Читай з OVO: підсумки третього тижня

08.12.2020

Переглядів: 674

http://chytay-ua.com/

Продовжуємо публікацію читацьких відгуків в рамках щомісячного челенджу із читання, оголошеного Літературною агенцією «OVO»  - «Читай з OVO».

Звертаємо вашу увагу, що челендж продовжено до 30 грудня.

Книжки 1 челенджу:

  1. Олександр Козинець. «Картка Марії». – ЛА «Піраміда», 2020 / @kozynets_poetry / Олександр Козинець | Чай з холодним дощем;
  2.  Cергій «Колос» Мартинюк. «Рок-н-рол». – «Фабула», 2020 / @sergiy_kolos / Сергій Колос;
  3. Павло Матюша. «Кокліко». – Видавництво 21, 2020 / Павло Матюша

Отже, підсумки третього тижня конкурсу:

yulya_tsyba

Сергій "Колос" Мартинюк «Рок-н-Рол»⠀

Не варто сподіватися, що прочитавши цей роман, одразу дізнаєтеся всі залаштункові секрети рок-гуртів.

Але історію злету і падіння одного гурту – точно дізнаєтеся.⠀

В книзі йдеться про вигаданий Сергієм Мартинюком рок-гурт - «Дерти Лаха».

Усі персонажі, гурт й ситуації вигадані автором.

Але автор використовує хитрий прийом – вписує в сюжет реальних і відомих українських діячів, письменників і музикантів (навіть самого себе не оминув).⠀

Це створює ілюзію, наче гурт «Дерти Лахи» дійсно існує й ми читаємо не художній твір, а якісь мемуари.

З іншого боку, мені було занадто багато відомих імен.

Вони не розвинуті в сюжеті, а просто пробігають повз. Здається враження, що це гра – читаєш книжку і паралельно рахуєш кількість згадок про відомих митців.⠀

Що до самого сюжету.

В книзі ми дізнаємося про життя гурту, його створення, пік слави й кожного учасника групи: їх дитинство, навчання, мрії та прихід в гурт.

Все це у вигляді спогадів, які виринають хаотично то про одного учасника, то про іншого.⠀

Найбільше сюжет закручений навколо вокаліста гурту – Семена Зленка, або просто Сема.

Навколо нього розгортається найбільше драм, а основна з них – вмирання гурту.

Все це доповнюється текстами з інтерв'ю, які хлопці давали журналістам протягом існування гурту (Ці вставки частіше хотілось читати по діагоналі, бо вони не здавалися дуже цікавими й реалістичними).

Найбільше динаміки й цікавості сюжету, саме наприкінці книжки.

Хоч і там не завжди розумієш вчинки героїв.⠀

Чогось мені не вистачило в цій книжці. Не скажу, що зовсім не сподобалася, але захоплення теж не було.⠀

#рок-н-рол #сергіймартинюк #рокнрол #ukrainianbooks #ovo #читай_з_OVO #читайки #вигравай_з_OVO #сучукрліт #книжкапромузику #музика

Ірина Жураковська

#ukrainianbooks #ovo  #читай_з_OVO  #читайки #вигравай_з_OVO #кокліко

«Спойлер» це за визначенням щось, що псує читання (від англ. spoil), тож має бути і його антонім – слово, що означає підказку, яка допомагає читати книгу. Такою підказкою до роману Павла Матюші «Кокліко» для мене став відгук однієї подруги, яка писала, що ніяк не могла співвіднести себе з головним героєм, але кінцівка була варта читання. Все виявилося саме так і для мене.

Мені було майже ні за кого зачепитися симпатією переважну частину роману. Головний герой, що ходить знайомими мені вулицями різних міст та говорить знайомою мовою, лишався інопланетянином, реакції, мотиви, та навіть і бекграунд якого взагалі не перетинаються з моїми. Роман ведеться від першої особи, що від самого початку наводить на думку про ненадійного оповідача, тому до героя одразу ставишся підозріло. Хлопчик-мажор без бодай чогось за душею, з недбалим ставленням до матері і споживацьким до жінок (а вони всі без виключення у романі красуні-моделі, ще й з характером і надприродною впевненістю в собі – чи це тільки герой їх такими бачить?), з незрозумілими мотиваціями і цінностями, окрім того ж таки споживання (переважно різного алкоголю). Кохана Вероніка називає його «мрійником», і це було б виправдано, якби роман був англійською. Тоді dreamer могло б стосуватися і видінь чи то марень героя. Але в українській марення окремо – мрії окремо, а мрій в героя немає. Ну так, згадується оупен ейр фестиваль, але герой про нього не мріє. Він не обдумує концепцію, не шукає шляхів втілення, навіть не уявляє так, як уявляє зустрічі з Веронікою. От друг героя Арчі – той мріє про свою кондитерську. Мріє настільки, що заряджає мрією навіть цього пасивного псевдо-мрійника героя. До речі, безіменного. У цьому, напевно, є глибокий задум, але мені його розгадати не вдалося. Бо на тлі усіх цих імен по-батькові в Адміністрації Президента, уникання іменні героя (там до нього звертаються виключно «друже») виглядає притягнутим. До речі, так само у тій Адміністрації уникають імені Президента, натомість показують пальцем вгору. І це натужне уникання конкретики і називання речей своїми іменами мене особисто напружувало. Бо робота героя в АП заявлена в анотації, і я точно знаю, що автор і сам там попрацював, тож може розказати зсередини – і це було б дуже цікаво. Але ні. Автор передає настрій, інтер’єри, напої, зовнішність і бренди, пише, як багато герой працює, і нічого не каже над чим. Якби ішлося про якусь абстрактну вигадану країну, це було б ок. Але тут про конкретний час і конкретну країну, про дуже емоційно заряджений час і країну – і нічого. Можливо, це ділова етика і нерозголошення, можливо редактор побоявся лізти в політику і повикреслював імена (хоча на прикладі Кіпіані бачимо, що іноді називання імен призводить до додаткових накладів), але у мене залишилося відчуття невтамованого інтересу.

Частково «Кокліко» перегукується з «Твій погляд Чіо-Чіо Сан» Андрія Любки. В обох романах оповідь ведеться від першої особи мудака. В обох мудак викупається раніше, ніж встигаєш почати йому співпереживати. В обох романах кохану мудака збиває машина, і в обох дія відбувається паралельно у двох часових проміжках: до аварії та після. Щоправда, у «Кокліко» є ще величезний пласт видінь чи альтернативних реальностей та лінія (хотілося б написати «пласт», але це не він) молодості матері героя. І саме цей мамин часовий проміжок здався мені найбільш живим і зворушливим. Шкода, що його мало. Але головна відмінність у тому, що ключовий твіст роману Андрія Любки стає очевидним і передбачуваним ще до того, як автор його розкриває, особливо на тлі недовіри до оповідача. А в Павла Матюші кінцівка, як і було заявлено в анти-спойлері, складається дуже гарно. Все сходиться, що мало зійтись, розкривається, що мало розкритись, знаходяться відповіді на деяку нелогічність початку і залишається приємний післясмак.

Додам від себе іще один анти-спойлер: треба зважати, що Павло Матюша все ж таки поет. Тож і читати роман варто, як поезію, особливо видіння героя. Поезію трошки у стилі «Квітів зла», з відповідним настроєм і стилістикою, але дуже естетичну навіть в описах чогось бридкого і страшного. Підозрюю, у тій поезії ще зашито чимало алюзій, але я не розгадувала. Можливо, комусь іншому вдасться.

Читайте також: Підсумки першого тижня

Світлана Ткаченко

РЕКВІЄМ У ПРОЗІ

Відгук на «Рок-н-рол» Сергія Мартинюка

#читай_з_ovo #читайки

Я досі вважаю своїм привілеєм пропускати будь-яку книжку через себе. Жоден професійний дотик до навкололітературної діяльності не зможе в мене цього відібрати, і слава Богу. Тож поясню, де я, а де предмет прочитаної книги – музика, тому що будь-яка оцінка суб’єктивна, і читач цього відгуку має розуміти ступінь суб’єктивізму.

У музичну школу мене не взяли зі словами «жить будет, но петь – никогда». Зі шкільного хору, куди всіх заганяли, а я туди прийшла сама – вигнали. Я не злопам’ятна. Просто зла і маю хорошу пам’ять. Тому відгородившись від музичного світу, я його розумію лише у одному форматі: органних залів і костьолів, де звучить живий орган, подеколи у супроводі оркестрів чи окремих інструментів. Спочатку моє повне невігластво компенсувалося здатними проникати до кісток вібраціями і зануренням щораз у особливий психічний стан, а потім я навчилася розуміти задум твору, перейматися його смислом і відрізняти Баха від Вагнера, Глинку від Гріга, а Дьордя Лігеті від Анни Хаусволф. Жоден англійський звук з мультимедійних колонок не замінить мені те, заради чого я слухаю живий орган. Крім цього у моєму світі є вся інша музика з прасок, бо живу я не у вакуумі, тому метлу від DM і ОЕ від Бумбоксу я теж відрізню, але воно так, у машині фонить між стриманою лайкою на розв’язках і рипом ходової на ямах.

Отака людина взялася читати книгу професійного музиканта, що працює у жанрі сучасного року. Чому? З єдиної причини. Я чула виступ автора на лекції і відзначила його вичерпний риторичний талант. Сергій говорить так, наче його мова відточувалася як вірш, закінчена думка вибудована, речення лексично вишукані, і лунають природньо, емоційно і не завчено. Він не заграє з авдиторією і не «прибідняється», набиваючи ціну. Суцільне естетичне задоволення слухати! Такого самого ефекту я очікувала й від книги. І не помилилася! Цей наратив по мені. Поруч зустрілися закоханість у рідний автору Луцьк, «його… буйну хаотику паркових гущавин, шепітливу таємничість старих стін і стриману іскристість в усмішках людей», і близькі мені заколисування в’язким письмом Маркеса, і незабутній «True Detective». Хоч образ рок-культури не уявляється без бруду й матюків, перший матюк мені стрівся лише на 16-й сторінці, і це була геть не банальна, а навіть художня обсценна лексика, дотепна й на своєму місці. При цьому текст зовсім не писаний «у білому пальті». Еклектика тексту поєднує «крутосхилі видолинки» з думками героїв, певна річ, висловленими сучасним сленгом, який сприймається цілком доречно. Заради щирості відзначу, що частота вживання двох слів перевищили мій власний ліміт сприйняття цієї естетики: викупити у значенні усвідомити і харити у значенні дошкуляти.

Загальна психологічна картинка твору для мене – це надзвичайно детально відрефлексована й типова криза 30-річних, з усіма досвідами й висновками, сподіваннями встигнути все виправити і перебудувати. Саме тому текст майорить мінорним пафосом внутрішньої мови головного героя, а я назвала його реквіємом.

Тож якщо читачу у середньому 30±5 років або якщо він зайшов у загальну кризу середнього віку, йому це читання обов’язково зрезонує. Категорично рекомендую!

Сюжетна канва, з одного боку, описує повний життєвий цикл вигаданої музичної групи, який цілком можна екстраполювати на будь-який серйозний проєкт чи компанію. З іншого боку – емоції музикантів крізь особистий життєвий бекграунд. Дитинство кожного з героїв – свій конгломерат травм і обставин. У кожного своя болюча тема, а то й не одна. Алко- і нарко- як обов’язкові супутники подібних сюжетів у наявності. І все це – на тлі антології рок-н-ролу, звісно.

Перфектна романтикиня у мені бачить, що автору вдалося акцентувати на темах ролі батька для сина, перших побачень і перших кохань у різних їх комбінаціях, котрими текст кишить, як серпневе небо метеоритами. Особлива подяка за згадку про терменвокс (одна з моїх власних героїнь закохана у терменвоксиста).

Педантична аналітикиня у мені відзначила схематику написання – так ніби я читала середнє геометричне зі сценаріїв фільмів Bohemian Rhapsody та Yesterday на український лад. Твір здавався затягнутим десь до 100-ї сторінки, але далі читалося значно легше, особливо якщо ви звикли не втрачати нитку телефонної розмови, перерваної сторінкою рефлексії про одного з її учасників.

Художня історія помежована з публіцистикою, викладеною у формі інтерв’ю групи. Автор доносив думки про світ так, щоб вони його власною домінантою висіли у повітрі, проштамповані печаткою «аз есмь». Це як приспіви у піснях – можуть геть відрізнятися за формою й посилом від заспівів. Власне осмислення з питань політики, становлення суспільства, сенсу музичної діяльності, місця у історії і про що там ще журналісти питають публічних осіб – він сформулював так, як нарешті хотів. За суттю своєї діяльності мені довелося прийти до схожих висновків, що й автору, чи то пак, головному герою, і факт переважної згоди з ними викликав навіть більше задоволення від читання цих «інтерв’ю», ніж від художньої історії.

Поринути у зовсім чужий світ було не так просто. Тому для мене це однозначно інтелектуальне читання. До особистого нотатника занесено 12 цитат. І дякую за всі ці QR-коди! За все життя не слухала стільки музики підряд, відомої, невідомої і вже легендарної, як разом з цією книжкою, хоч і реклами там чималенько.

Анастасія Симчук

Проснутись у реальності, померти у вигадках – або навпаки?

Роман «Кокліко» помітно відрізняється від інших на тлі сучасного українського літературного простору.

Важкий 2014, в країні точиться війна, а події надалі крутяться навколо великої політики й червоних шкарпеток головного героя. Молодий фінансист переживає не найкращий час у своєму житті. На фоні державних справ (робота в Адміністрації Президента) розігралися не на жарт внутрішні конфузи, що змушують прокидатися у холодному поту. 

Головна лінія у романі одна, але вона плавно розпливається у різні сторони. В центрі історія життя невідомого Мрійника (так його називає кохана). Він кожного дня відвідує паби, ресторани, розважається бозна-де і бозна з ким. Але водночас приступи фантасмагорії пожирають його зсередини.

