно, є найрезультативнішими у сенсі просування книжок на ринку. 

3. Бестселерів за 2017 рік у нас декілька. Це вже незмінний лонгселер Джорджа Орвелла «1984». Другими є перші два томи повного зібрання прози Лавкрафта – дуже приємно, що читачі оцінили ті зусилля і те натхнення, які ми вкладаємо у цей проект.

4. Чекати є на що. Це і Пітер Воттс ("Сліпобачення" та "Ехопраксія"), і його відтермінований приїзд на «Форум видавців», і перший, та, сподіваємося другий томи "Повного зібрання короткої прози" Філіпа Діка, і епохальний "Терор" Дена Сіммонса.

Вже у першому кварталі 2018 побачить світ перевидання джойсового "Улісса. Наша новоутворена серія "Майстри готичної прози" поповниться принаймні п'ятьма новинками: Абрахам Мерріт "Гори, відьмо, Гори!" та "Повзи, тінь, повзи", Говард Філіпс Лавкрафт "Зібрання прозових творів" Том 3, Артур Мекен "Зібрання творів", Едґар Аллан По "Повне зібрання прозових творів" Том 1, Алістер Кроулі "Місячне дитя".

Також вийде дуже важлива праця Вінстона Черчілля "Спогади про Другу світову війну", за яку він, власне, й отримав Нобеля в царині літератури, та антиутопічний роман Жюля Верна "Париж у ХХ сторіччі", який ніколи не видавався при житті письменника. Плануємо оновити серію "Життєписи" одразу двома книжками німецького біографа Себастіана Гаффнера – це будуть біографії Гітлера і Черчілля.

Ще в роботі переклади Альфреда Деблін, а саме його хрестоматійний роман "Берлін Александерплац" і менш відома у нас, але просто приголомшлива футуристична й авангардна антиутопія "Гори моря і велети".

Серію "Лауреати Нобелівської премії" поповнить магнум опус Віль'яма Фолкнера "Шум і лють", продовжимо працювати над українськими виданнями Орвелла та Юнґера, стартуємо серією сучасної польської фантастики, куратором якої виступає Володимир Арєнєв та збираємося представити алхімічний роман-подорож Остапа Українця "Транс" і медитативну, тривожну і дещо моторошну збірку оповідань Євгена Ліра "Підземні ріки течуть".

МІЖНАРОДНА ЛІТЕРАТУРНА КОРПОРАЦІЯ MERIDIAN CZERNOWITZ

ДИТЯЧЕ АРТ-ВИДАВНИЦТВО "ЧОРНІ ВІВЦІ"

         

1. Рік, що минає, був як для MERIDIAN CZERNOWITZ, так і «Чорних овець», багатим на нові книжкові проекти. Так, у 2017-му побачила світ збірка історій Андрія Любки про самотність і подорожі «Саудаде», поетична книжка Юрія Іздрика «Папіроси», що містить 25 віршів без фільтра, та один із найважливіших романів останнього часу – «Інтернат» Серія Жадана. 

«Чорні вівці» видали більше десяти книг для дітей і дорослих, серед яких особливо хотілося б згадати «День усіх білок» Ірени Карпи, три книжки неймовірного Вольфа Ерльбруха – лауреата однієї з найпрестижніших літературних нагород у світі – Меморіальної премії Астрід Ліндґрен («Ведмеже диво», «Леонард» і славнозвісного «Про малого крота, який хотів дізнатися, хто наклав йому на голову»), «Манюній» популярного австрійського письменника Ервіна Мозера тощо. Також цього року ми почали видання серії книжок «Хроніки Архео» польської письменниці Аґнєшки Стельмашик. Перша з десяти, «Таємниця коштовності Нефертіті», розповідає про найбільш загадкову пам’ятку староєгипетської цивілізації, яку знаходять діти з Польщі та Англії. Тут є і пригоди, і скарби, і таємниці. Підліткам однозначно сподобається. До речі, ця серія – бестселер у Польщі.

2. Приємно спостерігати, як із кожним роком в Україні видають все більше хороших книжок різних жанрів. Наші автори поступово захоплюють різні ніші. Особливо багато виходить дитячої літератури. Й це приємно. Виховувати читачів треба змалку, щоб потім було для кого видавати книжки.

3. Безсумнівним бестселером для MERIDIAN CZERNOWITZ став роман Сергія Жадана «Інтернат». Автор об’їздив величезну кількість міст України з його презентацією, а також у рамках свого європейського туру побував у Німеччині та Австрії. На черзі – Швейцарія, Франція, Італія та Іспанія.

Для «Чорних овець» однією із найпопулярніших цього року була книжка Вольфа Ерльбруха «Про крота…». Ще задовго до її виходу в соцмережах почалися дискусії, чи варто говорити з дітьми на такі теми й навіщо взагалі подібні книжки. Але, як свідчить практика, навіть дуже треба. Читачам подобається – і це головне.

4. У 2018 році в нас заплановано чимало нових книг. Зокрема, «Чорні вівці» видадуть «Двоє закоханих» Вольфа Ерльбруха та Юрґа Шубіґера, «Чудові історії на добраніч» Ервіна Мозера (не плутати з «Фантастичними історіями на добраніч», які, до речі, є бестселером видавництва за два роки його існування). Також очікуємо книжки Кріс Рідделл – «Імператор Абсурдії» та «Майстерня Вендела», Ане Ґуставссон і Леннарт Гельсінґ «Трелі й драконові вушка» та ін. У першій половині наступного року в серії «Хроніки Архео» вийдуть ще дві книги: «Скарб Атлантів» та «Секрет великого магістра».

Ну, а 28 грудня світ побачить довгоочікуваний новий роман Юрія Андруховича «Коханці Юстиції». Тож цього дня ми святкуватимемо його День народження разом із автором у Чернівцях.

ВИДАВНИЦТВО ЛЕГЕНДА

1. Для видавництва 2017-ий – це рік народження. Перший рік життя. Такий рік не може бути простим, але заразом це дуже цікавий та потужний час для новоствореного видавництва. Ми спромоглися видати три цікаві актуальні проекти. 2017 у нас – це рік перспектив, планів і кропіткої важкої роботи.

2. Український читач зростає, стає більш вибагливим та прискіпливим. Таким чином зростають і вимоги до нових книжок, що видаються. Особливо це стосується видань українських авторів, бо вони мають конкурувати з перекладною літературою, а це дуже непросто.

3. Це однозначно новий роман Степана Процюка «Травам не можна помирати».

4. Ми тільки почали, але планів багато. У нас вже заплановані до видання книжки в серіях «Ефектна» та «Барвиста». Наразі видані книжки тільки в «Мисливій» серії. Є цікаві задуми щодо оригінальних проектів, але розкривати їх поки що зарано.

ВИДАВНИЦТВО ФОНТАН КАЗОК

1. Цього року «Фонтан казок» проходив певне становлення. Третій рік існування мав показати, що видавництво працює, розвивається і вже не зелений новачок на ринку. Тому 2017-ий був для нас певним екзаменаційним роком. Вважаю, що цей іспит ми витримали «на відмінно».

2. Основна і головна тенденція – це зростання книжкового ринку України. Всі - і нові, і старі гравці - значно збільшили кількість і якість цікавих видань. На жаль, тренд нової перекладної літератури значно пересилив цього року видання української книжки.  

3. З книжок, виданих саме у 2017 році, можна відзначити підліткову книжку Івана Андрусяка  «28 днів з життя Бурундука», науково-фантастичні повісті Олега Чаклуна «Мікробот і галактичний пірат» і «Піраміда Синтії», казку-шкряботушку «Миші» Соні Атлантової.

4. Планів дуже багато. Це як продовження вже відомих серій видавництва про Мікробота, Синтію, видання книжок переможців конкурсу «Напишіть про мене книжку!», так і нових цікавих проектів від Івана Андрусяка, Олега Чаклуна, Сашка Дерманського та інших яскравих українських авторів.

ВИДАВНИЦТВО КМ-БУКС

1. Рік видався досить динамічним та продуктивним. Завдяки спільним зусиллям нашої команди ми значно виросли та посіли лідерські позиції на книжковому ринку, випускаючи в середньому за місяць близько 40 книг —  90% з них українською мовою.  

Значно розширили дитячий сегмент розвиваючими книгами та інноваційними проектами, які раніше не були представлені в Україні. Вперше ми запустили проект Big Cat Collins з британським видавництвом Collins. Цю унікальну програму, що вчить дітей віком від 3-х до 12 років читати,  використовують тисячі європейських шкіл та садочків, а тепер і українські навчальні заклади.

Також ми провели понад 30 іміджевих презентацій книг із нашими авторами в різних містах України та 16 різноманітних майстер-класів. Одна з найбільших подій для нашого видавництва – приїзд в Україну літературного агента Річарда Ширреффа, автора ідеї та редактора трилеру про ймовірний сценарій Третьої світової війни Роджера Філда. Ми презентували книгу «Війна з Росією», яку придбав на «Книжковому Арсеналі» президент Петро Порошенко. 

У цьому році видавництво відкрило чимало нових українських письменників, які встигли завоювати любов у читачів: подільська журналістка Лора Підгірна з роботою «Червона Офелія», журналістка та письменниця  Аліна Акуленко з роботою «Побачити свої зірки в калюжі», юна фантастка з Львівщини Ярина Каторож із романом «Стожар». 

Запустили масштабний літературний конкурс для тих, хто мріє стати письменником та надрукувати свою книжку. Конкурс триває з 1 вересня 2017 року до 15 лютого 2018 року включно. Всі деталі на сайті

2. Звичайно, художня література - це основний ринок, який завжди залишиться на першому місці. Якщо говорити про нон-фікшн, то тут зберігається дефіцит бізнес-літератури, проте ніша заповняється, тому що на це є великий попит.

У споживача також спостерігається великий інтерес до сучасної української літератури, тому ця ніша потребує талантів. Наші видавництва вже підхопили цю хвилю і крім топових письменників публікують роботи нових авторів, активно просуваючи їх на різних виставках і форумах. Також зростає попит на англомовну літературу і літературу на інших мовах.

3. Бестселером став роман «Американські боги» Ніла Ґеймана.

4. Варто готуватися до того, що доведеться читати чимало хороших книжок, адже ми плануємо випустити близько п'ятисот книг, більшість з яких українською мовою, тому варто стежити за нами в соціальних мережах та на сайті.  

ВИДАВНИЦТВО «НАВЧАЛЬНА КНИГА - БОГДАН»

1. Рік, що минає, для видавництва «НК-Богдан» видався дуже цікавим. Ми завершили перше «П’ятикнижжя Лемове» Станіслава Лема, випустили друком п’ять книжок-детективів Джеймса Гедлі Чейза та переклад поеми «Шах-наме» Абулькасима Фірдоусі. Польська письменниця Барбара Космовська видала у нас українською свій роман «Українка». З науково-популярної літератури особливо цікавими є «Хатідже Турхан» та «Листи Роксолани» Олександри Шутко. 

2. Цього року книжковий ринок України поповнився великою кількістю перекладної літератури. У нашому видавництві регулярно з’являються перекладні новинки із серії «Світовид» та «Богданова шкільна наука». У 2017 році вони поповнилися такими виданнями, як «Ганс Брінкер, або Срібні ковзани» М.М. Додж, «Довгоногий Дядечко» Д. Вебстер, «Маленькі жінки» Л.М. Олкотт, «Шарлатова літера» Н. Готорна та ін.

