Тетяна Белімова "Винуваті люди"

08.10.2021

Переглядів: 1016

http://chytay-ua.com/

Люди воістину істоти спраглі до життя. На відміну від інших створінь, їм недостатньо просто бути. Вони відчувають невгамовну, навіть таки запеклу, потребу урвати від кожної секунди бодай дещицю сенсу. Свідома особистість так чи так приречена на безкінечний шлях до істини, водночас будучи єдиною, хто може творити зміст у беззмістовному потоці абсурду. Не загубитися в цих заплутаних сферах, ба ще й знайти свою соломинку, допомагає мистецтво, зокрема літературне. Книжки, наприклад, надають свідомості дивовижну можливість перебування в інших світах, адже художній твір – це завжди портал в «інше» (схоже на справдешність чи фантастичне, а проте «інше»), що визріває плодом «іншого». Ми несвідомо тягнемося до нього, бо тут таки, дещо трансформувавши думку Гегеля, можна постулювати основний шлях до самопізнання та глибинних знань.

На такі міркування мене наштовхнуло те, як новий роман Тетяни Белімової «Винуваті люди» розкриває подані чи схожі риси людської природи. Та сама спрага життя, на мою думку, – домінанта в персонажах, яка в скрутних обставинах і тяжких випробуваннях, що випали їм на долю, лише підсилюється. Увазі читача пропонують мандрівку заплутаними стежками без чіткого маршруту, орієнтирів або дороговказів довжиною у пів життя. Це путь вибору, вини та боротьби. Герої блукають шляхом до істини, кожен по-своєму, водночас істина в книжці тотожна щастю. Персонажам потрібне це щастя – своє сонце в безкраїх сутінках, тепло в байдужому холоді, а вбачають вони його найчастіше в «інших». Так люди шукають свої половики, аби стати цілими, немов у легенді про андрогінів, намагаються повернутися додому, до самих себе, як заблукалі душі. 

Мене тут цікавило питання культурно-мистецьких підвалин, а точніше явища масової сюжетної літератури та зокрема любовних романів чи пак романних любовей. Побутує думка, що «вся історія літератури – це сюжети». З викладеним судженням можна погодитися, адже саме в такій подобі являється нам образна літературна галерея, частково закарбована на архетипових, несвідомих рівнях, у культурному коді. Проте я все-таки думаю, що сюжети – це скоріш плоть літератури. Її ж історія написана «новими словами», неординарними особистостями з потужним ідіостилем. Типовий сюжетний твір зазвичай викликає в мене почуття відторгнення, адже в ньому немає художньої естетики й словесної алхімії, а ідейне підґрунтя зводиться до всім знайомих, заяложених, а отже, зайвих констант. Найчастіше це оголене тіло без належної форми, одягу та внутрішнього наповнення, а це вже соромно, вульгарно, навіть у певному сенсі по-звіриному. Хоча саме такі роботи мають велику аудиторію, викликають захват. Штука в тому, що когось може задовольнити знадний, яскравий, приємний симулякр, а хтось таки закричить, що король голий. Те, що я зараз пишу, фактично не стосується «Винуватих людей», а скоріш виражає моє ставлення до явища масової літератури в цілому, адже в рецензованому творі вартісним є далеко не тільки сюжет, що буде розкрито далі.   

Мушу також зізнатися, що дуже прохолодно ставлюся до любовних романів (NB: правильніше таки, мабуть, сказати романні любові), майже не терплю, іноді відчуваючи до них самому не зрозуміле іронічне озлоблення. Відповідно мало читаю робіт із цієї ніші, а отже, визнаю свою певну некомпетентність у подальшому аналізі. Мабуть, тут дається взнаки моя черствість і чурбацтво або ж протест. Не люблю, коли кохання заганяють в алгоритми сюжетних перипетій, до того ж у більшості своїй однотипних. Звичайно, бувають винятки. Достоєвський, наприклад, у більшості творів якого любовна лінія займає центральне місце. Так, його романи не любовні, але все ж про любов, причому в усіх її проявах – від найбуденніших до наймістичніших: ідея, сміливе посягання на синтезу людського питання, всеохопний діалог, кружляння в широкості, у безодні, заглиблення в неї з надією осягнути волю речей і людей тощо.

У романі Тетяни Белімової справді майстерно зроблений сюжет, що захоплює і не відпускає. Той випадок, коли швидше гортаєш сторінки, аби ловити нові події та подробиці. Тут також і хороша, прониклива драма, що будить в аудиторії сентиметальні пориви, творить емпатичний зв’язок із текстом і персонажами. А проте чи мало ми бачили таких трагічних ситуацій? Тим паче в українській літературі. А чи не викликають почуття дежавю традиційні для робіт любовного штибу фабульні ходи? На моє переконання, таким творам бракує тієї таки ідеї, точніше ідеї нової, а не переписаної, того, що доповнить або розвиватиме художню думку, а не тупцятиме на класиці й авторитетах, прогримить нечуваною реплікою культурного діалогу, а не розчиниться в тенденції. Можна зауважити, що в нашу епоху все вже давно було сказане, й такий настрій притаманний навіть елітарним митцям, тож не дивно, що письменники творять із готового матеріалу. Але ж можна над ним експериментувати, осучаснювати, трансформувати його, а не переказувати. До того ж ніхто не відміняв гру, що сама по собі є великим мистецтвом. Швидкий темп оповіді, необхідний для підтримування цікавості, часто не залишає часу для повноцінного розкриття характерів персонажів, тож вони блякнуть. У таких вирах почасти залишається тільки «що» й повністю зникає «як». На мій погляд, це одна з найістотніших проблем масової літератури. Зрештою вдумливе сприйняття залишить від твору тільки історію та її всесвіт симулякрів у сухому залишку. Паралельно постає дилема: бути чи не бути переспівам, і чи потрібні вони під сонцем? 

Не варто заперечувати, що іноді саме такого простору і прагне душа, навмисне і з майстерністю приготованого, до якого прикипаєш співпереживанням, який можна дощенту заполонити. У подібних роботах читачі шукають нові існування, міріади доль і вражень, виходять за межі відведених часу та можливостей, розширюють та наснажують річище свого «dasein». Мабуть, усі ми прагнемо ілюзій, проте наділених сенсом, тіней, що парадоксально вказують на денне світло в кінці печери. Тут масова література задовольняє надважливі для повноцінного існування особистості нематеріальні потреби: у неповторному досвіді та, звісно, емоціях. Зі свого боку, новий роман Тетяни Белімової у вищій мірі втілює в собі перераховані якості, спонукає людей із захватом гортати сторінки в жаданні продовження, що підтверджено словами «третіх читачів» – шанувальників відповідної літературної ніші. Не напираючи на правильність моїх суджень, та, можливо, не з усім примирившись внутрішньо, з цього моменту я намагатимуся аналізувати роман з позитивної точки, прошкрібаючись крізь свою зачерствілу оболонку до емпатичного вікна розуміння. Таки виклав очевидні речі, які, на мою думку, мали бути написані, коли йдеться про масову літературу.

Роман «Винуваті люди» насамперед про почуття й написаний із почуттям. Саме той випадок, коли в осягненні емоціо має превалювати над раціо. Філософський аналіз та естетичні шукання поступаються тут інтуїтивній проникливості, що стає головною у транслюванні ідеї. Слушно було сказано, що людина часто хоче пізнати розумом те, що необхідно відчути. Замість ґрунтовного осмислення наріжних питань, аудиторії надана можливість зануритися у чистий емоційний потік, дещо наївний, легкий, місцями логічно розмитий, хоча інакше й бути не могло у розкритті непізнаваних, плутаних душевних сфер, складних без ускладнень. Водночас саме в цій наївності та легкості цілком виявлено щирість пориву, а у певній нечіткості подачі – незаангажовану матричними, концептуальними та ідеологічними наративами ліричну свободу сприйняття, що відкриває шлях до самопізнання, рефлексивного аналізу власних почуттів крізь запропонований резонатор художнього виміру. Такий метод сприяє глибшому зануренню читача в текст.

«Винуваті люди» – твір масової літератури й не претендує на «нове слово». Він скоріш тяжіє до «нашого слова», цілком просякнутий теплом традиції, передусім української. Це можна вловити в особливій ритміці прози, чуттєвості письма, а також питомій проблематиці, ядерних образах і сюжетних фрагментах. Фабульна канва книжки мережиться мотивами й епізодами, що мають чіткі перегуки з творами «золотого фонду» національної літератури. Зі сторінок почасти відлунюють голоси українських класиків. Для текстів епохи постмодернізму це зовсім не дивина. У романі можна простежити навіть особливо притаманну їй інтертекстуальну гру. Наприклад, заголовок «Коні не винні», що ознаменовує другу частину роботи й водночас дублює назву новели Михайла Коцюбинського, або обігрування «Причинної» Тараса Шевченка, що зокрема покликане натякнути на внутрішній стан головної героїні, глибоко заховані, проте від того не менш болючі, душевні травми. Досить відчутна сентиментальна тональність моментами навіює проникливі рядки Григорія Квітки-Основ’яненка. Можна згадати й про те, що головні герої роману – тезки Марусі й Василя зі славнозвісної повісті «Маруся», та й між долями обох пар помітно чимало дотикових точок. 

Загалом любовна історія, що паралельно розкриває проблеми класової нерівності, мезальянсу, ланцюгів суспільної думки й інші тому подібні, є однією з найбільш поширених і затребуваних моделей в українській літературній традиції. Тож «Винуваті люди», продовжуючи художні шукання в поданих сферах, долучаються до багатоголосого сонму, що сягає глибин народної творчості й висот майстерного авторського слова. Тут проявлена широка мережа діалогічних зв’язків, які розгалужуються від, скажімо, «Наталки Полтавки» Івана Котляревського до «Жалю» Лесі Українки. З останнім рецензований роман поєднує також увага до деталей. Звісно, Тетяна Белімова не надає їм настільки валідного значення й не виводить предмети у ядро твору, як це робить Леся Українка, проте, наприклад, Марусин томик «Кобзаря» можна було б зіставити з канапкою чи статуеткою із «Жалю», хоча він і перебуває на периферії. 

Привертає увагу потужний зв’язок «Винуватих людей» із фольклором. Твір рясно здобрений народною мудрістю, відчуттям світу, прикметами, описами звичаїв. Органічно вплетено в текст також розмаїття прислів’їв, до речі, не лише українських. Палітра художніх засобів письменниці, можливо, не найоригінальніша, проте вирізняється яскравою образністю й позначена певною архетиповістю, ніби її джерело – «наша дума, наша пісня». 

Найпривабливішою чеснотою роману, напевно, можна назвати його мову. Тетяна Белімова справді плекає слово, зазирає в його «пишні яри», вслухається у звучання. Відчутна рука філолога. Персонажі говорять живо. Реалістичності додає застосування російської та польської, суржику, водночас умотивованого й чітко виділеного на фоні чистої літературної мови. Звісно, не обійшлося без ґанджів у вигляді тавтологій і росіянізмів (мова саме про випадкові), вони впадатимуть в око скоріш при «фаховому», прискіпливому прочитанні. Не можу також оминути дописи «тра-та-та…» замість реплік в окремих місцях (ідеться про редукцію лайки). Не вважаю їх блюзнірським переступом літературної етики, навіть вбачаю тут сміливе рішення, однак воно щонайменше невигадливе.

Роман «Винуваті люди», як вже було сказано, може стати для читачів резонатором, що акумулює енергію для пізнання власного Я. Аби він якісно працював, потрібен заряд, поштовх, який переважно викликають рушієм сильного емоційного впливу та зацікавлення. З цим аспектом у твору все гаразд, адже він побудований так, що герої перебувають у стані майже перманентної «межової ситуації». Авторці вдається тримати напругу, підвищувати її градус на шляху до розв’язки та максимально уникати зупинок і відступів, відповідно вправно підживлюючи цікавість аудиторії. Проте іноді така шалена динаміка історії не йде їй на користь. Великі подієві шматки й часточки побічних сюжетних ліній доводиться відкидати, а флешбеки та переповідання пожирають багато змісту, простору для поглибленого розкриття характерів. Із цієї ж причини переказування почасти заміщає діалог, який міг би зробити образи персонажів більш виразними. Тут спрацьовує класична палиця з двома кінцями. Необхідна також міметичність для витворення асоціативного ряду й пізнання себе через інших та інше. У романі читач натрапляє на знайомі йому проблеми, спостерігає за персонажами, яких легко зіставити із собою. 