 Ми також читаємо про друга Артура, який мріє відкрити власне кафе, але війна забирає його собі назавжди. Тому «Кокліко» залишається тільки в планах. Ще є двоє друзів дитинства Фредді й Костя – перспективні молодики, що займають високі посади в Адміністрації Президента. Чи пройдуть вони перевірку на дружбу в таких умовах чи все ж таки політика затуманить їхні очі...

Тема кохання – не поступається місцем іншим, а навіть виходить на перший план.  Наш Мрійник палко закоханий у Вероніку. Але після того, як її збила машина, і вона знаходиться на грані між життям і смертю, знаходить втіху в іншій жінці – Ользі. Чоловікові важко зізнатися собі, до кого він відчуває симпатію, а до кого – щире кохання. «В цьому драматизм нашої п’єси: ти будеш там, де я захочу, але опираєшся, тому завдаєш обом ще більше болю», - зізнається на сторінках Вероніка.  У романі багато флірту, сексуальності, але це настільки додає йому спокусливості, загадковості, ні на мент не відштовхує і не робить непристойним, як стару повію з вулиці Сен-Дені.

Зізнаюся спершу сюжет мені нагадав «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» Андрія Любки. На перший погляд, чимось схожа історія, опис подорожей, перетинання минулого з теперішнім, поєднання Європи й України. Але написання Павла Матюші дуже проникливе. Він показав стан людини, яка починає усвідомлювати власний біль від посилення душевних страждань.

Важко перемикатися між розділами доти, доки не починаєш плисти по течії. Відчувалося наче одним оком дивимося на Схід, а іншим – на Захід. У випадку «Кокліко» Схід – бої під Щастям, смерть, горе, а Захід – подорожі безтурботною Європою з її куба-лібре.

Крізь призму становлення особистості героя, можна подивитися на події під іншим кутом, прослідкувати, що призвело його до цього психологічного, інколи морально-сучого стану. Книга викликає море емоцій, змушує часто зупинятися і обдумувати не тільки дії Мрійника, але й причини та наслідки, що чекатимуть його надалі. Хоч здається, що ми і катаємося, як на американських гірках, від одного часового континуума до іншого, або перескакуємо з однієї реальності до другої надто різко, але суть, в’язка моментів таки існує, і читач повинен збагнути –  залишитися чи піти.  Найголовніше, книга інтригує і вчить, що кожна наша дія та кожне вимовлене слово може вплинути на іншу людину, на яку спрямовані наші думки.

Фрагментована структура, складена з коротких сплесків буденної інтенсивності, в яких кілька точних мазків висвітлюють суть кожного персонажа. Павлові Матюші вдалося перетворити педантичну тему на захопливу, моментами жахливу до смерті, і показати її настільки живою, що вже сам сумніваєшся чи це таки можливо, дозволяючи  героям жити з тобою одночасно в цих кількох площинах.

Досі сумніваєтеся чи читати роман?

Просто уявіть, якби у вас була можливість виписатися з уявної психлікарні, ще й отримати в подарунок полегшення і щастя, ви б свідомо вбили людину?  Прочитайте «Кокліко» і відповідь не забариться!

#ukrainianbooks #ovo #читай_з_OVO #читайки #вигравай_з_OVO #кокліко

Читайте також: Підсумки другого тижня

Роксолана Сьома

#ukrainianbooks, #ovo, #читай_з_OVO, #читайки, #вигравай_з_OVO, #Олександр_Козинець

#Картка_Марії

Припускаю, що 99,9% читачів не дочитають цей відгук до кінця. Бо він, по-перше, для них – чортішо, а по-друге, дофіга довгий. І правильно, я ж, фактично, пишу його для однієї людини – автора.

Крім імені на обкладинці, нічого про нього не знала. Навмисно не шукала, щоб мати змогу оцінити текст максимально об’єктивно. Отже, я добровільно збавила три вечори на прочитання «Картки Марії» Олександра Козинця і ще два – на написання цього відгуку.

І що маю сказати? Це, безумовно, – світла, добра й живильна книга, що спонукає читача, зазирнувши у власну душу, гармонізувати її, покращити, так би мовити, карму, а серце розкрити для віри, радості, вдячності і... див. Адже людська душа вічна, як стверджує автор, і мусить нести у світ найбільші цінності: любов і надію…

Ні, не так!

Задумуючи цю книгу, автор, безсумнівно, мав благородні наміри й високі цілі, сама ідея роману – світла й гуманістична. Однак втілити цей вартий захоплення задум у такий спосіб, щоби текст можна було назвати літературою, не подужав.

Нижче ви не прочитаєте того, що я насправді думала про цей текст упродовж читання. Від слів, що крутилися на язику, мене застерегла фраза  Нюти, однієї з героїнь: «До чужого серця треба ставитися надбережно, так, ніби воно шовкове і в тендітній оболонці». Чудове нагадування. Еге ж? Надто для гострослівних читачок. Тому триматиму на припоні суб’єктивізм і спробую вдатися до фактів.

Отже, маємо Владислава Карпенка, 25-річного чоловіка, родом із села на Полтавщині, який, утім, живе і працює (юристом) в Києві. Влад регулярно відвідує «психолога Вікторію», бо має дитячу травму, завдану мамою. Знаємо, що мама кудись ходила ввечері, казала маленькому синові, що – до магазину, але Владик розкусив її обман. Вам цікаво, куди ходила мама і чому? Мені також. Але автор не вважав за потрібне задовольнити нашу цікавість. Однак ми розуміємо, що звідтоді хлопчик/юнак/чоловік нікому не вірить. Дивно, як він з такою психологічною травмою підпустив до себе іншу жінку. Бо в нього є дружина Людмила – психологиня (!) в дитячому садку і заодно перекладачка. Нереально розумна, добра, терпелива, дбайлива жінка і, головне, така, яка розуміє чоловіка, як ніхто інший, і завиграшки підтримує будь-які його ініціативи. Як казала моя баба-небіжка, хоч до рани прикладай. Питання: нащо Владові психолог з такою дружиною? Виявляється, треба! Бо без «психолога Вікторії», яка, до речі, на с. 110 раптом стає загадковою «Вікторією К.» (що це за шифр і навіщо було це уточнення – я не дійшла), не закільцювався б цей… незбагненний сюжет.

Отож, одного вечора Влад повертається з тренування в басейні і зустрічає в трамваї Діву Марію. І тут починаються дивовижні дива!

Діва Марія передає йому картку, що має змінити життя 12-ти людей. Наступного ж дня мама (та, що обманювала) розказує сон про продавчиню, яка подарувала Владові квітку амариліса з 12-ма цибулинами, що їх належить «роздати» тим, хто по-справжньому радітиме квітці.

Закріпили місію героя і маємо зав’язку! Мозок читача, себто мій, починає радісно продукувати версії. «12 цибулин, що символізують людей, героїв цього роману, звісно ж, – алюзія на апостолів!» – думаю я. Логічно, бо вже знаю про наявність у тексті Матері Божої. Та й Влад, як устигаю затямити, проповідує добре і світле, а «учні його» несуть добро у світ. Перше питання, що виникло у зв’язку з цим: чи буде серед «апостолів» Юда? Проспойлерствую: ні, не буде. Друга здогадка: певно, герой виявиться реінкарнацією самого Ісуса? Знову мимо. Бо Влад – переродження Миколи Лисенка (очевидно, Лисенка автор приплів, щоб виправдати творчі здібності головного героя. Іншої цінності у введені в текст біографії композитора я не побачила. Більше того, життєпис Лисенка мовби суперечить ідеалам Влада). Мої припущення щодо умовних апостолів та Ісуса, як ви зрозуміли, виявилися хибними. Грішним ділом думаю, може, 12 цибулин – символ 12 місяців? Адже події розгортаються впродовж року. Може! Але що з того?

Прохання: якщо хтось із вас читав «Картку Марії» і дочитав до цього місця, поясніть мені, глупій, що ж означають ті 12 цибулин? Чому 12 героїв?

Невідворотний крах цього тексту почався для мене на 13-й сторінці, хоча я й не здогадувалася про це на той момент. Отже, руйнівним поштовхом стала фраза Марії з трамвая: «Зараз Різдво – час див». «Маємо 6-7 січня», – подумала я. Розумію, зележно від віросповідання, ви могли б подумати інакше. Та в будь-якому разі, подібні маркери автор розставляє в тексті не для краси, а щоби «пришпилити» читача до певного часу чи місця.

На той момент мене вже встиг піднатужити загальний «дух» тексту. Бо в цій історії практично відсутня дія, всі події і бекграунди проговорюються в діалогах! Розмова між одними героями стрімко перетікає в розмову між іншими. Самі ж репліки героїв – неправдоподібні, штучні, а почасти й пафосні. Озвучені одним голосом – однаково говорять і живі, і мертві! Ніби автор забув, що персонажі, як і люди, відрізняються інтелектом і лексикою. Тож уже на 22-й сторінці закортіло закрити книгу раз і назавжди. І якби не челендж від літагенції Ovo, в який вв’язалася, то так і зробила б.

Отже, азарт спонукає читати далі. Героєві сняться коти, і я полегшено видихаю: у Влада буде любовна інтрижка! Хоча б щось цікаве. Коти ж – до флірту. А дзуськи! Чужим жінкам, як згодом можна буде переконатися, Влад лише ручки здатен цілувати. Та й свою жінку цілує як не в руку чи щоку, то максимум – у плече. Про якийсь ближчий тілесний контакт – жодного натяку. А дітей у Влада з Людою, між іншим, немає. Влад дуже хоче, а Люда чомусь не може народити (причину нам так і не озвучать). А звідки взятися дітям, коли у цих двох навіть у ліжку – розмови про високе і світле, стурбованість чужими діями й неспинні філософські міркування? До слова, схильність до філософствування мають усі без виключення герої. Їхні сентенції можна обрамляти рамками і викладати в мережу чи видавати окремою книгою афоризмів. Власне, що символізували коти, навіщо було про них згадувати – так і не втямила.

Йдемо далі. На 30-й сторінці автор повідомляє: «Зима милувала снігом... люди планували свій новий рік». Стоп! Як так? Аааа! Якщо зараз лишень планують НР, то зустріч із Дівою Марією відбулася на католицьке Різдво, 25 грудня! Ну, думаю, ок. Значить, герой – римо-католик. Забігаючи наперед, скажу: а от і ні! Як побачимо далі, з дитинства Влад молиться у Мгарському монастирі УПЦ МП, крім того невідступно вірить і всіляко пропагує реінкарнацію. От і ламай собі, читачко, голову з тими різдвами і віросповіданням героя!

Далі автор знайомить читача з Олесею, «дівчиною років двадцяти». І не так з Олесею, як з історією її баби/прабаби Василини (я тричі перечитувала цей фрагмент, щоби зрозуміти, про кого все-таки йдеться – про бабу чи прабабу, схоже, про прабабу). Олеся каже про прабабу: «Її з нами немає вже 13 років», тобто, роблю я висновок, бабця померла, коли Олесі було 7 років. Хм, і вона тринадцять років плаче, бо не змогла попрощатися з бабцею, картає себе за це: «…пробачила мені, що я у той день не змогла приїхати до неї». А семирічні діти точно можуть самі дістатися на похорон рідних, ще й дорікати собі все життя? Чому не приїхала – автор також тримає в таємниці.

Ще один ґандж в цій оповідці: бабця Олесі народилася в 1912 році, померла у 95 років – про це нам люб’язно повідомляє автор. Ну і ми знаємо, що Олеся гризе себе 13 років, відколи бабця померла. 1912+95+13. Маємо 2020 рік. Чому це ґандж – зрозумієте нижче (див. с. 59).

На сторінках 35-37 виявляю наступний «ляп»: нам відомо, що прабабуся Василина, яка хоч і не вийшла заміж, народила дочку – бабусю Олесі. Але про своє життя розказувала «дітям й онукам».» Яким дітям, – питаю я, – коли мала одну дочку?» Тут іще є цікавий факт про головного героя, він від 4-х років аж до 25-ти мріяв, щоб йому наснилася бабуся, якої він не застав. Серйозно?

На сторінці 48 ми вираховуємо, що Олесі не двадцять, а 24 роки, бо вона зустрічає Іру з паралельного класу через 7 років після закінчення школи.

Іра, яка зізнається, що сквернословила, як чоботар, у розмові з Владом жодного матюка не вставляє. «Хотіла послати туди, де волам роги правлять», – каже Іра потому, як потримала в себе картку Марії. «А-а-а, – доходжу я. – Це ж, певно, картка, стандартизує мовлення і мислення всіх, кому потрапляє до рук. Тому герої й висловлюються так вишукано і мудро: чи то автомеханік, чи сільська жінка, чи пенсіонерка, чи 4-річний хлопчик».

На 54 с. Влад телефоном розповідає дружині про незапланований вихідний у робочий день. Я дивуюся, бо перед тим було сказано, що вони снідають разом, крім того Люда готує чоловікові обіди на роботу. А тут, значить, Владова дружина пішла на роботу й не помітила, що чоловік спить? Не розбудила?

Ось іще яскравий приклад мовлення героїв, зокрема, Людиного: «Я всі жданики поїла».

На 59 с. автор повідомляє, що одна з героїнь – Станіславська Марія Юхимівна – 1935 р.н. Вона «багато бачила за свої вісімдесят два роки». Рахуємо: 1935+82=2017. То де правда? А правда оприявниться згодом, на сторінці 215. Там прийде лист з Італії, підписаний жовтнем 2017 року, і врешті відновить мою рівновагу, розхитану недбалістю автора до деталей.

Доходимо до 72-73 сторінок. Тут автор, переказуючи устами героя черговий віщий сон (такі сни сняться практично всім персонажам і дуже часто), навіщось розповідає, що буде далі в його історії і чим вона закінчиться. Далі й справді можна було не читати. Бо вже до того моменту читач устиг пересвідчитися: наступні герої рухатимуться за тією ж схемою, що й попередні. Про них автор писатиме коротко, сухо, безбарвно, і тільки філософія квітнутиме в їхніх устах. Змирімося з цим фактом і читаймо далі.