Виходить друком надзвичайно багато літератури для дітей. Для найменших у 2017 році у нас з’явились багато серій книжок-картонок: «Хто це?», «Життя малюків», «Аґусики». Надзвичайно цікавими є серії «Арт-енциклопедія для дітей» та «Книжки-розглядалки». А підліткам буде цікаво почитати «Розмальовану маму» Джаклін Вілсон.

3. Мабуть, це переклад циклу «Хроніки Амбера» Роджера Желязни. Уже завершено першу пенталогію про принца Корвіна, та вийшла перша книга про Мерліна. Популярний також «Путівник по Галактиці для космотуристів» Дугласа Адамса. 

Із дитячої літератури ми хотіли б відзначити нові книги шведського письменника Свена Нордквіста про пригоди кота Фіндуса та діда Петсона — «Де це Петсон?» та «Чи знаєш ти Петсона і Фіндуса?».

4. Багато фантастики. Це завершення перекладу циклів «Хроніки Амбера» та «Путівник по Галактиці для космотуристів», «Ендіміон» та «Схід Ендіміона» Дена Сіммонса, «Сімміс» Ніла Стівенсона, «Кантата за Лейбовіцем» Волтера Міллера, «Вокзал загублених снів» Чайни М’євіля, переклади романів Кліффорда Сімака та Рея Бредбері.

Для любителів детективів ми готуємо переклади романів про супершпигуна Британської таємної служби Джеймса Бонда Яна Флемінга.

Для дітей — нові книги про пригоди Петсона й Фіндуса, а також поповнення серії «Рука в руці» про пригоди непосидючого Каю.

ВИДАВНИЦТВО БРАЙТ БУКС

1. 2017-й виявився нелегким у певних аспектах, але водночас був результативним роком. Ми прагнемо відповідати високим стандартам, тому працюємо над командою, системою та видавничим портфелем. Перемогами можемо пишатися, про щось жалкувати, але загалом ми наростили потенціал, посилили бачення й команду, тому впевнено дивимося в новий рік, оскільки зауважуємо безліч можливостей, які, якщо Бог нам допоможе, обов’язково піймаємо за хвости.

2. Із непоганого: 1) Покращилися пропозиції та якість книжок українських видавництв. Посилюється конкуренція. 2)  Розростаються українські книжкові мережі. За рік у країні відкрито кілька десятків нових книгарень. 3) Держава через бюджетну політику та потенційно через Інститут книги потроху звертає увагу на важливість українського книговидання. Але потроху :) 4). У ліпший бік, хоча й незначною мірою, змістилося ставлення українців до книжки та читання. Трохи побільшало тих, хто відчуває в них потребу.

А з поганого: українці поки не стали нацією, що читає. Хоча певні позитивні тенденції простежуються, загалом картина досить сумна. Більшість українців не потребує книжки, вона не входить до кола їхніх інтересів. Культурна інтелігенція, молодь (це тішить особливо!), «білі комірці» читають. Із соціальних верств - читають містяни. Що далі від міста, то ситуація гіршає.

3. Безумовним бестселером 2017 року став роман «Рейс» Сергія Лойка. І далі в топі продажів бестселер «П’ять мов любові» Гері Чепмена, постійно дублюємо наклади «Увімкніть свій мозок» Керолайн Ліф. А також тішить беззмінний фантастичний попит на книжки серії «Теплі історії».

4. Ми купуємо права на чудові книги кількох зіркових авторів нон-фікшинів. Починаємо нові серії інтелектуальних книжок – є кілька секретів, які ми привідкриємо читачам на початку року. А також готуємо 1–2 книжки, продажі яких (згідно з нашими планами) зуміють повторити вражаючі результати успіху бестселерів «Майдан» Соні Кошкіної (сукупна кількість 25 000 прим.) та «Аеропорт» Сергія Лойка (загальний наклад 60 000 прим.) Ну і, певна річ, будуть новинки чудових українських авторів. Очікуємо їх від Соні Кошкиної і… Савика Шустера.

ВИДАВНИЦТВО "ЧАС МАЙСТРІВ"

1.Це був рік важкої праці для нашого колективу, адже перед нами знову і знову постають виклики, що вимагають рости над собою, підвищувати рівень кваліфікації й ефективності, тож ми вже готуємо книжки нового рівня, які вимагають від нас більшого.

У 2017 вийшло друком на 40% більше книжок, ніж минулого.  Видавництво стало учасником програми підвищення кваліфікації для незалежних і малих видавництв Німецького культурного центру Goethe-Institut. За переклад для "Часу майстрів" роману Тімоте де Фомбеля "Тобі Лолнесс" Мія Марченко здобула премію ім. Григорія Сковороди - відзнаку Посольства Франції в Україні. Видання повісті Джеймса Крюса "Тім Талер, або Проданий сміх" з ілюстраціями Надії Міцкевич визнано найкращою книгою Запорізької книжкової толоки у номінації "Підліткова література", а повість Ярослава Яріша "Самійло" стала лауреатом цього ж конкурсу. Завершується 2017 рік перемогою повісті Анни  Коршунової "Комп і копанія" в конкурсі "Дитяча книга року ВВС". 

Були в 2017-му і прикрощі. Шкода, що Міністерство культури не допомогло нам жодною копійкою з грошей, що їх виділила держава на поповнення фондів бібліотек українськими книжками, а нам як малому видавництву та допомога була б не зайва. Ми звернулися до Міністерства культури із запитом щодо загального рейтингу запропонованих для закупівлі видань та голосування членів Експертної ради по кожному найменуванню.

2. Ми можемо говорити тільки про ринок дитячої літератури. Тішить те, що він стає вимогливішим до якості книжки, і не лише до оформлення та поліграфічного виконання, але й до її суті, змісту. Все більший вплив на вибір читача справляє літературна критика, це добре. Але, на жаль, центрів критики замало, для об'єктивнішої оцінки книжки ринок потребує значно більше експертних думок. 

Також наші опитування свідчать про те, що однією з найболючіших проблем українців є бідність, через яку далеко не кожен може повністю задовольнити свої читацькі смаки та потреби.

3. Із нових видань бестселерами стали козацьке фентезі Ярослава Яріша "Самійло", пригодницька казка Алли Потапової "Молочний зуб дракона Тишка" та сонячна і життєрадісна повість Анни Коршунової "Комп і компанія". З видань, чий незмінний успіх серед читачів уже перевірений роками, бестселерами є "Маленький принц" Антуана де Сент-Екзюпері з резонансними картинами білоруської художниці Ганни Сілівончик замість авторських ілюстрацій, збірка казок Сергія Козлова "Їжачок в тумані" в чудовому оформленні Галини Бодякової. Вже четвертий рік поспіль люди голосують грошима за "Книгу, яку треба прочитати до дня Святого Миколая", повчальну історію Олега Симоненка "Хочу, хочу подарунків!". Вибуховий ефект справила одна з останніх наших книжок — вімельбух "Великі машини — помічники людей". 

4. Наше видавництво довго не наважувалося створювати такі популярні на ринку книжки, як дитячі енциклопедії. Основна причина нерішучості в тому, що ми глибоко досліджували їхню ефективність і бачили, що з переважною більшістю дітей класичний підхід не спрацьовує. Цікавість до енциклопедій минає дуже швидко, і користі від них мало. Створювати "макулатуру" чи книжки-одноденки ми не хочемо, тож дослідили причину цікавості дітей до тварин на психологічному рівні. Тепер  ми розуміємо, що саме є рушійною силою дитячого інтересу до тварин, і розробили нову концепцію енциклопедій. Уже зараз "Час майстрів" створює принципово нові енциклопедії про тваринний світ. За нашими планами вони вийдуть друком наприкінці 2018 року. Ми працюємо і над іншими енциклопедичними темами, але, скоріш за все, вони стануть новинками 2019 року.

У наступному році вийде книга книг - "Сам в океані". Це нова вершина якості, яку здолає "Час майстрів". Цю книжку ми адресуємо підліткам як цінний приклад безстрашшя на шляху реалізації своїх мрій, як образ еволюції людини, приклад справжнього просвітлення, істинної мети. З тисячі прочитаних книжок — класики і сучасних авторів — я вважаю цю однією з найцінніших.

Також на наших читачів чекають дві глибокі і зворушливі книжки Даніеля Пеннака; вперше побачить світ повість Тетяни Корнієнко "ESPRESSIVO", яка допоможе дітям  подолати образи, непорозуміння з дорослими, приниження однолітків, страх на шляху реалізації таланту і оволодіння професією. Допитливих читачів захопить історія козацтва, написана Олександром Виженком, — від неї просто неможливо відірватися! Нова книжка Марії Коваленко та Олега Симоненка розкриє батькам секрет Мавки, а малятам — секрет Великого світу.

ВИДАВНИЦТВО КАЛЬВАРІЯ

1. Рік видався насиченим і строкатим. Як американські гірки :)

2. Зростання найменувань перекладної художньої літератури при поки що повному провалі по нон-фікшн літературі. Хоча нон-фікшн видавали більше, аніж в попередні роки, але не вистачало різноманіття тем і напрямків. 

Варто також відзначити падіння інтересу покупців до придбання дешевої книжки. Я не говорю про подарункові видання, на них завжди є окремий попит. Мова йде про стандартну книжку, наприклад, художньої літератури. При наявності вибору між книжкою в твердій (дорожча) чи в м’якій палітурці частіше обирають перший варіант. А розпродажні низькі ціни вже не викликають такого ажіотажу серед покупців, як раніше.

Стрімкий розвиток сегменту мальованих книжок — комікси, графічні романи як українські, так і перекладні. «Кальварія» також цього року розпочала цей напрямок двома виданнями: графічний роман Марка Гендрікса «Тибет» і невеликий комікс «Неймовірні пригоди Тягнизуба» з реальним прототипом (силач-рекордсмен і дитячий лікар Олег Тягнизуб) і розфарбовкою, який допоможе батькам і вчителям подолати небажання маленьких впертюхів щодня чистити зуби й мити руки. 

3. Цьогорічними бестселерами «Кальварії» серед паперових книжок стали: вишукано ілюстрована збірка з 14 казок найчитанішого сьогодні японського класика в перекладі — «Ресторан, де виконують побажання» Кендзі Міядзави в перекладі Ігоря Дубінського; «Україна 2030: Доктрина збалансованого розвитку», у розробці якої взяли участь спеціалісти п’яти університетів; нова збірка есеїв Євгенії Кононенко «Поза часом»; весела сучасна пригода про двох юних захисників тварин «Усі тварини живі та вільні» Марікен Йонґман у перекладі Ірини Коваль.

Наші бестселери серед електронних книжок: журналістський детектив «В.І.Н.» Валентина Терлецького, шпигунський роман, заснований на реальних подіях, «Карпатський капкан» Сергія Ухачевського, документальна проза Оксани Смерек «Мірки і лекала».

4. Наступного року ми плануємо видати низку особливих книжок, які будуть цікаві і читачам, і критикам, а також новинки від українських та зарубіжних авторів. 