Якщо детальніше розглянути героїв, помітно, що авторка розкриває їхні характери переважно з позиції внутрішніх переживань, намагається писати не лики, а відчуття, портрети душі. Вона не копирсається в корінні, першопричинах того чи того почуття, лишаючи тільки ниточки, за якими читач може пробувати розплутувати клубки самотужки. Однак до того як прописані персонажі можна зробити деякі зауваги. Насамперед це стосується другорядних обличь, у зображенні котрих проступає певний схематизм, ніби показано не індивіда, а тип. Характери почасти вибудовуються навколо однієї визначальної, іноді гіпертрофованої риси. Як наслідок їм не стає глибини. Можна також зауважити певну подібність героїв книжки із шаховими фігурами, себто вони теж білі або чорні, з менш або більш загущеною барвою. У такій ситуації для письменника є великий ризик перетворити свій твір на партію, можливо продуману, захопливу, проте фіктивну, награну, коли персонажі-муляжі виконують дії-ходи. Відтак втрачається всяка життєподібність, адже особистість не розміняти й не пожертвувати як пішака, її поведінка не вкладається в рамки певних функцій і стратегій. Людська природа дуалістична, неоднозначна, й важливо показати цю рису, аби перед читачем постали живі суб’єкти, а не картонні макети – ілюстрації видів гомо сапіенсів. Тетяні Белімовій вдається уникнути однобокої, шаблонової подачі й продемонструвати суперечливість персонажів завдяки окремим штрихам або рішенням, проте іноді помітне балансування на грані чорно-білих крайнощів.   

Цю проблему чітко проілюструє порівняння протиборчих героїнь: Марусі та Зосії. З одного боку, добра, вродлива, розумна дівчина, над чиїми чеснотами, як то кажуть, усі зірки зійшлися. Вона українка простого походження, проте не запишалася на панській нозі, ба більше, залишилася чуйною, смиренною, богобоязливою, співчутливою, працьовитою та всіляко привабливою, вивищеною. Хіба це не янгол у плоті? Дівчину навіть прямо порівнюють із цим неземним створінням. Проте від непорочного ідеалу її відділили, як би це не парадоксально звучало, палкі почуття, які вона не змогла приборкати. Готовність піти на зраду та заборонена пристрасть таки виявляють у ній слабкості мирянки. 

З другого боку, честолюбна, пихата жінка з кепським норовом, до того ж польська шляхтянка (себто чужа, пригноблювачка). Вона отримує задоволення від капризів та знущань, а невинно-жалісливий образ головного об’єкту її збиткування ще чіткіше відтіняє зловісніть кровопивці. Що там казати, якщо в одному з епізодів сама темрява ніби зичить персонажці сил і рішучості для злодіянь. Додати сюди її не найпрекраснішу зовнішність і дефекти голосу й матимемо пристойного ситха, що представляє темний бік сили, абсолютне зло. Водночас авторка наводить причини зіпсованості Зосії, що криються у злому жарті долі, неповноцінності, що озлобила жінку. Крім того письменниця демонструє те, як персонажка вміє любити своїх рідних, а отже, й у неї глибоко всередині залишається місце для тепла та ласки.  

Так що ж врешті можна почути в романі «Винуваті люди», якою може промовлятися його внутрішня подоба? Для того щоб відповісти, достатньо поглянути на заголовок, справді вдало підібраний авторкою як ідейна квінтесенція твору, ключ до декодування магістральних, наскрізних змислів. Ядром роботи в цілому є саме людина як така, у відриві від усіляких визначень та інтерпретацій. Попри численні її поразки, текст усе ж наскрізно просякнутий гуманістичним переконанням. У ньому ми не побачимо фундаментального дослідження нашої природи, психології, сердець, препарування душі, проте матимемо шанс відчути ці неосяжні начала безпосередньо у життєплині. Поза прямим заглибленням у концепції філософії Тетяна Белімова шукає відповідь на головне її питання: «Що таке людина?» – ставлячи категорію людяності на одну із визначальних позицій у своєму творі. Фокусний простір роману – це внутрішній мікрокосм особистості та локальний, побутовий вимір, однак саме з них письменниця виводить глобальні закономірності життя соціуму й у соціумі. 

Однією з таких вічних супутниць людства є вина, що містить у собі найбільшу чашу горя й неправди нашого роду, адже ці лиха майже завжди бувають заподіяні кимось. У романі саме хитросплетіння провин, непрощених образ і злоби затуляють від героїв заповітне щастя. І немає нікого абсолютно правого, і всі не безгрішні. Одна кривда тягне за собою іншу, страждання породжують страждання, кров змивається кров’ю і так без кінця. 

Авторка зображує ретязі вини, її своєрідну ланцюгову реакцію, де остаточну послідовність заплутаних ланок не можливо визначити. У такий спосіб Тетяна Белімова розвиває ідею «колективної вини», розкриту, зокрема, у творчості Достоєвського. Його перу належить фраза «всі перед усіма винні». У цих словах велика правда, адже, не беручи до уваги релігійний контекст сказаного, провину справді можна знайти в усіх і в усьому аж до абсурдного. Скажімо, убивця винен у смерті чоловіка, але водночас хтось інший створив умови, що підштовхнули того до злочину, можливо, й сам покійник своєю бездіяльністю, а в тих інших свої винуватці знайдуться і так далі. Єдиний порятунок (за Достоєвським) криється у всезагальному прийнятті колективної вини, за якого кожен візьме на себе всі гріхи інших і тільки так зможе пізнати божественну благодать, Того, хто є істиною. Ми ж натомість тільки продовжуємо коло вини диявольськими ритуалами пошуків цапа відбувайла. Саме це замкнуте коло, з якого намагаються вирватися головні герої, стає одним із центральних образів книжки. 

Світ, просякнутий байдужістю, відучує людей тягнутися одне до одного, руйнувати бар’єри, вибачатися. Якщо вони й роблять це, то занадто пізно. Ворожнеча, інтриги, що для багатьох стають невід’ємною частиною повсякдення, накладають на тих, хто їм піддався, відбиток звіриної люті, злопам’ятства, настільки глибокий, що зняти таку печать можна хіба одним із великих таїнств: народження чи смерті.

Можна також зчитати в назві досить прозорий натяк на первородний гріх і його вину, що покоління проносять крізь віки. Зокрема, навіть заборонене кохання головних героїв є його відголоском. Гріх у крові, у ДНК, на розімлілих вустах, у заповітних бажаннях – ось істинний Князь Землі чи, принаймні, роду людського. Але суперечлива наша природа ніколи не є одностайною. Кожна медаль має обернений бік. Той таки вогонь пристрасті може як спепелити до тла, так і зігріти, розпалити життєву енергію, як руйнувати, так і творити. До слова, головна героїня роману робить висновок, що «пристрасть – це і є життя, найвищий і найглибший його прояв».

У контексті Марусі неможливо оминути «жіноче питання» – важливий аспект проблематики роману. Авторка досить точно, без зайвого пафосу відтворює місце й становище жінки в умовах патріархального суспільства. 

На початку твору дівчина рефренно порівнюється із лялькою, постає саме такою скутою, вітринною, дитяче-безпомічною, маріонеткою в руках інших. Чоловіки роблять із нею що хочуть, адже вона, як чесна жінка, живе за порядками епохи, ба навіть не знає, що може бути інакше. Але з часом її характер міцнішає, вона все сміливіше відстоює своє право й незалежність особистості, а головне – щастя, адже, в погоні за іншим, класичні борчині-жінки зовсім забувають про нього. Марусю зображено без гіпертрофованих рис всенезалежної, залізної леді, валькірії, суворої, гордої служительки ідеалів, якими часто постають типові літературні феміністки. Вона наближена скоріш до канонічного християнського образу жінки: лагідної берегині домашнього вогнища, мучениці, самовідданої мами, що водночас не зводиться в розряд непорочних «Беатріче», не позбавлена жаги до волі. Отже, маємо особистість на межі емансипаційного прогресизму та жертовного, ідилічного образу Сольвейг, що вічно чекає і вічно любить. До питання рівності додам, що авторка самим вищим актом кохання заперечує вторинність жінки.

«Винуваті люди» – справді благодатний ґрунт для фемінної критики, вартує детального аналізу крізь її призму. Але нехай цим займаються ті, хто ставить питання ґендеру на перші позиції у визначенні природи, сутнісних якостей, специфіки твору. Я ж не тяжію до подібних розрізнень, та й не вважаю себе компетентним у цій царині. Хоча фемінне начало чітко помітне навіть у самій манері письма авторки, її поглядові на окремі події. Ураховуючи все це, думаю, що жіночу частину аудиторії новий твір Тетяни Белімової точно не залишить байдужими.   

«Винуваті люди» – найперше романтична проза, любовний роман. Тут бачимо навіть не трикутники, а многокутники стосунків, що захоплять шанувальників гостросюжетних перипетій. Хоча твір може порадувати також любителів історичної літератури, адже тлом його подій є межа ХІХ і ХХ століть – великий рубіж, у якому вже виношувався майбутній крах усталених порядків і цінностей. За персонажами книжки цілком можна було б каталогізувати добу в тогочасній Україні, відтворити її суспільну панораму з усіма соціальними прошарками, етносами й рисами їхньої ментальності, завжди притаманною нашій країні мультикультурністю. На цьому ж фоні авторка демонструє тотальну роль ієрархічної драбини, що навіть замінила у свідомості деяких персонажів модель життя, цілком заполонила думки, показує «хазяйське колесо» капіталу й наруги, що безупинно чавить людські долі. 

Тут з’являється побічна сюжетна лінія, що ілюструє зародження нової утопічної ідеї, жевріння «іскр» (від назви революційної газети «Іскра»), які згодом переростуть у море багряного полум’я. Головне для простих людей в цьому задумі – назавжди зламати драбину, розколоти ненависний обруч колеса найпростішим шляхом – криваво-революційним. Щоправда цей етап у романі ще тільки назріває, уже жахаючи людей своїми передвісними, безпринципними уроками, руйнуючи до основ орієнтири, крокуючи по головах і переступаючи через закон і благодать, правди і неправди, заради великої мрії всесвітнього урівнення й процвітання, якій так і не судилося збутися. Хаос новонароджених химер довершила страшна пошесть Першої світової війни, що заскочила героїв зненацька, остаточно позбавила їх усілякої опори.   