Головні герої вирушають у гості до мами. Надзавдання Люди – дізнатися про дитинство чоловіка, щоби відкрити таємницю його попереднього життя. І знову маємо неточності: мама каже, що в 7 років віддала Влада на музику і малювання. З попередніх діалогів уже відомо, що Влад провчився в художці один рік, а потім покинув, аж поки не захотів створити портрет Діви Марії з трамвая, тобто в 25 років. Але з розповіді мами дізнаємося, що він малював і у 8-му класі.

У цій поїздці на малу батьківщину мене знову напружила розхитана хронологія. На 85 с. маємо: «Місцями зелені поля рідної Владової Полтавщини змінювалися поки нічим не засіяними чорними просторами». За тиждень до того, на 74 с., коли подружжя планувало поїздку до мами «на вихідні» нам сказали, що тепер – кінець квітня «з холодним весняним снігом». Отже, на 85 с. щонайбільше – перші числа травня. І в перших числах травня персонажі йдуть... підв’язувати помідори. Що це за клімат такий? Тиждень тому ще сніг, а тут уже помідори так вигнали, що їх уже висадили, ще й підв’язують? Я далека від городництва, але питала у тих, хто знає. Підтвердили: помідори у відкритий ґрунт висаджують не раніше другої половини травня, а частіше – наприкінці.

Увага! Судячи з того, що історія почалася перед Новим роком, тобто наприкінці грудня і, як запевняє автор, минуло 5 місяців, то на 88 с., коли Влад із дружиною повертаються до Києва, справді мав би бути кінець травня, цілком підхожий для помідорів.

Каша-малаша. Припускаю, багатьом із вас ці нюанси видадуться дрібницями. Мене вони виводили з рівноваги, бо на моє переконання, так бути не повинно. Розумію, всі – живі люди, й навіть імениті письменники можуть у чомусь промахнутися, а редактори не виловити, але в цьому тексті таких нестикувань – самі бачите скільки. Тому ідемо далі.

На 91 с. Сергій, черговий знайомець Влада і Люди й заодно щасливий власник картки Марії, каже, що їздив до батьків «на свята». «Чому Сергій їздив на свята, а Влад із Людою просто так? – питаю я. – А які там, до речі, свята у травні 2017 року?» Відомо ж які: 1-2 травня – День трудящих, 9-го – Перемоги. Їх уже не святкують. А інших немає. На Великдень також не розраховуйте, бо він у 17-му році був 16 квітня. Хоча, тут можемо припустити, що Сергій по-дідівськи назвав святами День трудящих або Перемоги.

На 99 с. маємо наступні орієнтири: «кілька тижнів тому замироточила ікона» (це тоді, коли поверталися від мами), і ще: «травень рахував свої останні дні». Отже, до мами їздили на початку травня, ну бо «кілька» це більше, ніж «пара», щонайменше три. То коли там висаджують помідори?

Помандруємо ще трохи тими ж хащами. Сторінка 104: «Календар офіційно підтвердив прихід літа». «Отже, маємо 1 червня», – вирішила я. «Цей понеділок у країні був вихідний», – стверджує автор. Що за свято, знаєте? Я пішла в ґуґл і припустила, що, можливо, малася на увазі Трійця. Вона в 2017 р. припала на 4 червня. Але нащо було «офіційне підтвердження календаря»?

Питання до автора: нахіба давати явні маркери, а тим більше цифри (дати народження, вік героїв), коли не здатен звести до купи текстовий масив у хронологічній і логічній послідовності?

Заглиблюємося в зміст. Алогічною видалася історія про Колю-псевдожурналіста, який перетворився на «внука» бездітної Марії Юхимівни. Чужа бабуся стає для цього хлопця авторитетом. «Мабуть, саме такої – мудрої та зрілої – любові ти потребував», – пояснює автор. Можна подумати, що рідна бабуся Колі, яка його так добре виховала (він і вчиться у виші, і читає) і з якою він досі живе, – тиранка або немудра. Та й у наступному абзаці маємо заперечення від самого персонажа: «думаю, вони (бабусі) швидко порозуміються, адже обидві добрі і чуйні». От і я кажу: нащо Миколі чужа бабуся, коли має свою? Чому було не відправити до бездітної Марії Юхимівни Сашу, якого в юному віці з дому вигнала мама? Це принаймні було б логічно й більш правдоподібно з психологічної точки зору. Та автор про такі дрібниці, схоже, не думав.

Принагідно пропоную оцінити репліку Колі: «(бабусі)... геть різні у взаємодії зі світом». Не студент, а професор!

Ось іще кілька речень, з різних причин вартих уваги:

С. 120 «Падав невеликий дощ».

С. 146 «…робота йшла сакрально. Через те й повільно».

С. 201 «Завдяки Владовій педантичності його автівка була справді в хорошому стані».

с 238. «Гуляти осіннім парком приємно. Проте недовго».

с. 245  «Інтернет показує 14 градусів тепла».

С. 255 «В очах обох чоловіків були добро і віра – найсвятіші почуття на землі».

С. 257 «Початок зими цього року не відзначився несподіваними сніговими заметами й сильним морозом».

С. 265 «Влад ніжно поцілував плече коханої та пішов на кухню заварити чаю й подивитися на нічний туман за вікном».

Повернімося до виловлювання «бліх». Сторінка 165: «Маркова мама говорила по телефону», – запевняє автор. Уточнення: Влад здалека спостерігає за жінкою, яку вперше бачить. Нижче: «Маркова мама попрощалася нарешті з подругою». Питання: звідки в автора, тобто у Влада, певність, що попрощалася саме з подругою?

Впродовж читання мене переслідувало стійке переконання, що автор за вуха тягне сюжет, аж репається шкіра, у будь-якому потрібному йому напрямку. І навіть не помічає, як перетворює персонажів із благородними намірами на маніяків. На сторінці 202 Влад із Людою приїжджають до автомеханіка Саші, чергового власника картки Марії на начебто техогляд. Зумисне їдуть під кінець робочого дня, щоб створити незручну ситуацію. Ну бо Влад із Сашею вже знайомі, тож Саша відмовити не зможе. Як компенсацію за пізній візит запрошують автомеханіка на вечерю. «І як не відбивався чоловік від такої пропозиції, психологічна освіта і шарм Люди взяли гору». Я фізично відчула, як головні герої буквально «нагнули» бідолашного Сашу.

Отже, трійця їде на вечерю і замість того, щоб «показати» читачу, як відбулася ця вечеря, про що персонажі говорили, автор переказує подію устами Люди і, звісно, в діалозі з Владом. Навіщо, як і я, спитаєте ви? А щоб продемонструвати непересічний письменницький талант Владової дружини! Принаймні Влад цей талант нахвалює.

А я скажу, що всі «чужі» тексти, як-от оповідання пенсіонерки Марії Юхимівни, письменниці Лариси Химич, ще однієї письменниці – Карини й опуси самої Люди, введені автором у тло власного тексту, – однаково безбарвні і пласкі. Хоч би задля приколу спробував передати їх в іншому стилі, з іншою лексикою. Ні. Не до снаги.  Усе однаково-однаковісіньке: як діалоги, так і чужа «творчість».

Ось вам перлинка з переказу біографії Саші устами Люди: «Тулився до кухні сусіднього ресторану, щоб хоч трохи грітися теплом, яке виходило крізь кватирку». Уявили? Вдалося? Бо я не змогла явити людину, яка тулиться до зовнішньої стіни і гріється теплом з кватирки!

На 218 с. Влад зустрічається з бізнесвумен Світланою. «…очі бурштинового кольору ховаються за темним склом окулярів». Як він розгледів? Тут же бачимо, з якою насолодою Влад катує людей своїми розмовами. На сторінці 223 він начебто рятує Світланину душу, фактично, без картки (хоча вона в неї, як виявляється, є), бо розказує сон, з якого все про неї дізнався! Жінці явно боляче від його слів, та чоловік, схоже, насолоджується її болем.

До слова, подібними снами автор закриває будь-які сюжетні дірки. Пророчі сни сняться більшості з героїв. А хто не бачить снів, той має виняткову інтуїцію, як-от сама Світлана. На сторінці 230 жінка щойно вперше бачить Люду і каже: «гарна, розумна, стримана, справжня аристократка в душі – з непростим характером і непохитною волею».

Далі Влад їде Ліоном у таксі. Чому я як читач не бачу міста його очима? Чому не відчуваю захоплення й емоцій? А чую слова француза, який розповідає про Ліон словами з Вікіпедії? Фраза з діалогу на 246 с: «…цей вишуканий ансамбль давнини утворюють античні театри, готичні церкви, житлові будинки епохи Ренесансу, імпозантна буржуазна забудова, робочі квартали ХІХ століття і навіть окрема сміливі творіння сучасних архітекторів». І перед тим – подібний абзац безликого опису.

Далі – дрібний недогляд. 273 с: «Піднявшись на другий поверх, крізь зачинені двері кабінету Влад ідентифікував тембр голосу Вікторії й присів чекати...», не підводячись. А через 6 речень, поки думав, маємо: «І тільки присів на лавку, як двері відчинилися».

Головна загадка цього тексту: звідки логопединя Ольга і психологиня Вікторія дізналася все про Влада і його цибулини? Ну психологиня, припустімо, знала про те, як картка до нього потрапила. Але звідки знала, що прийде під Новий рік? А Ольга – що пережив, а головне, переживе? Звідки?! Таке враження, що ці дві жінки – Діви Марії во плоті.

У сюжеті «Картки Марії» не просто діри. Тут провалля, урвища, прірви й безодні. Й усе це виправдано словами «диво» і «віра». Все, що не підлягає логіці, чи не має завершення, – слід брати на віру як божий промисел. І кара на голову того читача, хто не повірить. Бога тут справді багато. Але мені як читачці прикро, що козинцевий бог повсякчас грає роль бога з машини.

Я вже казала, що нічого не знала про автора. Але він мене обкрутив – розказав про себе багато цікавого у післямові. Ну, штош, як то кажуть… Лише підтвердив мою нав’язливу думку, що текст цей не повинен був ставати книжкою. Бо більшість питань так і не отримали відповідей. Зокрема, навіщо на цей «роман» витратили папір? Який мотив був у видавця, коли погодився його видати? Не збагнула. Якщо тільки автор не оплатив тираж із власної кишені.

Як тепер очевидно, це – перша проба пера. Рукопис міг спокійно і вічно спочивати в нетрях комп’ютера. Хоча... Опублікувавши текст, автор отримав змогу читати такі відгуки, як мій. Сподіваюся, вони (відгуки) його не зламають, а тільки додадуть сил і наснаги. Щиро цього бажаю! А ще побуду провидицею Роксоланою і нароксоланю вам, Олександре, світле літературне майбутнє. Бо, судячи з післямови, ви – наполегливий і цілеспрямований юнак/чоловік. Якщо не відступитеся, набиватимете руку, ретельніше продумуватимете й прописуватимете сюжет, створюватимете живі діалоги, будете «показувати», а не «розказувати», вдихнете в тексти художність, то й книжки виходитимуть вартіснішими. А ця, перша, – глевкий і нестравний млинець. Вибачайте!

До речі, не знаєте, куди Влад подів 4 тисячі з першого гонорару, які, «як справжній чоловік», приховав від дружини?

Ростислав Палагусинець

Завершив прочитання дебютного твору мого друга Pavlo Matyusha - #Кокліко (з фр. «мак»).

Переплетіння кількох сюжетних ліній тримає читача у постійній увазі, а рафінована мова професійного філолога залишає приємний післясмак. Особливо цікавою є впізнаваність характерних рис деяких героїв Кокліко, як власне й деяких сюжетів твору.

Словом, браво, Павле! Хай не згасає твоє натхнення! З нетерпінням очікуємо на твої нові захоплюючі роботи.