Зокрема, вже передав видавництву рукопис свого нового роману Валентин Терлецький. Скажемо чесно, що не впізнали автора. І стиль написання, і сам підхід до матеріалу, на якому написано роман, — це не лише новий Терлецький, але й абсолютно інший погляд на тему, з якої вже висловлювалися багато письменників. Назва ще в процесі затвердження, тому поки ми її не оприлюднюємо.

Також наступного року вийде незвичайний роман мозамбікського журналіста, біолога і письменника Міа Коуту «Терра сомнамбула» в перекладі Оксани Вронської. Крім того, що сам автор є лауреатом купи престижних премій і входив до короткого списку Букерівської премії, він стане першим африканським прозаїком, виданим в Україні. А сам роман вважається одним із найкращих, написаних за останні роки португальською мовою та увійшов до 100 кращих африканських книг ХХ сторіччя і Топ-12 найпопулярніших творів.

Також варто звернути увагу на роман бельгійсько-нідерландського архітектора і письменника Крістофа Ван Герревея «Повідомлення» в перекладі Наталії Карпенко. У 2016 році автор отримав за нього Європейську літературну премію (European Union Prize for Literature 2016).

ВИДАВНИЦТВО "НАШ ФОРМАТ" 

Трохи цифр:

• 93 книжки, з них 61 нові і 32 ретиражі

• Загальний наклад: 410 тисяч примірників

• Жанри: нон-фікш, бізнес література

Найуспішніші видання 2017 року:

• "Чорний лебідь" Насім Талеб – 15 тис. примірників

• "Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути" Маршал Голдсміт – 11 тис. примірників

• "Сила інтровертів" Сьюзен Кейн – 9 тис. примірників

• "Цивілізація" Ніл Ферґюсон – 8 тис. примірників

• "Сила волі" Келлі Макґоніґал – 8 тис. примірників

Пріоритети “Нашого формату” на 2018 рік:

• 800 000 виданих книжок

• Запуск системного запису аудіокнижок

• Мобільний додаток

• Блог

• Франшиза для точок продажу в регіонах

• Читацький клуб

• Запуск нової програми лояльності

• Вихід частини книжок разом зі світовими релізами

Головні книжкові проекти 2018 року:

• "Ви, певно, жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака" Річард Фейнман

• "Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті" Насім Ніколас Талеб

• "Мета" Ельяху Голдрата

• "Мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем" Марк Менсон

• "Гемінґвей. Біографія" Мері Діаборн

• "Чорне дзеркало" Клер Норт, Сильвія Невел, Корі Доктороу

• "Лідер продажів. Як побудувати ефективні стосунки з клієнтами" Метью Діксон, Брент Адамсон

• "Поведінкова економіка. Як емоції впливають на економічні рішення" Річард Талер

• "Ейнштейн" Волтер Айзексон

• "Добробут націй. Дослідження про природу та причини добробуту націй" Адам Сміт

• "Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей" Крістофер Макдуґал

Оксана Пелюшенко

Редактор рубрики «Книги», відповідальна за PR, Твіттер, смаколики і вазони в офісі.