Як же бути без опори? Де її шукати? Оскар Уайльд відзначав, що «у житті немає нічого складного. Це ми складні. Життя – проста штука, і в ній чим простіше, тим правильніше.» У «Винуватих людях» Тетяна Белімова робить акценти саме на звичайних речах, емоціях, побутових ситуаціях, повсякденні, за якими вбачає глибину дрібних радостей і великої науки буття. У книжці ми спостерігаємо за маленькими людьми, загубленими у суперпозиціях власної долі та глобальних тенденціях, що самохітно чи проти волі змінюють світ до непізнаваності. Як остаточно не втратити себе в таких умовах? Врешті письменниця зупиняється на простій синтезі: любов – найбільше благо, у ньому порятунок, указує на просту опору сім’ї. До банального легко, чи не так? Але наскільки ж усе-таки правильно…

Владислав Хоменко

Поет, дослідник сучасної літератури

author photo
«Острів забутої Пасхи»: як ідея стає книжкою
історія створення книжки
Правда не має значення. Тільки розповідь
політичний трилер
Про український вибір бути у книжці Оксани Забужко «Найдовша подорож»
про 300 років війни
Гумор і сатира Олега Чорногуза у «Книзі веселих порад»
гумористичні оповідання
«Хлібне перемир’я» або що залишає за собою префікс пере-
про книгу Сергія Жадана
Василь Радіонов «Шляху прямого круговерть»
обраний шлях
«Завтра, завтра, завтра»: багатошарова книжка про життя, яке є грою
американська проза
«Інклюзія»: як ідея стає книжкою
народження книжки
Джон Кехо «Підсвідомості все підвладне»
сила думки
Новели Василя Стефаника
українська класика
«Війна під час миру. Збройні конфлікти в Європі після Першої світової війни 1917–1923»
воєнне буття
Острів каштанів у великій воді
Таня Поставна "Острів каштанів"
Леся Романчук-Коковська «Благословен, хто йде. Климент. Книга 2»
біблійний історичний роман
Уривок з роману Алли Рогашко «Свідки дзеркала»
Акт Любови
Генрік Ібсен «Ляльковий дім»
норвезька класика
Любов Базь «De Profundis»
з глибин хитросплетіння сюжетів
Д’єго Калб, Анна Морено «Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі»
що б ви хотіли побачити вві сні цієї ночі?
Історичний Танатос українського села
Діонея мусципула (оповідання)
внутрішній діалог
Мей Маск «Жінка, яка має план»
не бійтеся почати
Те, за що варто боротися. Фредрік Бакман «Моя бабуся просить їй вибачити»
важливість взаємостосунків
Філософія любові Тараса Матвіїва (за мотивами книги «Мої думки. Ритмопроза»)
збірка Героя
«Тривожні Люди» – роман про цінність справжніх почуттів
шляхами людських тривожностей
Василь Стус «Палімпсест. Вибране»
дорога болю
Мирослав Дочинець «Криничар»
уроки життя
#Нотатки військового. Семигір’я
«Триста, триста!! Медик, медик!...»
Анні Ерно - лавреатка Нобелівської премії з літератури 2022 року
премії
Джордж Орвелл «1984»
великий брат спостерігає
Уривок з книги Олени Просцевічене «Лотова жінка. Роман мандрів»
непрохані гості
Андрій Кокотюха «Втікач із Бригіток»
Втримати удар заради України
Андрій Кокотюха «Вогняна зима»
точка неповернення
Вбивство по–львівськи. Андрій Кокотюха «Автомобіль із Пекарської»
львівський ретророман
«Прокляття дому» Дженні Ерпенбек: Чи вдасться зберегти минуле, заради майбутнього?
сучасна німецька проза
Життя поміж книг, що приховують таємниці минулого
читацький пазл
Харків’янка Світлана Умярова
Війна жіночими очима
Розмова з Ірочкою-фотографинею, сестрою загиблого Героя
…а мала б: «зупиняти війни»
Міла Іванцова: "Мусимо писати – і про Майдан, і про війну, і про звірства окупантів теж"
Вірні собі
Я – це біль. Але потім стану сильною. Історія художниці зі зруйнованого Ірпеня
Моє місто тепер – кладовище душ
Богдан Дячишин «Ословленого світу таїна»
Поєднати Україну словом
Олександр Козинець, Богдан Ковальчук, Олександра Малаш та ін. «Шість плюс один»
Спорідненість душ у слові
Роксолана Жаркова «Нуль цілих, нуль десятих»
Під постійним прицілом вибору
Олеся Маркович «Закон життя»
Просто спалах-момент життя
Уривок з книги Ольги Халепи «Орелія»
художній історичний текст
Леся Мудрак "Між жіночих звивин"
Читаємо поміж
Богдан Лепкий "Мазепа. Книга ІІ, ІІІ "Не вбивай", "Батурин"
Воля – найвища цінність
Уривок з книги Ольги Дубчак "Бачити українською"
А ви звідки до нас?
Улісс, котрий мандрує потоками нової поезії
Про книгу есеїв Вано Крюгера «Розчахнута квітка»
Річ Лі «Міфи про PR. Поганого паблісіті не буває та інші поширені хибні уявлення»
Розвінчування міфів
Абдулразак Гурна, лауреат Нобелівської премії з літератури 2021
Я подумав, що це жарт
Тетяна Белімова "Винуваті люди"
Мандрівка заплутаними стежками
Алла Рогашко "Провидець" (уривок з роману)
Фрагмент
Джеймс С.А. Корі "Експансія. І прокинеться Левіафан"
Початок великої експансії
Четвертий етап. Читай з OVO: другий тиждень
Спецпроєкт
Добірка книг: Україна очима сучасних українських письменників
Бути незалежним
Четвертий етап. Читай з OVO: перший тиждень
Спецпроєкт
Метт Гейг «Опівнічна бібліотека»
Чи є альтернатива?
Олександр Гаврош «Казки для Елізи»
«Коли ви ще будете дітьми…?»
Маріанна Павер «Допоможіть!»
Чи варто читати книжки про саморозвиток?
Третій етап. Читай з OVO: четвертий тиждень
Спецпроєкт
Третій етап. Читай з OVO: третій тиждень
Спецпроєкт
Олександр Клименко «Прихована фортеця»
Метафізика нашої душі
Третій етап. Читай з OVO: другий тиждень
Спецпроєкт
Третій етап. Читай з OVO: перший тиждень
Спецпроєкт від OVO
Другий етап. Читай з OVO: п’ятий тиждень
Спецпроєкт
Чому читання важливе?
…і багато в чому вирішальне
Британські видавці: які вони і чи дотримуються європейських принципів рівності у своїх компаніях?
Британське книговидання
Роджер Желязни «Джек Тіньовий»
Побачити світанок
Другий етап. Читай з OVO: четвертий тиждень
Спецпроєкт
Стратегії читання на всі випадки життя
Читаємо ефективно
Другий етап. Читай з OVO: третій тиждень
Спецпроєкт
Другий етап. Читай з OVO: другий тиждень
Спецпроєкт
Стюарт Рассел «Сумісний з людиною. Штучний інтелект і проблема контролю»
Коли людство програє?
Лі Бардуґо «Дев'ятий дім»
Фантастика...
Наукпоп від простого до складного
Щоб краще зрозуміти світ
Другий етап. Читай з OVO: перший тиждень
Спецпроєкт
5 ознак того, що ви читаєте погану книгу
Не всі книги добре написані
Ганна Городецька: «Київ і відьми нерозлучні»
Інша Марія
Агатангел Кримський: Страчений феномен
Конспект відеолекції
Робін Гобб та її світ Ендерлінгів
Не гірша за Мартіна
Степан Процюк «Пальці поміж піском»
Фальшиве «радісне» тогодення
5 найкращих книг про Україну за рекомендацією єльського історика
Про Україну для світу
Читай з OVO: підсумки шостого тижня
Спецпроєкт
Деніел Кіз «Притулок пророцтв»
Неоднорідний тероризм
Читай з OVO: підсумки п
Спецпроєкт
Террі Пратчетт: Душевна музика
Музика магії не пара
Читай з OVO: підсумки четвертого тижня
Спецпроєкт
Браян Олдісс «Теплиця»
Дуже зелена книга
Читай з OVO: підсумки третього тижня
Спецпроєкт
Марія Матіос «Армагедон уже відбувся»
Розплата за минуле
Пйотр Соха «Бджоли»
Обережно! Небезпечно цікава книга!
Читай з OVO: підсумки другого тижня
Спецпроєкт
Ірина Цілик «Місторія однієї дружби»
Підліткова література
Читай з OVO: підсумки першого тижня
Спецпроєкт
Кейт Елізабет Расселл «Моя темна Ванесса»
Між коханням та насильством
11 книжкових новинок, на які чекаємо!
Скоро в книгарнях!
Вадим Яковлев “Там, де починається територія”
Альтернативна Україна
Кен Лю «Паперовий звіринець»
Любов, смерть + орігамі
Степан Процюк "Відкинуті і воскреслі. Есе про письменників і суспільство"
Жертовна любов до Слова
Українські письменники роздягнулися для календаря
Literature illustrated
Енджі Кім "Міракл-Крік"
Брехня зобов"язує
Жозе Сарамаґо «Мандрівка слона»
Видовищна подорож Європою
«Доторк» Деніела Кіза: інфікування ненавистю до незвіданого
Саморуйнування
Емі Вебб "Велика дев’ятка"
ШІ vs Людство?
Мішель Бюссі «Чорні водяні лілії»
Три жінки, одна таємниця
Книги Богдана Дячишина для активного читання і Думання
Письменник. Мислитель. Науковець.
Досвід читання – досвід буття
Коротко про читання
В. Ґ. Зебальд «Аустерліц»
По той бік часу
«Руїни бога» Аткінсон
Сон, в якому ми живемо
Василь Шкляр "Чорний ворон"
Все за волю України!
Читання вголос дітям дошкільного віку має переваги для поведінки та уваги
Книготерапія
Наталка Бабіна "Бодай, Будка"
Хтось тихий мовчить у темряві
Даніел Кіз "Відверто про Клавдію"
Необов’язкові зізнання у "вбивствах 22-го калібру"
З Днем народження, Террі!
Людина, яка вміла носити капелюхи
Ірина Баковецька-Рачковська "Пластилін"
В пластиліновій масі
Максим Гах "П’ятий парк"
Не будьте зайвими
Поезія Йоргоса Сеферіса
Грецька поезія XX століття
Галина Пагутяк, Олександр Клименко "Розмови про життя і мистецтво"
Дотик до Справжності
Оксана Сайко "Забута мелодія"
Скрипки з історією
Короткі списки Букерівської премії 2020
Букервіська премія 2020
Дарія Піскозуб "Машина"
Повстання машин
Гурницька Наталія "Мелодія кави у тональності кардамону"
Літературне музикування
Джеймс М. Кейн "Листоноша завжди дзвонить двічі"
Світ ловив його і спіймав
Соломія Зеленська "Сповідь священика"
Примарне щастя
Читаємо на канікулах з Діппером та Мейбл
Серія «Ґравіті Фолз»
Володимир Кузнєцов «Закоłот. Невимовні культи»
Нова Імперія веде боротьбу
Самостійне читання змалечку: чи можливо це?
Зацікавлюємо дітей книгами
Оголошено довгий список книжок Букерівської премії 2020
2020 International Booker Prize
Наталія Гурницька "Мелодія кави в тональності сподівання"
Дозволь собі жити далі
Всеукраїнський рейтинг «Книжка Року - 2019»
«Книжка Року - 2019»
Палкий, зворушливо-романтичний Улас Самчук. Роман "На твердій землі"
Інший ракурс
Деркачова Ольга "Дім Терези"
Поза межами безмежжя
Тамара Горіха Зерня «Доця»
Чи жіноче у війни обличчя?
Чайна М’євіль "Вокзал на вулиці Відчаю"
Вижити не можна покинути
Готика від Алли Рогашко: роман "Сни з колодязя"
Блукання міжчассям
Сьома Роксолана "Світи суміжні"
Дотик горіхового дерева
YouTube канали українською, які дивимося ми
Ютубимо українською
5 порад вчителям, що допоможуть при роботі з інклюзивними дітками
Відповідально і креативно
Уривок з повісті Катажини Ририх "Лопушане поле"
Свідки незвичайних подій
Найочікуваніші книги 2020 року за версією The New York Times
Найочікуваніші книги 2020 року
Жанна Куява "Говори, серце, не мовчи"