 #читай_з_ovo

Редакція Читай

Редакція літературного порталу Читай

author photo
Рудольф Ташнер «У що вірити? 10 пропозицій для освічених людей»
для людей, які готові слухати
«"Тю" – сказав їжачок»: як ідея стає книжкою
історія їжачка
#Нотатки військового. Воги
Уривок з роману Алли Рогашко «Свідки дзеркала»
Акт Любови
Генрік Ібсен «Ляльковий дім»
норвезька класика
Збірка українського фентезі «Схід Сонця»
українське фентезі
Любов Базь «De Profundis»
з глибин хитросплетіння сюжетів
Павло Зінченко «Українська дуельна традиція»
«Перед очима»: як ідея стає книжкою
все, що Перед очима
Д’єго Калб, Анна Морено «Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі»
що б ви хотіли побачити вві сні цієї ночі?
Історичний Танатос українського села
Діонея мусципула (оповідання)
внутрішній діалог
Мей Маск «Жінка, яка має план»
не бійтеся почати
Те, за що варто боротися. Фредрік Бакман «Моя бабуся просить їй вибачити»
важливість взаємостосунків
Філософія любові Тараса Матвіїва (за мотивами книги «Мої думки. Ритмопроза»)
збірка Героя
«Тривожні Люди» – роман про цінність справжніх почуттів
шляхами людських тривожностей
Василь Стус «Палімпсест. Вибране»
дорога болю
Мирослав Дочинець «Криничар»
уроки життя
#Нотатки військового. Семигір’я
«Триста, триста!! Медик, медик!...»
Анні Ерно - лавреатка Нобелівської премії з літератури 2022 року
премії
Джордж Орвелл «1984»
великий брат спостерігає
Уривок з книги Олени Просцевічене «Лотова жінка. Роман мандрів»
непрохані гості
Андрій Кокотюха «Втікач із Бригіток»
Втримати удар заради України
Андрій Кокотюха «Вогняна зима»
точка неповернення
Вбивство по–львівськи. Андрій Кокотюха «Автомобіль із Пекарської»
львівський ретророман
«Прокляття дому» Дженні Ерпенбек: Чи вдасться зберегти минуле, заради майбутнього?
сучасна німецька проза
Життя поміж книг, що приховують таємниці минулого
читацький пазл
Харків’янка Світлана Умярова
Війна жіночими очима
Розмова з Ірочкою-фотографинею, сестрою загиблого Героя
…а мала б: «зупиняти війни»
Міла Іванцова: "Мусимо писати – і про Майдан, і про війну, і про звірства окупантів теж"
Вірні собі
Я – це біль. Але потім стану сильною. Історія художниці зі зруйнованого Ірпеня
Моє місто тепер – кладовище душ
Богдан Дячишин «Ословленого світу таїна»
Поєднати Україну словом
Олександр Козинець, Богдан Ковальчук, Олександра Малаш та ін. «Шість плюс один»
Спорідненість душ у слові
Роксолана Жаркова «Нуль цілих, нуль десятих»
Під постійним прицілом вибору
Олеся Маркович «Закон життя»
Просто спалах-момент життя
Уривок з книги Ольги Халепи «Орелія»
художній історичний текст
Леся Мудрак "Між жіночих звивин"
Читаємо поміж
Богдан Лепкий "Мазепа. Книга ІІ, ІІІ "Не вбивай", "Батурин"
Воля – найвища цінність
Уривок з книги Ольги Дубчак "Бачити українською"
А ви звідки до нас?
Улісс, котрий мандрує потоками нової поезії
Про книгу есеїв Вано Крюгера «Розчахнута квітка»
Річ Лі «Міфи про PR. Поганого паблісіті не буває та інші поширені хибні уявлення»
Розвінчування міфів
Абдулразак Гурна, лауреат Нобелівської премії з літератури 2021
Я подумав, що це жарт
Тетяна Белімова "Винуваті люди"
Мандрівка заплутаними стежками
Алла Рогашко "Провидець" (уривок з роману)
Фрагмент
Джеймс С.А. Корі "Експансія. І прокинеться Левіафан"
Початок великої експансії
Четвертий етап. Читай з OVO: другий тиждень
Спецпроєкт
Добірка книг: Україна очима сучасних українських письменників
Бути незалежним
Четвертий етап. Читай з OVO: перший тиждень
Спецпроєкт
Метт Гейг «Опівнічна бібліотека»
Чи є альтернатива?
Олександр Гаврош «Казки для Елізи»
«Коли ви ще будете дітьми…?»
Маріанна Павер «Допоможіть!»
Чи варто читати книжки про саморозвиток?
Третій етап. Читай з OVO: четвертий тиждень
Спецпроєкт
Третій етап. Читай з OVO: третій тиждень
Спецпроєкт
Олександр Клименко «Прихована фортеця»
Метафізика нашої душі
Третій етап. Читай з OVO: другий тиждень
Спецпроєкт
Третій етап. Читай з OVO: перший тиждень
Спецпроєкт від OVO
Другий етап. Читай з OVO: п’ятий тиждень
Спецпроєкт
Чому читання важливе?
…і багато в чому вирішальне
Британські видавці: які вони і чи дотримуються європейських принципів рівності у своїх компаніях?
Британське книговидання
Роджер Желязни «Джек Тіньовий»
Побачити світанок
Другий етап. Читай з OVO: четвертий тиждень
Спецпроєкт
Стратегії читання на всі випадки життя
Читаємо ефективно
Другий етап. Читай з OVO: третій тиждень
Спецпроєкт
Другий етап. Читай з OVO: другий тиждень
Спецпроєкт
Стюарт Рассел «Сумісний з людиною. Штучний інтелект і проблема контролю»
Коли людство програє?
Лі Бардуґо «Дев'ятий дім»
Фантастика...
Наукпоп від простого до складного
Щоб краще зрозуміти світ
Другий етап. Читай з OVO: перший тиждень
Спецпроєкт
5 ознак того, що ви читаєте погану книгу
Не всі книги добре написані
Ганна Городецька: «Київ і відьми нерозлучні»
Інша Марія
Агатангел Кримський: Страчений феномен
Конспект відеолекції
Робін Гобб та її світ Ендерлінгів
Не гірша за Мартіна
Степан Процюк «Пальці поміж піском»
Фальшиве «радісне» тогодення
5 найкращих книг про Україну за рекомендацією єльського історика
Про Україну для світу
Читай з OVO: підсумки шостого тижня
Спецпроєкт
Деніел Кіз «Притулок пророцтв»
Неоднорідний тероризм
Читай з OVO: підсумки п
Спецпроєкт
Террі Пратчетт: Душевна музика
Музика магії не пара
Читай з OVO: підсумки четвертого тижня
Спецпроєкт
Браян Олдісс «Теплиця»
Дуже зелена книга
Читай з OVO: підсумки третього тижня
Спецпроєкт
Марія Матіос «Армагедон уже відбувся»
Розплата за минуле
Пйотр Соха «Бджоли»
Обережно! Небезпечно цікава книга!
Читай з OVO: підсумки другого тижня
Спецпроєкт
Ірина Цілик «Місторія однієї дружби»
Підліткова література
Читай з OVO: підсумки першого тижня
Спецпроєкт
Кейт Елізабет Расселл «Моя темна Ванесса»
Між коханням та насильством
11 книжкових новинок, на які чекаємо!
Скоро в книгарнях!
Вадим Яковлев “Там, де починається територія”
Альтернативна Україна
Кен Лю «Паперовий звіринець»
Любов, смерть + орігамі
Степан Процюк "Відкинуті і воскреслі. Есе про письменників і суспільство"
Жертовна любов до Слова
Українські письменники роздягнулися для календаря
Literature illustrated
Енджі Кім "Міракл-Крік"
Брехня зобов"язує
Жозе Сарамаґо «Мандрівка слона»
Видовищна подорож Європою
«Доторк» Деніела Кіза: інфікування ненавистю до незвіданого
Саморуйнування
Емі Вебб "Велика дев’ятка"
ШІ vs Людство?
Мішель Бюссі «Чорні водяні лілії»
Три жінки, одна таємниця
Книги Богдана Дячишина для активного читання і Думання
Письменник. Мислитель. Науковець.
Досвід читання – досвід буття
Коротко про читання
В. Ґ. Зебальд «Аустерліц»
По той бік часу
«Руїни бога» Аткінсон
Сон, в якому ми живемо
Василь Шкляр "Чорний ворон"
Все за волю України!
Читання вголос дітям дошкільного віку має переваги для поведінки та уваги
Книготерапія
Наталка Бабіна "Бодай, Будка"
Хтось тихий мовчить у темряві
Даніел Кіз "Відверто про Клавдію"
Необов’язкові зізнання у "вбивствах 22-го калібру"
З Днем народження, Террі!
Людина, яка вміла носити капелюхи
Ірина Баковецька-Рачковська "Пластилін"
В пластиліновій масі
Максим Гах "П’ятий парк"
Не будьте зайвими
Поезія Йоргоса Сеферіса
Грецька поезія XX століття
Галина Пагутяк, Олександр Клименко "Розмови про життя і мистецтво"
Дотик до Справжності
Оксана Сайко "Забута мелодія"
Скрипки з історією
Короткі списки Букерівської премії 2020
Букервіська премія 2020
Дарія Піскозуб "Машина"
Повстання машин
Гурницька Наталія "Мелодія кави у тональності кардамону"
Літературне музикування
Джеймс М. Кейн "Листоноша завжди дзвонить двічі"
Світ ловив його і спіймав
Соломія Зеленська "Сповідь священика"
Примарне щастя
Читаємо на канікулах з Діппером та Мейбл
Серія «Ґравіті Фолз»
Володимир Кузнєцов «Закоłот. Невимовні культи»
Нова Імперія веде боротьбу
Самостійне читання змалечку: чи можливо це?
Зацікавлюємо дітей книгами
Оголошено довгий список книжок Букерівської премії 2020
2020 International Booker Prize
Наталія Гурницька "Мелодія кави в тональності сподівання"
Дозволь собі жити далі
Всеукраїнський рейтинг «Книжка Року - 2019»
«Книжка Року - 2019»
Палкий, зворушливо-романтичний Улас Самчук. Роман "На твердій землі"
Інший ракурс
Деркачова Ольга "Дім Терези"
Поза межами безмежжя
Тамара Горіха Зерня «Доця»
Чи жіноче у війни обличчя?
Чайна М’євіль "Вокзал на вулиці Відчаю"
Вижити не можна покинути
Готика від Алли Рогашко: роман "Сни з колодязя"
Блукання міжчассям
Сьома Роксолана "Світи суміжні"
Дотик горіхового дерева
YouTube канали українською, які дивимося ми
Ютубимо українською
5 порад вчителям, що допоможуть при роботі з інклюзивними дітками
Відповідально і креативно
Уривок з повісті Катажини Ририх "Лопушане поле"
Свідки незвичайних подій
Найочікуваніші книги 2020 року за версією The New York Times
Найочікуваніші книги 2020 року
Жанна Куява "Говори, серце, не мовчи"
Голос, що змушує піднятися
Найкращі українські книжки 2019 року за верcією ПЕН
Підсумки 2019
Євген Лір "Степовий бог"
Тіні забутих степових предків
Подарунки дітлахам: що покласти під ялинку
Свята наближаються
Кріс Гедфілд "Посібник астронавта з життя на Землі"
Hallo Spaceboy
Улюблені книги: Володимир Кузнєцов
Збовтати, але не змішувати
Ольга Мігель "Крук та Чорний метелик"
Голос давніх сновидінь
Валентина Семеняк "На скрижалях Часу"
Нектар Слова
Галина Лицур-Щадей "Таке життя"
Треба завжди мріяти
Михайло Іванов «Когнітивний інтелект. Ефективно вчуся, застосовую техніки й інструменти»
Розвивайся!
Короткі списки Книги року ВВС-2019
ВВС-2019
10 найкращих книг 2019 року
Вибір The New York Times
Стали відомі імена цьогорічних переможців літературної премії National Book Awards
National Book Awards 2019
Росселла Гренчі, Даніеле Дзаноні "Історії про видатних людей з дислексією"
Історія геніїв
Лукаш Орбітовський "Голова змія"
Трохи безпечної темряви
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України»
Краща книга України 2019
Оприлюднено перелік кандидатур на здобуття премії імені Тараса Шевченка в 2020 році
Шевченківська премія 2020
Ксенія Фукс "По той бік сонця"
Говорити
Українські і не тільки екранізації, які дуже не варто пропускати!
Скоро в кіно
100 романів від BBC
Романи, що формують наш світ
"Божественна комедія" Данте стане серіалом
Пекло поруч
Галина Ткачук "Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака"
Мандрівка часом
Френк Герберт "Месія дюни"
У химерній твердині прозірливості
Рекомендації від Стівена Кінга на Хеловін
Хеловін 2019
Рей Бредбері "Із праху посталі"
Прах з присмаком осені
Держава фінансуватиме підтримку перекладів, у рамках програми Translate Ukraine
Програма підтримки перекладів Translate Ukraine
ВВС News Україна визначила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2019
Списки Книги року ВВС-2019
Даґ Ейстейн Ендшьо "Секс і релігія"
Все, що ви хотіли знати
У Франкфурті стартує найбільший книжковий ярмарок світу: що покаже Україна
Україна на Франкфуртському книжковому ярмарку
Герман Гессе "Деміан"
Шукати себе
Ненсі Голдстоун "Чотири королеви"
Жінки, що змінили Європу
«Книга Якуба» та історична пам’ять: розмова між Оксаною Забужко та лауреатом Нобелівської премії у галузі літератури Ольгою Токарчук
Розмова між Оксаною Забужко та Ольгою Токарчук
Влад Сорд «Безодня»
Чоловік, що зазирнув у Безодню
Розгляд справи щодо заборони продажу книжки «Справа Василя Стуса» перенесли на 13 грудня
Стус проти СРСР: Продовження
Український книжковий ринок у 2018 році
2018 у цифрах
Улюблені книги: Влад Сорд
Ти – вістря меча
Що купляли на 26BookForum?
Форумні топи
The Guardian опублікувала сотню найкращих книг 21 століття
Найкращі книги 21 століття
Олег Сенцов: «У кожної людини можна чогось навчитися, попри її посади і регалії»
26 Book Forum
Хідео Коджіма, Великий татко, робопес та Орк-альбінос заходять у бар…
...або Чому треба прочитати Descender
Сергій Грабар "Метаморфози: статті та есеї"
Місто як Історія та Істина
Уривок книги "Роман & Роман" Василя Слапчука
Роман-цитатник