Сторінка автора в Facebook

author photo
Степан Процюк "Відкинуті і воскреслі. Есе про письменників і суспільство"
Жертовна любов до Слова
Українські письменники роздягнулися для календаря
Literature illustrated
Енджі Кім "Міракл-Крік"
Брехня зобов"язує
Жозе Сарамаґо «Мандрівка слона»
Видовищна подорож Європою
«Доторк» Деніела Кіза: інфікування ненавистю до незвіданого
Саморуйнування
Емі Вебб "Велика дев’ятка"
ШІ vs Людство?
Мішель Бюссі «Чорні водяні лілії»
Три жінки, одна таємниця
Книги Богдана Дячишина для активного читання і Думання
Письменник. Мислитель. Науковець.
Досвід читання – досвід буття
Коротко про читання
В. Ґ. Зебальд «Аустерліц»
По той бік часу
«Руїни бога» Аткінсон
Сон, в якому ми живемо
Василь Шкляр "Чорний ворон"
Все за волю України!
Читання вголос дітям дошкільного віку має переваги для поведінки та уваги
Книготерапія
Наталка Бабіна "Бодай, Будка"
Хтось тихий мовчить у темряві
Даніел Кіз "Відверто про Клавдію"
Необов’язкові зізнання у "вбивствах 22-го калібру"
З Днем народження, Террі!
Людина, яка вміла носити капелюхи
Ірина Баковецька-Рачковська "Пластилін"
В пластиліновій масі
Максим Гах "П’ятий парк"
Не будьте зайвими
Поезія Йоргоса Сеферіса
Грецька поезія XX століття
Галина Пагутяк, Олександр Клименко "Розмови про життя і мистецтво"
Дотик до Справжності
Оксана Сайко "Забута мелодія"
Скрипки з історією
Короткі списки Букерівської премії 2020
Букервіська премія 2020
Дарія Піскозуб "Машина"
Повстання машин
Гурницька Наталія "Мелодія кави у тональності кардамону"
Літературне музикування
Джеймс М. Кейн "Листоноша завжди дзвонить двічі"
Світ ловив його і спіймав
Соломія Зеленська "Сповідь священика"
Примарне щастя
Читаємо на канікулах з Діппером та Мейбл
Серія «Ґравіті Фолз»
Володимир Кузнєцов «Закоłот. Невимовні культи»
Нова Імперія веде боротьбу
Самостійне читання змалечку: чи можливо це?
Зацікавлюємо дітей книгами
Оголошено довгий список книжок Букерівської премії 2020
2020 International Booker Prize
Наталія Гурницька "Мелодія кави в тональності сподівання"
Дозволь собі жити далі
Всеукраїнський рейтинг «Книжка Року - 2019»
«Книжка Року - 2019»
Палкий, зворушливо-романтичний Улас Самчук. Роман "На твердій землі"
Інший ракурс
Деркачова Ольга "Дім Терези"
Поза межами безмежжя
Тамара Горіха Зерня "Доця"
Чи жіноче у війни обличчя?
Чайна М’євіль "Вокзал на вулиці Відчаю"
Вижити не можна покинути
Готика від Алли Рогашко: роман "Сни з колодязя"
Блукання міжчассям
Сьома Роксолана "Світи суміжні"
Дотик горіхового дерева
YouTube канали українською, які дивимося ми
Ютубимо українською
5 порад вчителям, що допоможуть при роботі з інклюзивними дітками
Відповідально і креативно
Уривок з повісті Катажини Ририх "Лопушане поле"
Свідки незвичайних подій
Найочікуваніші книги 2020 року за версією The New York Times
Найочікуваніші книги 2020 року
Жанна Куява "Говори, серце, не мовчи"
Голос, що змушує піднятися
Найкращі українські книжки 2019 року за верcією ПЕН
Підсумки 2019
Євген Лір "Степовий бог"
Тіні забутих степових предків
Подарунки дітлахам: що покласти під ялинку
Свята наближаються
Кріс Гедфілд "Посібник астронавта з життя на Землі"
Hallo Spaceboy
Улюблені книги: Володимир Кузнєцов
Збовтати, але не змішувати
Ольга Мігель "Крук та Чорний метелик"
Голос давніх сновидінь
Валентина Семеняк "На скрижалях Часу"
Нектар Слова
Галина Лицур-Щадей "Таке життя"
Треба завжди мріяти
Михайло Іванов «Когнітивний інтелект. Ефективно вчуся, застосовую техніки й інструменти»
Розвивайся!
Короткі списки Книги року ВВС-2019
ВВС-2019
10 найкращих книг 2019 року
Вибір The New York Times
Стали відомі імена цьогорічних переможців літературної премії National Book Awards
National Book Awards 2019
Росселла Гренчі, Даніеле Дзаноні "Історії про видатних людей з дислексією"
Історія геніїв
Лукаш Орбітовський "Голова змія"
Трохи безпечної темряви
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України»
Краща книга України 2019
Оприлюднено перелік кандидатур на здобуття премії імені Тараса Шевченка в 2020 році
Шевченківська премія 2020
Ксенія Фукс "По той бік сонця"
Говорити
Українські і не тільки екранізації, які дуже не варто пропускати!
Скоро в кіно
100 романів від BBC
Романи, що формують наш світ
"Божественна комедія" Данте стане серіалом
Пекло поруч
Галина Ткачук "Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака"
Мандрівка часом
Атмосферно-геловінські книги для осіннього читання
Книжка, плед і Геловін
Френк Герберт "Месія дюни"
У химерній твердині прозірливості
Рекомендації від Стівена Кінга на Хеловін
Хеловін 2019
Рей Бредбері "Із праху посталі"
Прах з присмаком осені
Держава фінансуватиме підтримку перекладів, у рамках програми Translate Ukraine
Програма підтримки перекладів Translate Ukraine
ВВС News Україна визначила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2019
Списки Книги року ВВС-2019
Даґ Ейстейн Ендшьо "Секс і релігія"
Все, що ви хотіли знати
У Франкфурті стартує найбільший книжковий ярмарок світу: що покаже Україна
Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку
Герман Гессе "Деміан"
Шукати себе
Ненсі Голдстоун "Чотири королеви"
Жінки, що змінили Європу
«Книга Якуба» та історична пам’ять: розмова між Оксаною Забужко та лауреатом Нобелівської премії у галузі літератури Ольгою Токарчук
Розмова між Оксаною Забужко та Ольгою Токарчук
Влад Сорд "Безодня"
Чоловік, що зазирнув у Безодню
Розгляд справи щодо заборони продажу книжки «Справа Василя Стуса» перенесли на 13 грудня
Стус проти СРСР: Продовження
Український книжковий ринок у 2018 році
2018 у цифрах
Улюблені книги: Влад Сорд
Ти – вістря меча
Що купляли на 26BookForum?
Форумні топи
The Guardian опублікувала сотню найкращих книг 21 століття
Найкращі книги 21 століття
Олег Сенцов: «У кожної людини можна чогось навчитися, попри її посади і регалії»
26 Book Forum
Хідео Коджіма, Великий татко, робопес та Орк-альбінос заходять у бар…
...або Чому треба прочитати Descender
Сергій Грабар "Метаморфози: статті та есеї"
Місто як Історія та Істина
Уривок книги "Роман & Роман" Василя Слапчука
Роман-цитатник
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 4)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 3)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 2)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 1)
Скоро в книгарнях!
Олена Літковська "Сам собі золота рибка"
Як реалізувати свої мрії і зрозуміти себе?
Усе лине до світла… – про книгу Алли Рогашко "Крізь безодню до Світла"
Любов, Люди, Література
Жослін Сосьє "Дощило птахами"
Лісова робінзонада
Максим Гах "Прогулюючись пустелею"
Не загубіть себе
Ларрі Кінг "Як розмовляти будь з ким, будь-коли і будь-де. Секрети успішного спілкування"
Мистецтво говорити
Умберто Еко "Празький цвинтар"
Локі у всесвіті Еко
Уривки з роману Алли Рогашко "Сни з колодязя"
закохався не в ту жінку…
Фредрік Бакман "Брітт-Марі була тут"
Життя спочатку
Джонатан Стрейндж, містер Норрел і аркан вовків
Фентезі багато не буває
Регіна Бретт "Будь дивом"
Як знайти шлях до успіху?
Таїс Золотковська "Червона сукня моєї тітки"
Цінувати кожну мить
Чарльз Стросс "Ачелерандо"
Сага про людей, кота і лангустів
Книжки, які дуже хотілося б прочитати солов’їною або #ВИДАЙТЕУКРАЇНСЬКОЮ!!!
Видавці, ну будь ласка!
Стівен Кінґ "Воно"
Чи боїшся ти клоуна?
Улюблені книги: Павло Дерев"янко
No Gods, No Masters
Сергій Товстенко "Свинка, яка плакала в небо"
Дякувати, вибачатися і співпереживати
Жуакін Марія Машаду де Ассіс "Дон Кажмурру"
Усвідомлення реальности
Віталій Запека "Цуцик"
Я буду звати тебе Балсіком!
Книги, НЕ рекомендовані для читання у транспорті!
Ми попереджали!
Павло Дерев’янко "Аркан Вовків"
Вовча стежка кличе
Улюблені книги: Сергій Мартинюк
Вмри, але живи
Сергій "Колос" Мартинюк "Капітан Смуток"
Життя як пункт призначення
Улюблені книги: Максим Гах
Світ з елементом незвичайного
Леся Мовчун "Рожевий записник детектива Стасика"
Малюк-детектив береться за справи
Степан Процюк "Варвари"
Важливо вільно дихати!
Алла Рогашко "Сни з колодязя"
Сила роду і пам’яті
Вільям Бекфорд "Ватек"
Зла арабська казка
Олександр Завара "Гелтер Скелтер"
Розгардіяш у гуртожитку
Мирослав Дочинець "Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей"
Мудрість пам’ятає життя
Книжковий Арсенал - 2019: підсумки і топи
Що купляли?
Фредрік Бакман "Моя бабуся просить їй вибачити"
Треба вірити
Вікторія Гранецька "Reality show / Magic show"
Справжність vs Вигадка
Книги сімейства Воронових
Кар!
Сімона Вілар "Відьма"
Сила чаклунки
Поліна Кулакова "Дівчина, яку ми вбили"
А чи була дівчинка?
Фредрік Бакман "Чоловік на ім’я Уве"
Чоловік з завеликим серцем
Едгар Аллан По "Елеонора" (переклад)
Ода коханню
Тана Френч "Зруйнована гавань"
Всі брешуть
Ніка Нікалео "Квітникарка"
Шанс стати іншою
"Артеміс Фаул" – книга vs екранізація
Поринути в фантастику
"Львів. Пані. Панянки": Нерозгадані таємниці знаних львів’янок
Зустріч закоханого серця
Книги про космос від Павла Поцелуєва
Не забувайте дивитися вгору!
Відродження книжкових презентацій
Коротко про головне
Ерін Гантер "Таємниці кланів"
Путівник по серії
Улюблені книги: Ярослав Мішенов
Постійно вчитися
Джоджо Мойєс "Останній лист від твого коханого"
Кохання...
Володимир Панченко "Повість про Миколу Зерова"
Живе срібло
Ігор Антонюк: «Повсякденність – це ще той монстр!»
Інтерв’ю з молодим письменником
Володимир Яворівський "Автопортрет з уяви"
Жити, щоби малювати
Презентація "Шевченко на кожен день"
Цікава розмова
«Видавництво 21»: книжкові плани
Новинки 2019 року
Видавництво "Астролябія": книжкові плани
Новинки 2019 року
Сергій Куцан "Зюзя"
Читання для реготання
Террі Пратчетт "Віщі сестри"
Майбутнє не віщувало нічого доброго
Енді Вейр "Марсіянин"
Я ж ботанік!
Як видати трендовий young adult
Секрети успіху
Олександр Гаврош "Різдвяна історія ослика Хвостика"
Мріяти – це важливо
Яким був книжковий рік: Yakaboo Publishing, MERIDIAN CZERNOWITZ, «Чорні вівці»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництва «Фонтан казок» і «Легенда»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Старого Лева"
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Жупанського"
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «Ранок»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «АССА»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво Vivat
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Анетти Антоненко"
Підсумки книжкового року
Шевченко на кожен день. Частина 2
Партнерський проект
Альона Нойвілль: "Видати перший роман – як відкрити новий світ"
Де черпати натхнення?
Сергій Товстенко "Пташка Пін на прізвисько Гвін"
Повість-казка
Фентезі, Ґейман і багато Австро-Угорщини
«Малхут», «Невермур» і «Сендмен»
Катерина Волошина "Voloshka. Вірші"
Відверто, ніжно, зворушливо
Шевченко на кожен день. Частина 3