Голос, що змушує піднятися
Найкращі українські книжки 2019 року за верcією ПЕН
Підсумки 2019
Євген Лір "Степовий бог"
Тіні забутих степових предків
Подарунки дітлахам: що покласти під ялинку
Свята наближаються
Кріс Гедфілд "Посібник астронавта з життя на Землі"
Hallo Spaceboy
Улюблені книги: Володимир Кузнєцов
Збовтати, але не змішувати
Ольга Мігель "Крук та Чорний метелик"
Голос давніх сновидінь
Валентина Семеняк "На скрижалях Часу"
Нектар Слова
Галина Лицур-Щадей "Таке життя"
Треба завжди мріяти
Михайло Іванов «Когнітивний інтелект. Ефективно вчуся, застосовую техніки й інструменти»
Розвивайся!
Короткі списки Книги року ВВС-2019
ВВС-2019
10 найкращих книг 2019 року
Вибір The New York Times
Стали відомі імена цьогорічних переможців літературної премії National Book Awards
National Book Awards 2019
Росселла Гренчі, Даніеле Дзаноні "Історії про видатних людей з дислексією"
Історія геніїв
Лукаш Орбітовський "Голова змія"
Трохи безпечної темряви
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України»
Краща книга України 2019
Оприлюднено перелік кандидатур на здобуття премії імені Тараса Шевченка в 2020 році
Шевченківська премія 2020
Ксенія Фукс "По той бік сонця"
Говорити
Українські і не тільки екранізації, які дуже не варто пропускати!
Скоро в кіно
100 романів від BBC
Романи, що формують наш світ
"Божественна комедія" Данте стане серіалом
Пекло поруч
Галина Ткачук "Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака"
Мандрівка часом
Френк Герберт "Месія дюни"
У химерній твердині прозірливості
Рекомендації від Стівена Кінга на Хеловін
Хеловін 2019
Рей Бредбері "Із праху посталі"
Прах з присмаком осені
Держава фінансуватиме підтримку перекладів, у рамках програми Translate Ukraine
Програма підтримки перекладів Translate Ukraine
ВВС News Україна визначила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2019
Списки Книги року ВВС-2019
Даґ Ейстейн Ендшьо "Секс і релігія"
Все, що ви хотіли знати
У Франкфурті стартує найбільший книжковий ярмарок світу: що покаже Україна
Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку
Герман Гессе "Деміан"
Шукати себе
Ненсі Голдстоун "Чотири королеви"
Жінки, що змінили Європу
«Книга Якуба» та історична пам’ять: розмова між Оксаною Забужко та лауреатом Нобелівської премії у галузі літератури Ольгою Токарчук
Розмова між Оксаною Забужко та Ольгою Токарчук
Влад Сорд «Безодня»
Чоловік, що зазирнув у Безодню
Розгляд справи щодо заборони продажу книжки «Справа Василя Стуса» перенесли на 13 грудня
Стус проти СРСР: Продовження
Український книжковий ринок у 2018 році
2018 у цифрах
Улюблені книги: Влад Сорд
Ти – вістря меча
Що купляли на 26BookForum?
Форумні топи
The Guardian опублікувала сотню найкращих книг 21 століття
Найкращі книги 21 століття
Олег Сенцов: «У кожної людини можна чогось навчитися, попри її посади і регалії»
26 Book Forum
Хідео Коджіма, Великий татко, робопес та Орк-альбінос заходять у бар…
...або Чому треба прочитати Descender
Сергій Грабар "Метаморфози: статті та есеї"
Місто як Історія та Істина
Уривок книги "Роман & Роман" Василя Слапчука
Роман-цитатник
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 4)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 3)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 2)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 1)
Скоро в книгарнях!
Олена Літковська "Сам собі золота рибка"
Як реалізувати свої мрії і зрозуміти себе?
Усе лине до світла… – про книгу Алли Рогашко "Крізь безодню до Світла"
Любов, Люди, Література
Жослін Сосьє "Дощило птахами"
Лісова робінзонада
Максим Гах "Прогулюючись пустелею"
Не загубіть себе
Ларрі Кінг "Як розмовляти будь з ким, будь-коли і будь-де. Секрети успішного спілкування"
Мистецтво говорити
Умберто Еко "Празький цвинтар"
Локі у всесвіті Еко
Уривки з роману Алли Рогашко "Сни з колодязя"
закохався не в ту жінку…
Фредрік Бакман "Брітт-Марі була тут"
Життя спочатку
Джонатан Стрейндж, містер Норрел і аркан вовків
Фентезі багато не буває
Регіна Бретт "Будь дивом"
Як знайти шлях до успіху?
Таїс Золотковська "Червона сукня моєї тітки"
Цінувати кожну мить
Чарльз Стросс "Ачелерандо"
Сага про людей, кота і лангустів
Книжки, які дуже хотілося б прочитати солов’їною або #ВИДАЙТЕУКРАЇНСЬКОЮ!!!
Видавці, ну будь ласка!
Стівен Кінґ "Воно"
Чи боїшся ти клоуна?
Улюблені книги: Павло Дерев"янко
No Gods, No Masters
Сергій Товстенко "Свинка, яка плакала в небо"
Дякувати, вибачатися і співпереживати
Жуакін Марія Машаду де Ассіс "Дон Кажмурру"
Усвідомлення реальности
Віталій Запека "Цуцик"
Я буду звати тебе Балсіком!
Книги, НЕ рекомендовані для читання у транспорті!
Ми попереджали!
Павло Дерев’янко «Аркан Вовків»
Вовча стежка кличе
Улюблені книги: Сергій Мартинюк
Вмри, але живи
Сергій "Колос" Мартинюк "Капітан Смуток"
Життя як пункт призначення
Улюблені книги: Максим Гах
Світ з елементом незвичайного
Леся Мовчун "Рожевий записник детектива Стасика"
Малюк-детектив береться за справи
Степан Процюк "Варвари"
Важливо вільно дихати!
Алла Рогашко "Сни з колодязя"
Сила роду і пам’яті
Вільям Бекфорд "Ватек"
Зла арабська казка
Олександр Завара "Гелтер Скелтер"
Розгардіяш у гуртожитку
Мирослав Дочинець "Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей"
Мудрість пам’ятає життя
Книжковий Арсенал - 2019: підсумки і топи
Що купляли?
Фредрік Бакман "Моя бабуся просить їй вибачити"
Треба вірити
Вікторія Гранецька "Reality show / Magic show"
Справжність vs Вигадка
Книги з воронами і про них
Кар!
Сімона Вілар "Відьма"
Сила чаклунки
Поліна Кулакова "Дівчина, яку ми вбили"
А чи була дівчинка?
Фредрік Бакман "Чоловік на ім’я Уве"
Чоловік з завеликим серцем
Едгар Аллан По "Елеонора" (переклад)
Ода коханню
Тана Френч "Зруйнована гавань"
Всі брешуть
Ніка Нікалео "Квітникарка"
Шанс стати іншою
"Артеміс Фаул" – книга vs екранізація
Поринути в фантастику
"Львів. Пані. Панянки": Нерозгадані таємниці знаних львів’янок
Зустріч закоханого серця
Відродження книжкових презентацій
Коротко про головне
Ерін Гантер "Таємниці кланів"
Путівник по серії
Улюблені книги: Ярослав Мішенов
Постійно вчитися
Джоджо Мойєс "Останній лист від твого коханого"
Кохання...
Володимир Панченко "Повість про Миколу Зерова"
Живе срібло
Ігор Антонюк: «Повсякденність – це ще той монстр!»
Інтерв’ю з молодим письменником
Володимир Яворівський "Автопортрет з уяви"
Жити, щоби малювати
Презентація "Шевченко на кожен день"
Цікава розмова
«Видавництво 21»: книжкові плани
Новинки 2019 року
Видавництво "Астролябія": книжкові плани
Новинки 2019 року
Сергій Куцан "Зюзя"
Читання для реготання
Террі Пратчетт "Віщі сестри"
Майбутнє не віщувало нічого доброго
Як видати трендовий young adult
Секрети успіху
Олександр Гаврош "Різдвяна історія ослика Хвостика"
Мріяти – це важливо
Яким був книжковий рік: Yakaboo Publishing, MERIDIAN CZERNOWITZ, «Чорні вівці»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництва «Фонтан казок» і «Легенда»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Старого Лева"
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Жупанського"
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «Ранок»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «АССА»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво Vivat
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Анетти Антоненко"
Підсумки книжкового року
Шевченко на кожен день. Частина 2
Партнерський проект
Альона Нойвілль: "Видати перший роман – як відкрити новий світ"
Де черпати натхнення?
Сергій Товстенко "Пташка Пін на прізвисько Гвін"
Повість-казка
Фентезі, Ґейман і багато Австро-Угорщини
«Малхут», «Невермур» і «Сендмен»
Катерина Волошина "Voloshka. Вірші"
Відверто, ніжно, зворушливо
Шевченко на кожен день. Частина 3
Партненрський проект
Роман Піняжко "Історія державності української"
Крізь терни до зірок
Уривок з книги Дмитра Білого "Кабінет доктора Калігуси"
Неоготичний трилер
Світлана Тараторіна "Лазарус"
Перепис київської нечисті
Роксолана Сьома "Світи суміжні"
На перехресті двох світів
Олег Чаклун "Мікробот і Той, кого нема"
Добра фантастика
Улюблені книги: Світлана Тараторіна
Живи так, наче завтра Апокаліпсис
Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла"
Довго і Щасливо
Шевченко на кожен день
Партнерський проект
Уривок з книги Збіґнєва Бжезінського "Велика шахівниця"
Глобальний погляд на геополітику
Ніл Стівенсон "Сімміс"
Коли помре Земля
Павло Матюша "Вієчка"
Серце підкаже тобі
Макс Кідрук "Де немає Бога"
Не заходьте за лінію розмежування!
Джон Вон Ейкен "Можливо все"
Повір! і ... зможеш перемогти себе
Уривок з книги Брендона Вебба "Приціл. Як приймати кращі рішення, коли весь світ проти тебе"
Просто та відверто
Кадзуо Ішіґуро "Похований велетень"
Важкі рішення
Олег Герман "Пастораль"
Homo Spiritus
Уривок книги Колма Тойбіна "Будинок імен"
Сімейна сага Агамемнона
Джеральд Даррелл «Гончаки Бафуту»
У пошуках незвичних тварин Камеруну
Про повість Тетяни Стрижевської "Де ESC з моїх халеп?" очима підлітка
Енциклопедія ДЛЯ і ПРО підлітків
Уривок з книги Щепана Твардоха "Морфій"
Прокинувся…
Улюблені книги: Ярослав Маринович
Дочитую все, що починаю читати
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 4)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 3)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 2)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 1)
Скоро в книгарнях
Діана Мельникова "Розбишацький детектив"
Юні Шерлоки
Уривок з книги Ольги Купріян "Щоденник Лоли"
Записи школярки
Валентина Семеняк "Бурмотійко і Даринка"
Скарби, що зігрівають душу
Саша Грищенко "Винятки із правил"
Коротко про головне
Анатомія алфавіту: Ш, Щ
Шинка, Що, Щастя
Цезарій Збєшховський "Голокост F"
Світ, який покинув Бог
Уривок з книги Джона Доера "Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро"
Визначайте цілі!
Роман Данилюк "Тютюновий бог"
Продовження Маркеса?
Андрій Войніцький "Новини"
Нічні таємниці великого міста
Уривок з книги Філіпа Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло"
Найвідоміший соціологічний експеримент
Улюблені книги: Лора Підгірна
Книги обирають мене
Анатомія алфавіту: Ц, Ч
Цвинтар, Чемодан, Чортопіль