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 4)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 3)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 2)
Скоро в книгарнях!
26 BookForum 2019: найсмачніші книжкові новинки (частина 1)
Скоро в книгарнях!
Олена Літковська "Сам собі золота рибка"
Як реалізувати свої мрії і зрозуміти себе?
Усе лине до світла… – про книгу Алли Рогашко "Крізь безодню до Світла"
Любов, Люди, Література
Жослін Сосьє "Дощило птахами"
Лісова робінзонада
Максим Гах "Прогулюючись пустелею"
Не загубіть себе
Ларрі Кінг "Як розмовляти будь з ким, будь-коли і будь-де. Секрети успішного спілкування"
Мистецтво говорити
Умберто Еко "Празький цвинтар"
Локі у всесвіті Еко
Уривки з роману Алли Рогашко "Сни з колодязя"
закохався не в ту жінку…
Фредрік Бакман "Брітт-Марі була тут"
Життя спочатку
Джонатан Стрейндж, містер Норрел і аркан вовків
Фентезі багато не буває
Регіна Бретт "Будь дивом"
Як знайти шлях до успіху?
Таїс Золотковська "Червона сукня моєї тітки"
Цінувати кожну мить
Чарльз Стросс "Ачелерандо"
Сага про людей, кота і лангустів
Книжки, які дуже хотілося б прочитати солов’їною або #ВИДАЙТЕУКРАЇНСЬКОЮ!!!
Видавці, ну будь ласка!
Стівен Кінґ "Воно"
Чи боїшся ти клоуна?
Улюблені книги: Павло Дерев"янко
No Gods, No Masters
Сергій Товстенко "Свинка, яка плакала в небо"
Дякувати, вибачатися і співпереживати
Жуакін Марія Машаду де Ассіс "Дон Кажмурру"
Усвідомлення реальности
Віталій Запека "Цуцик"
Я буду звати тебе Балсіком!
Книги, НЕ рекомендовані для читання у транспорті!
Ми попереджали!
Павло Дерев’янко «Аркан Вовків»
Вовча стежка кличе
Улюблені книги: Сергій Мартинюк
Вмри, але живи
Сергій "Колос" Мартинюк "Капітан Смуток"
Життя як пункт призначення
Улюблені книги: Максим Гах
Світ з елементом незвичайного
Леся Мовчун "Рожевий записник детектива Стасика"
Малюк-детектив береться за справи
Степан Процюк "Варвари"
Важливо вільно дихати!
Алла Рогашко "Сни з колодязя"
Сила роду і пам’яті
Вільям Бекфорд "Ватек"
Зла арабська казка
Олександр Завара "Гелтер Скелтер"
Розгардіяш у гуртожитку
Мирослав Дочинець "Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей"
Мудрість пам’ятає життя
Книжковий Арсенал - 2019: підсумки і топи
Що купляли?
Фредрік Бакман "Моя бабуся просить їй вибачити"
Треба вірити
Вікторія Гранецька "Reality show / Magic show"
Справжність vs Вигадка
Книги з воронами і про них
Кар!
Сімона Вілар "Відьма"
Сила чаклунки
Поліна Кулакова "Дівчина, яку ми вбили"
А чи була дівчинка?
Фредрік Бакман "Чоловік на ім’я Уве"
Чоловік з завеликим серцем
Едгар Аллан По "Елеонора" (переклад)
Ода коханню
Тана Френч "Зруйнована гавань"
Всі брешуть
Ніка Нікалео "Квітникарка"
Шанс стати іншою
"Артеміс Фаул" – книга vs екранізація
Поринути в фантастику
"Львів. Пані. Панянки": Нерозгадані таємниці знаних львів’янок
Зустріч закоханого серця
Відродження книжкових презентацій
Коротко про головне
Ерін Гантер "Таємниці кланів"
Путівник по серії
Улюблені книги: Ярослав Мішенов
Постійно вчитися
Джоджо Мойєс "Останній лист від твого коханого"
Кохання...
Володимир Панченко "Повість про Миколу Зерова"
Живе срібло
Ігор Антонюк: «Повсякденність – це ще той монстр!»
Інтерв’ю з молодим письменником
Володимир Яворівський "Автопортрет з уяви"
Жити, щоби малювати
Презентація "Шевченко на кожен день"
Цікава розмова
«Видавництво 21»: книжкові плани
Новинки 2019 року
Видавництво "Астролябія": книжкові плани
Новинки 2019 року
Сергій Куцан "Зюзя"
Читання для реготання
Террі Пратчетт "Віщі сестри"
Майбутнє не віщувало нічого доброго
Як видати трендовий young adult
Секрети успіху
Олександр Гаврош "Різдвяна історія ослика Хвостика"
Мріяти – це важливо
Яким був книжковий рік: Yakaboo Publishing, MERIDIAN CZERNOWITZ, «Чорні вівці»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництва «Фонтан казок» і «Легенда»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Старого Лева"
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Жупанського"
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «Ранок»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво «АССА»
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: Видавництво Vivat
Підсумки книжкового року
Яким був книжковий рік: "Видавництво Анетти Антоненко"
Підсумки книжкового року
Шевченко на кожен день. Частина 2
Партнерський проект
Альона Нойвілль: "Видати перший роман – як відкрити новий світ"
Де черпати натхнення?
Сергій Товстенко "Пташка Пін на прізвисько Гвін"
Повість-казка
Фентезі, Ґейман і багато Австро-Угорщини
«Малхут», «Невермур» і «Сендмен»
Катерина Волошина "Voloshka. Вірші"
Відверто, ніжно, зворушливо
Шевченко на кожен день. Частина 3
Партненрський проект
Роман Піняжко "Історія державності української"
Крізь терни до зірок
Уривок з книги Дмитра Білого "Кабінет доктора Калігуси"
Неоготичний трилер
Світлана Тараторіна "Лазарус"
Перепис київської нечисті
Роксолана Сьома "Світи суміжні"
На перехресті двох світів
Олег Чаклун "Мікробот і Той, кого нема"
Добра фантастика
Улюблені книги: Світлана Тараторіна
Живи так, наче завтра Апокаліпсис
Зоман Чейнані "Школа Добра і Зла"
Довго і Щасливо
Шевченко на кожен день
Партнерський проект
Уривок з книги Збіґнєва Бжезінського "Велика шахівниця"
Глобальний погляд на геополітику
Ніл Стівенсон "Сімміс"
Коли помре Земля
Павло Матюша "Вієчка"
Серце підкаже тобі
Макс Кідрук "Де немає Бога"
Не заходьте за лінію розмежування!
Джон Вон Ейкен "Можливо все"
Повір! і ... зможеш перемогти себе
Уривок з книги Брендона Вебба "Приціл. Як приймати кращі рішення, коли весь світ проти тебе"
Просто та відверто
Кадзуо Ішіґуро "Похований велетень"
Важкі рішення
Олег Герман "Пастораль"
Homo Spiritus
Уривок книги Колма Тойбіна "Будинок імен"
Сімейна сага Агамемнона
Джеральд Даррелл «Гончаки Бафуту»
У пошуках незвичних тварин Камеруну
Про повість Тетяни Стрижевської "Де ESC з моїх халеп?" очима підлітка
Енциклопедія ДЛЯ і ПРО підлітків
Уривок з книги Щепана Твардоха "Морфій"
Прокинувся…
Улюблені книги: Ярослав Маринович
Дочитую все, що починаю читати
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 4)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 3)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 2)
Скоро в книгарнях
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2018: на що чекати? (частина 1)
Скоро в книгарнях
Діана Мельникова "Розбишацький детектив"
Юні Шерлоки
Уривок з книги Ольги Купріян "Щоденник Лоли"
Записи школярки
Валентина Семеняк "Бурмотійко і Даринка"
Скарби, що зігрівають душу
Саша Грищенко "Винятки із правил"
Коротко про головне
Анатомія алфавіту: Ш, Щ
Шинка, Що, Щастя
Цезарій Збєшховський "Голокост F"
Світ, який покинув Бог
Уривок з книги Джона Доера "Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро"
Визначайте цілі!
Роман Данилюк "Тютюновий бог"
Продовження Маркеса?
Андрій Войніцький "Новини"
Нічні таємниці великого міста
Уривок з книги Філіпа Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло"
Найвідоміший соціологічний експеримент
Улюблені книги: Лора Підгірна
Книги обирають мене
Анатомія алфавіту: Ц, Ч
Цвинтар, Чемодан, Чортопіль
Іван Андрусяк "Зайчикова книжечка"
Зайчик в кожному з нас
Анатомія алфавіту: Ф, Х
Фейсбучність, Хрест і Холод
Оксана Сайко "Нетутешній"
Міні-відгук
Псевдомудрець Ошо
Хто він, цей Ошо?
Уривок з книги Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»
Кохання під час жахіть Голокосту
Анатомія алфавіту: Т, У
Тиша, Ужгород
Вікторія Ярош "Три горішки для Сашка"
Хочу справжнього дитинства!
Прогулянка до "Дрімучого лісу" від Анастасії Лавренішиної
У лісі, лісі темному...
Террі Пратчетт "Морт"
Як знайти нову роботу та самого себе
Анатомія алфавіту: Р, С
Рік, Слово, Старість, Страх
Василь Піддубний "Слово про війну"
Історії, емоції та почуття
Олена Колінько "Шпалереон"
Подаруй дитині літній настрій
Ден Браун "Джерело"
Наука VS релігія: де шукати істину?
Стівен Сломен, Філіп Фернбак "Ілюзія знання. Чому ми ніколи не думаємо на самоті"
Як багато ви знаєте?
Улюблені книги: Ярина Каторож
Рухатись, хай би там що
Прогулянка садом: "Дім Терези" Ольги Деркачової
То, певно, ніч усе винна
Оксана Забужко "Музей покинутих секретів"
Здолати все заради України
Анатомія алфавіту: П
Плач, Піджак
Анастасія Лавренішина "Дрімучий ліс"
Атмосфера загадкових пригод
Улюблені книги: Оксана Форостина
Життя засадничо справедливе
Томас Олде Хьовелт "Відьма"
Триндець геть іншого рівня
Анатомія алфавіту: О
Один
Книжковий Арсенал 2018 Топ продажів
Підсумки від видавництв
Уривок з книжки Ірини Мацко "Кава по-дорослому"
То яка ця кава?
Стівен Кінг «Про письменство»
Без пафосу, з матюками та іронією
Топ-10 смертоносних озброєнь, описаних в українській фантастиці
Чим воювати будемо?
Анатомія алфавіту: М, Н
Море, Місто, Ненависть
Террі Пратчетт, Ніл Ґейман "Добрі передвісники"
Життєствердний кінець світу
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 4)
Книжкові новинки
Ієн Мортімер "Століття змін"
То яке століття?
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 3)
Книжкові новинки
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 2)
Книжкові новинки
КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ - 2018: на що чекати? (частина 1)
Книжкові новинки
Тетяна Стрижевська "Де ESC з моїх халеп?"
Сніжка вирішує любити
Софі Перино "Дочка Медічі"
Міні-відгук
Іра Баковецька-Рачковська "Пластилін"
Хто вбивця?
Анатомія алфавіту: Л
Львів, Листівки, Люди
Борис Єґіазарян "Сорок джерел"
Гранатові камінці безсонної ночі срібляра…
Ельчін Сафарлі "Про море мені розкажи"
Пошепки про море
Уривок з книги Ніла Ґеймана і Террі Пратчетта «Добрі передвісники»
Великий Армагеддон в маленькій Англії
Ніна Джордж «Маленька паризька книгарня»
Я хотів лікувати почуття...
Уривок з книги Лесі Демської «Літо психіатра»
Психіатр на відпочинку
Анатомія алфавіту: К
Картопля, Кролі, Коліна, Квіти, Коріння
Джером Девід Селінджер "Ловець у житі"
Міні-відгук
Річард Фейнман "Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака"
Іноді він справді жартує
Образ смерті в літературі: 5 книг про неї (нього?)
Кінець неминучий
Ігор Манн "Маркетинг без бюджету. 50 дієвих інструментів"
Бери і працюй
Уривок з книжки Річарда Фейнмана "Та ви жартуєте, містере Фейнман!"
Гра в фізику
Ред’ярд Кіплінг "Кім"
Таємниці усюди
Остап Українець "Малхут"
Історична спекуляція?
Ернест Клайн "Першому гравцеві приготуватися"
Ready! Steady! Go!
Оксана Сайко "Волоцюги"
Люди з іншого життя
Серія "Читальня" Видавництво "Ранок"
Читайте разом з дітьми
Террі Пратчетт "Колір магії"
Світ потрохи добігав кінця
Сильмариліон, Володар Перстенів і Догматика
Магічний світ?
Анатомія алфавіту: Ї, Й
Їжачок, Йой
Ольга Лілік "Після завершення роману я «відпочивала» десь півроку"
Інтерв
Деніел Кіз "П’ята Саллі"
Міні-відгук
Степан Процюк "Бийся головою до стіни"
Розібратися в собі
Кевін Келлі "Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє"
Вірити у неможливе
Анатомія алфавіту: І
Ідея, Ім’я, Іграшки
Улюблені книги: Наталка Гайда
Всі живі, це добре
Жіль Леруа "Пісня Алабами"
Красуня, бунтарка, жертва
Моноліт-Bizz: На що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавнича група "КМ-Букс": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Річард Адамс "Небезпечні мандри"
Велика подорож маленьких героїв
Новинка "Моноліт-Bizz" Ігор Манн "Номер 1"
Будь першим
Анатомія алфавіту: З, И
Зоопарк, Захід, Иржа
Ольга Деркачова "Дім Терези"
Дім, де губиться біль і… минуле
Ханна Фрай "Математика кохання"
Математика в особистих стосунках
5 книг про цінність стосунків
Розібратися саме в собі
Уривок з книжки Степана Процюка "Бийся головою до стіни"
Страшно-боляче
Террі Пратчетт "Правда"
Як іти в ногу з "Часом"
"Видавництво 21": на що чекати?
Лі Бардуґо "Королівство шахраїв"
Цеглинка за цеглинкою
Видавництво "Астролябія": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
"Команда команд: Нові правила взаємодії у складному світі"
Команда-переможець
Видавництво "Чорні вівці": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Ірен Роздобудько "Одного разу..."