Партненрський проект
Роман Піняжко "Історія державності української"
Крізь терни до зірок
Уривок з книги Дмитра Білого "Кабінет доктора Калігуси"
Неоготичний трилер
Світлана Тараторіна "Лазарус"
Перепис київської нечисті
Роксолана Сьома "Світи суміжні"
На перехресті двох світів
Олег Чаклун "Мікробот і Той, кого нема"
Добра фантастика
Улюблені книги: Світлана Тараторіна
Живи так, наче завтра Апокаліпсис
Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла"
Довго і Щасливо
Шевченко на кожен день
Партнерський проект
Уривок з книги Збіґнєва Бжезінського "Велика шахівниця"
Глобальний погляд на геополітику
Ніл Стівенсон "Сімміс"
Коли помре Земля
Павло Матюша "Вієчка"
Серце підкаже тобі
Макс Кідрук "Де немає Бога"
Не заходьте за лінію розмежування!
Джон Вон Ейкен "Можливо все"
Повір! і ... зможеш перемогти себе
Уривок з книги Брендона Вебба "Приціл. Як приймати кращі рішення, коли весь світ проти тебе"
Просто та відверто
Кадзуо Ішіґуро "Похований велетень"
Важкі рішення
Олег Герман "Пастораль"
Homo Spiritus
Уривок книги Колма Тойбіна "Будинок імен"
Сімейна сага Агамемнона
Джеральд Даррелл «Гончаки Бафуту»
У пошуках незвичних тварин Камеруну
Про повість Тетяни Стрижевської "Де ESC з моїх халеп?" очима підлітка
Енциклопедія ДЛЯ і ПРО підлітків
Уривок з книги Щепана Твардоха "Морфій"
Прокинувся…
Улюблені книги: Ярослав Маринович
Дочитую все, що починаю читати
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 4)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 3)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 2)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 1)
Скоро в книгарнях
Діана Мельникова "Розбишацький детектив"
Юні Шерлоки
Уривок з книги Ольги Купріян "Щоденник Лоли"
Записи школярки
Валентина Семеняк "Бурмотійко і Даринка"
Скарби, що зігрівають душу
Саша Грищенко "Винятки із правил"
Коротко про головне
Анатомія алфавіту: Ш, Щ
Шинка, Що, Щастя
Цезарій Збєшховський "Голокост F"
Світ, який покинув Бог
Уривок з книги Джона Доера "Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро"
Визначайте цілі!
Роман Данилюк "Тютюновий бог"
Продовження Маркеса?
Андрій Войніцький "Новини"
Нічні таємниці великого міста
Уривок з книги Філіпа Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло"
Найвідоміший соціологічний експеримент
Улюблені книги: Лора Підгірна
Книги обирають мене
Анатомія алфавіту: Ц, Ч
Цвинтар, Чемодан, Чортопіль
Іван Андрусяк "Зайчикова книжечка"
Зайчик в кожному з нас
Анатомія алфавіту: Ф, Х
Фейсбучність, Хрест і Холод
Оксана Сайко "Нетутешній"
Міні-відгук
Псевдомудрець Ошо
Хто він, цей Ошо?
Уривок з книги Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»
Кохання під час жахіть Голокосту
Анатомія алфавіту: Т, У
Тиша, Ужгород
Вікторія Ярош "Три горішки для Сашка"
Хочу справжнього дитинства!
Прогулянка до "Дрімучого лісу" від Анастасії Лавренішиної
У лісі, лісі темному...
Террі Пратчетт "Морт"
Як знайти нову роботу та самого себе
Анатомія алфавіту: Р, С
Рік, Слово, Старість, Страх
Василь Піддубний "Слово про війну"
Історії, емоції та почуття
Олена Колінько "Шпалереон"
Подаруй дитині літній настрій
Ден Браун "Джерело"
Наука VS релігія: де шукати істину?
Стівен Сломен, Філіп Фернбак "Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті"
Як багато ви знаєте?
Улюблені книги: Ярина Каторож
Рухатись, хай би там що
Прогулянка садом: "Дім Терези" Ольги Деркачової
То, певно, ніч усе винна
Оксана Забужко "Музей покинутих секретів"
Здолати все заради України
Анатомія алфавіту: П
Плач, Піджак
Анастасія Лавренішина "Дрімучий ліс"
Атмосфера загадкових пригод
Улюблені книги: Оксана Форостина
Життя засадничо справедливе
Томас Олде Хьовелт "Відьма"
Триндець геть іншого рівня
Анатомія алфавіту: О
Один
Книжковий Арсенал 2018 Топ продажів
Підсумки від видавництв
Уривок з книжки Ірини Мацко "Кава по-дорослому"
То яка ця кава?
Стівен Кінг «Про письменство»
Без пафосу, з матюками та іронією
Топ-10 смертоносних озброєнь, описаних в українській фантастиці
Чим воювати будемо?
Анатомія алфавіту: М, Н
Море, Місто, Ненависть
Террі Пратчетт, Ніл Ґейман "Добрі передвісники"
Життєствердний кінець світу
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 4)
Книжкові новинки
Ієн Мортімер "Століття змін"
То яке століття?
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 3)
Книжкові новинки
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 2)
Книжкові новинки
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 1)
Книжкові новинки
Тетяна Стрижевська "Де ESC з моїх халеп?"
Сніжка вирішує любити
Софі Перино "Дочка Медічі"
Міні-відгук
Іра Баковецька-Рачковська "Пластилін"
Хто вбивця?
Анатомія алфавіту: Л
Львів, Листівки, Люди
Борис Єґіазарян "Сорок джерел"
Гранатові камінці безсонної ночі срібляра…
Ельчін Сафарлі "Про море мені розкажи"
Пошепки про море
Уривок з книги Ніла Ґеймана і Террі Пратчетта «Добрі передвісники»
Великий Армагеддон в маленькій Англії
Ніна Джордж «Маленька паризька книгарня»
Я хотів лікувати почуття...
Уривок з книги Лесі Демської «Літо психіатра»
Психіатр на відпочинку
Анатомія алфавіту: К
Картопля, Кролі, Коліна, Квіти, Коріння
Джером Девід Селінджер "Ловець у житі"
Міні-відгук
Річард Фейнман "Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака"
Іноді він справді жартує
Образ смерті в літературі: 5 книг про неї (нього?)
Кінець неминучий
Ігор Манн "Маркетинг без бюджету. 50 дієвих інструментів"
Бери і працюй
Уривок з книжки Річарда Фейнмана "Та ви жартуєте, містере Фейнман!"
Гра в фізику
Ред’ярд Кіплінг "Кім"
Таємниці усюди
Остап Українець "Малхут"
Історична спекуляція?
Ернест Клайн "Першому гравцеві приготуватися"
Ready! Steady! Go!
Оксана Сайко "Волоцюги"
Люди з іншого життя
Серія "Читальня" Видавництво "Ранок"
Читайте разом з дітьми
Террі Пратчетт "Колір магії"
Світ потрохи добігав кінця
Сильмариліон, Володар Перстенів і Догматика
Магічний світ?
Анатомія алфавіту: Ї, Й
Їжачок, Йой
Ольга Лілік "Після завершення роману я «відпочивала» десь півроку"
Інтерв'ю Читай.ua
Деніел Кіз "П’ята Саллі"
Міні-відгук
Степан Процюк "Бийся головою до стіни"
Розібратися в собі
Кевін Келлі "Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє"
Вірити у неможливе
Анатомія алфавіту: І
Ідея, Ім’я, Іграшки
Улюблені книги: Наталка Гайда
Всі живі, це добре
Жіль Леруа "Пісня Алабами"
Красуня, бунтарка, жертва
Моноліт-Bizz: На що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавнича група "КМ-Букс": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Річард Адамс "Небезпечні мандри"
Велика подорож маленьких героїв
Новинка "Моноліт-Bizz" Ігор Манн "Номер 1"
Будь першим
Анатомія алфавіту: З, И
Зоопарк, Захід, Иржа
Ольга Деркачова "Дім Терези"
Дім, де губиться біль і… минуле
Ханна Фрай "Математика кохання"
Математика в особистих стосунках
5 книг про цінність стосунків
Розібратися саме в собі
Уривок з книжки Степана Процюка "Бийся головою до стіни"
Страшно-боляче
Террі Пратчетт "Правда"
Як іти в ногу з "Часом"
"Видавництво 21": на що чекати?
Лі Бардуґо "Королівство шахраїв"
Цеглинка за цеглинкою
Видавництво "Астролябія": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
"Команда команд: Нові правила взаємодії у складному світі"
Команда-переможець
Видавництво "Чорні вівці": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Ірен Роздобудько "Одного разу..."
Сто років голосу до порожнечі
Дж. Р. Р. Толкін "Берен і Лутієн": Передмова Крістофера Толкіна
Найвеличніша історія кохання
Видавництво "Фабула": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Рене Найт "Дисклеймер: усі збіги випадкові"
Усі збіги НЕвипадкові!
Видавництво "Час майстрів": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Анетти Антоненко: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Роксолана Жаркова "Він пахне тобою"
Смачно і кольорово
Видавництво "Ранок": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Фонтан казок": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Легенда": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Улюблені книги: Євген Лір
Додайте табличку #видайтеукраїнською
Видавництво "Рідна мова": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Навчальна книга – Богдан": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Ніл Ґейман "Американські боги"
Буря скоро почнеться
Видавництво "Наш формат": на що чекати
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Старого Лева: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Владислав Івченко "Два пасинки Митрополита"
Відданість чи кохання?
Видавництво "Комора": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Клуб сімейного дозвілля": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Жупанського: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Vivat: на що чекати?
Скоро в книгарнях
Піко Айєр "Мистецтво спокою"
Пригоди на шляху в нікуди
Анатомія алфавіту. Е, Є, Ж
Електричка, Єнот, Жасмин
Галина Манів "Пригоди Тараса в далекому космосі"
Вирушаємо у космічну мандрівку!
Катаріна Маренгольц "Література! Мандрівка світом книжок"
Література – це круто!
Уривок з книги Рендала Рея "Сучасна теорія грошей"
Шлях до нової революції в макроекономіці
Улюблені книги: Ігор Дунець
Надихають люди
Дара Корній "Зірка для тебе"
Зорі не плачуть, або Книга як опік серця і тіла
Анатомія алфавіту. Д
Душа, Двері, День народження
Генрі Марш “Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга”
Чесно і відверто
Вікторія Авеярд "Скляний меч"
Будь-хто може зрадити - 2
Анатомія алфавіту. Г, Ґ
Граблі, Горіхи, Груша, Гуманізм, Ґудзики
Антологія українських письменників Донбасу "Порода"
Терикони просять слова
Ерік Ларссен "Пекельний тиждень.Сім днів на повну силу"
Змінюйся, бо ти цього вартий
Про війну: 5 книг 2017 року
Вони не мовчать
Лоран Гунель “Бог завжди подорожує інкогніто”
Жертви не бувають щасливими
Уривок з книги Ніла Ферґюсона "Еволюція грошей"
Екскурс за лаштунки великих подій
Соня Атлантова "Миші"
Затишок у мишачій норі
Краще за 2017 рік: 5 книг Non-Fiction
Розвивайся в собі
5 книжок, які варто прочитати Президенту України
Сила літератури
Поезія: Лілія Завойська "Зернини, зрощені серцем"
Шлях до світла у поетичному слові
Підсумки 2017 року або гортаючи сторінки великого роману
Червоне і чорне
Історія Середньовіччя: Умберто Еко "Бавдоліно"
Інший світ
Анатомія алфавіту. В
Вуйко Місько, вишивка, веренька, ворон, вокзал, вата, відстань
Алек Росс "Індустрії майбутнього"
Роботи не винні. Поки що…
Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 2
Що було і що буде
Роберт Зіталер "Ціле життя"
Про життя
Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 1
Що було і що буде
Таміла Чупак "Павутинова мелодія бабиного літа"
Скрипка у футлярі, або літературне сопрано
Роман-триптих:Олег Рибалка "Гра в життя"
Прагнення