Іван Андрусяк "Зайчикова книжечка"
Зайчик в кожному з нас
Анатомія алфавіту: Ф, Х
Фейсбучність, Хрест і Холод
Оксана Сайко "Нетутешній"
Міні-відгук
Псевдомудрець Ошо
Хто він, цей Ошо?
Уривок з книги Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»
Кохання під час жахіть Голокосту
Анатомія алфавіту: Т, У
Тиша, Ужгород
Вікторія Ярош "Три горішки для Сашка"
Хочу справжнього дитинства!
Прогулянка до "Дрімучого лісу" від Анастасії Лавренішиної
У лісі, лісі темному...
Террі Пратчетт "Морт"
Як знайти нову роботу та самого себе
Анатомія алфавіту: Р, С
Рік, Слово, Старість, Страх
Василь Піддубний "Слово про війну"
Історії, емоції та почуття
Олена Колінько "Шпалереон"
Подаруй дитині літній настрій
Ден Браун "Джерело"
Наука VS релігія: де шукати істину?
Стівен Сломен, Філіп Фернбак "Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті"
Як багато ви знаєте?
Улюблені книги: Ярина Каторож
Рухатись, хай би там що
Прогулянка садом: "Дім Терези" Ольги Деркачової
То, певно, ніч усе винна
Оксана Забужко "Музей покинутих секретів"
Здолати все заради України
Анатомія алфавіту: П
Плач, Піджак
Анастасія Лавренішина "Дрімучий ліс"
Атмосфера загадкових пригод
Улюблені книги: Оксана Форостина
Життя засадничо справедливе
Томас Олде Хьовелт "Відьма"
Триндець геть іншого рівня
Анатомія алфавіту: О
Один
Книжковий Арсенал 2018 Топ продажів
Підсумки від видавництв
Уривок з книжки Ірини Мацко "Кава по-дорослому"
То яка ця кава?
Стівен Кінг «Про письменство»
Без пафосу, з матюками та іронією
10 смертоносних озброєнь, описаних в українській фантастиці
Чим воювати будемо?
Анатомія алфавіту: М, Н
Море, Місто, Ненависть
Террі Пратчетт, Ніл Ґейман "Добрі передвісники"
Життєствердний кінець світу
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 4)
Книжкові новинки
Ієн Мортімер "Століття змін"
То яке століття?
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 3)
Книжкові новинки
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 2)
Книжкові новинки
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 1)
Книжкові новинки
Тетяна Стрижевська "Де ESC з моїх халеп?"
Сніжка вирішує любити
Софі Перино "Дочка Медічі"
Міні-відгук
Іра Баковецька-Рачковська "Пластилін"
Хто вбивця?
Анатомія алфавіту: Л
Львів, Листівки, Люди
Борис Єґіазарян "Сорок джерел"
Гранатові камінці безсонної ночі срібляра…
Ельчін Сафарлі "Про море мені розкажи"
Пошепки про море
Уривок з книги Ніла Ґеймана і Террі Пратчетта «Добрі передвісники»
Великий Армагеддон в маленькій Англії
Ніна Джордж «Маленька паризька книгарня»
Я хотів лікувати почуття...
Уривок з книги Лесі Демської «Літо психіатра»
Психіатр на відпочинку
Анатомія алфавіту: К
Картопля, Кролі, Коліна, Квіти, Коріння
Джером Девід Селінджер "Ловець у житі"
Міні-відгук
Річард Фейнман "Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака"
Іноді він справді жартує
Образ смерті в літературі: 5 книг про неї (нього?)
Кінець неминучий
Ігор Манн "Маркетинг без бюджету. 50 дієвих інструментів"
Бери і працюй
Уривок з книжки Річарда Фейнмана "Та ви жартуєте, містере Фейнман!"
Гра в фізику
Ред’ярд Кіплінг "Кім"
Таємниці усюди
Остап Українець "Малхут"
Історична спекуляція?
Ернест Клайн "Першому гравцеві приготуватися"
Ready! Steady! Go!
Оксана Сайко "Волоцюги"
Люди з іншого життя
Серія "Читальня" Видавництво "Ранок"
Читайте разом з дітьми
Террі Пратчетт "Колір магії"
Світ потрохи добігав кінця
Сильмариліон, Володар Перстенів і Догматика
Магічний світ?
Анатомія алфавіту: Ї, Й
Їжачок, Йой
Ольга Лілік "Після завершення роману я «відпочивала» десь півроку"
Інтерв
Деніел Кіз "П’ята Саллі"
Міні-відгук
Степан Процюк "Бийся головою до стіни"
Розібратися в собі
Кевін Келлі "Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє"
Вірити у неможливе
Анатомія алфавіту: І
Ідея, Ім’я, Іграшки
Улюблені книги: Наталка Гайда
Всі живі, це добре
Жіль Леруа "Пісня Алабами"
Красуня, бунтарка, жертва
Моноліт-Bizz: На що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавнича група "КМ-Букс": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Річард Адамс "Небезпечні мандри"
Велика подорож маленьких героїв
Новинка "Моноліт-Bizz" Ігор Манн "Номер 1"
Будь першим
Анатомія алфавіту: З, И
Зоопарк, Захід, Иржа
Ольга Деркачова "Дім Терези"
Дім, де губиться біль і… минуле
Ханна Фрай "Математика кохання"
Математика в особистих стосунках
5 книг про цінність стосунків
Розібратися саме в собі
Уривок з книжки Степана Процюка "Бийся головою до стіни"
Страшно-боляче
Террі Пратчетт "Правда"
Як іти в ногу з "Часом"
"Видавництво 21": на що чекати?
Лі Бардуґо "Королівство шахраїв"
Цеглинка за цеглинкою
Видавництво "Астролябія": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
"Команда команд: Нові правила взаємодії у складному світі"
Команда-переможець
Видавництво "Чорні вівці": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Ірен Роздобудько "Одного разу..."
Сто років голосу до порожнечі
Дж. Р. Р. Толкін "Берен і Лутієн": Передмова Крістофера Толкіна
Найвеличніша історія кохання
Видавництво "Фабула": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Рене Найт "Дисклеймер: усі збіги випадкові"
Усі збіги НЕвипадкові!
Видавництво "Час майстрів": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Анетти Антоненко: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Роксолана Жаркова "Він пахне тобою"
Смачно і кольорово
Видавництво "Ранок": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Фонтан казок": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Легенда": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Улюблені книги: Євген Лір
Додайте табличку #видайтеукраїнською
Видавництво "Рідна мова": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Навчальна книга – Богдан": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Ніл Ґейман "Американські боги"
Буря скоро почнеться
Видавництво "Наш формат": на що чекати
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Старого Лева: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Владислав Івченко "Два пасинки Митрополита"
Відданість чи кохання?
Видавництво "Комора": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Клуб сімейного дозвілля": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Жупанського: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Vivat: на що чекати?
Скоро в книгарнях
Піко Айєр "Мистецтво спокою"
Пригоди на шляху в нікуди
Анатомія алфавіту. Е, Є, Ж
Електричка, Єнот, Жасмин
Галина Манів "Пригоди Тараса в далекому космосі"
Вирушаємо у космічну мандрівку!
Катаріна Маренгольц "Література! Мандрівка світом книжок"
Література – це круто!
Уривок з книги Рендала Рея "Сучасна теорія грошей"
Шлях до нової революції в макроекономіці
Улюблені книги: Ігор Дунець
Надихають люди
Дара Корній "Зірка для тебе"
Зорі не плачуть, або Книга як опік серця і тіла
Анатомія алфавіту. Д
Душа, Двері, День народження
Генрі Марш “Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга”
Чесно і відверто
Вікторія Авеярд "Скляний меч"
Будь-хто може зрадити - 2
Анатомія алфавіту. Г, Ґ
Граблі, Горіхи, Груша, Гуманізм, Ґудзики
Антологія українських письменників Донбасу "Порода"
Терикони просять слова
Ерік Ларссен "Пекельний тиждень.Сім днів на повну силу"
Змінюйся, бо ти цього вартий
Про війну: 5 книг 2017 року
Вони не мовчать
Лоран Гунель “Бог завжди подорожує інкогніто”
Жертви не бувають щасливими
Уривок з книги Ніла Ферґюсона "Еволюція грошей"
Екскурс за лаштунки великих подій
Соня Атлантова "Миші"
Затишок у мишачій норі
Краще за 2017 рік: 5 книг Non-Fiction
Розвивайся в собі
5 книжок, які варто прочитати Президенту України
Сила літератури
Поезія: Лілія Завойська "Зернини, зрощені серцем"
Шлях до світла у поетичному слові
Підсумки 2017 року або гортаючи сторінки великого роману
Червоне і чорне
Історія Середньовіччя: Умберто Еко "Бавдоліно"
Інший світ
Анатомія алфавіту. В
Вуйко Місько, вишивка, веренька, ворон, вокзал, вата, відстань
Алек Росс "Індустрії майбутнього"
Роботи не винні. Поки що…
Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 2
Що було і що буде
Роберт Зіталер "Ціле життя"
Про життя
Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 1
Що було і що буде
Таміла Чупак "Павутинова мелодія бабиного літа"
Скрипка у футлярі, або літературне сопрано
Роман-триптих:Олег Рибалка "Гра в життя"
Прагнення
"Львів. Доза. Порно"
Конкурс хуліганської прози
Олег Рибалка "Гра в життя": як не програти?
Життєствердна книга про дружбу
Андрій Кокотюха "Справа отамана Зеленого"
Шматочки щастя серед війни
Уривок з роману Галини Рис "Амстердам - Київ. І трохи святого Миколая"
Диво поруч
Анатомія алфавіту. Б
Бузок, Брімка, Базар, Бандура
Енді Вейр "Артеміда"
Космос ближче, ніж ми думаємо
Макс Кідрук "Не озирайся і мовчи"
Не грайтеся кнопками ліфта
Анатомія алфавіту. А
А, Аґрус, Автобус, Абрикос, Аспірин
Марина та Сергій Дяченки "Страта"
Лабіринт світів
Уривок з книги Браяна Стівенсона "Судити по совісті. Історія про справедливість і спокуту"
Приголомшливо-зворушливі мемуари
Анатомія алфавіту. Початок
Історія однієї вази
Уривок з книги Вільяма Ширера "Злет і падіння Третього Райху"
Важлива праця з новітньої історії
Стефан Цвейг "Марія Стюарт"
Історія, така як є
Левон Хечоян "Ладанові дерева"
Як розмова з Небом і зцілення Болем
Петро Лехів "З вірою і правдою"
Ліки для зболеного серця
Жозе Сарамаґо «Євангелія від Ісуса Христа»
Історія початку
Ніл Ґейман: "Небудь-де", "Зоряний пил", "Добрі знамення"
Казки не для дітей
Олег Рибалка "Гра в життя"
Дебют, гідний уваги
Імперія страху: за романом Степана Процюка "Травам не можна помирати"
Здолати неможливо підкоритись
Василь Теремко "16 весна"
Шістнадцята весна: поставте «repeat», please
Іво Брешан "Астарот"
Пекло всередині
Озрен Кебо "Сараєво для початківців"
Коли відчайнушно болить
Ян Валетов "1917"
100 років революції
Шість поганців, одне нездійснення викрадення і купа грошей – відгук на книгу Лі Бардуго "Шістка воронів"
Цеглинка за цеглинкою
Олег Поляков "Рабині й друзі пані Векли"
Чудернацький 20*5 рік!
Уривок з роману Олега Рибалки «Гра в життя»
Усі ми граємося
Дженніфер Нівен "Усі яскраві місця"
Твоя історія
Генрі Кіссінджер "Світовий порядок"
Наука відносного