Сто років голосу до порожнечі
Дж. Р. Р. Толкін "Берен і Лутієн": Передмова Крістофера Толкіна
Найвеличніша історія кохання
Видавництво "Фабула": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Рене Найт "Дисклеймер: усі збіги випадкові"
Усі збіги НЕвипадкові!
Видавництво "Час майстрів": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Анетти Антоненко: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Роксолана Жаркова "Він пахне тобою"
Смачно і кольорово
Видавництво "Ранок": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Фонтан казок": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Легенда": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Улюблені книги: Євген Лір
Додайте табличку #видайтеукраїнською
Видавництво "Рідна мова": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Навчальна книга – Богдан": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Ніл Ґейман "Американські боги"
Буря скоро почнеться
Видавництво "Наш формат": на що чекати
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Старого Лева: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Владислав Івченко "Два пасинки Митрополита"
Відданість чи кохання?
Видавництво "Комора": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво "Клуб сімейного дозвілля": на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Жупанського: на що чекати?
Чекаємо в книгарнях
Видавництво Vivat: на що чекати?
Скоро в книгарнях
Піко Айєр "Мистецтво спокою"
Пригоди на шляху в нікуди
Анатомія алфавіту. Е, Є, Ж
Електричка, Єнот, Жасмин
Галина Манів "Пригоди Тараса в далекому космосі"
Вирушаємо у космічну мандрівку!
Катаріна Маренгольц "Література! Мандрівка світом книжок"
Література – це круто!
Уривок з книги Рендала Рея "Сучасна теорія грошей"
Шлях до нової революції в макроекономіці
Улюблені книги: Ігор Дунець
Надихають люди
Дара Корній "Зірка для тебе"
Зорі не плачуть, або Книга як опік серця і тіла
Анатомія алфавіту. Д
Душа, Двері, День народження
Генрі Марш “Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга”
Чесно і відверто
Вікторія Авеярд "Скляний меч"
Будь-хто може зрадити - 2
Анатомія алфавіту. Г, Ґ
Граблі, Горіхи, Груша, Гуманізм, Ґудзики
Антологія українських письменників Донбасу "Порода"
Терикони просять слова
Ерік Ларссен "Пекельний тиждень.Сім днів на повну силу"
Змінюйся, бо ти цього вартий
Про війну: 5 книг 2017 року
Вони не мовчать
Лоран Гунель “Бог завжди подорожує інкогніто”
Жертви не бувають щасливими
Уривок з книги Ніла Ферґюсона "Еволюція грошей"
Екскурс за лаштунки великих подій
Соня Атлантова "Миші"
Затишок у мишачій норі
Краще за 2017 рік: 5 книг Non-Fiction
Розвивайся в собі
5 книжок, які варто прочитати Президенту України
Сила літератури
Поезія: Лілія Завойська "Зернини, зрощені серцем"
Шлях до світла у поетичному слові
Підсумки 2017 року або гортаючи сторінки великого роману
Червоне і чорне
Історія Середньовіччя: Умберто Еко "Бавдоліно"
Інший світ
Анатомія алфавіту. В
Вуйко Місько, вишивка, веренька, ворон, вокзал, вата, відстань
Алек Росс "Індустрії майбутнього"
Роботи не винні. Поки що…
Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 2
Що було і що буде
Роберт Зіталер "Ціле життя"
Про життя
Видавничі підсумки 2017 року. ЧАСТИНА 1
Що було і що буде
Таміла Чупак "Павутинова мелодія бабиного літа"
Скрипка у футлярі, або літературне сопрано
Роман-триптих:Олег Рибалка "Гра в життя"
Прагнення
"Львів. Доза. Порно"
Конкурс хуліганської прози
Олег Рибалка "Гра в життя": як не програти?
Життєствердна книга про дружбу
Андрій Кокотюха "Справа отамана Зеленого"
Шматочки щастя серед війни
Уривок з роману Галини Рис "Амстердам - Київ. І трохи святого Миколая"
Диво поруч
Анатомія алфавіту. Б
Бузок, Брімка, Базар, Бандура
Енді Вейр "Артеміда"
Космос ближче, ніж ми думаємо
Макс Кідрук "Не озирайся і мовчи"
Не грайтеся кнопками ліфта
Анатомія алфавіту. А
А, Аґрус, Автобус, Абрикос, Аспірин
Марина та Сергій Дяченки "Страта"
Лабіринт світів
Уривок з книги Браяна Стівенсона "Судити по совісті. Історія про справедливість і спокуту"
Приголомшливо-зворушливі мемуари
Анатомія алфавіту. Початок
Історія однієї вази
Уривок з книги Вільяма Ширера "Злет і падіння Третього Райху"
Важлива праця з новітньої історії
Стефан Цвейг "Марія Стюарт"
Історія, така як є
Левон Хечоян "Ладанові дерева"
Як розмова з Небом і зцілення Болем
Петро Лехів "З вірою і правдою"
Ліки для зболеного серця
Жозе Сарамаґо «Євангелія від Ісуса Христа»
Історія початку
Ніл Ґейман: "Небудь-де", "Зоряний пил", "Добрі знамення"
Казки не для дітей
Олег Рибалка "Гра в життя"
Дебют, гідний уваги
Імперія страху: за романом Степана Процюка "Травам не можна помирати"
Здолати неможливо підкоритись
Василь Теремко "16 весна"
Шістнадцята весна: поставте «repeat», please
Іво Брешан "Астарот"
Пекло всередині
Озрен Кебо "Сараєво для початківців"
Коли відчайнушно болить
Ян Валетов "1917"
100 років революції
Шість поганців, одне нездійснення викрадення і купа грошей – відгук на книгу Лі Бардуго "Шістка воронів"
Цеглинка за цеглинкою
Олег Поляков "Рабині й друзі пані Векли"
Чудернацький 20*5 рік!
Уривок з роману Олега Рибалки «Гра в життя»
Усі ми граємося
Дженніфер Нівен "Усі яскраві місця"
Твоя історія
Генрі Кіссінджер "Світовий порядок"
Наука відносного
Горан Петрович «Крамничка "З легкої руки"»
Момент читання
Степан Процюк "Травам не можна помирати"
Проза, яка вона є.
Уривок з книги Хуана Рамона Хіменеса "Платеро і я"
Андалузька елегія
Сергій Жадан «Інтернат»
Відповідальність за безвідповідальність
Кейт Аткінсон "Руїни бога"
Тут немає переможців
Уривок з повісті Діани Мельникової «Розбишацький детектив»
Що вийшло з оповідання про кажана
Презентація книжки "З глибин мого серця"
Поезія душі
Кадзуо Ішіґуро: знайти власне місце в історії
Нобелівська премія 2017
Ярослав Маринович: Книжковий ринок нашої країни повинен належати українським видавництвам
Книжковий бізнес
Марк Лівін "Рікі та дороги"
Проговорити все, чого не розумієш
Книжкові топи Форуму Видавців 2017
А ви що купляли?
Дмитро Кешеля "Родаки"
Міні-відгук
Вікторія Авеярд "Багряна королева"
Будь-хто може зрадити
Очікування і реальність Форуму Видавців 2017
Книжкове життя
Марія Морозенко "Іван Сірко. Великий характерник"
Героїчна доля
Денніс Лігейн "Містична річка"
Доля чи Фатум?
Майкл Каннінгем "Години"
Час перегорнути сторінку
Добірка поезій з книжки Василя Карп’юка «Глінтвейн дорогою на Говерлу»
Спокійно, розважливо і поетично
Улюблені книги: Вікторія Амеліна
Книжка або зникає після прочитання, або ні
Уривок з роману Владислава Івченка "Два пасинки Митрополита"
Про страшні сторінки історії
Олексій Жупанський «Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек»
Химерно – це дуже м’яко сказано
Уривок з книги Вікторії Авеярд "Багряна королева"
Вибір читачів Goodreads
Улюблені книги: Анетта Антоненко
Магія паперової книжки – це навіки
"КМ-Букс" шукає письменників!
Годі писати в шухляду!
Звонко Каранович "Три картини перемоги"
А чи був переможець?
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина ІІІ)
Книжкові новинки до Форуму Видавців
ФОРУМ ВИДАВЦІВ 2017: чого чекати від українських видавництв (частина ІІ)
Книжкові новинки до Форуму Видавців
Ніл Ферґюсон "Цивілізація"
Чому Захід став успішним.
Збірка короткої прози «Любов така»
У пошуках happy end’у
Френк Герберт "Дюна"
Вода висихає
"Як я став письменником", "Коли цвіли гарбузи", "Мандрівний замок Хаула" або Як я провела спеку-2
Коротко про важливе
Улюблені книги: Олексій Жупанський
Гарних книжок багато, поганих – теж, а життя одне
Енн Файн "Борошняні немовлята"
Книжка, яка відкриває очі на внутрішній світ дитини
Уривок з книги Степана Процюка «Травам не можна помирати»
Новий психологічний роман відомого автора
Улюблені книги: Остап Українець
Ніколи не знаєш, наодинці з якою книжкою залишишся
Елізабет Ґілберт "Велика магія"
Творчість як велика магія і сила зачарування
Уривок з книги Христі Фріланд "Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи"
Найкраща книга 2013 року за версією Financial Times
Томас Гарріс "Мовчання ягнят"
А вам страшно?
Уривок з книги Насіма Талеба "Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті"
Бестселер New York Times
Аньєс Мартен-Люган "Щастя в моїх руках"
Ще одна формула Щастя
Анджей Стасюк "Як я став письменником"
З гумором про головне
Богдан Дячишин "Думне слово Богдана Смоляка"
Спізнати таїну мовчання
"Нейроманта" Вільяма Ґібсона можна буде прочитати українською
Кіберпанк наближається
Книги про котів на честь Дня котів
Літературно-котячий несписок
"Песиголовець", "Подив і тремтіння" та "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка" або Як я провела спеку
Книжкове асорті
Роальд Дал "Джеймс і гігантський персик"
Вам таке і не снилося
10 успішних брендів
Бути успішним чи ні - ось у чому питання
Володимир Єрмоленко “Ловець океану: Історія Одіссея”
Злови свій океан, або Кожен сам собі Одіссей
Лорен Ґрофф “Долі та фурії”!
Що таке сімейне життя?
Чак Поланік "Бійцівський клуб"
Порожнє суспільство.
Дженні Ловсон "Несамовито щаслива"
Кумедна книжка про жахливі речі
Євгенія Артеменко, Олексій Смалько “Хороший вірус”
Зберегти природу
Тетяна Стрижевська «Файні товсті дівки, йо!»
Про важливе і справжнє
Філіп Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло"
Ми не ті, ким себе вважаємо
Алла Рогашко "Її сукня"
Сила пам"яті
Улюблені книги: Слава Світова
Надихають сильні духом
"Фонтан казок" створює "Легенду"
Легенда твориться нині
theUKRAINIANS II: Історії успіху
Розмови з успішними
Артем Чех "Точка нуль"
Війна – це нецікаво
Уривок із книжки Івана Андрусяка "28 днів із життя Бурундука"
Бурундук повертається!
Улюблені книги: Тетяна Стрижевська
Обирати книгу – це цілий ритуал!
Володимир Рутківський "Ганнуся"
Таке цікаве дитинство
Мішель Бюссі "Літак без неї"
Таємниця, яка досі не розгадана
Гаррі Поттер. 20 років потому
Особиста історія знайомства з чарівником
Уривок з книги Гела Елрода "Чудовий ранок. Як не проспати життя"
Прожити омріяне життя
Улюблені книги: Сашко Завара
Асоціативна книжка – це я сам.
Оксана Сайко "Птахи завжди повертаються"
Божевілля існує
Амелі Нотомб "Подив і тремтіння"
Схід і Захід: від прірви до компромісу
Пауль Целан "Злам подиху"
Насичена поезія
Зірка Мензатюк "Зварю тобі борщику"
Смачні казки
Улюблені книги: Поліна Кулакова
В паперових книгах є душа
Вільям Сомерсет Моем "Розмальована вуаль"
Історія очікування кохання.
Робін Слоун "Цілодобова книгарня містера Пенумбри"
Книгарня, яка завжди з тобою
Жан-Поль Дідьєлоран "Читець у ранковому експресі"
А чим ви займаєтесь у потязі?
Адам Джонсон "Усмішки долі"
Знайти відповіді на запитання
Фрагменти з книги Олексія Жупанського "Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек"
БТБ!ЧГ
Поліна Кулакова "Корсо"
Часом так приємно помилятися
Улюблені книги: Олег Чаклун
Головне знаходити час на читання!
Ерін Гантер "Коти-вояки"
Хвостаті герої, що підкорюють світ
Люсі-Мод Монтгомері "Енн із зелених дахів"
Неповторний дитячий світ
Книжковий Арсенал 2017. Видавництво «Ранок»
Книжки для дітей
Сона Ван "Лібрето для пустелі"
Узагальнене у строфі століття
Роальд Дал "Матильда"
Історія особливої дитини
Мирослав Дочинець "Світован. Штудії під небесним шатром"
Жити в гармонії.
Книжкові топи Книжкового Арсеналу
А що придбали ви?
Улюблені книги: Сергій Комберянов
Проблем не існує, є задачі
Артем Чапай "Авантюра XL"
Мандрівки, які завжди з тобою
Степан Процюк "Варвари"
Про людяність і силу духу
Олександр Красовицький про Книжковий Арсенал 2017
10 підсумків
Олександра-Ксенія Медвідь "ОМ"
Розкрити душу.
Нам не вистачає… ЗВИЧКИ
За книжкою Дахіґґа «Сила звички»
Волтер Айзексон "Інноватори: як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію"
Поетична наука комп’ютерного світу
10-й Дитячий Форум
КОСМОВІЗІЯ: супергерої та книжкова туманність
Kharkiv BookFest - 2017: куди бігти і на що дивитися
Харків фестивалить і запрошує приєднатися