"Львів. Доза. Порно"
Конкурс хуліганської прози
Олег Рибалка "Гра в життя": як не програти?
Життєствердна книга про дружбу
Андрій Кокотюха "Справа отамана Зеленого"
Шматочки щастя серед війни
Уривок з роману Галини Рис "Амстердам - Київ. І трохи святого Миколая"
Диво поруч
Анатомія алфавіту. Б
Бузок, Брімка, Базар, Бандура
Енді Вейр "Артеміда"
Космос ближче, ніж ми думаємо
Макс Кідрук "Не озирайся і мовчи"
Не грайтеся кнопками ліфта
Анатомія алфавіту. А
А, Аґрус, Автобус, Абрикос, Аспірин
Марина та Сергій Дяченки "Страта"
Лабіринт світів
Уривок з книги Браяна Стівенсона "Судити по совісті. Історія про справедливість і спокуту"
Приголомшливо-зворушливі мемуари
Анатомія алфавіту. Початок
Історія однієї вази
Уривок з книги Вільяма Ширера "Злет і падіння Третього Райху"
Найважливіша праця з новітньої історії
Стефан Цвейг "Марія Стюарт"
Історія, така як є
Левон Хечоян "Ладанові дерева"
Як розмова з Небом і зцілення Болем
Петро Лехів "З вірою і правдою"
Ліки для зболеного серця
Жозе Сарамаґо "Євангелія від Ісуса Христа"
Історія початку
Ніл Ґейман: "Небудь-де", "Зоряний пил", "Добрі знамення"
Казки не для дітей
Олег Рибалка "Гра в життя"
Дебют, гідний уваги
Імперія страху: за романом Степана Процюка "Травам не можна помирати"
Здолати неможливо підкоритись
Василь Теремко "16 весна"
Шістнадцята весна: поставте «repeat», please
Іво Брешан "Астарот"
Пекло всередині
Озрен Кебо "Сараєво для початківців"
Коли відчайнушно болить
Ян Валетов "1917"
100 років революції
Шість поганців, одне нездійснення викрадення і купа грошей – відгук на книгу Лі Бардуго "Шістка воронів"
Цеглинка за цеглинкою
Олег Поляков "Рабині й друзі пані Векли"
Чудернацький 20*5 рік!
Уривок з роману Олега Рибалки «Гра в життя»
Усі ми граємося
Дженніфер Нівен "Усі яскраві місця"
Твоя історія
Генрі Кіссінджер "Світовий порядок"
Наука відносного
Горан Петрович «Крамничка "З легкої руки"»
Момент читання
Степан Процюк "Травам не можна помирати"
Проза, яка вона є.
Уривок з книги Хуана Рамона Хіменеса "Платеро і я"
Андалузька елегія
Сергій Жадан "Інтернат"
Відповідальність за безвідповідальність
Кейт Аткінсон "Руїни бога"
Тут немає переможців
Уривок з повісті Діани Мельникової «Розбишацький детектив»
Що вийшло з оповідання про кажана
Презентація книжки "З глибин мого серця"
Поезія душі
Кадзуо Ішіґуро: знайти власне місце в історії
Нобелівська премія 2017
Ярослав Маринович: Книжковий ринок нашої країни повинен належати українським видавництвам
Книжковий бізнес
Марк Лівін "Рікі та дороги"
Проговорити все, чого не розумієш
Книжкові топи Форуму Видавців 2017
А ви що купляли?
Дмитро Кешеля "Родаки"
Міні-відгук
Вікторія Авеярд "Багряна королева"
Будь-хто може зрадити
Очікування і реальність Форуму Видавців 2017
Книжкове життя
Марія Морозенко "Іван Сірко. Великий характерник"
Героїчна доля
Денніс Лігейн "Містична річка"
Доля чи Фатум?
Майкл Каннінгем "Години"
Час перегорнути сторінку
Добірка з книжки Василя Карп’юка «Глінтвейн дорогою на Говерлу»
Спокійно, розважливо і поетично
Улюблені книги: Вікторія Амеліна
Книжка або зникає після прочитання, або ні
Уривок з роману Владислава Івченка "Два пасинки Митрополита"
Про страшні сторінки історії
Олексій Жупанський «Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек»
Химерно – це дуже м’яко сказано
Уривок з книги Вікторії Авеярд "Багряна королева"
Вибір читачів Goodreads
Улюблені книги: Анетта Антоненко
Магія паперової книжки – це навіки
"КМ-Букс" шукає письменників!
Годі писати в шухляду!
Звонко Каранович "Три картини перемоги"
А чи був переможець?
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина ІІІ)
Книжкові новинки до Форуму Видавців
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина ІІ)
Книжкові новинки до Форуму Видавців
Ніл Ферґюсон "Цивілізація"
Чому Захід став успішним.
Збірка короткої прози «Любов така»
У пошуках happy end’у
Френк Герберт "Дюна"
Вода висихає
"Як я став письменником", "Коли цвіли гарбузи", "Мандрівний замок Хаула" або Як я провела спеку-2
Коротко про важливе
Улюблені книги: Олексій Жупанський
Гарних книжок багато, поганих – теж, а життя одне
Енн Файн "Борошняні немовлята"
Книжка, яка відкриває очі на внутрішній світ дитини
Уривок з книги Степана Процюка «Травам не можна помирати»
Новий психологічний роман відомого автора
Улюблені книги: Остап Українець
Ніколи не знаєш, наодинці з якою книжкою залишишся
Елізабет Ґілберт "Велика магія"
Творчість як велика магія і сила зачарування
Уривок з книги Христі Фріланд "Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи"
Найкраща книга 2013 року за версією Financial Times
Томас Гарріс "Мовчання ягнят"
А вам страшно?
Уривок з книги Насіма Талеба "Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті"
Бестселер New York Times
Аньєс Мартен-Люган "Щастя в моїх руках"
Ще одна формула Щастя
Анджей Стасюк "Як я став письменником"
З гумором про головне
Богдан Дячишин "Думне слово Богдана Смоляка"
Спізнати таїну мовчання
"Нейроманта" Вільяма Ґібсона можна буде прочитати українською
Кіберпанк наближається
Книги про котів на честь Дня котів
Літературно-котячий несписок
"Песиголовець", "Подив і тремтіння" та "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка" або Як я провела спеку
Книжкове асорті
Роальд Дал "Джеймс і гігантський персик"
Вам таке і не снилося
10 успішних брендів
Бути успішним чи ні - ось у чому питання
Володимир Єрмоленко “Ловець океану: Історія Одіссея”
Злови свій океан, або Кожен сам собі Одіссей
Лорен Ґрофф “Долі та фурії”!
Що таке сімейне життя?
Чак Поланік "Бійцівський клуб"
Порожнє суспільство.
Дженні Ловсон "Несамовито щаслива"
Кумедна книжка про жахливі речі
Євгенія Артеменко, Олексій Смалько “Хороший вірус”
Зберегти природу
Тетяна Стрижевська «Файні товсті дівки, йо!»
Про важливе і справжнє
Філіп Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло"
Ми не ті, ким себе вважаємо
Алла Рогашко "Її сукня"
Сила пам"яті
Улюблені книги: Слава Світова
Надихають сильні духом
"Фонтан казок" створює "Легенду"
Легенда твориться нині
theUKRAINIANS II: Історії успіху
Розмови з успішними
Артем Чех "Точка нуль"
Війна – це нецікаво
Уривок із книжки Івана Андрусяка "28 днів із життя Бурундука"
Бурундук повертається!
Улюблені книги: Тетяна Стрижевська
Обирати книгу – це цілий ритуал!
Володимир Рутківський "Ганнуся"
Таке цікаве дитинство
Мішель Бюссі "Літак без неї"
Таємниця, яка досі не розгадана
Гаррі Поттер. 20 років потому
Особиста історія знайомства з чарівником
Уривок з книги Гела Елрода "Чудовий ранок. Як не проспати життя"
Прожити омріяне життя
Улюблені книги: Сашко Завара
Асоціативна книжка – це я сам.
Оксана Сайко "Птахи завжди повертаються"
Божевілля існує
Амелі Нотомб "Подив і тремтіння"
Схід і Захід: від прірви до компромісу
Пауль Целан "Злам подиху"
Насичена поезія
Зірка Мензатюк "Зварю тобі борщику"
Смачні казки
Улюблені книги: Поліна Кулакова
В паперових книгах є душа
Вільям Сомерсет Моем "Розмальована вуаль"
Історія очікування кохання.
Робін Слоун "Цілодобова книгарня містера Пенумбри"
Книгарня, яка завжди з тобою
Жан-Поль Дідьєлоран "Читець у ранковому експресі"
А чим ви займаєтесь у потязі?
Адам Джонсон "Усмішки долі"
Знайти відповіді на запитання
Фрагменти з книги Олексія Жупанського "Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек"
БТБ!ЧГ
Поліна Кулакова "Корсо"
Часом так приємно помилятися
Улюблені книги: Олег Чаклун
Головне знаходити час на читання!
Ерін Гантер "Коти-вояки"
Хвостаті герої, що підкорюють світ
Люсі-Мод Монтгомері "Енн із зелених дахів"
Неповторний дитячий світ
Книжковий Арсенал 2017. Видавництво «Ранок»
Книжки для дітей
Сона Ван "Лібрето для пустелі"
Узагальнене у строфі століття
Роальд Дал "Матильда"
Історія особливої дитини
Мирослав Дочинець "Світован. Штудії під небесним шатром"
Жити в гармонії.
Книжкові топи Книжкового Арсеналу
А що придбали ви?
Улюблені книги: Сергій Комберянов
Проблем не існує, є задачі
Артем Чапай "Авантюра XL"
Мандрівки, які завжди з тобою
Степан Процюк "Варвари"
Про людяність і силу духу
Олександр Красовицький про Книжковий Арсенал 2017
10 підсумків
Олександра-Ксенія Медвідь "ОМ"
Розкрити душу.
Нам не вистачає… ЗВИЧКИ
За книжкою Дахіґґа «Сила звички»
Волтер Айзексон "Інноватори: як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію"
Поетична наука комп’ютерного світу
10-й Дитячий Форум
КОСМОВІЗІЯ: супергерої та книжкова туманність
Kharkiv BookFest - 2017: куди бігти і на що дивитися
Харків фестивалить і запрошує приєднатися
Улюблені книги: Вікторія Гранецька
Моя книжкова шафа просто переповнена
Ернст Юнґер "В сталевих грозах"
Фронтова проза
Слава Світова "Жила-була Я"
Про звичайних незвичайних жінок
Ольга Кобилянська "Апостол черні"
Інша Ольга Кобилянська
Улюблені книги: Аня Архитко
Читати - це круто!
5 весняних книжок з присмаком смутку
Ніжна меланхолія
Уривок з книги Анджея Стасюка "Як я став письменником"
Уривок з книжки Алли Рогашко "Її сукня"
Історія, яка сколихне ваші почуття
Улюблені книги: Алла Рогашко
Бути собою, попри все!
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 3)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 2)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 1)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Мирослав Лаюк “Баборня”
Про баборню, дракона освіти й викрадене життя
Оголошено фіналістів Міжнародної Букерівської премії
Новини з книжкового світу.
Улюблені книги: Віоліна Ситнік
Книга – це мистецтво
Містична історія від Галини Пагутяк
Неперервні пошуки
Карта емоцій Лондона від вчених з США
Цікаві новини від Читай.ua
Мистецький фестиваль "Ї" у Тернополі
Травень, книги, Тернопіль - щастя книголюба!
Володимир Лис "Діва Млинища"
Тенета любові
Література в стилі mashup і retelling
Розбираємось з мешап і ретеллінг
Уривок з книжки Деніела Белла "Китайська модель" | Читай.ua
Зламати стереотипи мислення
Маргарита Сурженко "Квартира київських гріхів"
Хто впаде в обійми своїх гріхів?
Обкладинка до українського видання Ернеста Гемінґвея «Старий і море»
Новини від Читай.ua
Знайшли блокнот XVII століття із записами про Шекспіра
Читайте цікаві новини разом з Читай.ua.
Пулітцерівська премія 2017. Що почитати?
Переможців вибрано!
Улюблені книги: Наталія Гурницька
Світ, прихований під обкладинкою
А ви вмієте готувати смажені зелені помідори?
Рецепт щасливої родини у нещасливі часи
Новинки березня від видавництва Наш Формат
Цікаві новини від Читай.ua
Рута Шепетіс "Поміж сірих сутінків"
Чого вартує життя?
Улюблені книги: Анна Хома
Фентезі, пригоди і любов
Сергій Комберянов "Крадії пам’яті"
А що б ви зробили?
Улюблені книги: Кузько Кузякін
Трохи строкато і спонтанно, але дуже цікаво
Станіслав Лем "Високий Замок"
Любов до міста
5 травелогів, які змусять вас пакувати валізи для відпустки
Подорожуйте і читайте