Горан Петрович «Крамничка "З легкої руки"»
Момент читання
Степан Процюк "Травам не можна помирати"
Проза, яка вона є.
Уривок з книги Хуана Рамона Хіменеса "Платеро і я"
Андалузька елегія
Сергій Жадан «Інтернат»
Відповідальність за безвідповідальність
Кейт Аткінсон "Руїни бога"
Тут немає переможців
Уривок з повісті Діани Мельникової «Розбишацький детектив»
Що вийшло з оповідання про кажана
Презентація книжки "З глибин мого серця"
Поезія душі
Кадзуо Ішіґуро: знайти власне місце в історії
Нобелівська премія 2017
Ярослав Маринович: Книжковий ринок нашої країни повинен належати українським видавництвам
Книжковий бізнес
Марк Лівін "Рікі та дороги"
Проговорити все, чого не розумієш
Книжкові топи Форуму Видавців 2017
А ви що купляли?
Дмитро Кешеля "Родаки"
Міні-відгук
Вікторія Авеярд "Багряна королева"
Будь-хто може зрадити
Очікування і реальність Форуму Видавців 2017
Книжкове життя
Марія Морозенко "Іван Сірко. Великий характерник"
Героїчна доля
Денніс Лігейн "Містична річка"
Доля чи Фатум?
Майкл Каннінгем "Години"
Час перегорнути сторінку
Добірка поезій з книжки Василя Карп’юка «Глінтвейн дорогою на Говерлу»
Спокійно, розважливо і поетично
Улюблені книги: Вікторія Амеліна
Книжка або зникає після прочитання, або ні
Уривок з роману Владислава Івченка "Два пасинки Митрополита"
Про страшні сторінки історії
Олексій Жупанський «Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек»
Химерно – це дуже м’яко сказано
Уривок з книги Вікторії Авеярд "Багряна королева"
Вибір читачів Goodreads
Улюблені книги: Анетта Антоненко
Магія паперової книжки – це навіки
"КМ-Букс" шукає письменників!
Годі писати в шухляду!
Звонко Каранович "Три картини перемоги"
А чи був переможець?
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина ІІІ)
Книжкові новинки до Форуму Видавців
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина ІІ)
Книжкові новинки до Форуму Видавців
Ніл Ферґюсон "Цивілізація"
Чому Захід став успішним.
Збірка короткої прози «Любов така»
У пошуках happy end’у
Френк Герберт "Дюна"
Вода висихає
"Як я став письменником", "Коли цвіли гарбузи", "Мандрівний замок Хаула" або Як я провела спеку-2
Коротко про важливе
Улюблені книги: Олексій Жупанський
Гарних книжок багато, поганих – теж, а життя одне
Енн Файн "Борошняні немовлята"
Книжка, яка відкриває очі на внутрішній світ дитини
Уривок з книги Степана Процюка «Травам не можна помирати»
Новий психологічний роман відомого автора
Улюблені книги: Остап Українець
Ніколи не знаєш, наодинці з якою книжкою залишишся
Елізабет Ґілберт "Велика магія"
Творчість як велика магія і сила зачарування
Уривок з книги Христі Фріланд "Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи"
Найкраща книга 2013 року за версією Financial Times
Томас Гарріс "Мовчання ягнят"
А вам страшно?
Уривок з книги Насіма Талеба "Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті"
Бестселер New York Times
Аньєс Мартен-Люган "Щастя в моїх руках"
Ще одна формула Щастя
Анджей Стасюк "Як я став письменником"
З гумором про головне
Богдан Дячишин "Думне слово Богдана Смоляка"
Спізнати таїну мовчання
"Нейроманта" Вільяма Ґібсона можна буде прочитати українською
Кіберпанк наближається
Книги про котів на честь Дня котів
Літературно-котячий несписок
"Песиголовець", "Подив і тремтіння" та "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка" або Як я провела спеку
Книжкове асорті
Роальд Дал "Джеймс і гігантський персик"
Вам таке і не снилося
10 успішних брендів
Бути успішним чи ні - ось у чому питання
Володимир Єрмоленко “Ловець океану: Історія Одіссея”
Злови свій океан, або Кожен сам собі Одіссей
Лорен Ґрофф “Долі та фурії”!
Що таке сімейне життя?
Чак Поланік "Бійцівський клуб"
Порожнє суспільство.
Дженні Ловсон "Несамовито щаслива"
Кумедна книжка про жахливі речі
Євгенія Артеменко, Олексій Смалько “Хороший вірус”
Зберегти природу
Тетяна Стрижевська «Файні товсті дівки, йо!»
Про важливе і справжнє
Філіп Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло"
Ми не ті, ким себе вважаємо
Алла Рогашко "Її сукня"
Сила пам"яті
Улюблені книги: Слава Світова
Надихають сильні духом
"Фонтан казок" створює "Легенду"
Легенда твориться нині
theUKRAINIANS II: Історії успіху
Розмови з успішними
Артем Чех "Точка нуль"
Війна – це нецікаво
Уривок із книжки Івана Андрусяка "28 днів із життя Бурундука"
Бурундук повертається!
Улюблені книги: Тетяна Стрижевська
Обирати книгу – це цілий ритуал!
Володимир Рутківський "Ганнуся"
Таке цікаве дитинство
Мішель Бюссі "Літак без неї"
Таємниця, яка досі не розгадана
Гаррі Поттер. 20 років потому
Особиста історія знайомства з чарівником
Уривок з книги Гела Елрода "Чудовий ранок. Як не проспати життя"
прожити омріяне життя
Улюблені книги: Сашко Завара
Асоціативна книжка – це я сам.
Оксана Сайко "Птахи завжди повертаються"
Божевілля існує
Амелі Нотомб "Подив і тремтіння"
Схід і Захід: від прірви до компромісу
Пауль Целан "Злам подиху"
Насичена поезія
Зірка Мензатюк "Зварю тобі борщику"
Смачні казки
Улюблені книги: Поліна Кулакова
В паперових книгах є душа
Вільям Сомерсет Моем "Розмальована вуаль"
Історія очікування кохання.
Робін Слоун "Цілодобова книгарня містера Пенумбри"
Книгарня, яка завжди з тобою
Жан-Поль Дідьєлоран "Читець у ранковому експресі"
А чим ви займаєтесь у потязі?
Адам Джонсон "Усмішки долі"
Знайти відповіді на запитання
Фрагменти з книги Олексія Жупанського "Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек"
БТБ!ЧГ
Поліна Кулакова "Корсо"
Часом так приємно помилятися
Улюблені книги: Олег Чаклун
Головне знаходити час на читання!
Ерін Гантер "Коти-вояки"
Хвостаті герої, що підкорюють світ
Люсі-Мод Монтгомері "Енн із зелених дахів"
Неповторний дитячий світ
Книжковий Арсенал 2017. Видавництво «Ранок»
Книжки для дітей
Сона Ван "Лібрето для пустелі"
Узагальнене у строфі століття
Роальд Дал "Матильда"
Історія особливої дитини
Мирослав Дочинець "Світован. Штудії під небесним шатром"
Жити в гармонії.
Книжкові топи Книжкового Арсеналу
А що придбали ви?
Улюблені книги: Сергій Комберянов
Проблем не існує, є задачі
Артем Чапай "Авантюра XL"
Мандрівки, які завжди з тобою
Степан Процюк "Варвари"
Про людяність і силу духу
Олександр Красовицький про Книжковий Арсенал 2017
10 підсумків
Олександра-Ксенія Медвідь "ОМ"
Розкрити душу.
Нам не вистачає… ЗВИЧКИ
За книжкою Дахіґґа «Сила звички»
Волтер Айзексон "Інноватори: як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію"
Поетична наука комп’ютерного світу
10-й Дитячий Форум
КОСМОВІЗІЯ: супергерої та книжкова туманність
Kharkiv BookFest - 2017: куди бігти і на що дивитися
Харків фестивалить і запрошує приєднатися
Улюблені книги: Вікторія Гранецька
Моя книжкова шафа просто переповнена
Ернст Юнґер "В сталевих грозах"
Фронтова проза
Слава Світова "Жила-була Я"
Про звичайних незвичайних жінок
Ольга Кобилянська "Апостол черні"
Інша Ольга Кобилянська
Улюблені книги: Аня Архитко
Читати - це круто!
5 весняних книжок з присмаком смутку
Ніжна меланхолія
Уривок з книги Анджея Стасюка "Як я став письменником"
Уривок з книжки Алли Рогашко "Її сукня"
Історія, яка сколихне ваші почуття
Улюблені книги: Алла Рогашко
Бути собою, попри все!
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 3)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 2)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 1)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Мирослав Лаюк “Баборня”
Про баборню, дракона освіти й викрадене життя
Оголошено фіналістів Міжнародної Букерівської премії
Новини з книжкового світу.
Улюблені книги: Віоліна Ситнік
Книга – це мистецтво
Містична історія від Галини Пагутяк
Неперервні пошуки
Карта емоцій Лондона від вчених з США
Цікаві новини від Читай.ua
Мистецький фестиваль "Ї" у Тернополі
Травень, книги, Тернопіль - щастя книголюба!
Володимир Лис "Діва Млинища"
Тенета любові
Література в стилі mashup і retelling
Розбираємось з мешап і ретеллінг
Уривок з книжки Деніела Белла "Китайська модель"
Зламати стереотипи мислення
Маргарита Сурженко "Квартира київських гріхів"
Хто впаде в обійми своїх гріхів?
Обкладинка до українського видання Ернеста Гемінґвея «Старий і море»
Новини від Читай.ua
Знайшли блокнот XVII століття із записами про Шекспіра
Читайте цікаві новини разом з Читай.ua.
Пулітцерівська премія 2017. Що почитати?
Переможців вибрано!
Улюблені книги: Наталія Гурницька
Світ, прихований під обкладинкою
А ви вмієте готувати смажені зелені помідори?
Рецепт щасливої родини у нещасливі часи
Новинки березня від видавництва Наш Формат
Цікаві новини від Читай.ua
Рута Шепетіс "Поміж сірих сутінків"
Чого вартує життя?
Улюблені книги: Анна Хома
Фентезі, пригоди і любов
Сергій Комберянов "Крадії пам’яті"
А що б ви зробили?
Улюблені книги: Кузько Кузякін
Трохи строкато і спонтанно, але дуже цікаво
Станіслав Лем "Високий Замок"
Любов до міста
5 травелогів, які змусять вас пакувати валізи для відпустки
Подорожуйте і читайте
Ася Казанцева "В інтернеті хтось помиляється"
Просто про складне
Екранізують "НепрОстих" Тараса Прохаська
Чудова новина
Василь Шкляр "Маруся"
боротьба не припиняється
Улюблені книги: Мія Марченко
Книжкові епохи письменниці
Томас Гарріс "Мовчання ягнят"
Психологія вбивці
Опублікували невідоме оповідання Френсіса Скотта Фіцджеральда
Хороші новини
10 цікавих фактів про книги
Приємного читання, книголюби
Еріх Марія Ремарк. Що почитати?
Список порад від Читай.ua
Степан Процюк "Полянами і хмарочосами"
Сильна чоловіча проза
Улюблені книги: Ірина Даневська
Книжкові улюбленці авторки пригод князя Радзивіла
Ерін Моргенштерн "Нічний цирк"
Таємниці мають свою силу
Олег Шинкаренко "Перші українські роботи"
Все відрізняється тільки способом поєднання
Улюблені книги: Богдан Жила
В книжках народжується музика.
Лютий і його новини
Що цікавого відбулося цього місяця?
Джеймі Голмз "Нонсенс: осягнути і перемогти"
Збагнути незбагненне.
Кохання, загублене у часі: романтично-містичне "Осіннє рондо місячної ночі"
Найдорожчий скарб любові
Арам Пачян "Робінзон"
Голос, що запалює сірники.
Уривок з роману: Маргарита Сурженко "Квартира київських гріхів"
Янголи спостерігають за нами мовчки.
Улюблені книги: Боісіда
Київська письменниця і її улюблена фантастика