Улюблені книги: Вікторія Гранецька
Моя книжкова шафа просто переповнена
Ернст Юнґер "В сталевих грозах"
Фронтова проза
Слава Світова "Жила-була Я"
Про звичайних незвичайних жінок
Ольга Кобилянська "Апостол черні"
Інша Ольга Кобилянська
Улюблені книги: Аня Архитко
Читати - це круто!
5 весняних книжок з присмаком смутку
Ніжна меланхолія
Уривок з книги Анджея Стасюка "Як я став письменником"
Уривок з книжки Алли Рогашко "Її сукня"
Історія, яка сколихне ваші почуття
Улюблені книги: Алла Рогашко
Бути собою, попри все!
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 3)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 2)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Книжкові новинки до Книжкового Арсеналу (частина 1)
Що шукати на Книжковому Арсеналі?
Мирослав Лаюк “Баборня”
Про баборню, дракона освіти й викрадене життя
Оголошено фіналістів Міжнародної Букерівської премії
Новини з книжкового світу.
Улюблені книги: Віоліна Ситнік
Книга – це мистецтво
Містична історія від Галини Пагутяк
Неперервні пошуки
Карта емоцій Лондона від вчених з США
Цікаві новини від Читай.ua
Мистецький фестиваль "Ї" у Тернополі
Травень, книги, Тернопіль - щастя книголюба!
Володимир Лис "Діва Млинища"
Тенета любові
Література в стилі mashup і retelling
Розбираємось з мешап і ретеллінг
Уривок з книжки Деніела Белла "Китайська модель"
Зламати стереотипи мислення
Маргарита Сурженко "Квартира київських гріхів"
Хто впаде в обійми своїх гріхів?
Обкладинка до українського видання Ернеста Гемінґвея «Старий і море»
Новини від Читай.ua
Знайшли блокнот XVII століття із записами про Шекспіра
Читайте цікаві новини разом з Читай.ua.
Пулітцерівська премія 2017. Що почитати?
Переможців вибрано!
Улюблені книги: Наталія Гурницька
Світ, прихований під обкладинкою
А ви вмієте готувати смажені зелені помідори?
Рецепт щасливої родини у нещасливі часи
Новинки березня від видавництва Наш Формат
Цікаві новини від Читай.ua
Рута Шепетіс "Поміж сірих сутінків"
Чого вартує життя?
Улюблені книги: Анна Хома
Фентезі, пригоди і любов
Сергій Комберянов "Крадії пам’яті"
А що б ви зробили?
Улюблені книги: Кузько Кузякін
Трохи строкато і спонтанно, але дуже цікаво
Станіслав Лем "Високий Замок"
Любов до міста
5 травелогів, які змусять вас пакувати валізи для відпустки
Подорожуйте і читайте
Ася Казанцева "В інтернеті хтось помиляється"
Просто про складне
Екранізують "НепрОстих" Тараса Прохаська
Чудова новина
Василь Шкляр "Маруся"
боротьба не припиняється
Улюблені книги: Мія Марченко
Книжкові епохи письменниці
Томас Гарріс "Мовчання ягнят"
Психологія вбивці
Опублікували невідоме оповідання Френсіса Скотта Фіцджеральда
Хороші новини
10 цікавих фактів про книги
Приємного читання, книголюби
Еріх Марія Ремарк. Що почитати?
Список порад від Читай.ua
Степан Процюк "Полянами і хмарочосами"
Сильна чоловіча проза
Улюблені книги: Ірина Даневська
Книжкові улюбленці авторки пригод князя Радзивіла
Ерін Моргенштерн "Нічний цирк"
Таємниці мають свою силу
Олег Шинкаренко "Перші українські роботи"
Все відрізняється тільки способом поєднання
Улюблені книги: Богдан Жила
В книжках народжується музика.
Лютий і його новини
Що цікавого відбулося цього місяця?
Джеймі Голмз "Нонсенс: осягнути і перемогти"
Збагнути незбагненне.
Кохання, загублене у часі: романтично-містичне "Осіннє рондо місячної ночі"
Найдорожчий скарб любові
Арам Пачян "Робінзон"
Голос, що запалює сірники.
Уривок з роману: Маргарита Сурженко "Квартира київських гріхів"
Янголи спостерігають за нами мовчки.
Улюблені книги: Боісіда
Київська письменниця і її улюблена фантастика
Ніл Гейман "Книга кладовища"
Про кладовище, сповнене життям
Шевченківську премію з літератури отримав Іван Малкович
Переможець.
Ф. Скотт Фіцджеральд "По цей бік раю"
Ласкаво просимо в “епоху джазу”.
На чорно-білій плівці 1904 року побачили Марселя Пруста
Це він?
Ситнік Віоліна "Особистий простір"
Наче клей із вишневого дерева на пальці.
«Зродилися ми великої години…» ОУН і УПА. Бібліотека «Історичної правди»
Історія – скарбниця наших діянь.
Ксенія Циганчук "Коли приходить темрява"
Твоя темрява.
Кузько Кузякін "Біла трішки чорна-пречорна книжка"
Чорна книжка з білою душею
Січень і його новини
Що книжкового приніс перший місяць зими?
Джей Ашер "Тринадцять причин чому"
Жити не можна померти
Еріх Марія Ремарк. Його творчість
коротко про головне
Р. Дж. Паласіо "Диво"
Диво всередині
Еміль Золя "Жерміналь"
Життя таке, яке воно є.
Ірина Даневська "Німецький принц Богуслав Радзивіл"
Пориньте в загадку.
Оксана Довгаль "Запиши мої сни"
Книга про сни, що стають словами.
Джорджина Говелл "Королева пустелі"
Пригоди долі.
Валер’ян Підмогильний "Місто"
Місто людей.
Патрік Несс "Голос монстра"
Дитяча книга для дорослих.
Чому читання корисне?
10 причин, чому читати таки варто
Хан Канг "Вегетаріанка"
Чи правильне це рішення?
Книжкові підсумки 2016 року
Враження від прочитаних книжок.
Ростисав Семків "У нас мало пишуть, тому що мало читають"
Книга коштує стільки, скільки в неї вкладено праці, ресурсів.
Новинки 2017-го від українських видавництв (продовження)
На що чекати книголюбам у 2017 році?
Новинки 2017-го від українських видавництв
Чим порадує нас книжковий 2017-ий рік?
Боісіда "Дивовиддя про святих русалок"
А вам цікаво, як кохають духи?
Галина Пагутяк "Гіркі землі"
Називати речі своїми іменами.
Антон Санченко "Земля Георгія"
Збірка оповідань про моряків та море.
Як ніколи не видати книгу
Прислухатись чи ні - вирішувати вам.
Крістін Генна "Соловей"
Сучасна книга про несучасну війну.
5 книг з новорічним настроєм
Пориньте в свято.
Алла Рогашко "Крізь безодню до Світла"
Так пишуть щасливі люди...
Рафєєнко Володимир "Contra spem spero".
Не забуті.
Книжкові дарунки для чемних і не дуже
Книги від Святого Миколая
Юрій Косач "День гніву"
Про героїзм в його природному стані.
Андрій Гарасим "Борги нашого життя"
Гостросюжетний трилер.
Жозе Сарамаґо "Сліпота"
Коротко про найважливіше.
Альвідас Шляпікас "Моє ім‘я Маріте"
Трагедія, якої не мало б бути.
Леся Коковська-Романчук "Благословен, хто йде"
Зцілення вірою.
Віра Агеєва "Дороги й середохрестя"
Есеї про українську літературу.
Галина Пагутяк "Слуга з Добромиля"
Слуга свого господаря
Як написати роман: 9 цінних порад
Хороші поради для письменників-початківців
Листопад та його новини
Чим нам запам’ятався листопад
Анджей Стасюк "Галицькі Оповідання"
Нестандартна збірка оповідань.
Жозе Сарамаґо "Перерви у смерті"
Що це?
Макс Кідрук: Той, хто вміє лякати
Що, після чого і чому читати?
Книжкова Чорна П’ятниця
Як ми полювали за книжками.
Дін Кунц "Ешлі Белл"
Не шукайте Ешлі Белл
Євген Стеблівський “Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара”
Земля, від якої можна торкнутись Неба.
Чарлз Дікенс "Повість про двоє міст"
It was the best of times, it was the worst of times...
Два музиканти, один кіношник і переселенець.
Як в Києві «ДНК» презентували.
Слово року - 2016
Що ж там вибрали?
Лі Бардуго "Шістка воронів"
Про серця, які шукають ціль.
Дмитро Савченко: "У нас нібито є література, але вона якась така жевріюча, постмодерністська"
Непересічне інтерв’ю.
5 книг про Карпати
Карпат багато не буває!
Прохасько, Забужко, Андрухович і Малкович про рідну мову
А ти спілкуєшся українською?
Одрі Ніффенеґґер "Дружина мандрівника в часі"
Ціна часу.
Жовтень 2016. Що ми читали?
Слідами прочитаних книжок за жовтень.
Жовтень та його новини
Чим нам запам’ятався жовтень
Жахи від редакторів Читай.ua
Буде страшно.
Іґнацій Карпович "Сонька"
Історія, в якій немає часу
Хелловін в атмосфері Стівена Кінга
Вам буде страшно.
Роман Іваничук "Орда"
Пророцтво, якому не обов’язково збутися
Алла Рогашко "Осіннє рондо місячної ночі"
Кохання!
6 викликів тому, хто наважився читати "бестселер вчорашнього дня"
А ви все прочитали?
Ерік-Еммануель Шмітт "Улісс з Багдада"
Де дім твій, Одіссею?
Ельфріде Єлінек "Піаністка"
Огида чи пристрасть?
Таня Малярчук "Забуття"
Герої, (не)загублені в часі
10 способів змінити домашню бібліотеку
Давайте займемося вашою бібліотекою!
Шерон Оуенс "Чайна на Малберрі-стріт"
Чого тільки не трапляється в чайній!
Анрі Левенбрюк "Заповіт віків"
Да Вінчі, Дюрер, Париж і заповідь Христа
Лорен Ґрофф "Долі та фурії"
Що ховається за завісою шлюбу?
Жадан, Фоззі та ін. "ДНК"
Сім доль - одна ДНК
Де я читаю? Біла Церква
Де почитати в Білій Церкві?
Сезонна меланхолія: 5 книг з осіннім настроєм
Настрій для читання
Після AETHERy
Що таке AETHER? Як його зрозуміти?
Володимир Селезньов "Мовні війни: Міф про «зіпсованість» української мови"
Популярно про міфи щодо української мови
Вересень і його новинки
Те, чим запам’ятався вересень
Аннабель Пітчер "Моя сестра живе на камінній полиці"
Цінувати те, що є тут і зараз
Мавпи, мітохондрії і дефібрилятор або "Зазирни у мої сни" в Києві
А що ви знаєте про сни?
Таня Малярчук “Біографія випадкового чуда”
Хто ти?
Мішель Уельбек "Карта і територія"
Хто ці дивні люди?
Ірина Ігнатенко "Жіноче тіло у традиційній культурі українців"
Наша неймовірна історія
Філіп Ванденберг "Гладіатор"
Хоробрість на межі
Книги осіннього настрою
Подих осені.
Сергiй Жадан “Anarchy In The Ukr”
Слово про свободу.
Джон Барт "Кожна третя думка"
Історія, після якої хочеться любити
Паоло Джордано "Самотність простих чисел"
Математичне моделювання буття.
Макс Кідрук "Зазирни у мої сни"
Є речі, які пояснити не вдасться.
"Читай.Молодь": Сергій Завалко
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Ярослав Мельник "Маша, або Постфашизм"
Не все, що є, повинно бути.
Орхан Памук "Музей невинності"
Поезія колекції речей.
Анна Гавальда "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"
Непересічні історії.
Василь Карп’юк "Ще літо, але вже все зрозуміло"
Відчуття прекрасного.
Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою"
Кохання, яке воно є.
Ніна Джордж "Маленька паризька книгарня"
Щастя – є!
Олександра Григорчук "Femme Watcher": поезія
Ніч, місяць, затишок і ти.
"Читай.Молодь": Марія Кізуб
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Іван Кідещук "Наш Шевченко"
Щедра палітра живого Шевченкового слова.
"Читай.Молодь": Ігор Ганненко
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Аньєс Мартен-Люґан "Щасливі люди читають книжки і п’ють каву"
Істина щасливих людей.
"Читай.Молодь": Олeна Проскуровська
Спецпроект. Що читає українська молодь?
"Читай.Молодь": Сергій Костріков
Спецпроект. Що читає українська молодь?
"Читай.Молодь": Христина Шинкарук
Спецпроект. Що читає українська молодь?
Орхан Памук "Сніг"
Поліфонія снігу Орхана Памука.
Ігор Зарудко: "Видавнича справа – це комплекс позитивних речей"
Мені хочеться проводити усе своє життя поруч з книгами!
Що робити, коли не хочеться читати?
Страх усіх книголюбів.
Енріке Віла-Матас "Таке ось дивне життя"
Життя занадто коротке, а день занадто довгий.
Марґарет Мадзантіні "Не йди"
Сповідь.
Крістіна Бейкер Клайн "Сирітський потяг"
Відчуття зневіри.
Світлана Талан "Не вурдалаки"
Кохання опалене війною.
Міюкі Міябе "Віртуальна сім’я"
Самотність в мережі, яка вбиває.
Липень і його новинки
Цікавинки від Читай.ua.
Анджей Стасюк "Схід"
Знайти своє місце в світі.
Сашко Лірник: "Наша задача розвінчувати міфи і творити свої висотки"
Тримаючись національної основи.
Янн Мартель "Життя Пі"
Віднайдений рай.
Давидові Гофштейну – 127
Хто ти?
Венко Андоновські "Пуп землі"
Роздуми про усе і про усіх.
Письменник і його світогляд
Що надихало.
Серіали, які завдячують своїй появі книгам
Подвійне щастя.
Еріх Марія Ремарк "Тіні в раю"
Надія на краще життя.
Ольга Токарчук "Бігуни"
Тільки вперед.
Курбан Саїд "Алі та Ніно"
Кохати - значить жити.
Еріх Марія Ремарк "Іскра життя"
Негасима надія.
5 книг про кохання
Кохайте і буде вам щастя.
Роман Іваничук "Серед повені книг"
те, що надихає
Джейн Остін "Сандітон"
Коли дихаєш морем – розумієш, як пахне щастя.
Герман Гессе "Людина на прізвище Циглер"
Обличчя натовпу.
5 українських книг про підлітків і для підлітків
Замінити модні гаджети.
Галина Пагутяк "Уріж та його духи"