Ася Казанцева "В інтернеті хтось помиляється"
Просто про складне
Екранізують "НепрОстих" Тараса Прохаська
Чудова новина
Василь Шкляр "Маруся"
Боротьба не припиняється
Улюблені книги: Мія Марченко
Книжкові епохи письменниці
Томас Гарріс "Мовчання ягнят"
Психологія вбивці
Опублікували невідоме оповідання Френсіса Скотта Фіцджеральда
Хороші новини
10 цікавих фактів про книги
Приємного читання, книголюби
Еріх Марія Ремарк. Що почитати?
Список порад від Читай.ua
Степан Процюк "Полянами і хмарочосами"
Сильна чоловіча проза
Улюблені книги: Ірина Даневська
Книжкові улюбленці авторки пригод князя Радзивіла
Ерін Моргенштерн "Нічний цирк"
Таємниці мають свою силу
Олег Шинкаренко "Перші українські роботи"
Все відрізняється тільки способом поєднання
Улюблені книги: Богдан Жила
В книжках народжується музика.
Лютий і його новини
Що цікавого відбулося цього місяця?
Джеймі Голмз "Нонсенс: осягнути і перемогти"
Збагнути незбагненне.
Кохання, загублене у часі: романтично-містичне "Осіннє рондо місячної ночі"
Найдорожчий скарб любові
Арам Пачян "Робінзон"
Голос, що запалює сірники.
Уривок з роману: Маргарита Сурженко "Квартира київських гріхів"
Янголи спостерігають за нами мовчки.
Улюблені книги: Боісіда
Київська письменниця і її улюблена фантастика
Ніл Гейман "Книга кладовища"
Про кладовище, сповнене життям
Шевченківську премію з літератури отримав Іван Малкович
Переможець.
Ф. Скотт Фіцджеральд "По цей бік раю"
Ласкаво просимо в “епоху джазу”.
На чорно-білій плівці 1904 року побачили Марселя Пруста
Це він?
Ситнік Віоліна "Особистий простір"
Наче клей із вишневого дерева на пальці.
«Зродилися ми великої години…» ОУН і УПА. Бібліотека «Історичної правди»
Історія – скарбниця наших діянь.
Ксенія Циганчук "Коли приходить темрява"
Твоя темрява.
Кузько Кузякін "Біла трішки чорна-пречорна книжка"
Чорна книжка з білою душею
Січень і його новини
Що книжкового приніс перший місяць зими?
Джей Ашер "Тринадцять причин чому"
Жити не можна померти
Еріх Марія Ремарк. Його творчість
Коротко про головне.
Р. Дж. Паласіо "Диво"
Диво всередині
Еміль Золя "Жерміналь"
Життя таке, яке воно є.
Ірина Даневська "Німецький принц Богуслав Радзивіл"
Пориньте в загадку.
Оксана Довгаль "Запиши мої сни"
Книга про сни, що стають словами.
Джорджина Говелл "Королева пустелі"
Пригоди долі.
Валер’ян Підмогильний "Місто"
Місто людей.
Патрік Несс "Голос монстра"
Дитяча книга для дорослих.
Чому читання корисне?
10 причин, чому читати таки варто
Хан Канг "Вегетаріанка"
Чи правильне це рішення?
Книжкові підсумки 2016 року
Враження від прочитаних книжок.
8 речей, які ви могли не знати про "Різдвяну пісню"
Цікавинки про найріздвянішу книгу у світі
Ростисав Семків "У нас мало пишуть, тому що мало читають"
Книга коштує стільки, скільки в неї вкладено праці, ресурсів.
Новинки 2017-го від українських видавництв (продовження)
На що чекати книголюбам у 2017 році?
Новинки 2017-го від українських видавництв
Чим порадує нас книжковий 2017-ий рік?
Боісіда "Дивовиддя про святих русалок"
А вам цікаво, як кохають духи?
Галина Пагутяк "Гіркі землі"
Називати речі своїми іменами.
Антон Санченко "Земля Георгія"
Збірка оповідань про моряків та море.
Як ніколи не видати книгу
Прислухатись чи ні - вирішувати вам.
Крістін Генна "Соловей"
Сучасна книга про несучасну війну.
5 книг з новорічним настроєм
Пориньте в свято.
Алла Рогашко "Крізь безодню до Світла"
Так пишуть щасливі люди...
Рафєєнко Володимир "Contra spem spero".
Не забуті.
Книжкові дарунки для чемних і не дуже
Книги від Святого Миколая
Юрій Косач "День гніву"
Про героїзм в його природному стані.
Андрій Гарасим "Борги нашого життя"
Гостросюжетний трилер.
Жозе Сарамаґо "Сліпота"
Коротко про найважливіше.
Альвідас Шляпікас "Моє ім‘я Маріте"
Трагедія, якої не мало б бути.
Леся Коковська-Романчук "Благословен, хто йде"
Зцілення вірою.
Віра Агеєва "Дороги й середохрестя"
Есеї про українську літературу.
Галина Пагутяк "Слуга з Добромиля"
Слуга свого господаря
Як написати роман: 9 цінних порад
Хороші поради для письменників-початківців
Анджей Стасюк "Галицькі Оповідання"
Нестандартна збірка оповідань.
Жозе Сарамаґо "Перерви у смерті"
Що це?
Макс Кідрук: Той, хто вміє лякати
Що, після чого і чому читати?
Книжкова Чорна П’ятниця
Як ми полювали за книжками.
Дін Кунц "Ешлі Белл"
Не шукайте Ешлі Белл
Євген Стеблівський “Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара”
Земля, від якої можна торкнутись Неба.
Чарлз Дікенс "Повість про двоє міст"
It was the best of times, it was the worst of times...
Два музиканти, один кіношник і переселенець.
Як в Києві «ДНК» презентували.
Слово року - 2016
Що ж там вибрали?
Лі Бардуго "Шістка воронів"
Про серця, які шукають ціль.
Дмитро Савченко: "У нас нібито є література, але вона якась така жевріюча, постмодерністська"
Непересічне інтерв’ю.
5 книг про Карпати
Карпат багато не буває!
Прохасько, Забужко, Андрухович і Малкович про рідну мову
А ти спілкуєшся українською?
Одрі Ніффенеґґер "Дружина мандрівника в часі"
Ціна часу.
Жовтень 2016. Що ми читали?
Слідами прочитаних книжок за жовтень.
Жахи від редакторів Читай.ua
Буде страшно.
Іґнацій Карпович "Сонька"
Історія, в якій немає часу
Хелловін в атмосфері Стівена Кінга
Вам буде страшно.
Роман Іваничук "Орда"
Пророцтво, якому не обов’язково збутися
Алла Рогашко "Осіннє рондо місячної ночі"
Кохання!
6 викликів тому, хто наважився читати "бестселер вчорашнього дня"
А ви все прочитали?
Ерік-Еммануель Шмітт "Улісс з Багдада"
Де дім твій, Одіссею?
Ельфріде Єлінек "Піаністка"
Огида чи пристрасть?
Таня Малярчук "Забуття"
Герої, (не)загублені в часі
10 способів змінити домашню бібліотеку
Давайте займемося вашою бібліотекою!
Шерон Оуенс "Чайна на Малберрі-стріт"
Чого тільки не трапляється в чайній!
Анрі Левенбрюк "Заповіт віків"
Да Вінчі, Дюрер, Париж і заповідь Христа
Лорен Ґрофф "Долі та фурії"
Що ховається за завісою шлюбу?
Жадан, Фоззі та ін. "ДНК"
Сім доль - одна ДНК
Де я читаю? Біла Церква
Де почитати в Білій Церкві?
Осіння меланхолія
Настрій для читання.
Після AETHERy
Що таке AETHER? Як його зрозуміти?
Володимир Селезньов "Мовні війни: Міф про «зіпсованість» української мови"
Популярно про міфи щодо української мови
Аннабель Пітчер "Моя сестра живе на камінній полиці"
Цінувати те, що є тут і зараз
Мавпи, мітохондрії і дефібрилятор або "Зазирни у мої сни" в Києві
А що ви знаєте про сни?
Таня Малярчук “Біографія випадкового чуда”
Хто ти?
Мішель Уельбек "Карта і територія"
Хто ці дивні люди?
Ірина Ігнатенко "Жіноче тіло у традиційній культурі українців"
Наша неймовірна історія
Філіп Ванденберг "Гладіатор"
Хоробрість на межі
Книги осіннього настрою
Подих осені.
Сергiй Жадан “Anarchy In The Ukr”
Слово про свободу.
Джон Барт "Кожна третя думка"
Історія, після якої хочеться любити
Паоло Джордано "Самотність простих чисел"
Математичне моделювання буття.
Макс Кідрук "Зазирни у мої сни"
Є речі, які пояснити не вдасться.
"Читай.Молодь": Сергій Завалко
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Ярослав Мельник "Маша, або Постфашизм"
Не все, що є, повинно бути.
Орхан Памук "Музей невинності"
Поезія колекції речей.
Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"
Непересічні історії.
Василь Карп’юк "Ще літо, але вже все зрозуміло"
Відчуття прекрасного.
Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою"
Кохання, яке воно є.
Ніна Джордж "Маленька паризька книгарня"
Щастя – є!
Олександра Григорчук "Femme Watcher": поезія
Ніч, місяць, затишок і ти.
"Читай.Молодь": Марія Кізуб
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Іван Кідещук "Наш Шевченко"
Щедра палітра живого Шевченкового слова.
"Читай.Молодь": Ігор Ганненко
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Аньєс Мартен-Люґан "Щасливі люди читають книжки і п’ють каву"
Істина щасливих людей.
"Читай.Молодь": Олeна Проскуровська
Спецпроект. Що читає українська молодь?
"Читай.Молодь": Сергій Костріков
Спецпроект. Що читає українська молодь?
"Читай.Молодь": Христина Шинкарук
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Орхан Памук "Сніг"
Поліфонія снігу Орхана Памука.
Ігор Зарудко: "Видавнича справа – це комплекс позитивних речей"
Мені хочеться проводити усе своє життя поруч з книгами!
Що робити, коли не хочеться читати?
Страх усіх книголюбів.
Енріке Віла-Матас "Таке ось дивне життя"
Життя занадто коротке, а день занадто довгий.
Марґарет Мадзантіні "Не йди"
Сповідь.
Крістіна Бейкер Клайн "Сирітський потяг"
Відчуття зневіри.
Світлана Талан "Не вурдалаки"
Кохання опалене війною.
Міюкі Міябе "Віртуальна сім’я"
Самотність в мережі, яка вбиває.
Данте Аліг’єрі "Божественна комедія"
Пекло. Чистилище. Рай.
Липень і його новинки
Цікавинки від Читай.ua.
Анджей Стасюк "Схід"
Знайти своє місце в світі.
Сашко Лірник: "Наша задача розвінчувати міфи і творити свої висотки"
Тримаючись національної основи.
Янн Мартель "Життя Пі"
Віднайдений рай.
Давидові Гофштейну – 127
Хто ти?
Венко Андоновські "Пуп землі"
Роздуми про усе і про усіх.
Письменник і його світогляд
Що надихало.
Серіали, які завдячують своїй появі книгам
Подвійне щастя.
Еріх Марія Ремарк "Земля обітована"
Надія на краще життя.
Ольга Токарчук "Бігуни"
Тільки вперед.
Курбан Саїд "Алі та Ніно"
Кохати - значить жити.
Еріх Марія Ремарк "Іскра життя"
Негасима надія.
5 книг про кохання
Кохайте і буде вам щастя.
Роман Іваничук "Серед повені книг"
Те, що надихає.
Джейн Остін "Сандітон"
Коли дихаєш морем – розумієш, як пахне щастя.
Герман Гессе "Людина на прізвище Циглер"
Обличчя натовпу.
5 українських книг про підлітків і для підлітків
Замінити модні гаджети.
Галина Пагутяк "Уріж та його духи"
Світ іншого життя.
Хала Джабер "Килим-літак до Багдаду"
Історія, яка не повинна забутись.
Мішель Уельбек "Платформа"
Вдавати, що не бачиш - не вихід.
Червень і його новинки
Час – ще той невблаганний монстр.
Сомерсет Моем "Видимість та реальність"
У якому світі живеш ти?
Ешлі Венс "Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє"
Людина-епоха
Героїзм в українській усній словесности
Український дух і характер.
"Поланікізація українського читацького простору"
...або розмова про популяризацію альтернативної прози.
Книги про книги
Читайте.
Умберто Еко "Празький цвинтар"
Розгадати загадку.
Емілі Локгарт "Ми були брехунами"
Історія родини Синклерів.
Яхим Топол "Майстерня диявола"
Де справжній Схід?
5 книжок, аби поплакати
Книжки, сльози та солодкі цукерки.
Гі де Мопассан "Життя"
Залиште ілюзії.
Хорхе Луїс Борхес "Вигадані історії"
Лабіринти текстів.
Генрі Марш "Історії про життя, смерть і нейрохірургію"
Також люди.
Надійка Гербіш "Теплі історії до кави"
Історії про щастя із кавовим присмаком.
Травень і його новинки
Цікавинки.
Курт Ройбер "Сталінградська Мадонна"
Відчай і надія.
Світлана Алексієвич "Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього"