Ніл Гейман "Книга кладовища"
Про кладовище, сповнене життям
Шевченківську премію з літератури отримав Іван Малкович
Переможець.
Ф. Скотт Фіцджеральд "По цей бік раю"
Ласкаво просимо в “епоху джазу”.
На чорно-білій плівці 1904 року побачили Марселя Пруста
Це він?
Ситнік Віоліна "Особистий простір"
Наче клей із вишневого дерева на пальці.
«Зродилися ми великої години…» ОУН і УПА. Бібліотека «Історичної правди»
Історія – скарбниця наших діянь.
Ксенія Циганчук "Коли приходить темрява"
Твоя темрява.
Кузько Кузякін "Біла трішки чорна-пречорна книжка"
Чорна книжка з білою душею
Січень і його новини
Що книжкового приніс перший місяць зими?
Джей Ашер "Тринадцять причин чому"
Жити не можна померти
Еріх Марія Ремарк. Його творчість
коротко про головне
Р. Дж. Паласіо "Диво"
Диво всередині
Еміль Золя "Жерміналь"
Життя таке, яке воно є.
Ірина Даневська "Німецький принц Богуслав Радзивіл"
Пориньте в загадку.
Оксана Довгаль "Запиши мої сни"
Книга про сни, що стають словами.
Джорджина Говелл "Королева пустелі"
Пригоди долі.
Валер’ян Підмогильний "Місто"
Місто людей.
Патрік Несс "Голос монстра"
Дитяча книга для дорослих.
Чому читання корисне?
10 причин, чому читати таки варто
Хан Канг "Вегетаріанка"
Чи правильне це рішення?
Книжкові підсумки 2016 року
Враження від прочитаних книжок.
Ростисав Семків "У нас мало пишуть, тому що мало читають"
Книга коштує стільки, скільки в неї вкладено праці, ресурсів.
Новинки 2017-го від українських видавництв (продовження)
На що чекати книголюбам у 2017 році?
Новинки 2017-го від українських видавництв
Чим порадує нас книжковий 2017-ий рік?
Боісіда "Дивовиддя про святих русалок"
А вам цікаво, як кохають духи?
Галина Пагутяк "Гіркі землі"
Називати речі своїми іменами.
Антон Санченко "Земля Георгія"
Збірка оповідань про моряків та море.
Як ніколи не видати книгу
Прислухатись чи ні - вирішувати вам.
Крістін Генна "Соловей"
Сучасна книга про несучасну війну.
5 книг з новорічним настроєм
Пориньте в свято.
Алла Рогашко "Крізь безодню до Світла"
Так пишуть щасливі люди...
Рафєєнко Володимир "Contra spem spero".
Не забуті.
Книжкові дарунки для чемних і не дуже
Книги від Святого Миколая
Юрій Косач "День гніву"
Про героїзм в його природному стані.
Андрій Гарасим "Борги нашого життя"
Гостросюжетний трилер.
Жозе Сарамаґо "Сліпота"
Коротко про найважливіше.
Альвідас Шляпікас "Моє ім‘я Маріте"
Трагедія, якої не мало б бути.
Леся Коковська-Романчук "Благословен, хто йде"
Зцілення вірою.
Віра Агеєва "Дороги й середохрестя"
Есеї про українську літературу.
Галина Пагутяк "Слуга з Добромиля"
Слуга свого господаря
Як написати роман: 9 цінних порад
Хороші поради для письменників-початківців
Листопад та його новини
Чим нам запам’ятався листопад
Анджей Стасюк "Галицькі Оповідання"
Нестандартна збірка оповідань.
Жозе Сарамаґо "Перерви у смерті"
Що це?
Макс Кідрук: Той, хто вміє лякати
Що, після чого і чому читати?
Книжкова Чорна П’ятниця
Як ми полювали за книжками.
Дін Кунц "Ешлі Белл"
Не шукайте Ешлі Белл
Євген Стеблівський “Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара”
Земля, від якої можна торкнутись Неба.
Чарлз Дікенс "Повість про двоє міст"
It was the best of times, it was the worst of times...
Два музиканти, один кіношник і переселенець.
Як в Києві «ДНК» презентували.
Слово року - 2016
Що ж там вибрали?
Лі Бардуго "Шістка воронів"
Про серця, які шукають ціль.
Дмитро Савченко: "У нас нібито є література, але вона якась така жевріюча, постмодерністська"
Непересічне інтерв’ю.
5 книг про Карпати
Карпат багато не буває!
Прохасько, Забужко, Андрухович і Малкович про рідну мову
А ти спілкуєшся українською?
Одрі Ніффенеґґер "Дружина мандрівника в часі"
Ціна часу.
Жовтень 2016. Що ми читали?
Слідами прочитаних книжок за жовтень.
Жовтень та його новини
Чим нам запам’ятався жовтень
Жахи від редакторів Читай.ua
Буде страшно.
Іґнацій Карпович "Сонька"
Історія, в якій немає часу
Хелловін в атмосфері Стівена Кінга
Вам буде страшно.
Роман Іваничук "Орда"
Пророцтво, якому не обов’язково збутися
Алла Рогашко "Осіннє рондо місячної ночі"
Кохання!
6 викликів тому, хто наважився читати "бестселер вчорашнього дня"
А ви все прочитали?
Ерік-Еммануель Шмітт "Улісс з Багдада"
Де дім твій, Одіссею?
Ельфріде Єлінек "Піаністка"
Огида чи пристрасть?
Таня Малярчук "Забуття"
Герої, (не)загублені в часі
10 способів змінити домашню бібліотеку
Давайте займемося вашою бібліотекою!
Шерон Оуенс "Чайна на Малберрі-стріт"
Чого тільки не трапляється в чайній!
Анрі Левенбрюк "Заповіт віків"
Да Вінчі, Дюрер, Париж і заповідь Христа
Лорен Ґрофф "Долі та фурії"
Що ховається за завісою шлюбу?
Жадан, Фоззі та ін. "ДНК"
Сім доль - одна ДНК
Де я читаю? Біла Церква
Де почитати в Білій Церкві?
Сезонна меланхолія: 5 книг з осіннім настроєм
Настрій для читання
Після AETHERy
Що таке AETHER? Як його зрозуміти?
Володимир Селезньов "Мовні війни: Міф про «зіпсованість» української мови"
Популярно про міфи щодо української мови
Вересень і його новинки
Те, чим запам’ятався вересень
Аннабель Пітчер "Моя сестра живе на камінній полиці"
Цінувати те, що є тут і зараз
Мавпи, мітохондрії і дефібрилятор або "Зазирни у мої сни" в Києві
А що ви знаєте про сни?
Таня Малярчук “Біографія випадкового чуда”
Хто ти?
Мішель Уельбек "Карта і територія"
Хто ці дивні люди?
Ірина Ігнатенко "Жіноче тіло у традиційній культурі українців"
Наша неймовірна історія
Філіп Ванденберг "Гладіатор"
Хоробрість на межі
Книги осіннього настрою
Подих осені.
Сергiй Жадан “Anarchy In The Ukr”
Слово про свободу.
Джон Барт "Кожна третя думка"
Історія, після якої хочеться любити
Паоло Джордано "Самотність простих чисел"
Математичне моделювання буття.
Макс Кідрук "Зазирни у мої сни"
Є речі, які пояснити не вдасться.
"Читай.Молодь": Сергій Завалко
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Ярослав Мельник "Маша, або Постфашизм"
Не все, що є, повинно бути.
Орхан Памук "Музей невинності"
Поезія колекції речей.
Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"
Непересічні історії.
Василь Карп’юк "Ще літо, але вже все зрозуміло"
Відчуття прекрасного.
Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою"
Кохання, яке воно є.
Ніна Джордж "Маленька паризька книгарня"
Щастя – є!
Олександра Григорчук "Femme Watcher": поезія
Ніч, місяць, затишок і ти.
"Читай.Молодь": Марія Кізуб
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Іван Кідещук "Наш Шевченко"
Щедра палітра живого Шевченкового слова.
"Читай.Молодь": Ігор Ганненко
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Аньєс Мартен-Люґан "Щасливі люди читають книжки і п’ють каву"
Істина щасливих людей.
"Читай.Молодь": Олeна Проскуровська
Спецпроект. Що читає українська молодь?
"Читай.Молодь": Сергій Костріков
Спецпроект. Що читає українська молодь?
"Читай.Молодь": Христина Шинкарук
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Орхан Памук "Сніг"
Поліфонія снігу Орхана Памука.
Ігор Зарудко: "Видавнича справа – це комплекс позитивних речей"
Мені хочеться проводити усе своє життя поруч з книгами!
Що робити, коли не хочеться читати?
Страх усіх книголюбів.
Енріке Віла-Матас "Таке ось дивне життя"
Життя занадто коротке, а день занадто довгий.
Марґарет Мадзантіні "Не йди"
Сповідь.
Крістіна Бейкер Клайн "Сирітський потяг"
Відчуття зневіри.
Світлана Талан "Не вурдалаки"
Кохання опалене війною.
Міюкі Міябе "Віртуальна сім’я"
Самотність в мережі, яка вбиває.
Липень і його новинки
Цікавинки від Читай.ua.
Анджей Стасюк "Схід"
Знайти своє місце в світі.
Сашко Лірник: "Наша задача розвінчувати міфи і творити свої висотки"
Тримаючись національної основи.
Янн Мартель "Життя Пі"
Віднайдений рай.
Давидові Гофштейну – 127
Хто ти?
Венко Андоновські "Пуп землі"
Роздуми про усе і про усіх.
Письменник і його світогляд
Що надихало.
Серіали, які завдячують своїй появі книгам
Подвійне щастя.
Еріх Марія Ремарк "Тіні в раю"
Надія на краще життя.
Ольга Токарчук "Бігуни"
Тільки вперед.
Курбан Саїд "Алі та Ніно"
Кохати - значить жити.
Еріх Марія Ремарк "Іскра життя"
Негасима надія.
5 книг про кохання
Кохайте і буде вам щастя.
Роман Іваничук "Серед повені книг"
те, що надихає
Джейн Остін "Сандітон"
Коли дихаєш морем – розумієш, як пахне щастя.
Герман Гессе "Людина на прізвище Циглер"
Обличчя натовпу.
5 українських книг про підлітків і для підлітків
Замінити модні гаджети.
Галина Пагутяк "Уріж та його духи"
Світ іншого життя.
Хала Джабер "Килим-літак до Багдаду"
Історія, яка не повинна забутись.
Мішель Уельбек "Платформа"
Вдавати, що не бачиш - не вихід.
Червень і його новинки
Час – ще той невблаганний монстр.
Сомерсет Моем "Видимість та реальність"
У якому світі живеш ти?
Ешлі Венс "Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє"
Людина-епоха
Героїзм в українській усній словесности
Український дух і характер.
"Поланікізація українського читацького простору"
...або розмова про популяризацію альтернативної прози.
Умберто Еко "Празький цвинтар"
Розгадати загадку.
Емілі Локгарт "Ми були брехунами"
Історія родини Синклерів.
Яхим Топол "Майстерня диявола"
Де справжній Схід?
5 книжок, аби поплакати
Книжки, сльози та солодкі цукерки.
Гі де Мопассан "Життя"
Залиште ілюзії.
Хорхе Луїс Борхес "Вигадані історії"
Лабіринти текстів.
Генрі Марш "Історії про життя, смерть і нейрохірургію"
Також люди.
Надійка Гербіш "Теплі історії до кави"
Історії про щастя із кавовим присмаком.
Травень і його новинки
Цікавинки.
Курт Ройбер "Сталінградська Мадонна"
Відчай і надія.
Світлана Алексієвич "Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього"
Те, що болить.
Тиждень з Читай.ua: Друзі і студентські роки
Наш тиждень.
Митець і людина
Його правила.
Оксана Сайко "До сивих гір"
Внутрішній світ людини.
Володимир Лис "Графиня"
Чари слова.
Оскар, який цілував невідомого йому Бога
Єдине рішення - жити.
QUANTUM закінчився! Хай живе QUANTUM 2!
А що ти знаєш про Всесвіт?
Прес-реліз. Володимир Селезньов "Мовні війни"
Якою мовою спілкуєтеся Ви?
Софія Андрухович "Фелікс Австрія"
Таке дивне кохання.
Еріх Марія Ремарк "Ніч у Лісабоні"
Апокрифічне життя.
Магія кохання від Валерія Шевчука
Уміти кохати.
Юстина Соболевська "Книжка про читання"
Більше, ніж хобі.