Світ іншого життя.
Хала Джабер "Килим-літак до Багдаду"
Історія, яка не повинна забутись.
Мішель Уельбек "Платформа"
Вдавати, що не бачиш - не вихід.
Червень і його новинки
Час – ще той невблаганний монстр.
Сомерсет Моем "Видимість та реальність"
У якому світі живеш ти?
Ешлі Венс "Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє"
Людина-епоха
Героїзм в українській усній словесности
Український дух і характер.
"Поланікізація українського читацького простору"
...або розмова про популяризацію альтернативної прози.
Умберто Еко "Празький цвинтар"
Розгадати загадку.
Емілі Локгарт "Ми були брехунами"
Історія родини Синклерів.
Яхим Топол "Майстерня диявола"
Де справжній Схід?
5 книжок, аби поплакати
Книжки, сльози та солодкі цукерки.
Гі де Мопассан "Життя"
Залиште ілюзії.
Хорхе Луїс Борхес "Вигадані історії"
Лабіринти текстів.
Генрі Марш "Історії про життя, смерть і нейрохірургію"
Також люди.
Надійка Гербіш "Теплі історії до кави"
Історії про щастя із кавовим присмаком.
Травень і його новинки
Цікавинки.
Курт Ройбер "Сталінградська Мадонна"
Відчай і надія.
Світлана Алексієвич "Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього"
Те, що болить.
Тиждень з Читай.ua: Друзі і студентські роки
Наш тиждень.
Митець і людина
Його правила.
Оксана Сайко "До сивих гір"
Внутрішній світ людини.
Володимир Лис "Графиня"
Чари слова.
Оскар, який цілував невідомого йому Бога
Єдине рішення - жити.
QUANTUM закінчився! Хай живе QUANTUM 2!
А що ти знаєш про Всесвіт?
Прес-реліз. Володимир Селезньов "Мовні війни"
Якою мовою спілкуєтеся Ви?
Софія Андрухович "Фелікс Австрія"
Таке дивне кохання.
Еріх Марія Ремарк "Ніч у Лісабоні"
Апокрифічне життя.
Магія кохання від Валерія Шевчука
Уміти кохати.
Юстина Соболевська "Книжка про читання"
Більше, ніж хобі.
Джоан Ролінґ “Несподівана вакансія”
А ти усе правильно зробив?
Тиждень з Читай.ua: Фелікс Австрія, Джамала і Дитячий форум
Усюди перемога.
145-ті роковини Великого Страдника
Не забутий.
Львів - герой мого роману
Обличчя літературного міста.
Століття без Шолома-Алейхема
Треба бути щасливим!
Жах, що летить на крилах ночі
Читати і лякатися.
Самюел Беккет "Уот"
Що наше життя? Фігня!
Цитати з книги "Небезпечно - істина" Ошо
Сміливість прийняти непізнане.
Деніел Кіз "Квіти для Елджернона"
Будьмо людьми. Завжди.
Підбірка книг до Великодня
Те, що варто читати.
Інша сторона війни
Там бувають і веселі моменти.
Івлін Во "Незабутня"
А ти зробив усе правильно?
Умберто Еко, Жан-Клод Кар"єр "Не сподівайтеся позбутися книжок"
Запах пожовклих сторінок.
Ірина Тетера "Київ – New York"
Іще одна історія про кохання.
Террі Пратчетт. Творець свого власного, особливого світу.
Творець найоригінальнішої Смерті.
Вольф-Дітріх Гайке "Українська дивізія "Галичина"
Вони хотіли волі.
Філіп Дік "Затьмарення"
Надія ніколи не буває марною.
Андрій Кокотюха "Чорний ліс"
Історія, що сховалася між старими деревами.
Артуро Перес-Реверте "Клуб Дюма"
Вперед до пригод.
5 книг з атмосферою старого Львова
Львів не продається.
Ця загадкова Планета
Куди їх усіх помістити?
Максим Кідрук "Бот"
Майбутнє вже поруч.
Світлана Талан "Купеля"
Чи здатне кохання змінити людину?
Василь Махно "Дім у Бейтінг Голлов"
Де твій рідний дім?
Люко Дашвар "Покров"
Що важливе тобі?
Йозеф фон Ейхендорф "З життя одного нероби"
Подорож і кохання.
Герман Гессе. Що почитати?
Проза, що зачаровує.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "Основи"
Подаруй собі книжку.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"
Усе найкраще книголюбам.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво "Клуб Сімейного дозвілля"
Книжкові новинки.
Сергій Лойко «Аеропорт»
Дякуємо за нову весну.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Жупанського
Наїма, Вальзер та Сартр.
Вальтер Скотт "Квентін Дорвард"
Честь і слава.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Старого Лева
Для книжкових гурманів.
Колін Маккалоу "Ті, що співають у терні"
Просто кохати.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Discursus
Нові книги приносять щастя.
Книжковий Арсенал 2016. Видавництво Vivat
Новинки - це завжди цікаво.
Роздуми Мерсо про життя
Чи бажаєте ви померти сьогодні?
7 квітневих книг для натхнення
Те, що надихає цієї весни.
Знайомство із записками Гарі Галера
Долаючи хворобу часу.
Бернхард Шлінк "Читець"
Чи можливе прощення?
Письменники та їхні пухнасті друзі
Хто кого приручив?
Айн Ренд Трилогія "Атлант розправив плечі"
Неймовірний світ людської сили.
Стівен Кінг "Відродження"
Рок-н-ролл, діду, рок-н-ролл!
Стівен Кінг. Що почитати?
Розпочнемо знайомство.
Роздуми Доктора Серафікуса
Нестандартне мислення.
"Війна і міф. Невідома Друга світова"
Минуле нас не залишить.
Франц Кафка. Що почитати?
Відкрий для себе його твори.
Дитяче про недитяче, або як стають душогубами
Любов з дитинства.
Елізабет Костова "Історик"
Міф перероджений у роман.
Фенні Флегг "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка""
Зупинка довжиною в життя.
Олдос Хакслі "Прекрасний новий світ"
Коли все напередвизначено.
Василь Шкляр "Кров кажана"
Містичні герої, що приходитимуть у снах.
5 надзвичайних книгарень Європи
Там час зупиняється.
Економічне питання
Поза межами можливого.
Стівен Кінг. Видатний містик чи дешева вульгарність?
Чи варто називати його книжки літературою?
Тиждень з Читай.ua: Зустріч друзів
Розмова за кавою.
«Диявол ховається в сирі», або книжка нелегальний мігрант
Завжди поруч.
Наталка Доляк "Загублений між війнами"
Непересічна доля.
Юрій Шевельов "Четвертий Харків"
Поза собою ‑ нічого, крім брехні.
Топ-5 весняних книг
Черпайте весняне натхнення в книгах.
Франц Кафка. Той, що вбиває радість
Приречений на смерть, відродиться у власних творах.
Олександр Бойченко "50 відсотків рації"
Насолода від слова.
Тиждень з Читай.ua: Пошуки своєї весни, місця в книгарні і відчувати Березень.
Пошуки натхнення весною.
Наш канон
Не забуваймо своє.
Це була моя остання зустріч з батьком
Юрій Шухевич про останню зустріч з батьком.
Генрик Сенкевич «Quo vadis»
Куди йдеш, Господи?
Елізабет Ґілберт "Їсти, молитися, кохати"
Віднайти себе.
Слово редактора. Березень, 2016 року.
Усім весна.
Герман Гессе "Гра в бісер"
Куди приведе гра.
Майже жива істота
Коли щастя у руках.
Руслан Частий "Степан Бандера: міфи, легенди, реальність"
Висновки доведеться робити самому.
Тиждень з Читай.ua: Дві сильні жінки, одна чарівна казка і чудовий співрозмовник
Ще один тиждень і нові враження.
Премія модерної есеїстики імені Юрія Шевельова
А що ти знаєш про ессе?
Мистецтво творити
Світла сторона.
Курт Воннеґут "Бойня номер п’ять або хрестовий похід дітей"
Цвінь-цві-рінь.
Фредерик Беґбедер "Уна і Селінджер"
Ловець Уни у житі Чапліна.
Вільям Ґолдінґ "Бог Скорпіон"
Драма на берегах Нілу
Мистецтво руйнувати
Темна сторона.
Тиждень з Читай.ua: Життя без інтернету, драматичний футбол та особливий Гессе
Діалог читача з редакцією Читай.ua.
Лякачки до всирачки, або Конкурс горор-оповідань №1
Усім буває страшно.
Умберто Еко. Що почитати?
Велич Особистості.
Умберто Еко. Дарунок з небес
Енциклопедист сучасності.
Всесвіт Валерія Шевчука (частина 2)
Тут ховається справжнє багатство.
Чак Поланік "Карлик"
Геній добра чи зла?
Наталя Гурницька "Мелодія кави у тональності кардамону"
Гріховність почуттів.
Всесвіт Валерія Шевчука (частина 1)
Думки, що надихають.
Так, я є патріотом своєї держави, так, я є націоналістом
Розмова з Юрієм Руфом.
"Урізька готика" - краща готика від Галини Пагутяк
Коли зупинився час.
Оноре де Бальзак "Батько Горіо"
Більше, ніж просто оповідання.
5 книг, які можна подарувати коханому на день всіх закоханих
Усе найкраще для нього.
5 книг, які можна подарувати коханій на Валентина
Причаруйте її.
Василь Шкляр "Залишенець.Чорний ворон"
Воля України або смерть.
Не те життя
За парканом краще.
Аллан і Барбара Піз "Мова взаємовідносин"
зрозуміти і любити
Умберто Еко "Ім'я рози"
Таємниці за зачиненими дверима.
Джонатан Фоер "Страшенно голосно і неймовірно близько"
Незвідані людські долі.
Лишилось тільки ще спакуватись...
Я утомився.
Розмова про давню арабську літературу
Арабська казка.
Ентоні Дорр "Все те незриме світло"
Війна буває різною, як і люди.
Джеймс Джойс "Улісс"
Thought is the thought of thought
Ерік - Еммануель Шмітт “Амнезія, або маленькі подружні злочини”
Ніщо не вічне.
Пітер Мейл "Рік у Провансі"
Рік безмежного щастя.
Слово редактора. Лютий, 2016 року.
Наш старт. Минув рівно місяць.
Ланцюг пізнання
Розпочни свій шлях до істини
Марія Матіос "Солодка Даруся"
присмак відчаю і гіркоти
Ірина Савка "Осиний мед дикий"
Гірчить доля наша.
Віктор Єрофєєв "Енциклопедія російської душі"
Чи реально зрозуміти царство Сірого?
Холодноярський водевіль
Буде концерт!
5 книг для подруги
Така дружба існує.
Філософи-читаки і поети-шарлатани
Не модою єдиною.
Умберто Еко "Бавдоліно"
У пошуках царства Пресвітера Йоана.
Віктор Гюго "Емі Робсар"
Біс мстить за Ангела.
Книжкова ієрархія
Примирити усіх.
Андре Моруа "Літературні портрети"
Подорож у літературний світ.
Юрій Винничук "Танго смерті"
Остання мелодія.
Не тільки Марк Твен. Добірка американської прози
Народження американської історії.
Знайти в собі сили
Заради чого усе це?
Вікторія Гранецька "Мантра-Омана"
Самсара = Нірвана
Ернест Хемінгуей "Свято, яке завжди з тобою"
Закохатися раз і назавжди
Еріх Марія Ремарк "Тріумфальна арка"
Кохання зі смаком кальвадосу.
Габрієль Гарсія Маркес. Чи бувають крила у самотніх?
Самотність, що ховається між рядками.
Маленький діалог минулого і сьогодення
Придивіться уважно до старих фотографій.
Валерій Шевчук "Дім на горі"
Відчуйте спокій синьої дороги.
Констатація - перший крок
Другий - боротьба.
Василь Шкляр: "Читати - найдешевше і найкорисніше задоволення на землі"
ексклюзивне інтерв’ю Василя Шкляра
Герман Гессе "Паломництво в країну Сходу"
Здійсніть власну мандрівку в ранкову країну.
Робін Шарма "Монах, який продав свій Феррарі"
Знайди свою Дхарму.
Володимир Лис "Століття Якова"
Пройти через пекло і залишитись собою.
Топ-5 книг великого француза
Вірність та дружба - незламні твердині.
Мішель Уельбек "Покора"
Подвійний Уроборос та закільцьована змія.
5 книг про вічне кохання
Вірте в кохання.
Стівен Гокінг "Коротка історія часу"
Відкрий безмежний Всесвіт.
Вічність у тобі
Надія породжує спасіння.
Історія одного шевця
Будь-яка праця - це мистецтво.
Ян Сігел "Діти Атлантиди"
Сюжет, який приходитиме у снах.
Великий Брат посміхається
Держава - це я?
Ірен Роздобудько “Ґудзик”
Покохати, ще не означає бути щасливим.
7 книг, котрі змінять ваш світогляд
Читайте в українському перекладі.
Портрет Америки
Країна очима письменників.
Джордж Орвелл "Колгосп тварин"
Казка, яка дуже схожа на правду.
Книги з присмаком кави
Кавові історії від Івана Болгарова.
Франц Кафка "Процес"
Так винен чи ні?
Леопольд фон Захер-Мазох "Венера в хутрі"
Пристрасть від Захер-Мазоха.
Проблема сприйняття прочитаного
Книга - це завжди пошук знань.
Стівен Кінг "Сяйво"
Він уже близько. Біжи.
Роман Іваничук «Бо війна війною…»
І це також твоя боротьба.
Незламний Василь Стус
Скарб України.
Петро Кропоткін "Держава та її роль в історії"
Історія, яку приховують від вас.
Поговоримо про Різдво
Подаруй собі казку.
Літописець середньовіччя
Інтелектуальний скарб сучасності – Умберто Еко
Дзвінка Матіяш "Марта з вулиці Святого Миколая"
Маленька книга про велике Добро.
Артур Шопенгауер "Метафізика статевої любові"
Трохи німецької філософії.
День народження фентезі
Як не стати гобліном - поради Толкіна.
Еріх Марія Ремарк "На Західному фронті без змін"
Книга про справжню війну. Без фальші і прикрас.
Жіноча сила
Віднайти себе у книгах.
Ерік - Емманюель Шмітт "Оскар і Рожева Дама"
Надія є завжди, не дивлячись на біль і страх.
Герман Гессе "Сіддхартха"
Історія одного будди
Коли погасло світло
Не відволікайтесь. Читайте.
Орхан Памук "Біла Фортеця"
Мандрівка до Туреччини.
Улюблені книги Оксани Бісик
Львівський гід і її must read.
Естетика читання
Колись фраза - "Я читаю",- звучала по-іншому...
poster