Те, що болить.
Тиждень з Читай.ua: Друзі і студентські роки
Наш тиждень.
Митець і людина
Його правила.
Оксана Сайко "До сивих гір"
Внутрішній світ людини.
Володимир Лис "Графиня"
Чари слова.
Оскар, який цілував невідомого йому Бога
Єдине рішення - жити.
QUANTUM закінчився! Хай живе QUANTUM 2!
А що ти знаєш про Всесвіт?
Прес-реліз. Володимир Селезньов "Мовні війни"
Якою мовою спілкуєтеся Ви?
Софія Андрухович "Фелікс Австрія"
Таке дивне кохання.
Еріх Марія Ремарк "Ніч у Лісабоні"
Апокрифічне життя.
Магія кохання від Валерія Шевчука
Уміти кохати.
Юстина Соболевська "Книжка про читання"
Більше, ніж хобі.
Джоан Ролінґ “Несподівана вакансія”
А ти усе правильно зробив?
Тиждень з Читай.ua: Фелікс Австрія, Джамала і Дитячий форум
Усюди перемога.
145-ті роковини Великого Страдника
Не забутий.
Львів - герой мого роману
Обличчя літературного міста.
Століття без Шолома-Алейхема
Треба бути щасливим!
Жах, що летить на крилах ночі
Читати і лякатися.
Самюел Беккет "Уот"
Що наше життя? Фігня!
Ошо "Небезпечно - істина"
Сміливість прийняти непізнане.
Деніел Кіз "Квіти для Елджернона"
Будьмо людьми. Завжди.
Книги до Великодня
Те, що варто читати.
Інша сторона війни
Там бувають і веселі моменти.
Івлін Во "Незабутня"
А ти зробив усе правильно?
Умберто Еко, Жан-Клод Кар"єр "Не сподівайтеся позбутися книжок"
Запах пожовклих сторінок.
Ірина Тетера "Київ – New York"
Іще одна історія про кохання.
Террі Пратчетт. Творець свого власного, особливого світу.
Творець найоригінальнішої Смерті.
Вольф-Дітріх Гайке "Українська дивізія "Галичина"
Вони хотіли волі.
Філіп Дік "Затьмарення"
Надія ніколи не буває марною.
Андрій Кокотюха "Чорний ліс"
Історія, що сховалася між старими деревами.
Артуро Перес-Реверте "Клуб Дюма"
Вперед до пригод.
5 книг з атмосферою старого Львова
Львів не продається.
Ця загадкова Планета
Куди їх усіх помістити?
Максим Кідрук "Бот"
Майбутнє вже поруч.
Світлана Талан "Купеля"
Чи здатне кохання змінити людину?
Василь Махно "Дім у Бейтінг Голлов"
Де твій рідний дім?
Люко Дашвар "Покров"
Що важливе тобі?
Йозеф фон Ейхендорф "З життя одного нероби"
Подорож і кохання.
Герман Гессе. Що почитати?
Проза, що зачаровує.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "Основи"
Подаруй собі книжку.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"
Усе найкраще книголюбам.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "Клуб Сімейного дозвілля"
Книжкові новинки.
Сергій Лойко "Аеропорт"
Дякуємо за нову весну.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Жупанського
Наїма, Вальзер та Сартр.
Вальтер Скотт "Квентін Дорвард"
Честь і слава.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Старого Лева
Для книжкових гурманів.
Колін Маккалоу "Ті, що співають у терні"
Просто кохати.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Discursus
Нові книги приносять щастя.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Vivat
Новинки - це завжди цікаво.
Роздуми Мерсо про життя
Чи бажаєте ви померти сьогодні?
7 квітневих книг для натхнення
Те, що надихає цієї весни.
Знайомство із записками Гарі Галера
Долаючи хворобу часу.
Бернхард Шлінк "Читець"
Чи можливе прощення?
Письменники та їхні пухнасті друзі
Хто кого приручив?
Айн Ренд Трилогія "Атлант розправив плечі"
Неймовірний світ людської сили.
Стівен Кінг "Відродження"
Рок-н-ролл, діду, рок-н-ролл!
Стівен Кінг. Що почитати?
Розпочнемо знайомство.
Роздуми Доктора Серафікуса
Нестандартне мислення.
"Війна і міф. Невідома Друга світова"
Минуле нас не залишить.
Франц Кафка. Що почитати?
Відкрий для себе його твори.
Дитяче про недитяче, або як стають душогубами
Любов з дитинства.
Елізабет Костова "Історик"
Міф перероджений у роман.
Фенні Флегг "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка""
Зупинка довжиною в життя.
Олдос Хакслі "Прекрасний новий світ"
Коли все напередвизначено.
Василь Шкляр "Кров кажана"
Містичні герої, що приходитимуть у снах.
5 надзвичайних книгарень Європи
Там час зупиняється.
Економічне питання
Поза межами можливого.
Стівен Кінг. Видатний містик чи дешева вульгарність?
Чи варто називати його книжки літературою?
Тиждень з Читай.ua: Зустріч друзів
Розмова за кавою.
"Диявол ховається в сирі", або книжка нелегальний мігрант
Завжди поруч.
Наталка Доляк "Загублений між війнами"
Непересічна доля.
Роздуми Йосипа Бродського
Поет-емігрант.
Юрій Шевельов "Четвертий Харків"
Поза собою ‑ нічого, крім брехні.
Топ-5 весняних книг
Черпайте весняне натхнення в книгах.
Франц Кафка. Той, що вбиває радість
Приречений на смерть, відродиться у власних творах.
Олександр Бойченко "50 відсотків рації"
Насолода від слова.
Тиждень з Читай.ua: Пошуки своєї весни, місця в книгарні і відчувати Березень.
Пошуки натхнення весною.
Наш канон
Не забуваймо своє.
Це була моя остання зустріч з батьком
Юрій Шухевич про останню зустріч з батьком.
Генрик Сенкевич "Quo vadis"
Куди йдеш, Господи?
Елізабет Ґілберт "Їсти, молитися, кохати"
Віднайти себе.
Слово редактора. Березень, 2016 року.
Усім весна.
Герман Гессе "Гра в бісер"
Куди приведе гра.
Майже жива істота
Коли щастя у руках.
Руслан Частий "Степан Бандера: міфи, легенди, реальність"
Висновки доведеться робити самому.
Тиждень з Читай.ua: Дві сильні жінки, одна чарівна казка і чудовий співрозмовник
Ще один тиждень і нові враження.
Премія модерної есеїстики імені Юрія Шевельова
А що ти знаєш про ессе?
Мистецтво творити
Світла сторона.
Курт Воннеґут "Бойня номер п’ять або хрестовий похід дітей"
Цвінь-цві-рінь.
Фредерик Беґбедер "Уна і Селінджер"
Ловець Уни у житі Чапліна.
Вільям Ґолдінґ "Бог Скорпіон"
Драма на берегах Нілу
Мистецтво руйнувати
Темна сторона.
Тиждень з Читай.ua: Життя без інтернету, драматичний футбол та особливий Гессе
Діалог читача з редакцією Читай.ua.
Лякачки до всирачки, або Конкурс горор-оповідань №1
Усім буває страшно.
Умберто Еко. Що почитати?
Велич Особистості.
Умберто Еко. Дарунок з небес
Енциклопедист сучасності.
Всесвіт Валерія Шевчука (частина 2)
Тут ховається справжнє багатство.
Чак Поланік "Карлик"
Геній добра чи зла?
Наталя Гурницька "Мелодія кави у тональності кардамону"
Гріховність почуттів.
Всесвіт Валерія Шевчука (частина 1)
Думки, що надихають.
Так, я є патріотом своєї держави, так, я є націоналістом
Розмова з Юрієм Руфом.
Галина Пагутяк "Урізька готика"
Коли зупинився час.
Оноре де Бальзак "Батько Горіо"
Більше, ніж просто оповідання.
5 книг, які можна подарувати коханому на день всіх закоханих
Усе найкраще для нього.
5 книг, які можна подарувати коханій на Валентина
Причаруйте її.
Василь Шкляр "Залишенець.Чорний ворон"
Воля України або смерть.
Не те життя
За парканом краще.
Аллан і Барбара Піз "Мова взаємовідносин"
Зрозуміти і полюбити.
Умберто Еко "Ім'я рози"
Таємниці за зачиненими дверима.
Джонатан Фоер "Страшенно голосно і неймовірно близько"
Незвідані людські долі.
Лишилось тільки ще спакуватись...
Я утомився.
Розмова про давню арабську літературу
Арабська казка.
Ентоні Дорр "Все те незриме світло"
Війна буває різною, як і люди.
Джеймс Джойс "Улісс"
Thought is the thought of thought
Ерік - Еммануель Шмітт “Амнезія, або маленькі подружні злочини”
Ніщо не вічне.
Пітер Мейл "Рік у Провансі"
Рік безмежного щастя.
Слово редактора. Лютий, 2016 року.
Наш старт. Минув рівно місяць.
Ланцюг пізнання
Розпочни свій шлях до істини
Марія Матіос "Солодка Даруся"
Присмак відчаю і гіркоти.
Ірина Савка "Осиний мед дикий"
Гірчить доля наша.
Віктор Єрофєєв "Енциклопедія російської душі"
Чи реально зрозуміти царство Сірого?
Холодноярський водевіль
Буде концерт!
5 книг для подруги
Така дружба існує.
Філософи-читаки і поети-шарлатани
Не модою єдиною.
Умберто Еко "Бавдоліно"
У пошуках царства Пресвітера Йоана.
Віктор Гюго "Емі Робсар"
Біс мстить за Ангела.
Книжкова ієрархія
Примирити усіх.
Андре Моруа "Літературні портрети"
Подорож у літературний світ.
Юрій Винничук "Танго смерті"
Остання мелодія.
Не тільки Марк Твен
Народження американської історії.
Знайти в собі сили
Заради чого усе це?
Вікторія Гранецька "Мантра-Омана"
Самсара = Нірвана
Ернест Хемінгуей "Свято, яке завжди з тобою"
Закохатися раз і назавжди
Еріх Марія Ремарк "Тріумфальна арка"
Кохання зі смаком кальвадосу.
Габрієль Гарсія Маркес. Чи бувають крила у самотніх?
Самотність, що ховається між рядками.
Маленький діалог минулого і сьогодення
Придивіться уважно до старих фотографій.
Валерій Шевчук "Дім на горі"
Відчуйте спокій синьої дороги.
Констатація - перший крок
Другий - боротьба.
"Читати - найдешевше і найкорисніше задоволення на землі"
Ексклюзивне інтерв’ю Василя Шкляра
Герман Гессе "Паломництво в країну Сходу"
Здійсніть власну мандрівку в ранкову країну.
Робін Шарма "Монах, який продав свій Феррарі"
Знайди свою Дхарму.
Володимир Лис "Століття Якова"
Пройти через пекло і залишитись собою.
Топ-5 книг великого француза
Вірність та дружба - незламні твердині.
Мішель Уельбек "Покора"
Подвійний Уроборос та закільцьована змія.
5 книг про вічне кохання
Вірте в кохання.
Стівен Гокінг "Коротка історія часу"
Відкрий безмежний Всесвіт.
Вічність у тобі
Надія породжує спасіння.
Історія одного шевця
Будь-яка праця - це мистецтво.
Ян Сігел "Діти Атлантиди"
Сюжет, який приходитиме у снах.
Великий Брат посміхається
Держава - це я?
Ірен Роздобудько “Ґудзик”
Покохати, ще не означає бути щасливим.
7 книг, котрі змінять ваш світогляд
Читайте в українському перекладі.
Портрет Америки
Країна очима письменників.
Джордж Орвелл "Колгосп тварин"
Казка, яка дуже схожа на правду.
Книги з присмаком кави
Кавові історії від Івана Болгарова.
Франц Кафка "Процес"
Так винен чи ні?
Леопольд фон Захер-Мазох "Венера в хутрі"
Пристрасть від Захер-Мазоха.
Проблема сприйняття прочитаного
Книга - це завжди багаж знань.
Стівен Кінг "Сяйво"
Він уже близько. Біжи.
Роман Іваничук «Бо війна війною…»
І це також твоя боротьба.
Незламний Василь Стус
Скарб України.
Петро Кропоткін "Держава та її роль в історії"
Історія, яку приховують від вас.
Поговоримо про Різдво
Подаруй собі казку.
Літописець середньовіччя
Інтелектуальний скарб сучасності – Умберто Еко
Дзвінка Матіяш "Марта з вулиці Святого Миколая"
Маленька книга про велике Добро.
Артур Шопенгауер "Метафізика статевої любові"
Трохи німецької філософії.
День народження фентезі
Як не стати гобліном - поради Толкіна.
Еріх Марія Ремарк "На Західному фронті без змін"
Книга про справжню війну. Без фальші і прикрас.
Жіноча сила
Віднайти себе у книгах.
Ерік - Емманюель Шмітт "Оскар і Рожева Дама"
Надія є завжди, не дивлячись на біль і страх.
Герман Гессе "Сіддхартха"
Історія одного будди
Коли погасло світло
Не відволікайтесь. Читайте.
Орхан Памук "Біла Фортеця"
Мандрівка до Туреччини.
Улюблені книги Оксани Бісик
Львівський гід і її must read.
Естетика читання
Колись фраза "Я читаю" звучала зовсім по іншому...
poster