Джоан Ролінґ “Несподівана вакансія”
А ти усе правильно зробив?
Тиждень з Читай.ua: Фелікс Австрія, Джамала і Дитячий форум
Усюди перемога.
145-ті роковини Великого Страдника
Не забутий.
Львів - герой мого роману
Обличчя літературного міста.
Століття без Шолома-Алейхема
Треба бути щасливим!
Жах, що летить на крилах ночі
Читати і лякатися.
Самюел Беккет "Уот"
Що наше життя? Фігня!
Цитати з книги "Небезпечно - істина" Ошо
Сміливість прийняти непізнане.
Деніел Кіз "Квіти для Елджернона"
Будьмо людьми. Завжди.
Підбірка книг до Великодня
Те, що варто читати.
Інша сторона війни
Там бувають і веселі моменти.
Івлін Во "Незабутня"
А ти зробив усе правильно?
Умберто Еко, Жан-Клод Кар"єр "Не сподівайтеся позбутися книжок"
Запах пожовклих сторінок.
Ірина Тетера "Київ – New York"
Іще одна історія про кохання.
Террі Пратчетт. Творець свого власного, особливого світу.
Творець найоригінальнішої Смерті.
Вольф-Дітріх Гайке "Українська дивізія "Галичина"
Вони хотіли волі.
Філіп Дік "Затьмарення"
надія ніколи не буває марною
Андрій Кокотюха "Чорний ліс"
Історія, що сховалася між старими деревами.
Артуро Перес-Реверте "Клуб Дюма"
Вперед до пригод.
5 книг з атмосферою старого Львова
Львів не продається.
Ця загадкова Планета
Куди їх усіх помістити?
Максим Кідрук "Бот"
Майбутнє вже поруч.
Світлана Талан "Купеля"
Чи здатне кохання змінити людину?
Василь Махно "Дім у Бейтінг Голлов"
Де твій рідний дім?
Люко Дашвар "Покров"
Що важливе тобі?
Йозеф фон Ейхендорф "З життя одного нероби"
Подорож і кохання.
Герман Гессе. Що почитати?
Проза, що зачаровує.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "Основи"
Подаруй собі книжку.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"
Усе найкраще книголюбам.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "Клуб Сімейного дозвілля"
Книжкові новинки.
Сергій Лойко «Аеропорт»
Дякуємо за нову весну.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Жупанського
Наїма, Вальзер та Сартр.
Вальтер Скотт "Квентін Дорвард"
Честь і слава.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Старого Лева
Для книжкових гурманів.
Колін Маккалоу "Ті, що співають у терні"
Просто кохати.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Discursus
Нові книги приносять щастя.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Vivat
Новинки - це завжди цікаво.
Роздуми Мерсо про життя
Чи бажаєте ви померти сьогодні?
7 квітневих книг для натхнення
Те, що надихає цієї весни.
Знайомство із записками Гарі Галера
Долаючи хворобу часу.
Бернхард Шлінк "Читець"
Чи можливе прощення?
Письменники та їхні пухнасті друзі
Хто кого приручив?
Айн Ренд Трилогія "Атлант розправив плечі"
Неймовірний світ людської сили.
Стівен Кінг "Відродження"
Рок-н-ролл, діду, рок-н-ролл!
Стівен Кінг. Що почитати?
Розпочнемо знайомство.
Роздуми Доктора Серафікуса
Нестандартне мислення.
"Війна і міф. Невідома Друга світова"
Минуле нас не залишить.
Франц Кафка. Що почитати?
Відкрий для себе його твори.
Дитяче про недитяче, або як стають душогубами
Любов з дитинства.
Елізабет Костова "Історик"
Міф перероджений у роман.
Фенні Флегг "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка""
Зупинка довжиною в життя.
Олдос Хакслі "Прекрасний новий світ"
Коли все напередвизначено.
Василь Шкляр "Кров кажана"
Містичні герої, що приходитимуть у снах.
5 надзвичайних книгарень Європи
Там час зупиняється.
Економічне питання
Поза межами можливого.
Стівен Кінг. Видатний містик чи дешева вульгарність?
Чи варто називати його книжки літературою?
Тиждень з Читай.ua: Зустріч друзів
Розмова за кавою.
«Диявол ховається в сирі», або книжка нелегальний мігрант
Завжди поруч.
Наталка Доляк "Загублений між війнами"
Непересічна доля.
Юрій Шевельов "Четвертий Харків"
Поза собою ‑ нічого, крім брехні.
5 весняних книг
Черпайте весняне натхнення в книгах.
Франц Кафка. Той, що вбиває радість
Приречений на смерть, відродиться у власних творах.
Олександр Бойченко "50 відсотків рації"
Насолода від слова.
Тиждень з Читай.ua: Пошуки своєї весни, місця в книгарні і відчувати Березень.
Пошуки натхнення весною.
Наш канон
Не забуваймо своє.
Це була моя остання зустріч з батьком
Юрій Шухевич про останню зустріч з батьком.
Генрик Сенкевич «Quo vadis»
Куди йдеш, Господи?
Елізабет Ґілберт "Їсти, молитися, кохати"
Віднайти себе.
Слово редактора. Березень, 2016 року.
Усім весна.
Герман Гессе "Гра в бісер"
Куди приведе гра.
Майже жива істота
Коли щастя у руках.
Руслан Частий "Степан Бандера: міфи, легенди, реальність"
Висновки доведеться робити самому.
Тиждень з Читай.ua: Дві сильні жінки, одна чарівна казка і чудовий співрозмовник
Ще один тиждень і нові враження.
Премія модерної есеїстики імені Юрія Шевельова
А що ти знаєш про ессе?
Мистецтво творити
Світла сторона.
Курт Воннеґут "Бойня номер п’ять або хрестовий похід дітей"
Цвінь-цві-рінь.
Фредерик Беґбедер "Уна і Селінджер"
Ловець Уни у житі Чапліна.
Вільям Ґолдінґ "Бог Скорпіон"
Драма на берегах Нілу
Мистецтво руйнувати
Темна сторона.
Тиждень з Читай.ua: Життя без інтернету, драматичний футбол та особливий Гессе
Діалог читача з редакцією Читай.ua.
Лякачки до всирачки, або Конкурс горор-оповідань №1
Усім буває страшно.
Умберто Еко. Що почитати?
Велич Особистості.
Умберто Еко. Дарунок з небес
Енциклопедист сучасності.
Всесвіт Валерія Шевчука (частина 2)
Тут ховається справжнє багатство.
Чак Поланік "Карлик"
Геній добра чи зла?
Наталя Гурницька "Мелодія кави у тональності кардамону"
Гріховність почуттів.
Всесвіт Валерія Шевчука (частина 1)
Думки, що надихають.
Так, я є патріотом своєї держави, так, я є націоналістом
Розмова з Юрієм Руфом.
"Урізька готика" - краща готика від Галини Пагутяк
Коли зупинився час.
Оноре де Бальзак "Батько Горіо"
Більше, ніж просто оповідання.
5 книг, які можна подарувати коханому на день всіх закоханих
Усе найкраще для нього.
5 книг, які можна подарувати коханій на Валентина
Причаруйте її.
Василь Шкляр "Залишенець.Чорний ворон"
Воля України або смерть.
Не те життя
За парканом краще.
Аллан і Барбара Піз "Мова взаємовідносин"
зрозуміти і любити
Умберто Еко "Ім'я рози"
Таємниці за зачиненими дверима.
Джонатан Фоер "Страшенно голосно і неймовірно близько"
Незвідані людські долі.
Лишилось тільки ще спакуватись...
Я утомився.
Розмова про давню арабську літературу
Арабська казка.
Ентоні Дорр "Все те незриме світло"
Війна буває різною, як і люди.
Джеймс Джойс "Улісс"
Thought is the thought of thought
Ерік - Еммануель Шмітт “Амнезія, або маленькі подружні злочини”
Ніщо не вічне.
Пітер Мейл "Рік у Провансі"
Рік безмежного щастя.
Слово редактора. Лютий, 2016 року.
Наш старт. Минув рівно місяць.
Ланцюг пізнання
Розпочни свій шлях до істини
Марія Матіос "Солодка Даруся"
присмак відчаю і гіркоти
Ірина Савка "Осиний мед дикий"
Гірчить доля наша.
Віктор Єрофєєв "Енциклопедія російської душі"
Чи реально зрозуміти царство Сірого?
Холодноярський водевіль
Буде концерт!
5 книг для подруги
Така дружба існує.
Філософи-читаки і поети-шарлатани
Не модою єдиною.
Умберто Еко "Бавдоліно"
У пошуках царства Пресвітера Йоана.
Віктор Гюго "Емі Робсар"
Біс мстить за Ангела.
Книжкова ієрархія
Примирити усіх.
Андре Моруа "Літературні портрети"
Подорож у літературний світ.
Юрій Винничук "Танго смерті"
Остання мелодія.
Не тільки Марк Твен. Добірка американської прози
Народження американської історії.
Знайти в собі сили
Заради чого усе це?
Вікторія Гранецька "Мантра-Омана"
Самсара = Нірвана
Ернест Хемінгуей "Свято, яке завжди з тобою"
Закохатися раз і назавжди
Еріх Марія Ремарк "Тріумфальна арка"
Кохання зі смаком кальвадосу.
Габрієль Гарсія Маркес. Чи бувають крила у самотніх?
Самотність, що ховається між рядками.
Маленький діалог минулого і сьогодення
Придивіться уважно до старих фотографій.
Валерій Шевчук "Дім на горі"
Відчуйте спокій синьої дороги.
Констатація - перший крок
Другий - боротьба.
Василь Шкляр: "Читати - найдешевше і найкорисніше задоволення на землі"
ексклюзивне інтерв’ю Василя Шкляра
Герман Гессе "Паломництво в країну Сходу"
здійсніть власну мандрівку в ранкову країну
Робін Шарма "Монах, який продав свій Феррарі"
Знайди свою Дхарму.
Володимир Лис "Століття Якова"
Пройти через пекло і залишитись собою.
Топ-5 книг великого француза
Вірність та дружба - незламні твердині.
Мішель Уельбек "Покора"
Подвійний Уроборос та закільцьована змія.
5 книг про вічне кохання
Вірте в кохання.
Стівен Гокінг "Коротка історія часу"
Відкрий безмежний Всесвіт.
Вічність у тобі
Надія породжує спасіння.
Історія одного шевця
Будь-яка праця - це мистецтво.
Ян Сігел "Діти Атлантиди"
Сюжет, який приходитиме у снах.
Великий Брат посміхається
Держава - це я?
Ірен Роздобудько “Ґудзик”
Покохати, ще не означає бути щасливим.
7 книг, котрі змінять ваш світогляд
Читайте в українському перекладі.
Портрет Америки
Країна очима письменників.
Джордж Орвелл "Колгосп тварин"
Казка, яка дуже схожа на правду.
Книги з присмаком кави
Кавові історії від Івана Болгарова.
Франц Кафка "Процес"
Так винен чи ні?
Леопольд фон Захер-Мазох "Венера в хутрі"
Пристрасть від Захер-Мазоха.
Проблема сприйняття прочитаного
Книга - це завжди пошук знань.
Стівен Кінг "Сяйво"
Він уже близько. Біжи.
Роман Іваничук «Бо війна війною…»
І це також твоя боротьба.
Незламний Василь Стус
Скарб України.
Петро Кропоткін "Держава та її роль в історії"
Історія, яку приховують від вас.
Поговоримо про Різдво
Подаруй собі казку.
Літописець середньовіччя
Інтелектуальний скарб сучасності – Умберто Еко
Дзвінка Матіяш "Марта з вулиці Святого Миколая"
Маленька книга про велике Добро.
Артур Шопенгауер "Метафізика статевої любові"
Трохи німецької філософії.
День народження фентезі
Як не стати гобліном - поради Толкіна.
Еріх Марія Ремарк "На Західному фронті без змін"
Книга про справжню війну. Без фальші і прикрас.
Жіноча сила
Віднайти себе у книгах.
Ерік - Емманюель Шмітт "Оскар і Рожева Дама"
Надія є завжди, не дивлячись на біль і страх.
Герман Гессе "Сіддхартха"
Історія одного будди
Коли погасло світло
Не відволікайтесь. Читайте.
Орхан Памук "Біла Фортеця"
Мандрівка до Туреччини.
Улюблені книги Оксани Бісик
Львівський гід і її must read.
Естетика читання
Колись фраза - "Я читаю",- звучала по-іншому...
poster